Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość nrm

Od wczoraj to raczej nie, ale od godziny są jakieś straty z niektórych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio są bardzo duże problemy z vipower - nie są to pady długie, ale mimo tego - występują i to kilka razy dziennie ( screen )

 

 

Jak pytałem support co się dzieje odpisali, że blokują ataki...

 

 

Edytowano przez GyniO (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mieliśmy dziś awarię sieci w jednej z szaf, w której między innymi znajdują się serwery shared hostingu.
Obecnie wszystko powinno działać już poprawnie.

Co do padów kilka razy dziennie - osobiście nie spotkałem się takim zgłoszeniem, więc ewentualnie prosiłbym o kontakt na m.adach@vipower.pl to postaram się pomóc ustalić problem, gdyż z naszej perspektywy nic takiego nie wystepuje i żadne z naszych narzędzi nie wykrywa codziennych padów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - w takim razie proponuje zmianę narzędzi do wykrywania takich problemów, bo jak dostaje kilka maili od klientów, że strona nie działa lub długo się przetwarza oczekując na jpg - to coś jest nie halo.

 

Zresztą samemu widzę co się dzieje, stąd podpięty system monitorowania - post w żaden sposób nie ma pogorszyć opinii firmy, bo korzystam z vipower od kilku lat i zawsze byłem zadowolony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać, że w przypadku naszej konfiguracji serwera współdzielonego zawsze istnieje możliwość, że to pojedynczy vhost przestanie odpowiadać z powodu przeciążenia, a cały serwer może działać poprawnie. Nie monitorujemy każdej strony klienta, a więc z naszej strony może to być nie możliwe do wykrycia, a więć po prostu zachęcam do konaktu z nami, a jeżeli bok nie poradził sobie z problemem,a on nadal występuje to już wcześniej obiecałem osobiście zająć się problemem. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"U mnie działa" - z mojego domowego łącza strona vipower.pl działa

Ale wg. isup.me faktycznie jest downtime.

Tracing route to vipower.pl [188.68.252.44]
over a maximum of 30 hops:

  1     3 ms     1 ms     1 ms  192.168.0.1
  2     3 ms     1 ms     1 ms  10.130.0.1
  3     2 ms     5 ms     6 ms  10.128.6.12
  4     7 ms     5 ms    14 ms  10.128.18.11
  5    14 ms     5 ms     6 ms  efuzja.plix.pl [195.182.218.135]
  6     8 ms     8 ms     9 ms  91.212.9.26
  7     8 ms     8 ms     8 ms  n16h14.sprintdatacenter.net [46.29.16.14]
  8     8 ms    11 ms     8 ms  n251h18.sprintdatacenter.net [185.38.251.18]
  9    45 ms     9 ms     9 ms  www.vibiznes.pl [188.68.252.44]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona główna celowo przeniesiona jest poza infrastrukturę serwerowni, aby w razie awarii zapewnić klientom drogę komunikacji np. e-mail, możliwość odczytania numeru firmy etc..

Mamy obecnie awarię sieci w jednej z szaf w serwerowni. Ustalamy przyczynę awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na facebooku mowa o ataku, tutaj o awarii szafy

to jak to z tym padem w końcu jest? :)

 

szkoda, że tak często ostatnio te pady, trzeba niestety rozglądnąć się za czymś nowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ataki były swoją drogą, jednak one powodowały przeciążenie infrastruktury jednej z szaj, a konkretnie jej routera. Ponad gigabit wchodził w jej kierunku. Po zablokowaniu ataku wystąpił problem z routerem i musieliśmy "na szybko" zastąpić go innym.

Obecnie od ponad pół godziny wszystko powinno działać prawidłowo.
Dotknęło to szafy, w której są serwery obsługujące VPSy oraz jeden z serwerów hostingu współdzielonego stąd też awaria mogła dotknąć sporą liczbę klientów, nie mniej jednak nie całą infrastruktura w serwerowni ucierpiała i dla części klientów była niezauważalna.
Ciężko nazwać ten router szkieletowym, jednak prawdopodobnie w dniu jutrzejszym będziemy już pracowali nad zdublowaniem tego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku naprawdę Vipower ma duże problemy z stabilnością..

 

Na miesiąc dostaje z 50-100 ( a w krytycznych sytuacjach nawet 10 na dzień ) powiadomień, że serwer http nie odpowiada na stronie gdzie jest sam HTML.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@GyniO

rzeczywiście ten rok jest nieubłagany i po koleji dotyka każdego rodzaju usług, jednak jak już wspominałem zawsze wyciągamy wnioski i wdrażamy poprawki, lub inwestujemy w miejsach gdzie jest to potrzebne.

Co do Twojego problemu, we wtorek mieliśmy okno serwisowe i opracowaliśmy rozwiązanie, które powinno wyeliminować mikro przerwy przy pojedynczych połączeniach. Litespeed w niektórych przypadkach nie wyrabiał się z gracefull restartem.
Obecnie monitorujemy testowe strony w trybie niemal ciągłym. Tak więc pomijając wczorajszą awarię, która dotknęła również jeden z serwerów hostingu współdzielonego nie odnotowaliśmy problemów z dostępnością. Ewentualnie, jeżeli monitoring dalej będzie sypał Ci błędami, to podeślij nam na niego namiary, najlepiej z informacją jakich podklas używa - zwhitelisetujemy go, bo być może jakaś podklasa otrzymała z jakiegoś powodu blokadę i pojedyncze jego serwery sypią błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów, znów i znów....

Destination host unreachable.

 

Wczoraj również występowały problemy.

 

Dość tego. Uciekam z tej firmy jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostałem powiadomiony po 30 godzinach od przywrócenia serwera po awarii macierzy że nie udało im się odzyskać aktualnych danych i w trosce o osoby bez własnej kopii zapasowej, przywrócili wykonaną przez siebie kopię sprzed 3 dni...

Szkoda tylko że w trosce o osoby z własną kopią (w moim przypadku utworzoną 3 godziny przed awarią), nie raczyli od razu powiadomić o utracie danych i konieczności przywrócenia kopii we własnym zakresie, a tak zrobiła się niespójność danych...

 

 

Stojąc na przeciw klientom, którzy nie posiadali własnych kopii danych podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu procesu odtwarzania danych z najnowszej technicznej kopii zapasowej serwerów VPS (tj. sprzed trzech dni). (...) Wszystkich naszych klientów serdecznie przepraszamy za zaistniały problem i jednocześnie zachęcamy do wykonywania własnych kopii serwera VPS, który zgodnie z regulaminem usług w standardzie należy do zadań do klienta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to okolo 1-2 godzin po wystapieniu awarii w biurze mieli wyslac mailing do wszystkich klientow dotknietych awaria. Gdyz poki co dzialalismy jeszcze probujac odzyskac macierz, przekladalismy dyski do innego serwera najpierw na kontroler P410, pozniej do nowszej generacji na P420. Liczac, ze to kontroler byl wadliwy i wyrzucil dyski.

W zwiazku z tym klienci zostali zapytani czy sa zainteresowani odzyskaniem serwera z kopii zapasowej, co mozemy zrobic dla kazdego klienta praktycznie od reki czy czekaja na probe odzykania starej macierzy.
Kilka takich prosb zostalo przekazanych do mnie, wiec domyslam sie, ze ten mailing zostal wyslany. Byc moze po prostu on do Pana nie dotarl, lub tez w panelu solusVM mial Pan wpisany adres e-mail innej osoby.

W kazdym razie wrzucam na firmowy chat link, wiec zaraz osoba odpowiedzialna za komunikacje z klientem podczas awarii powinna sie tutaj wypowiedziec.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila z info o awarii (i przywróceniu kopii zapasowej) datowanego na 2015-08-18 23:02, czyli blisko 30 godzin po przywróceniu serwera.

 

A w tickecie (371854) utworzonym przeze mnie otrzymałem tylko informację że pracujecie nad awarią, a póżniej że serwer powinien już działać, zero info o tym że był problem z odzyskaniem danych i została przywrócona kopia sprzed 3 dni.

Niestety nie jestem w stanie weryfikować wszystkich danych czy przypadkiem ktoś mi nie podmienił ich na wersje sprzed kilku dni.

 

To nie jest wina maila, bo sami w mailingu informującym o awarii mówicie o "dniu wczorajszym":

 

Temat: Informacja w sprawie wczorajszej przerwy działania serwera SSDVZ08. (2015-08-18 23:02)
Witamy,
W dniu wczorajszym, w godzinach porannych miała miejsce awaria macierzy RAID na serwerze ssdvz08. Administrator natychmiast rozpoczął proces przywracania danych poprzez podłączenie nowszego kontrolera dysku HP jak również wdrożył proces przełożenia dysków do nowej maszyny celem odzyskania danych. Niestety po kilku godzinach pracy, danych nie udało się odzyskać. Stojąc na przeciw klientom, którzy nie posiadali własnych kopii danych podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu procesu odtwarzania danych z najnowszej technicznej kopii zapasowej serwerów VPS (tj. sprzed trzech dni). Wszyscy klienci którzy posiadali serwery VPS na serwerze ssdvz08 w ramach rekompensaty od firmy otrzymają dodatkowe dwa tygodnie abonamentu gratis. Wszystkich naszych klientów serdecznie przepraszamy za zaistniały problem i jednocześnie zachęcamy do wykonywania własnych kopii serwera VPS, który zgodnie z regulaminem usług w standardzie należy do zadań do klienta.



--
Z wyrazami szacunku,
Paweł Jarosz

 

 

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakaś grubsza awaria chyba, od 2.5h tracerty giną na rtr-gda1.vibiznes.pl
ktoś coś wie? bo support nigdzie nie informuje o awariach :/

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awaria dotyczy jednego serwera tj. vz22
W dniu dzisiejszym odbudowywala sie na nim macierz Raid1+0 na dyskach SATA, jednak wypadl z niej jeszcze jeden dysk znajdujacy sie w tej samej grupie co odbudowywany wskutek czego serwer uleg awarii. Udało się odblokować na kontrolerze zablokowane dyski i uruchomić system, jednak w tym momencie wykonujemy naprawę filesystemu, na którym znajdują się pliki kontenerów OpenVZ.

O dalszym postępie prac będziemy informować klientów poprzez nasz wewnątrzny system zgłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×