Skocz do zawartości
Redzik

Cena loga

Polecane posty

WItam.

 

Chiciałbym zlecić firmie tworzącej loga firmowe zrobienie takiego loga dla mojej firmy. I teraz tak, jedna firma chce za takie logo 300zł a druga 3000 zł. Od czego to jest zależne ? Jak na to spojrzeć ? Czy tak jak w przypadku masterów witryn internetowch którzy twerdzą że im drożej tym lepiej i za 500 zł to on strony robił nie będzie bo mu szkoda palców ? Czy w przypdaku loga jest tak samo ? Czy kawałek grafiki z tekstem może kosztować aż tyle ?

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie pare stówek musisz liczyć. Myślę, że 3k, to troche za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe no 3000 widzialem z dodatkami. Ale 2200 widzialem za samo logo i nie wiem czy jak jest napisane + vat to już jest z vatem czy trzeba go dodać. Bo jak dodać to jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Cena grafiki zależy od jej jakości wykonania no i też od wykonującego. Firma weźmie sporo ale gimnazjalista czy student desperat to weźmie 15 PLN, max 30. Firmy się szanują i biorą sporo, wszak część i tak idzie do budżetu a stamtąd na dotacje np. Część masterów też się szanuje i dają wysokie ceny i jest w tym jakość, chociaż zdarzają się przypadki gdzie tani master za grosze robi ładne projekty. Ale zazwyczaj im taniej tym gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Tu nie chodzi o gimbusów.

 

Redzik, myślę, że w przedział 500-1000 netto możesz mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka grafika ? 3 mazy z tekstem ? no chyba że ktoś sobie zażyczy jakiś skomplikowany rysunek np kucharza w czapce nad napisem to wtedy rozumiem trzeba się wysilić troszkę. Ale jak widzialem nawet za sam tekst biorą po 6 stów. Chyba zaczne robić loga tongue.png hehe.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ale jaka grafika ? 3 mazy z tekstem ? no chyba że ktoś sobie zażyczy jakiś skomplikowany rysunek np kucharza w czapce nad napisem to wtedy rozumiem trzeba się wysilić troszkę. Ale jak widzialem nawet za sam tekst biorą po 6 stów. Chyba zaczne robić loga tongue.png hehe.

 

Kolego cena wykonania loga to nie tylko praca grafika - to przede wszystkim rozeznanie rynku, potrzeb klienta, ocena targetu. Nie chce robic z siebie bufona co filozofuje ale jezeli naprawde sadzisz, ze wykonanie logo to taka prosta sprawa to go poprostu sobie sam zrob :) Profesjonalna firma dostarczy Ci cala ksiege znaku. Fakt, ze czesto noz w kieszeni sie otwiera patrzac na niektore loga (vide ostatnie logo PZU) i budzet jaki na to poszedl ale nic nie poradzisz - takie kwiatki zdarzaja sie w kazdej branzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tą księgą znaków to trzeba się znać ale może to tylko tak grożnie wygląda.

Głównie chodzi mi o takie porównanie. Stronainternetowa a logo,. Nad stroną ile trzeba pracować a logo ? mały kwadracik, no na pewno mniej pracy a cena zbiżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W logotypie nie chodzi o ilość pracy przy komputerze tylko ale o pracę koncepcyjną. Jak logiem zajmie się jakiś plastyk to przez parę lat uczył się o postrzeganiu barw i innych rzeczach, o których Ty nie masz pojęcia.

 

Jeżeli jak piszesz to kwestia małego kwadracika to narysuj go sobie i będziesz miał logotyp za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy zwykły Kowalski będzie rozróżniał barwy na zamówionym logu ? Ludzie nieraz własnie tak spostrzegają świat, że wykwalifikowany zrobi lepiej od samouka a wcale tak nie jest.

Dowiedziałem się że to nie taka prosta sprawa z tymi logami. Czcionki są chronione prawami autorskimi. Po prostu niektórych czcionek nie wolno sprzedawać A tu sie zaskoczyłem bo myślełem że cionka to czcionka. glupi tekst a tu masz. Tylko że ile czcionek jest praktycznie identycznych . I jak rozróżnić jak dobiegać się praw.

CIekawy temat. Logo potrafię zrobić sam i to myślę że nie złe. Ale nieraz lepiej zapłacić i sie nie wytężać biggrin.png

 

Możemy spróbować zrobić takie logo. Dajcie jakiś pomysł czego to miałoby być i zrobimy komkursik na własne logo biggrin.png

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 300 złotych, nie sądze by ktoś spędził na logo + korespondencja itd więcej niż jeden dzień i prawdpodobnie całość będzie polegała na przerobieniu gotowego już loga z jakiejś templatki. Kilka tysięcy to bardziej realna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem takie przykładowe logo na szybko. I czym ono się rożni od log za 1500zł.

 

cdcab897.jpg

 

To nie o to chodzi że uważam się za jakiś talent bo tak nie jest. Ale chodzi o to aby zglębić tajniki Co jest nie tak z moim logiem w porównaniu do masterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet czcionka nie wygładzona... cień tandetny etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty sam naprawdę nie widzisz różnicy między tym Twoim logotypem a logotypami robionymi przez profesjonalistów?

 

Cień tandetny bo powoduje brak czytelność wszystkiego a teraz zastanów się jak takie logo się będzie skalowało do wielkości 30x30 px i 30x30 metrów?

Zastanów się również jak to logo będzie wyglądało na jasnych i na ciemnych tłach a także gdy będzie monochromatyczne lub tylko w odcieniach szarości.

A jak wygląda pole ochronne?

A jak będziesz chciał to wydrukować to czy dobrze wyjdzie i na cyfrze i na offsecie i na sicie?

Czy da radę z CMYK-a czy z Pantonów.

Co będzie gdybyś chciał to wyhaftować lub wygrawerować?

Za to wszytko płacisz profesjonaliście żebyś się nie musiał nad tym zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy kto ma robić i co robić. Pełna księga znaku to i bez wielkiej pracy nad samym logo (rozpoznanie, analiza branży, itd. itp.) może pod tysiaka netto kosztować. Logo w krzywych do wykorzystania "standardowego" (czyli opcja RGB dla webu i CMYK dla printu plus powiedzmy wersja w kontrze) będzie teoretycznie tańsze. U mnie na przykład 400-800zł netto.

 

Insider no graficzki fajne, ale nie za wiele mają wspólnego z porządnym logo.

Takie rzeczy, to można sobie w AAA Logo Creatorze robić, widziałem już cwaniaków produkujących "piękne logo" po 2-4 dziennie i biorący za to po 50-100 dolarów. A z firmą, branżą, czy w ogóle z logo nie miało to większego związku. A że podobało się "Kowalskiemu" - klientowi, no to łatwo takie fuchy odwalać.

 

elcct - "nie sądzę". To nie sądź, lepiej nie pisz nic, jak masz takie rzeczy wypisywać...

 

Redzik - tym się różni, że nie masz pojęcia do czego się zabierasz. Tak, jak napisałeś - "to nie taka prosta sprawa z tym logo". A dlaczego cień tandetny? Nie da się w dwóch zdaniach. Musisz przeczytać ze 2 książki o projektowaniu logo, 2 o brandingu, 2 o teorii koloru, typografii itd. A po takich 3-4 miesiącach ostrej nauki możemy porozmawiać o tym co ile kosztuje i dlaczego.

 

A nowe PZU chyba 200 tysięcy kosztowało, czy jakoś tak?

To dopiero przewał.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja. Tak jak napisałem czlowiek uczy sie na błędach. Myslę że jak o tym więcej poczytam wyjdzie trochę lepsze. Faktycznie cień ze skalowaniem sie gryzie. Nie pomyslalem. Dla tego fora są bezcenne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest nie tak z moim logiem w porównaniu do masterów.

Ano chociażby to, że owego tekstu (nazwy firmy?) nie da się poprawnie przeczytać z nawet dosyć bliskiej odległości...

BUDCH czy BUDEH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maniack

 

 

Loga które dałeś jako przykłady mówią nam wiele o produkcie o branży ok zgadzam się z tym. Ale żadnej wirtuozeri w tym nie widzę. I mysle że osoby nie znające się na grafice też nic w tym nie widzą. Czyli ogólnie mówiąc przekombinowałem biggrin.png z jakimiś cieniami gradientami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A patrz, o tym nie pomyślałem... chociaż i budeK też by ktoś to mógł zinterpretować.

W każdym bądź razie - to logo firmy, które doprowadza do kilku różnych interpretacji to chyba nie jest zbyt dobre. Jest po prostu nieczytelne. A resztę tego, co dają profesjonaliści i co tak naprawdę kosztuje, to dopisał regdos do swojego postu.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

ok popracuje nad innym wariantem biggrin.png .

 

Pracuj pracuj - dojdziesz do tego ze jednak warto zlecic to profesjonaliscie bo jak postawisz to logo obok loga zrobionego przez fachure - zawsze Twoje bedzie wygladalo.. prymitywnie. Chyba ze masz nieodkryty dotad talent :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×