Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Witam to mój pierwszy mail na tym forum zatem witam wszystkich.

 

Ponieważ widzę żywiołową dyskusję na temat SerweryDedykowane.pl postanowiłem napisać coś na temat tej firmy, a to z tego powodu, że zdecydowałem się na dedyka.

 

Na początku chcę zaznaczyć, że nie jestem "podstawionym" opiniodawcą. Od dłuższego czasu korzystałem z shared Hostingu i ciągle było coś nie tak - to strona siadała, to niedostępna, to możliwości za małe, to włączony Safe Mode na PHP.

 

W końcu zdecydowałem się na uruchomienie (jeszcze się uruchamia) serwisu komercyjnego, przyjmuję, że będzie na nim znaczny ruch. Z tego powodu zdecydowałem się na dedyka. Na początku chciałem to zrobić "w domu" czyli własny PC, własne łacze itp. Koszty tak szacunkowo:

Łącze DSL z TPSA - koszt ok. 240 PLN NETTO /mies plus instalacja

"serwer" - na początek składak, jakieś 2000 PLN

- ups - z podtrzymaniem na ok. 0,5 h - 1000 PLN (tu mogę się troche mylić, ale jakoś tak)

 

No właśnie. Biorąc pod uwagę, że zaczynam, troche dużo.

 

Właśnie dlatego - porównując cenę samego łącza DSL z tym co oferuje serwerydedykowane - no to chyba jest jasne.

 

Sprawa pingów - tak, są "dziwne" i "różne". Jednak dostępnośc serwisu jest i tak większa, niż jakby mi padł DSL albo serwer, albo zabrakło pradu - szczególnie jak nie ma mnie w domu. Zatem względy ekonomiczne krzyczały: dedyk. Tu naprawy mam w cenie.

 

Myslałem też o kolokacji, ale biorąc pod uwagę, że muszę dokupić rakowalną obudowę plus opcje dodatkowe - gra nie warta świeczki.

 

No a teraz co do obsługi.

Firma jeszcze powstaje - i to widać. Np. nie dostałem Rescue Mode - może nie widze tego, a może nie mam :-D

 

Ale dla mnie osobiście bardzo plusują bo:

- ponieważ nie mam dostępu do Rescue Mode dostałem bez żadnego problemu KVM na okres konfiguracji, bez dodatkowych opłat.

- nie mieli od ręki ilości pamięci jaką zamówiłem - w zamian za opóźnienie dostałem szybszy procek. Pamięć dołożyli po 2 tygodniach.

- zamawiałem tuż przed weekendem majowym. Poprosiłem, żeby serwer był gotowy jeszcze przed przerwą. Dostałem szybciej niż było w umowie.

- poprosiłem o własne wpisy w ich DNS, od ręki

- niestety przez okres tygodnia nie mogłem doprosić się o zdalny reset. Napisałem do biura, na następny dzień miałem 3 telefony od Admina, i pytanie mailem czy już działa i czy moga mi w czymś jeszcze pomóc.

- pytają przed pracami czy moga zrestartować serwer ( zdarzylo się na razie raz)

- up_time łącza - bywa, ale w porównaniu z innymi, da się wytrzymać, nawet na komercyjnych serwisach. "Przyłapałem" ich 2x z czego raz to było chyba wpinanie nowych łącz (więc oczywiste), raz ok. 10 min.

 

Ogólnie, tak jak napisałem, widać, że jeszcze powstają, jednak obsługa klienta jest dobra, widać, że dbają o opinię. Trzeba brać pod uwagę aspekt "nowości firmy", ja osobiscie polecam.

 

Ja zdecydowałem się na postawienie Debiana + Xen + maszynki wirtualne, chodzi bez problemu- już wsadziłem tam 2 strony swoje (odwiedzalność ok 600 odw/dziennie + roboty) i nikt nie narzeka.

Aspektem dodatkowym jest to, że w tej chwili trzeba samemu postawić sobie firewalla na maszynce, nie mają firewallowania w ofercie.

 

No to tak po krótce, panowie, niech ktoś mi znajdzie bezpieczniejsze rozwiązanie przy takich pieniądzach - tu nawet pingi jakoś mi nie przeszkadzają, bo może i chwię dłuzej, ale pewniej niż w domu.

 

Pozdrawiam.

Xend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam taką samą opinię na ich temat - jest to doskonałe budżetowe rozwiązanie, których dotychczas brakowało w Polsce. I oby powstawały następne takie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tu trafiamy na problem do kogo kierowana jest usługa. Ja na twoim miejscu nie byłbym wogóle zadowolony. Mam serwer w US wysokie pingi ale na tym serwerze mam pare znajomych firm, którym zależy na tym aby wszystko było dostępne 24/7 bez względu na to jak sie sprawy potoczą ( 4 niezależne łącza daja mi gwarancje dostępności serwera 24/7 ) zatem dla mnie bezsensownym jest rozwiązanie gdzie zdarza sie cośtam, ostatnio zdarzył im się pad 6 godzinny a to w moim przypadku niedopuszczalne. Póki nie będe miał gwarancji, że sama serwerownia nie będzie tracić kontaktu ze światem takie rozwiązanie dla mnie i podejrzewam dla większych firm hostingowych jest ryzykowne, a w biznesie unika się ryzyka, a nie je przyciąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że serwerów w serwerydedykowane należy używać do świadczenia usług hostingowych? Nie jest do typowe datacenter chociażby dlatego, że stoją tam serwery Superhostu, więc nie wyobrażam sobie, żeby jutro np. stanęły tam serwery Webd przeniesione z Leaseweb.. :)

 

Serwerydedykowane są doskonałą krajową alternatywną dla ludzi, którzy kupują sobie stare Pentiumy w jakimś NetDirekt czy innym 1paket i chcą się pobawić w dedyka czy postawić swoje serwisy, które nie mieszczą się w ramach kont shared, etc. Łączność niczym nie różni się od tej np. proponowanej przez NCGroup (brak własnej klasy IP, nie mówiąc o BGP), a mimo wszystko zasób sprzętu, oferowanych opcji jak i doświadczenie "rynkowe" mają trochę większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu zdecydowałem się na uruchomienie (jeszcze się uruchamia) serwisu komercyjnego, przyjmuję, że będzie na nim znaczny ruch. Z tego powodu zdecydowałem się na dedyka. Na początku chciałem to zrobić "w domu" czyli własny PC, własne łacze itp. Koszty tak szacunkowo:

Łącze DSL z TPSA - koszt ok. 240 PLN NETTO /mies plus instalacja

"serwer" - na początek składak, jakieś 2000 PLN

- ups - z podtrzymaniem na ok. 0,5 h - 1000 PLN (tu mogę się troche mylić, ale jakoś tak)

Przesadzasz i to mocno. Serwerem na poczatek może być dowolny komputer, może masz jakiś niepotrzebny? Wtedy koszty spadają do zera. A jeśli nie masz, to za 1000 zł bez problemu kupisz jakieś 2xP3 na Allegro, co powinno wystarczyć z nawiązką. Eh, UPS, za 1000 zł to kupisz 80 kg giganta o mocy 2-3kW, coś, co podtrzyma Ci taki serwerek przez pół godziny to 200, najwyżej 300 zł.

 

Pozostaje kwestia łącza -- zalezy czego potrzebujesz. Jeśli DSL to rzeczywiście za mało, to po prostu rozejrzałbym się za ofertami zachodnimi, są podobne cenowo do serwerydedykowane, a przypuszczam, że dużo lepsze jakościowo.

 

Z serwerydedykowane jest jeszcze jeden problem. Nie wiem jak przy ruchu "premium", ale przy standardowym nie kupują przecież przepustowości od TPNET, co może doprowadzić do tego, że TPNET ich zwyczajnie wytnie, jak wielu innych ISP którzy pchali ruch do TPNET przez łącza zagraniczne.

 

Cóż, mam taką samą opinię na ich temat - jest to doskonałe budżetowe rozwiązanie, których dotychczas brakowało w Polsce. I oby powstawały następne takie firmy.

"W Polsce" można mówić jedynie o ofercie premium, bo fizyczna obecność w Polsce nie jest żadnym plusem jeśli ich sieć topologicznie znajduje się dwa razy dalej niż przeciętna serwerownia w DE w stosunku do przeciętnego, polskiego odbiorcy. Jedyny plus w stosunku do serwerowni niemieckich, holenderskich i innych, to polska faktura no i możliwość rozmowy po polsku w razie problemów.

 

I jeszcze coś:

8 Jakie kroki są podejmowane kiedy mój serwer jest obiektem ataku, gdy mój klient wysyła niezliczone ilości spamu lub gdy dochodzi do jakiegokolwiek nadużycia?

 

Jeśli serwer zostaje zaatakowany z zewnątrz, numer IP atakowanej maszyny zostanie odcięty jeśli atak będzie miał negatywny wpływ na funkcjonowanie całej sieci.

Takie zastrzeżenie to jakiś smutny żart, nie potrafią (ew. ich ISP nie potrafią) odfiltrować ataków w inny sposób, niż blokując dst ip?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi to premium... Chodź mam łącze w TkTelekom, zresztą tak jak i serwerydedykowane.pl to pakiety odemnie do ich serwera testowego idą przez pro futuro ;/ I tak szczerze mówiąc mam prawie takie same pingi jak przy zwyklej ich ofercie kierowanej przez level3.

 

Tak wogóle to zaczynają już się trochę rozkręcać i poważniej nad tym interesem myśleć, w czerwcowym numerze PCWK znajduje się ich reklama ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi to premium... Chodź mam łącze w TkTelekom, zresztą tak jak i serwerydedykowane.pl to pakiety odemnie do ich serwera testowego idą przez pro futuro ;/ I tak szczerze mówiąc mam prawie takie same pingi jak przy zwyklej ich ofercie kierowanej przez level3.

 

Sama "elita" wsrod operatorow :)

 

 

 

Cóż, mam taką samą opinię na ich temat - jest to doskonałe budżetowe rozwiązanie, których dotychczas brakowało w Polsce. I oby powstawały następne takie firmy.

 

Tak to dziala dzis rano jak sprawdzalem o 7:

 

Statystyka badania ping dla 212.162.20.12:

Pakiety: Wysłane = 37, Odebrane = 11, Utracone = 26 (70% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 62 ms, Maksimum = 63 ms, Czas średni = 62 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PING serwerydedykowane.pl (212.162.20.12): 56 data bytes

64 bytes from 212.162.20.12: icmp_seq=0 ttl=55 time=63.612 ms

64 bytes from 212.162.20.12: icmp_seq=1 ttl=55 time=63.488 ms

64 bytes from 212.162.20.12: icmp_seq=2 ttl=55 time=63.260 ms

64 bytes from 212.162.20.12: icmp_seq=3 ttl=55 time=63.317 ms

^C

--- serwerydedykowane.pl ping statistics ---

4 packets transmitted, 4 packets received, 0% packet loss

round-trip min/avg/max/stddev = 63.260/63.419/63.612/0.139 ms

 

 

onet.pl

64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=0 ttl=56 time=10.320 ms

64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=1 ttl=56 time=10.625 ms

64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=2 ttl=56 time=10.527 ms

^C

--- onet.pl ping statistics ---

3 packets transmitted, 3 packets received, 0% packet loss

round-trip min/avg/max/stddev = 10.320/10.491/10.625/0.127 ms

 

 

 

Ale zastanawiam się nadal nad zakupem tam dedyka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vilgefortz: gdyby ta elita wśród operatorów u nas jeszcze była.. w świetle ostatnich padów i popisów GTSu najbardziej elitarna (bo droga i stosunkowo mało awaryjna) jawi się .. TPSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jazda: wg mnie może to być delikatnie naciągane bo np mogą być klientami superhost.pl , ew kupili konta na backup czy cos takiego .

Ja tam serwerydedykowane nie zaufam do czasu aż nie będzie poprawnego routingu itp

bo na razie mam

warszawa-frankfurt-amsterdam-frankfurt-warszawa gdyż nie mają wpięć w Polsce porządnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda: wg mnie może to być delikatnie naciągane bo np mogą być klientami superhost.pl , ew kupili konta na backup czy cos takiego .

Ja tam serwerydedykowane nie zaufam do czasu aż nie będzie poprawnego routingu itp

bo na razie mam

warszawa-frankfurt-amsterdam-frankfurt-warszawa gdyż nie mają wpięć w Polsce porządnych.

 

 

masz poprawiony routing nie widziales przez osiedlowke ktora jest na futuro mozesz kupic sobie porzadny routing u nich, a ich partnerami sa futuro i ATM :mellow:

 

Moje osobiste zdanie jest takie wszystko to sa zabiegi kosmetyczne, ktore nie maja zadnego znaczenia, tak na prawde i tak nie zestawia porzadnego routingu bo ich nie stac na to... gdyby bylo ich stac i widzieli, by zasadnosc takiej inwestycji to juz by to zrobili i dogadywaliby sie z futuro tudziez ATM,GTS itp a nie z osiedlowka, ktora korzysta z lacz futuro itp. Takze jesli czekacie na cud to czekajcie jeszcze parenascie miesiecy (lat) az ceny lacz w pl spadna na tyle, ze bedzie ich stac zeby poprawic na prawde routing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, do ich "standartowych" serwerów mam ping średni na poziomie 16ms (idzie przez Level3), natomiast do testowego premium ping oscyluje w granicach 40ms ;] (idzie przez Futuro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inetnum: 81.219.15.0 - 81.219.15.255

netname: PROSPERITA

 

coraz lepiej :) powolutku do przodu :P

 

_podobno_ BGP jest juz w drodze...

 

masz poprawiony routing nie widziales przez osiedlowke ktora jest na futuro

Mozesz rozwinac? :) Jaka znowu osiedlowke...? :)

do tpsy futuro nie tez nieciekawy styk .

???

Generalnie styk Tepsa<>Futuro nie jest taki zly. To juz nie jest taki koszmar co 2-3 lata temu[1]

 

pzdr.

 

[1] wlasne doswiadczenie oparte na siedzeniu, od ostatnich kilku miesiecy, po min. pare godzin dziennie na serwerze via ssh (serwer Futuro, moje lacze Neo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze grono osob sprawdza ping serwerydedykowane.pl

i owszem mam 130ms

 

ale na stronie jest zeby sprawdzac IP 195.114.0.1

do tego mam 19ms

 

moze mi ktos wyjasnic jaki wlasciwie bedzie ping jak wykupie u nich serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując serwer ze standardowym łączem dostajesz wpięcie do Level3 bez bezpośredniego peeringu do jakiejkolwiek polskiej sieci co skuktuje pingiem w granicach 50 ms (czy też 150 ms w różnych tam dziwnych sieciach ;)). Jeśli wykupujesz bandwidth premium dostajesz łącze od Futuro ze znacznie niższymi czasami dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wykupujesz bandwidth premium dostajesz łącze od Futuro ze znacznie niższymi czasami dostępu.

Nie, to ich wlasna klasa adresowa, dorobili sie wlasnego asa (41079), maja lacze od Tepsy i Futuro oraz dolaczyli do pl-ixa.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

True. Zatrzymałem się jeśli chodzi o rozwój SD na poziomie wpięcia do EDOXa, który z kolei miał Futuro, ale jak widzę było to tymczasowe rozwiązanie ;). Coż, brawa dla Prosperity :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no, szkoda tylko, ze nie ma mozliwosci wejscia do ich "serwerowni" i z tego co sie domyslam to jeszcze dlugo nie bedzie.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadalem pytanie o ping do IP (m.in)ktory podaja na stronie (ponizej 20ms) czy jest 24/7 oto ospowiedz ktora otrzymalem po ok 12 godzinach:

 

Ad 1. Ping jest taki przez 24h.

Ad 2. Oplata za Premium Traffic jest zawsze taka sama czyli nalezy doliczyc do

oplaty za serwer 99 zl netto miesiecznie lub 999 zl netto oplaty jednorazowej.

Ad 3. Pula adresow IP jest polska.

Ad 4. Strona www nie dziala na Premium Traffic, tylko na laczu Level3.

 

dla mnie najtansza oferta za ponad 300pln netto z tym opoznieniem jest za droga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×