Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Adam Szendzielorz

Pytanie - żeby dostać pracę jako junior admin wystarczy certyfikat CCNA? Czy coś jeszcze do tego, np CCNP?

 

Myślę, że w branży hostingowej ważniejsze będą umiejętności administracji systemami operacyjnymi (linux), choć wiedza sieciowa też się liczy :) Kursy? No zawsze to jakiś plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę znajomego pokierować i ciekawi mnie czy ww kursy pozwoliłyby mu dostać posadę juniora w jakiejś korporacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Chcę znajomego pokierować i ciekawi mnie czy ww kursy pozwoliłyby mu dostać posadę juniora w jakiejś korporacji

 

Zawsze lepiej mieć ten certyfikat niż go nie mieć... CCNA to dość podstawowa wiedza (wiem bo mam ;) ale zawsze to jakieś doświadczenie (o ile pamiętam na kursach była też praktyka przy jakichś prostych routerach). Certyfikaty CISCO są traktowane raczej poważnie przez ew. pracodawców (też wiem, bo nim jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Spalona czy zwęglona? :P

 

Był błąd w systemie i można było kupić sobie kartę za 13 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale unieważniali zamówienie - tak użytkownicy opisywali to na jednym forum - a jeżeli pisałeś do nich maile z pretensjami to dawali rabat na kolejne zakupy (ile to już nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pamiętam taką historię w Neo24 jak iPhone sprzedawali po 117zł, naturalnie też anulowali, ale wszystkim wysłali bez proszenia kody rabatowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jakby się uprzeć to i sądownie można by dany towar wysępić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znaleźli błąd i się rzucili do rabowania, policjanci byli najlepsi ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Był błąd w systemie i można było kupić sobie kartę za 13 zł.

 

Za późno w link spojrzałem, myślałem że sprzedaje kartę graficzną taką, jak na morele pokazał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Od pewnego czasu zastanawiam się nad jedną rzeczą. Mianowicie chodzi mi o ataki Dos czy tam DDoS, ryzykiem ich wystąpienia i poniekąd sposobem radzenia sobie z nimi. Jako że planuję za kilka miesięcy kupić VPS chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy. Hostuję obecnie kilka stron, część oparta jest na PHP-Fusion, część siedzi na Joomla. Nie są to duże serwisy, główną tematyką jest dział download, tematyka bardzo niszowa (kolejka elektryczna w wersji PC :D ). Po ostatnich perypetiach pilnuję autorów stron żeby aktualizowali swoje strony do najnowszych wersji - zasada wrzuć, uruchom, jakoś to będzie nie podziałała. Przeczytałem kilka artykułów o tematyce ataków DoS/ DDoS + koniecznie kilka komentarzy gdzie jeden mnie rozbroił - firmę Group5.pl jakiś gamoń wziął za "bandę hakerów" :D Z wyczytanych treści wynika że najbardziej podatne na ataki są strony (nie)rządu, strategiczne, dużych korporacji, niewygodnych blogerów, kontrowersyjne, e-sklepy itd itd. Żadna ze stron które trzymam na serwerze nie kwalifikuje się do wyżej wymienionych. Tutaj najważniejsze pytanie, jak dużą szansę mam że mój VPS zostanie zaatakowany ? Szanse są takie same jak u reszty czy zdecydowanie mniejsze ? Przy zleceniu porządnej konfiguracji i optymalizacji rozważam opcję zablokowania poszczgólnych krajów czy ban na wszystko i dostęp możliwy tylko z kilku krajów. Takie rozwiązanie jest sensowne czy przy ataku i tak adresy IP z danego kraju dochodzą do serwera do pewnego momentu gdzie następuje ich blokada ? Obronić się przed atakiem w 100% się nie da, na jakieś super wypaśnie rozwiązania mnie nie stać. Na co warto zwracać uwagę przy konfiguracji/ optymalizacji serwera i podczas jego późniejszej eksploracji ? Temat daję jako odskocznię od wzajemnego skakania sobie do gardeł i poniekąd niech będzie nieco na luzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawel_15 jeśli nikomu nie podpadłeś to na 100 % nie będziesz miał DDOS-a.

Dosadnie mówiąc to nikt nie jest tak głupi by atakować bez powodu :P

 

Edit.

 

Odnosnie blokowania krajów:

http://www.cyberciti.biz/faq/block-entier-country-using-iptables/

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie no ta reklama homecloud na górze to niezły gigant :) Na pół ekranu hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

AdBlock rządzi :) Odpowiednio ustawione filtry i nie ma żadnych reklam, bannerów, widgetów, gadgetów, facebooków, tłitów etc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda że się sidebar opuścił przez to.

 

Im więcej osób wyłączy adblocka tym więcej wyświetlen i szybciej reklama zniknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, gitarka już drodze po wielu trudach zdecydowałem się na Yamahe F310 :) Swoją drogą, znacie może jakiś fajny plugin galerii pod Wordpressa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Raczej nie na WHT, doczepiła mu się reklama przez adware :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do reklamy to rzeczywiście utrudnia korzystanie z forum, bo teraz to już naprawdę się trzeba tym scrollem napracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×