Skocz do zawartości
Redzik

Cena loga

Polecane posty

Ok. Posiedze, poczytam, popraktykuje, Za kilka kilkanaście kilkadziesit dni wrzucę tu 4 loga. 3 z jakiejś firmy i jedno moje. Wytypujecie które moje. biggrin.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ok. Posiedze, poczytam, popraktykuje, Za kilka kilkanaście kilkadziesit dni wrzucę tu 4 loga. 3 z jakiejś firmy i jedno moje. Wytypujecie które moje. biggrin.png

 

Co do wygrania ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To nie będzie trudne o chyba, że wszystkie takie makabryczne jak to pierwsze ;D

 

Ok zrobiłem takie przykładowe logo na szybko. I czym ono się rożni od log za 1500zł.

Rózni sie przede wszystkim tym, że do niczego się nie nadaje wink.png

 

ps. http://logooftheday.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I o czym nam mówi logo

bg.gif

 

To nie będzie trudne o chyba, że wszystkie takie makabryczne jak to pierwsze ;D

 

Chyba że firmy też robią chłam to wtedy tak. To nie będę miał się czeo wstydzić biggrin.png

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę wypięty tyłek i na około niego jakiś drut ze zgięciem, które zaraz miałoby wejść wiadomo gdzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@elect, piwo dla Pana ! :D

 

Ja widzę trzy rzeczy w zasadzie, zależy od tego jak się na to spojrzy...

 

1. To samo co kolega wyżej

2. To samo co kolega wyżej ale zamiast tyłka to można powiedzieć że to czym kobita oddycha :D

3. Literki B i G.

 

Opcja numer dwa jakoś mi bardziej odpowiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

I o czym nam mówi logo

pręty zbrojeniowe. logo architektów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawien dawna wiadomo, że najlepszą odpowiedzią jest atak ;)

O ile to pierwsze (BG) to faktycznie brzydactwo, to drugie (caravus) jest IMO po prostu... ładne.

Co najważniejsze - jest spójne z całą identyfikacją tej firmy (kolorki pastelowo-zielone i niebieskie).

Zapewne gdzieś tam w księdze logotypu jest opisane, co znaczą te wstążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego cena wykonania loga to nie tylko praca grafika - to przede wszystkim rozeznanie rynku, potrzeb klienta, ocena targetu. Nie chce robic z siebie bufona co filozofuje ale jezeli naprawde sadzisz, ze wykonanie logo to taka prosta sprawa to go poprostu sobie sam zrob smile.png Profesjonalna firma dostarczy Ci cala ksiege znaku. Fakt, ze czesto noz w kieszeni sie otwiera patrzac na niektore loga (vide ostatnie logo PZU) i budzet jaki na to poszedl ale nic nie poradzisz - takie kwiatki zdarzaja sie w kazdej branzy smile.png

 

Zgadzam się.

 

Ale jak grafik dobry to może wziąć i 8000 zł za logo.

 

Znam nawet takiego jednego grafika.

 

Zrobi co prawda drogo, ale solidnie.Logo możesz mieć na prawdę świetne.

 

Jak chcesz, to na PW prześlę Ci adres strony Save'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zlecić ale jak zobaczyłęm ceny to się za głowę złapałem. Wole poczekać jakiś czas dokształcic się w tej dziedzinie i sam coś wykombinować.

 

Od dawien dawna wiadomo, że najlepszą odpowiedzią jest atak

 

Tu nikt nikogo nie atakuje ( no chyba że mnie ) Chodzi o to aby wytnąc różnicę. Na tej podstawie może sam coś zdołam zrobić.

WIem już pare przydatnych rzeczy z tego wątku jak i z innych for. Nie staram się komuś coś udowodnić, wręcz odwrotnie, chcę żeby to mnie ktoś udowodnił że się mylę i jakie robie błędy.

Czy gdziekolwiek napisałem że Ja robie tak samo jak firmy ? i że nie ma różnicy ? Nic takiego nie napisałem. Zapytałem gdzie ona te różnice występują bo jak nalaika to ja ich np nie widzę. Po wytknięciu błędów może je zobacze.

 

Na pewno chcesz równać w dół?

 

Nie rozumiem.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) wyciągnąłeś logo, które (...) dostało ocenę 1,5 na 5. Na pewno chcesz równać w dół?

 

@ Redzik

maniack pyta, czy na pewno chcesz porównywać do najgorszych.

 

 

 

 

Rozumiem za co się płaci profesjonalistom, ale te ceny naprawdę są z kosmosu, jeśli klientem nie jest firma z dużym budżetem.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie śmiał bym na chwilę obecną porównywać z najlepszymi. Bo jakby mnie byo stać na stworzenie takich jak te najlepsze to bym tu nnie siedzial tylko trzepał kase na takich logach chyba logiczne. Porównuje do tych co uważam że też się nie prezentują najlepiej a sa wykonywane przez firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zlecić ale jak zobaczyłęm ceny to się za głowę złapałem. Wole poczekać jakiś czas dokształcic się w tej dziedzinie i sam coś wykombinować.

 

Nie che Cie martwić ale bez wykształcenia plastycznego i choćby odrobiny talentu to nawet możesz 20 lat ćwiczyć i nic Ci nie wyjdzie na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wykształcenie plastyczne w przypadku projektowania dla webu, identyfikacji wizualnej, to może wręcz przeszkadzać... zależy też co się tam dokładnie robiło, ale ja mam doświadczenia raczej niemiłe z paniami "graficzkami po ASP" heh. Malarki obrazów świetne, to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I gość dokładnie przedstawia to o czym ja pisałem w kwestii wykształcenia i podejścia do projektowania, przeciętny "projektant" nie zwróci w 90% uwagi na te zagadnienia, na które zwróci uwagę gość, który ma wiedzę i wykształcenie dlatego @Sponsi Twoje twierdzenie, że wykształcenie plastyczne może tylko przeszkadzać jest kuriozalne. Na ASP nie uczą tylko malowania obrazów, są inne kierunki i specjalizacje, które wiążą się bezpośrednio z komunikacją wizualną, kreowaniem marki, typografią, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba brać pod uwagę to że całe społeczeństwo nie jest po uczelni ASP. a zapewne tak strzelam na oko 80% społeczeństwa ma w nosie to co przedstawia logotyp. Takie rzeczy są tylko widoczne u tych co na to zwracają uwagę a jest to zdecydowana mniejszość. 80% spłeczeństwa widzi brzydkie logo PZU a nie to co ono przedstawia.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@Sponsi Twoje twierdzenie, że wykształcenie plastyczne może tylko przeszkadzać jest kuriozalne.

Nie jest, ma racje. Szczególnie jeżeli chodzi o grafikę pod WEB. Próbują oni przenieść te swoje zasady do neta (gdzie jest inaczej) i potem wychodzą straszne potworki. Ile to ja razy widziałem kaszane / słyszałem żarty "boże tylko nie grafik po asp" ;) Osobiście też tego doświadczyłem kilkukrotnie, w tym kilka dni temu niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm: Mój kolega po ASP ma firmę, która zajmuje się robieniem stron i jeszcze nie widziałem projektu, do którego miałbym jakieś większe zastrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×