Skocz do zawartości

Polecane posty

 

Klientem jestem już jakiś czas. Kilka KVM pracuje u Was bez problemów, ale oferty na hosting nie dostałem. Ostatnio tylko na podwyższenie zasobów VPS KVM.

 

 

Wysyłaliśmy mailing do wszystkich naszych klientów, najpewniej z jakiegoś powodu go nie dostałeś lub gdzieś zaginął. Załóż proszę ticket w panelu z informacją o tym, prześlemy Ci wspomniany kod rabatowy ;-) Mamy nadzieję, że będziesz mógł rozszerzyć dzięki temu zakres posiadanych u nas usług :-)

Edytowano przez webh (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ealis

A tak z ciekawości, jest szansa na powtórzenie starej, lutowej promocji (dodatkowe zasoby do KVM VPS za jednorazową opłatą)? ...

Edytowano przez Ealis (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

tak, ta promocja zostanie prawdopodobnie powtórzona :).

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak działa to automatyczne skalowanie do tych 6 vCPU/8GB RAM? Czy jeśli wzmożone obciążenie będzie trwało 30 sekund to już w pierwszej sekundzie dostanę dodatkowe zasoby a w 31 sekundzie przestaniecie zliczać ponadnormatywne obciążenie, czy jest to przeliczane w jakichś dłuższych okresach (jakich? jak?)? Czy do tego limitu wlicza się obciążenie z baz danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rob006 moc obliczeniowa jest zawsze dostępna w razie potrzeby. Nasz system zalicza wejście w "burst" dopiero w sytuacji gdy średnia z obciążenia godzinowego przekracza parametry podstawowe.

 

Obciążenie baz danych nie wlicza się do limitu obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest limit dla obciążenia baz danych (wielkość bazy, liczba zapytań, zużycie procesora), po przekroczeniu którego klient zaczyna być problematyczny?

 

Jest szansa na konta typu reseller, które pozwalają postawić kilka stron działających na uprawnieniach różnych użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rob006 serwer baz danych ma jedynie limity bezpieczeństwa które wynoszą:

Maksymalna ilość jednoczesnych połączeń(per użytkownik bazy danych): 50

Maksymalna ilość połączeń na godzinę(per użytkownik bazy danych): 25k

Maksymalna ilość zapytań typu UPDATE,INSERT(zapis) na godzinę(per użytkownik bazy danych): 20k

 

Nie limitujemy CPU czy wielkości bazy danych. Oczywiście to są limitu pakietu standardowego, w razie zapotrzebowania na większe zasoby jesteśmy elastycznie.

 

Podobnie sprawa ma się z kontami typu reseller. Nie oferujemy tego typu kont, ale możemy zaproponować specjalną cenę w przypadku zakupu kilku kont. Jeśli chcesz poznać szczegóły, wyślij nam PW ile kont potrzebujesz i z jakimi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ealis

No cóż... duży Plus za szybkie i sprawne załatwienie sprawy w sobotę przedświąteczną o późnawej porze.

Jeśli chodzi o hosting, to czy istnieje możliwość wprowadzenia certyfikatów StartSSL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ealis staramy się by nasi klienci byli usatysfakcjonowani.

 

W chwili obecnej nie mamy wsparcia dla StartSSL, jednak polecam LetsEncrypt dla których wsparcie dajemy w standardzie;-)

Edytowano przez webh (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ealis

@Ealis staramy się by nasi klienci byli usatysfakcjonowani.

 

W chwili obecnej nie mamy wsparcia dla StartSSL, jednak polecam LetsEncrypt dla których wsparcie dajemy w standardzie;-)

 

Heh... w sumie o LetsEncrypt mi chodziło właśnie, z przyzwyczajenia napisałem StartSSL.

W panelu nie widziałem opcji LE, tylko Comodo, no ale nie mam na razie wykupionego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy z poziomu panelu wprowadzone zarówno generowanie jak i odnawianie certyfikatów LetsEncrypt.

 

@Ealis nasz panel nie jest standardowym panelem ISPmanager, jest to wersja przerobiona przez nas ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakieś opinie o VPS KVM?

Są to 100% gwarantowane zasoby?

Jak wygląda panel zarządzania serwerem?

 

Korzystam, panel jest w porządku, choć ma swoje "uroki" w stosunku do np. Solusa. Mam na KVMie zainstalowany niestandardowy system, który instalowałem z własnego iso - nie było z tym żadnego problemu, z samą usługą również nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ealis

KVM pod trzy serwery (1 serwer/rdzeń + 1 dodatkowy na bazę) sprawuje się bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś po za mną na hostingu w chmurze ma problemy z kopiami zapasowymi? W panelu pojawiają się do pobrania, natomiast same kopie są całkowicie puste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wyślij nam na PW domenę dla której masz problemy, przyjrzymy się sprawie.

Kopie dla domen powinny działać bez zarzutu.

Edytowano przez webh (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W związku z wieloma Waszymi pytaniami odnośnie kodów rabatowych na serwery VPS OpenVZ, postanowiliśmy taki kod uruchomić - brzmi on WHT50. Daje on 50% rabatu na pierwszą płatność na serwery OpenVZ.

 

Nie posiadamy opłaty instalacyjnej na żadne z naszych pakietów, a serwery możecie zamawiać w dowolnej chwili - będą dostępne na Waszym koncie praktycznie natychmiast po opłaceniu.

 

Nasze serwery OpenVZ są backupowane co 24h, a do kopii masz dostęp z poziomu panelu - możesz samodzielnie zamontować kopię na dany dzień do Twojego serwera i skopiować pliki, które są Ci potrzebne.

 

Zachęcamy do dołączenia do grona naszych zadowolonych klientów, a w razie pytań - pozostajemy do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu tak, promocja jest skierowana dla nowych klientów. Jednak gdybyś potrzebował uruchomić kolejną usługę to skontaktuj się z nami przez panel klienta zaproponujemy coś ciekawego :).

 

Warto przypomnieć, że nasi klienci są premiowani za staż, posiadanie kilku usług i za wybrany okres płatności. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz u nas na stronie: https://webh.pl/programy-rabatowe

 

Pozdrawiam,

Kamil

Edytowano przez k.kozak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Chciałem przetestować ten nowy hosting.... podobno bardzo wydajny z każdej strony.... a ja już się zawiodłem przy wypakowaniu pierwszego zipa.... z samego rana gdzie ruch i obciążenie są pewnie najmniejsze....

25362432 bytes (25 MB) copied, 1.19816 s, 21.2 MB/s

Niektórzy stwierdzą ,że to nie ma większego znaczenia albo liczy się bardziej czas dostępu, ale mimo wszystko wynik bardzo kiepski.
Jeśli nad tych samych dyskach są bazy to ja dziękuje za taką wydajność.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafiki każdy klient ma nałożony limit operacji dyskowych na operacje na plikach. Limit ten w żaden sposób nie wpływa na wydajność baz danych oraz na czas dostępu do dysku. W sytuacji gdyby każdy klient miał swobodny dostęp do dysku mogłoby to rodzić sytuacje w których ktoś celowo np. przez SSH mieli dane na dysku tak żeby inni klienci mieli obniżoną wydajność. Limit ten w żaden sposób nie wpływa na działanie stron internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

To by wtedy wszystko wyjaśniało.

Dzięki za dokładną informację.

 

Pytanie tylko co jest brane pod uwagę jako operacje na plikach? Co jeśli udostępnie przez http jakiś większy plik do pobrania i nagle jednocześnie zacznie ściągać go kilkanaście / kilkadziesiąt osób co wtedy? czy na takie działania/operacje też są limity i moja strona wtedy prawie wcale nie będzie się wczytywała bo masowo pobierany jest jakiś plik?

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

Chciałem przetestować ten nowy hosting.... podobno bardzo wydajny z każdej strony.... a ja już się zawiodłem przy wypakowaniu pierwszego zipa.... z samego rana gdzie ruch i obciążenie są pewnie najmniejsze....

25362432 bytes (25 MB) copied, 1.19816 s, 21.2 MB/s

Niektórzy stwierdzą ,że to nie ma większego znaczenia albo liczy się bardziej czas dostępu, ale mimo wszystko wynik bardzo kiepski.

Jeśli nad tych samych dyskach są bazy to ja dziękuje za taką wydajność.

 

Piszesz o hostingu czy serwerach VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafiki w opisywanej przez Ciebie sytuacji tylko raz zostanie odczytany plik z dysku, reszta będzie serwowana z buforu. Zwróć proszę uwagę, że jest to bardzo wysoki limit bo mówimy tutaj o MB/s a nie o Mb/s.

 

graczu Rafikowi chodzi o naszą usługę hostingu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minirecenzja Cloud Hosting. Ponieważ na stronie brak jest szczegółowych informacji, dla wszystkich chętnych opisuję w skrócie co jest dostępne w hostingu Webh. Jest to wpis subiektywny bo oceniam głównie rzeczy których używam i potrzebuję.

 

(stan na 2017-05-22)

 

Pozytywy:

  • Support - zdecydowanie na plus. Odpowiedzi są szybkie i na temat.
  • Moduły PHP - możliwość włączenia/wyłączenia modułów PHP z poziomu panela
  • Parametry PHP - możliwość zmiany parametrów PHP (max_execution_time, max_input_vars, memory_limit, ...)
  • Let's Encrypt - jest i działa

Neutralne:

  • Panel - jest i działa. Mam małe doświadczenie z ISPConfig ISPmanager, ale po tygodniu nie mam problemu z obsługą
  • SSH - jest i działa. w zasadzie pozytyw, ale biorąc pod uwagę powszechność, uznaję to za stan normalny. Brak SSH zaliczyłbym do negatywów.
  • klient Git - jest i działa. podobnie jak SSH. Brak byłby dużym minusem. Jeszcze tydzień temu w Webh nie było, ale już uruchomili.

Negatywy:

  • Backup - przeniosę do pozytywów jak zacznie działać. Ponieważ widziałem już na forum, że ktoś miał dokładnie ten sam problem, uznaję że nie jest to odosobniony przypadek. W skrócie: backup jest widoczny w panelu (dla WWW robiony co 6 godzin, dla bazy danych co 1 godz), ale próba pobrania kończy się wygenerowaniem pustych plików.
  • Wersje PHP - dostępne tylko dwie: 5.6 i 7.1 - dla mnie mały minus, ale jak ktoś ma coś napisanego pod starsze wersje to niech się spodziewa.
  • ioncube loader - brak. Jest sporo komercyjnych modułów np. do Prestashop, które są zakodowane. Ja bez tego przeżyję, ale zaznaczam i przestrzegam. Podobno ioncube będzie brany pod uwagę przy dalszym rozwoju.
Ograniczenia:

 

Dysk

Kilka postów wyżej widać, że każdy klient ma nałożony limit operacji dyskowych na operacje na plikach. Szczegółów nie znam

 

Bazy danych

  • Limit jednoczesnych połączeń 50 (dla użytkownika MySQL)
  • Limit zapytań zapisu 25000 50000 (dla użytkownika MySQL na godzinę)
  • Limit zapytań odczytu bez limitu (dla użytkownika MySQL na godzinę)
  • Limit połączeń 25000 (dla użytkownika MySQL na godzinę)
  • Liczba baz danych, użytkowników, rozmiar - bez limitów

Poczta

  • Maksymalny rozmiar skrzynki 5120 (MB)
  • Limit wiadomości wychodzących 100 (dla skrzynki na godzinę)
  • Liczba kont, domen - bez limitu

Inne

  • Transfer, liczba domen, kont FTP - bez limitu

Wydajność

Nie testuję. Zakładam, że i tak będą różnice pomiędzy kontami, a wydajność będzie się zmieniać w miarę rozwoju i przybywania klientów, czy nawet pory dnia.

 

Wątpliwości;

Ograniczenia na bazy danych, limit zapisu na poziomie 50000/godz. i 25000 połączeń/godz. To dużo/mało? W innych hostingach przy takim obciążeniu już byśmy wylecieli czy to norma?

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×