Skocz do zawartości

Polecane posty

prawdopodobnie awaria nastąpiła nagle (prąd?)

coś się nie zdążyło zamknąć/zapisać (baza danych?)

i teraz przy próbie dostępu do wadliwych danych wywala się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje vps od około 45 minut już są UP ale i tak to dziwne, że nawet telefonów nie odbierali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, współdzielony wstał.

 

A co do telefonów.... BH już od jakiegoś czasu zawodzi. Od kilku miesięcy nie mogą sobie poradzić z pojemnością mojego konta, kontakt kiepski, nie wiem co się z nimi dzieje.

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje vps od około 45 minut już są UP ale i tak to dziwne, że nawet telefonów nie odbierali...

 

Przy takiej awarii odbieranie telefonów na pewno nie pomoże a wręcz przeszkodzi i przedłuży naprawianie awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przy takiej awarii odbieranie telefonów na pewno nie pomoże a wręcz przeszkodzi i przedłuży naprawianie awarii.

 

Przy jakiej awarii? Bo zero informacji co to było.

A jeśli firma jest dobrze zorganizowana to może wyznaczyć 1 osobę do odbierania telefonów i informowania co się dziej. Bo gdyby nie to forum to nawet bym nie wiedział, że jest to większy problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może poczekajcie aż się ze wszystkim uporają? Podejrzewam że przez tą awarie mogło ulec uszkodzeniu np. jakaś macierz albo serwer bazy. Ewentualnie przywracany jest jakiś backup jak się uszkodził dysk.

 

To że kilka serwerów wróciło do świata żywych nie znaczy że jest to koniec awarii. Może pracują nad tym aby się sytuacja nie powtórzyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieka - chyba wszystko padlo. Przez biznes host, mints do netdc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dotyczyło to całości, a tylko niektórych.

Sprawdzam dostępność części współdzielonych (wirt01-15) i dziś przez czas jakiś niedostępne były 08, 10, 11, 12, 15.

Poza tym 06 ma jakąś "czkawkę" (długie czasy odpowiedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno nie dotyczyło to całości, a tylko niektórych.





Ogólnie słyszałem że padło sporo MH, BH i netDC, więc wywnioskowałem, że jak sypło się we wszystkich ich spółkach to chyba musiało pierdyknąć wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działają (chyba) ale nadal 0 informacji...

 

Działamy cały czas - wczorajszy problem został rozwiązany w max kilka godzin ( niestety o te kilka za dużo) i każdy kto pisał maila nie zostal bez odpowiedzi - jesli komus cos nie działa to pisać do Nas, ewentualnie podeslac mi numer zgłoszenia via PW to sprawdze.

Informacja była wysyłana a jesli chodzi o brak informacji na forum to poprostu brak czasu i tysiące bardziej priorytetowych rzeczy na głowie niz postowanie na wht.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

 

Działamy cały czas - wczorajszy problem został rozwiązany w max kilka godzin ( niestety o te kilka za dużo) i każdy kto pisał maila nie zostal bez odpowiedzi - jesli komus cos nie działa to pisać do Nas, ewentualnie podeslac mi numer zgłoszenia via PW to sprawdze.

Informacja była wysyłana a jesli chodzi o brak informacji na forum to poprostu brak czasu i tysiące bardziej priorytetowych rzeczy na głowie niz postowanie na wht.

Wystarczyłby jeden post co padło a nie postowanie, tyle samo czasu na napisanie a miałoby jakiś sens.

 

 

Co padło?

Hosting, VPSy maja to samo uptime, czyżby następne data center z czerwcowym padem zasilania?

 

Edytowano przez kubah (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awaria dotknęła jednej sali kolokacyjnej w naszej lokalizacji w Forcie

 

Była przerwa w zasilaniu i podczas pracy na agregacie, gdzieś po 30 minutach zaczął niestabilnie pracować i w rezultacie musieliśmy go odłączyć. Udało się go uruchomić jednak jednak nie podjął stabilnej pracy.

 

Przez ten problem z agregatem byliśmy wstanie podać nawet szacunkowego czasu usunięcia problemu.

 

Agregaty dla dwóch pozostałych sal kolokacyjnych pracowały bez zastrzeżeń i ze względu na niestabilność w zasilaniu z sieci utrzymaliśmy ich pracę do godziny 17.

 

 

Stąd tylko część usług była niedostępna.

 

 

Oczywiście wyciągamy wnioski i działamy by podobny problem się nie powtórzył.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

Awaria dotknęła jednej sali kolokacyjnej w naszej lokalizacji w Forcie

 

Była przerwa w zasilaniu i podczas pracy na agregacie, gdzieś po 30 minutach zaczął niestabilnie pracować i w rezultacie musieliśmy go odłączyć. Udało się go uruchomić jednak jednak nie podjął stabilnej pracy.

 

Przez ten problem z agregatem byliśmy wstanie podać nawet szacunkowego czasu usunięcia problemu.

 

Agregaty dla dwóch pozostałych sal kolokacyjnych pracowały bez zastrzeżeń i ze względu na niestabilność w zasilaniu z sieci utrzymaliśmy ich pracę do godziny 17.

 

 

Stąd tylko część usług była niedostępna.

 

 

Oczywiście wyciągamy wnioski i działamy by podobny problem się nie powtórzył.

 

 

 

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×