Skocz do zawartości
Gość

[SQL] Benchmark - razem czy osobno

Polecane posty

 

Tomku jeżeli pokazanie gorszych wyników benchmarku (przeprowadzonych rzetelnie) jest dla Ciebie umniejszaniem konkurencji to ja nie wiem o co Ci chodzi :/ Wypadliście gorzej w tym konkretnym teście - dlaczego nie weźmiesz tego na klate i nie zaakceptujesz ? :) Przecież absolutnie Wam w niczym nie umniejszamy - sam napisałem na naszym profilu FB że ZB ma doskonałą platformę i admina :)

Adam jak to:

Wyniki pokazują w zasadzie tylko tyle, że 10 lat praktyki, a 10 lat pisania i czytania o hostingu to dwie różne rzeczy.

Nie jest inwektywą to ja jestem królewna śnieżka i przyjdę do Ciebie w sukience. Bell tworzy hostingi od ponad 10 lat a Wy tu o dzieciach co sobie poczytały i tworzą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to ja proponuje rozejm. KSW się zaczyna - piwko się chłodzi ;)

Zgoda. Każdy pilnuje swoich spraw i będziemy w zgodzie żyli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

A tam KSW! Róbcie screenshoty, @Tomasz Fiedoruk zobowiązał się przyjechać w sukience do Jastrzębia!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

A tam KSW! Róbcie screenshoty, @Tomasz Fiedoruk zobowiązał się przyjechać w sukience do Jastrzębia!!! ;)

 

Ja go tu nie chce - sąsiedzi zaczną mnie omijać i po cichu szeptać coś między sobą jak on przyjedzie w sukience ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam KSW! Róbcie screenshoty, @Tomasz Fiedoruk zobowiązał się przyjechać w sukience do Jastrzębia!!! ;)

 

Ja mam obecnie mohawk na głowie i wyglądam jak Św. Mikołaj z ulicy Wiązów bo mam czerwone gi do tego, nadaje się wybitnie do zdjęc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Po prostu zenboxowi dużo brakuje do progreso. Firma ledwo co startuje a już wywowłała tyle niepotrzebnego szumu. Niech się utrzymają chociażby tyle lat co Progreso na rynku, a będzie dobrze.

 

Nie prowokujmy już ZB - jeszcze im ciśnienie nie spadło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ej, co z moją prośbą o wynik WP Bench z waszego najmniej obciążonego serwera? Czuję się ignorowany. ;-)

 

Podrzuc linka o jaki WP Bench chodzi - bo googiel wyrzuca tylko jakies benchmarki dla Windowsa 7. Masz na mysli WP Benchmark ktorego wyniki rowniez prezentowalismy na naszym FB ?

 

EDIT: ale daj nam prosze czas do jutra a najlepiej do poniedzialku - weekend wlasnie sie rozpoczal :-)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, co z moją prośbą o wynik WP Bench z waszego najmniej obciążonego serwera? Czuję się ignorowany. ;-)

 

W tym wątku jak na ringu - obie strony koncentrują się tylko na przeciwniku ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strona i turlam się ze śmiechu, więc... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym gorzej, ja nadal czekam aż ktoś rzuci benchmarkiem, którym zada Wam cios, inaczej widowiskowość spadnie ;-).

A jak się tak turlasz to będzie trudniej unik zastosować :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strona i turlam się ze śmiechu, więc... ;)

 

Tak, chodziło mi o Wordpress Benchmark. Widziałem wyniki na FB, niestety, nie wiem jakie macie obciążenie na serwerze na którym testowaliście. Natomiast chętnie bym zobaczył wyniki z mało obciążonego serwera, w konfiguracji której używacie na serwerach hostingowych - bo wynik, który przedstawiliście na FB, szczerze mówiąc nie zachwycił. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym gorzej, ja nadal czekam aż ktoś rzuci benchmarkiem, którym zada Wam cios, inaczej widowiskowość spadnie ;-).

A jak się tak turlasz to będzie trudniej unik zastosować :-).

Ok proszę bardzo, wynik tesu, wydajność x razy większa (miarodajność podobnie), wstawiamy właśnie takie 20 modeli w szafę i zamiatamy ;)

post-3577-0-13521600-1354389343.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Tak, chodziło mi o Wordpress Benchmark. Widziałem wyniki na FB, niestety, nie wiem jakie macie obciążenie na serwerze na którym testowaliście. Natomiast chętnie bym zobaczył wyniki z mało obciążonego serwera, w konfiguracji której używacie na serwerach hostingowych - bo wynik, który przedstawiliście na FB, szczerze mówiąc nie zachwycił. ;-)

 

Nie ma sprawy - możemy dla Ciebie zrobić nawet taki test na maszynie p32 którą uruchomiliśmy w piątek w firmie - to kolejna "zwykła" maszyna z naszą pełną konfiguracją z póki co ani jednym klientem nań się znajdującym :)

 

Co do wyników - chodzi Ci zapewne o wyniki CPU? Na tamtej maszynie były 2 x quady @ 1,6Ghz. Przeprowadzamy teraz akcje upgradów procesorów - wkładamy wszędzie 2 x quady @ 2,66Ghz, a do niektórych maszyn nawet 2 x quad @ 3,33Ghz (x5470).

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma sprawy - możemy dla Ciebie zrobić nawet taki test na maszynie p32 którą uruchomiliśmy w piątek w firmie - to kolejna "zwykła" maszyna z naszą pełną konfiguracją z póki co ani jednym klientem nań się znajdującym :)

 

Pochwalcie się, proszę. Wierzę, że wypadniecie lepiej od mojego biednego VPSa. :-)

 

Co do wyników - chodzi Ci zapewne o wyniki CPU? Na tamtej maszynie były 2 x quady @ 1,6Ghz. Przeprowadzamy teraz akcje upgradów procesorów - wkładamy wszędzie 2 x quady @ 2,66Ghz, a do niektórych maszyn nawet 2 x quad @ 3,33Ghz (x5470).

 

Nie, chodziło o bazę danych. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok proszę bardzo, wynik tesu, wydajność x razy większa (miarodajność podobnie), wstawiamy właśnie takie 20 modeli w szafę i zamiatamy ;)

 

hm to juz wiem dlaczego nikt u Was telefonu dzisiaj nie odbieral skoro nie wiecie do czego sluza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tomku jeżeli pokazanie gorszych wyników benchmarku (przeprowadzonych rzetelnie) jest dla Ciebie umniejszaniem konkurencji to ja nie wiem o co Ci chodzi :/ Wypadliście gorzej w tym konkretnym teście - dlaczego nie weźmiesz tego na klate i nie zaakceptujesz ? :) Przecież absolutnie Wam w niczym nie umniejszamy - sam napisałem na naszym profilu FB że ZB ma doskonałą platformę i admina :)

 

Ok, sam benchmark sam w sobie jest jest zły. Ale uczciwość wypada wspomnieć, iż w przypadku zenboxa był przeprowadzany na najtańszym pakiecie. Do tego macie zupełnie inaczej skonstruowaną politykę limitów. Zenbox udostępnia klientowi gwarantowane zasoby i ograniczone odgórnie. U was nie ma gwarancji zasobów i ale też klient może wykorzystać całe dostępne CPU. Są to informację które trzeba by było umieścić, mówiąc że jest to rzetelny benchmark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zenbox.pl nie rozumiem o co chodzi ze 100k uniq miesięcznie i jak to się ma do ilości odsłon, są przecież strony gdzie taki user podczas jednej sesji odsłon zrobic kilkadziesiąt, czy więc ten hosting jest w stanie np. obsłużyć 100 milionów odsłon? Wątpie.

 

Przy takiej ilości użytkowników czy odsłon korzysta się już z dedykowanych rozwiązań, które się opłacają lepiej.

 

Spór ciekawy jest, ale tego cennika za ilość UU to ja nie kupuje, bo przyjdzie klient, który ma tyle userów i będzie zawiedziony bo użytkownicy powiedzią, że strona ładuje się wolno (limity cpu itd...) i jeszcze jak się wejdzie w szczegóły oferty, to się zwykły użytkownik złapie za głowę... Brak jest również informacji co to łącza. Nielimitowane nic nie mówi zupełnie.

 

Czyli po prostu bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości użytkowników czy odsłon korzysta się już z dedykowanych rozwiązań, które się opłacają lepiej.

Proszę, 200k UU tabletowo.pl. Jeszcze pomagamy w optymalizacji, więc będzie chodziło jeszcze szybciej.

 

Aby korzystać z dedykowanych rozwiązań trzeba mieć po pierwsze wiedzę a po drugie budżet kilkukrotnie większy (jeśli mówimy o uzyskaniu podobnego stopnia jakości) niż nasze największe plany custom. A u nas masz ofertę kompleksową, zapewniamy Ci takie warunki aby jak najlepiej obsłużyć Twój serwis.

 

Przetestuj ofertę i dopiero wtedy się o niej wypowiedz, a gwarantuję Ci że będziesz pozytywnie zaskoczony.

Edytowano przez zenbox.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, 200k UU tabletowo.pl. Jeszcze pomagamy w optymalizacji, więc będzie chodziło jeszcze szybciej. (...)

OT: Ze 4h temu robiąc "prasówkę" przez głowę przeleciała mi myśl "jak to tabletowo dziś sprawnie działa", bo zwykle ładowało się po 5-10 sekund. Jakie to przypadki chodzą po ludziach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ok, sam benchmark sam w sobie jest jest zły. Ale uczciwość wypada wspomnieć, iż w przypadku zenboxa był przeprowadzany na najtańszym pakiecie.

 

U nas też test był przeprowadzany na najtanszym serwerze biznes - kosztującym podobnie do pakietu ZB). Zresztą Zenbox ma działać podobno w każdym, nawet najtańszym pakiecie z pełną prędkością, no nie ? :)

 

Do tego macie zupełnie inaczej skonstruowaną politykę limitów. Zenbox udostępnia klientowi gwarantowane zasoby i ograniczone odgórnie. U was nie ma gwarancji zasobów i ale też klient może wykorzystać całe dostępne CPU. Są to informację które trzeba by było umieścić, mówiąc że jest to rzetelny benchmark.

 

Wskaz miejsce (regulamin, oferta, reklama) w którym Zenbox *gwarantuje* zasoby. Nie znajdziesz. Zresztą to nic złego bo u nas też nie znajdziesz - na tym polega hosting współdzielony ;-)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie fajny temat, tak się odniose:

 

Wybacz, ale albo nie wiesz co piszesz, albo kłamiesz.

 

Kilka argumentów:

- na jednym serwerze trzymasz mysql + www, oni używają do tego 2 serwerów (mysql osobno) / 100% większa wydajność

Czyli na dwa serwery które trzymają jednocześnie sql www przypadaja dwa z których jeden trzyma sql lub www. Dyskusja czy więcej się traci na sieci i przesyle czy więcej się traci na "ogólnej" konfiguracji sprzętu bardzo zależy od scenariusza. Układ w którym są trzy elementy (sql, www, sieć) na pewno będzie bardziej awaryjny ze względu na stopień skomplikowania.

 

- na jednej maszynie zgodnie z specyfikacją na stronie masz 8 fizycznych rdzeni, zebox posiada 12 rdzeni na każdą maszynę / 50% większa wydajność per serwer

Jeżeli nie ma podanych dokładnych modeli procesorów to takie zdanie jest kłamstwem. I do tego marketingowo liczone % ;)

 

- 6 dysków SAS 15k progreso, 8 dysków SSD zenbox / z 500-1000% lepsza wydajność dyskowa ;)
Tak, ale kontroler troszkę tutaj miesza względem syntetyków.

 

- 45 nm Xeony progreso, kontra 32 nm Xeony zenbox / z 20% lepsza wydajność ze względu na nowszą generację procków

Nie, zależy od modelu procka.

 

Przykro trochę ze neutralność zenbox od WHT jest jaka jest :/

 

Nie wiem po co porównujecie wydajności całych, albo pustych maszyn... Panowie parzą które Ferrari jest szybsze a klienta interesuje który autobus jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×