Skocz do zawartości
theONE

[DC] Sprint Data Center

Polecane posty

Gość nrm

to nie jest wątek o "bulu i rzalu" tylko raporty z niedostępności, w sumie poza samym faktem up/down i treścią związaną z daną niedostępnością to nie powinno być tutaj nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni są drobne przerwy, ale generalnie to całe szczęście nic dłuższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

No widać okna serwisowe przyniosły skutki, zero strat, zero przerw, można śmiało polecić teraz nie tylko ze względu na pomocny support ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, prace serwisowe przyniosły dobry rezultat i tak samo mogę polecić :) Stabilność łącza została przywrócona, tak jak tego oczekiwałem. Na dzień dzisiejszy to najlepsze budżetowe Polskie DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

 

cóż, serwery dostępne w 5 minut z płatnościami międzynarodowymi, ktoś nabrał i pardą for french nasrał

 

Miejmy nadzieję, że szybko posprzątają i spamhaus zareaguje.

 

Dzięki bogu są świadomi problemu i wydają adresy czyste na wymianę, to jest plus

Edytowano przez kubah (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę listę tych "nadużyć", to mam wrażenie że spamhaus mocno przesadza. Szczególnie jeśli chodzi o refleks, bo większość z tych zdarzeń miała miejsce w lipcu. Wiadomo, że serwerownia = hostingi. A hostingi = tysiące stron www, na których zawsze znajdzie się jakaś dziurawa joomla, wordpress itd i jakieś nadużycie się czasem pojawi. Nie mogę się jedynie wypowiadać co do "ignorowanych powtarzajacych się zdarzeń", ale też nie wyobrażam sobie sytuacji w której SDC wypowiada firmie hostingowej umowę, bo ta miała nie jednego, a dwóch klientów z dziurawym skryptem...

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się jedynie wypowiadać co do "ignorowanych powtarzajacych się zdarzeń", ale też nie wyobrażam sobie sytuacji w której SDC wypowiada firmie hostingowej umowę, bo ta miała nie jednego, a dwóch klientów z dziurawym skryptem...

Dlaczego sobie nie wyobrażasz? Skoro nic klient w tym kierunku nie robi, to jest to IMO normalna kolej rzeczy. A wyobrżasz sobie 2000 adresów IP na RBLach? I to, że z Twojego serwera nie możesz wysyłać poczty, bo jakiś tam klient z tej samej adresacji wysłał 10 ton spamu? Jeśli używasz poczty e-mail do śmieciowych rzeczy, to luz. Ale serwery dzierżawią też firmy, w których poczta elektroniczna to jedna z podstaw ich działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś za bardzo tego co napisałem :)

 

Powiedzmy, że klient SDC, "hosting ABC" ma na serwerze 100 domen 100 różnych klientów. Na 1 z domen, "xyz.pl" klient wrzucił jakiś dziurawy skrypt, poszedł spam. Administrator firmy "ABC" zablokował usera, ten definitywnie rozwiązał problem. Za tydzień inny klient z domeną "zyx.pl" miał sytuację j/w. Czy w twojej opinii SDC powinien wypowiedzieć umowę firmie "ABC"? Wtedy mielibyśmy chyba istną wędrówkę hostingów pomiędzy serwerowniami, pewnie średnio raz na miesiąc :D Do czasu aż serwerownie się skończą :P

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

Bardziej śmieszne i w sumie żałosne jest zachowanie spamhouse, kto tam pracuje definitywnie ma za duże mnienmanie o sobie..

 

Dlaczego?

Wystarczy wejść na zgłoszenie dotyczące danej siatki, są tam podane pojedyńcze IPki ale i tak blokują cała siatkę, ponownie, chłopaki mają serwery w 5 minut, spamer może używać dowolnej tożsamości a datacenter nie zagląda użytkownikom na serwery przecież..

 

To nie jest hosting tylko data center, na prawde nie maja wpływu do końca na to co znajduje się na serwerach klientów..

 

Zresztą wypowiadanie umowy:

Jest klient S (spamer), przychodzi SBL, klient wylatuje (blokada), ten sam spamer wraca pod inną tożsamością, kolejna SBL, kolejna blokada...

Następnie bardzo dojrzała organizacja spamhaus uważa, że datacenter współpracuje ze spamerami i nie reaguje (tu jest już kpina).

 

Tym sposobem są w stanie zarżnąć każde datacenter.

 

Blokada siatek (arugmentacja: bo tak!) wpływa na innych klientów..

 

 

 

Na dodatek po kontakcie z SDC wnioskuje, że czekają na odpowiedź od SH od weekendu.. to też dojrzałe, uwalić komuś biznes, data center zareagowało i nie odpowiadać ;)

Edytowano przez kubah (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To nie wiem, kupić dedykowane IP pod swoją pocztę i pozostaje martwić się żeby mnie nic nie wyskoczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jest tego więcej w adresacji SDC, chyba nawet wszystkie podklasy im SBL/spamhaus zjadł:
http://www.spamhaus.org/sbl/query/SBL240958

W tym poszły adresy IP w naszym dzierżawionym serwerze. Specjalnie przenosiliśmy się z firmowymi stronami do SDC na wypadek awarii, a w weekend musiałem ustawiać relay poczty przez naszą sieć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można robić jak OVH - blokować port 25 :)

 

Bardziej śmieszne i w sumie żałosne jest zachowanie spamhouse, kto tam pracuje definitywnie ma za duże mnienmanie o sobie..

 

Dlaczego?

Wystarczy wejść na zgłoszenie dotyczące danej siatki, są tam podane pojedyńcze IPki ale i tak blokują cała siatkę, ponownie, chłopaki mają serwery w 5 minut, spamer może używać dowolnej tożsamości a datacenter nie zagląda użytkownikom na serwery przecież.

 

Nie tak do końca. Jakiś czas temu przerabiałem u jednego z klientów problem padnięcia /22 na Spamhausie. Kilkanaście adresów spamowało non-stop praktycznie. Oni blokują całą klase jeśli nie są podejmowane żadne działania. To jest bardzo specyficzny RBL, a zdjęcie dużej klasy wymaga u nich nieco czasu i nabrania mocy urzędowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mielibyśmy chyba istną wędrówkę hostingów pomiędzy serwerowniami, pewnie średnio raz na miesiąc :D Do czasu aż serwerownie się skończą :P

Albo dostawcy zablokowaliby ruch wychodzący do :25. Niektórzy już tak robią i polecają klientom korzystać z wyspecjalizowanych ESPów (MailChimp, Mailgun, Mailjet, etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby był problem ze Sprint Data Center? Żadna maszyna nie odpowiada, ich stronia w sumie też długo się otwiera..

 

Po 10 minutach działa ponownie :)

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem faktycznie był lecz w pewnej części DC. W godzinach 19:11 - 19:21 odnotowałem problemy z siecią jedynie na 1 z 3 serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W godzinach 19:10-19:25 na infrastrukturę SDC prowadzony był intensywny atak DDoS niespotykanej specyfikacji przez co nie został automatycznie zablokowany.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W godzinach 19:10-19:25 na infrastrukturę SDC prowadzony był intensywny atak DDoS niespotykanej specyfikacji przez co nie został automatycznie zablokowany.

 

 

Ehh, skąd ja znam to tłumaczenie...

Szkoda tylko, że handlowcy usilnie próbują nadal namówić na powrócenie do nich, skoro widać że problemy jak były tak są nadal.

 

I jak tutaj zaufać takiej firmie, kilka miesięcy działa dobrze, potem znów historia zaczyna się od nowa.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×