Skocz do zawartości
theONE

[DC] Sprint Data Center

Polecane posty

Na moim serwerze transfer to około 1T mc, moga sobie coś takiego w buty wsadzić. Myslę jednak, że taka rekompensata dla wszystkich była by bardzo dobra dla wizerunku. Nie patrząc na moje wczesniejsze problemy z uptime przez ddosy na sąsiednie serwery za co obrywałem i nic z tego nie dostałem w ovh mam serwer za nie całe 500zł z vat gdzie w sprint kosztuje ponad 600zł. Nie trzeba dodawać, że ochrona bez porównania i dają upusty własnie za takie babole. Inwestuję w Polskę i dla tego jescze tego jednego serwera nie przeniosłem lecz zaczynam się zastanawiać.

Nie będe sie rozwodził nad większością plusów i minusów w danych firmach> patrz inwestycja w Polskę.

 

Rozumiem drożej i sprawniej, bez zainteresowania jak klapnie lecz ani troche drożej mniej sprawniej i bez zainteresowania, wtedy oznacza to, że firma ma to w 4 literach. W stanach całowali by po cyckach gdyby doszło do czegoś takiego gdy mają drożeji słabiej jakościowo i jescze problemy techniczne firmy

Takie są fakty, mentalnośc Polaków od gier online po biznes. Za granicą oddajesz towar użyty <dziekuje> w Polsce zapakowany <co Pan ukradł, co zapierdolił z kartonu>

 

Nic poczekamy zobaczymy i ocenimy :) Awaria trwa nie ma co gdybać tylko czekać.

 

 

Ps. zasilanie nie miało prawa pasć to przegięcie na max'a, nie wszystkie projekty zapisują sie co 5 min. Na jednym serwerze OK nie w całej serwerowni to < nie będę konczył zdania>

Edytowano przez czipczop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Support.

 

Support mówił już 2h temu że za 15min będzie działać.

Nic przez 46.29.16.14 się nie przedarło od 4h.

 

btw. allegro wstało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery są tanie jak barszcz i jeszcze SLA 100% chcecie? :)

 

Nikt nie chce SLA 100% ale część serwerów leży od godziny 15, a za serwer niekoniecznie płace grosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak jakby poszedł im sprzęt sieciowy dla części DC... i brak zapasówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie scenariusza z zasilaniem po którym idzie więcej niż jedno krytyczne urządzenie sieciowe. Dyski nie lubią padów ale switche i routery mają je zwykle gdzieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam część serwerów na tej samej własnej podsieci, część wstała, część nie ma dostępu do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli padł switch albo zasilanie do niego... albo jakieś kretyńskie uszkodzenie kabli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz support jest już na tyle szczery, że nie bawią się w przewidywania - nie wiedzą co się zepsuło, więc i nie wiedzą kiedy naprawią.

Ale to już jest dramat, tyle lat i nie widziałem jeszcze żeby jakaś serwerownia miała tak długi problem z usunięciem usterki u siebie (oczywiście nie włączając w to serwerownie "spod biurka").

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dramatem jest to, że nie wszyscy są odcięci od maszyn. Zatem WTF ?

 

Co miesiąc-dwa wycinają jakiś numer idąc w zaparte, a dopiero gdy się drąży sprawę wychodzi na to, że znowu coś kombinowali.

Kilku dostawców kolokuje u nich infrastrukturę i numer, w którym pada zasilanie [o ile faktycznie], a potem sprzęt sieciowy jest tragiczny w skutkach.

 

Nie dziwi mnie wcale negatyw w opiniach. Dziwi natomiast to, że dopiero pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bylo takiego hardcoru,

zawsze nadrabiali supportem, ale widac ze konkretnie kompetentna osoba jest tam maksymalnie jedna, skoro dzieją się teraz takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, 8 godzin. To chyba dzisiaj nie ruszy... :o

 

13tego kończymy równiutko za godzinę.

Może wtedy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 10 otwierają sklepy w Olsztynie, więc będzie można kupić switcha na wymianę...

 

Tak się zastanawiam czy oni wgl. coś mają na tym swoim magazynie. W styczniu na wymianę pamięci RAM czekałem 4 dni bo nie mieli ich na stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Myślę, że pomimo wszelkich zabezpieczeń i standardów wziąłbym na ich miejscu urządzenie z działającej części sieci (switcha) i z długimi przewodami sprawdzał, czy obejście urządzenia X przywraca sieć.

Cały dzień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś oficjalnie wie co padło? Czy tak sobie gdybacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×