Skocz do zawartości

nnd_newbie

Użytkownicy
 • Zawartość

  156
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

nnd_newbie wygrał w ostatnim dniu 6 Wrzesień 2017

nnd_newbie ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

10 Normalna

O nnd_newbie

 • Ranga
  Stały użytkownik

Metody kontaktu

 • ICQ
  pQGrE7KcfIho04rwzZY0xQxNNkP6eRtacmdvsOmVmiBDNkg8GFLS90216/gD44TQ

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

3925 wyświetleń profilu
 1. Transfer domeny .com do OVH, a rekordy DNS

  Podczas wypełniania formularzy transferu domeny w OVH można ustawić się ma stać z serwerami DNS. Do wyboru jest: 1) pozostawić serwery DNS bez zmian, 2) ustawić serwery DNS na OVH lub 3) podać serwery DNS ręcznie. Jeśli wybraliście opcję 1) to serwery DNS się nie zmienią, domena będzie zaparkowana tam gdzie dotychczas i nie będzie żadnych przerw. Jeśli wybraliście opcję 2) to domena zostanie zaparkowana na serwerach OVH z pustą/domyślną strefą więc można się spodziewać przerw do czasu naprawienia i rozpropagowania wpisów. Zakładam że opcji 3) nie wybraliście, bo byście pamiętali
 2. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  Też obstawiam SNI. Zmiana certyfikatu Ci w tym nie pomoże.
 3. To akurat ocenią wyniki finansowe. Dla jakości tego forum wpływ będzie negatywny, ale dla nazwa.pl może być inny. Ja już nie mam złudzeń, w biznesie sprawdzają się rzeczy które wydają się złe. Chcieli zaorać WHT, widać taki mają plan
 4. problematyczna propagacja dns

  I słusznie że hekko zwala na home, bo jeśli strefa DNS nie jest u nich to co oni mają do poprawnego rozwiązywania nazw ns1 i ns2.szczecina.pl? A te ewidentnie wskazują na DNS Googla. Ściągnij tego informatyka co ci doradza i niech on to wyjaśnia. Albo zaoraj wszystko. Przenieś domenę do OVH i zacznij od początku
 5. Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

  Po pierwsze mowa tu Cloudfire a nie CloudFlare.Po drugie to zapewne w obu można konfigurować wpisy DNS inaczej jaki byłby sens korzystania z nich. Ale do konfiguracji samych serwerów DNS dostępu nie ma. Nie zmieni ich IP, nie skonfiguruje ich.
 6. Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

  Nie możesz edytować ani konfigurować ich serwerów DNSów więc raczej nie. Parkując domenę u jakiegoś dostawcy bierzesz co ci oferuje (z grubsza rzecz biorąc). Na pocieszenie ci powiem, że Cloudfire pewnie wie co robi i jak ma tak skonfigurowane DNSy to dlatego, że tak chce i tak jest dobrze.
 7. Najtansze SSL a IP

  Z punktu widzenia technicznego ciężko uruchomić SSL jak się nie ma uruchomionej domeny. Właściwie to SSLa konfiguruje się dla domeny więc możesz to zrobić albo równocześnie albo najpierw domenę. "Uruchamiając" domenę, de facto uruchamiasz też stronę. Być może zawartość docelowa nie będzie taka jak powinna ale jakiś index.html przydałoby się wrzucić. Reasumując: uruchomiać SSLa bez domeny jest kompletnie bez sensu. Albo konfiguruj wszystko razem albo najpierw uruchom swoją stronę/domenę, a potem SSLa.
 8. Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

  To jest spowodowane tym, że wszystkie Twoje serwery DNS mają IP z tej samej sieci. Jak nie chcesz, żeby Ci się ten błąd pokazywał to zrób, żeby każdy z serwerów DNS miał IP w innej sieci. Ja masz to zrobić to już pytanie do Ciebie. Najlepiej stawiając serwery DNS w różnych lokalizacjach korzystając z różnych dostawców.
 9. [dyskusje] ovh.pl

  OVH Cloud Archive zmiana ceny transferu. Nie wiem czy komuś się przyda, ale OVH po cichu zmienił ceny za transfer. Jeśli dobrze pamiętam to jeszcze w lipcu cena za transfer 1GB była 0,0001PLN, od około dwóch miesięcy jest to 0,04 PLN czyli 400-krotna podwyżka. PS. Możliwe, że się walnąłem o jedno zero i cena była 0,001 PLN za 1GB. Niestety już dokładnie nie pamiętam.
 10. Najtansze SSL a IP

  Wygeneruj certyfikat sam albo zakup i wgraj dla swojej domeny i zobacz czy działa. Jak wgrać certyfikat pytaj swojego usługodawcę
 11. Najtansze SSL a IP

  Nie. Albo SNI albo dedykowany adres IP. Kupienie na zewnątrz nic Ci nie da jeśli Twój usługodawca nie umożliwi Ci zainstalowania certyfikatu.
 12. Co znaczy nie bangla? Co znaczy dodatkowy index.html? Co znaczy "nie podmienia"? Jakim ty żargonem do nas mówisz. Filologa? Mów konkretnie co się dzieje Człowieku po kolei. 1) W domyślnym katalogu na strony (na debianie to będzie pewnie /var/www) tworzysz katalog na nową stronę np. example.com. Do niej dodajesz jakiś plik index.html lub index.php, a najlepiej oba, które wyświetlają jakis prosty komunikat np. "Witaj na example.com" 2) Sprawdzasz czy prawa dostępu są prawidlowe (patrz komendy: ls -l, chmod, chown) 3) Tworzysz plik konfiguracyjny o nazwie example.com.conf w sites-available o zawartości: <VirtualHost *:80> ServerAdmin nowa_domena@localhost ServerName example.com ServerAlias www.example.com DocumentRoot /var/www/example.com ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined </VirtualHost> 4) Dodajesz stronę do sites-enabled (patrz komenda: ln -s) lub używasz komeny a2ensite 5) Restartujesz apacha (system "service apache restart" ? albo "systemctl restart apache" ) Nie podam Ci konretnie ani komendy ani nazwy usługi (może być apache, apache2, httpd, httpd2 - różne widziałem) 6) Upewniasz się, że domena kieruje na twócj serwer (patrz komenda: ping example.com - na komputerze z którego będziesz wchodził na stronę, a nie na serwerze) 7) Wchodzisz przez przeglądarkę na example.com 8) Jak już wcześniej wchodziłeś na example.com to w przeglądarce masz ją pewnie scachowaną. Wyczyść cache przeglądarki albo użyj komendy CTRL+SHIFT+R w Google Chrome 9) Działa? A jak nie to jakie błędy wyskakują. A po ostatnie. Po każdej tej komendzie analizuj Co ci wypluwa. Zrobiłeś linka? Sprawdź w katalogu czy się utworzył i jaka jest jego zawartość. Restartujesz Apacha? Wypłuwa Ci info o błędach czy się ładnie uruchamia. Wchodzisz na stronę? Jaki błąd dostajesz 404, 203, 500 bo one są właściwie opisowe i mówią co jest nie tak (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_odpowiedzi_HTTP). Możesz też w logach Apacha sprawdzić co się dzieje.
 13. Monitoring www

  uptimerobot.com W wersji bezpłatnej sprawdza max 50 serwerów co 5 minut (w przypadku wykrycia awarii zwiększa częstotliwość), powiadomienia na emaila i appka na telefon. SMSy można dokupić, ale nie sprawdzałem działania.
 14. Wystarczyłoby nawet mniej, ale to co podałeś powinno zadziałać. Tak podajesz katalog gdzie znajduje się index.php lub index.html. Zawartość nowa_domena.conf wygląda jakby mogła zawierać to co potrzebujesz, ale to co widzisz na początlu pliku to komentarze. Pomiędzy nimi mogą być rozsiane pliki konfiguracyjne. Więc lepiej po prostu zamień całą zawartość tym co napisałeś lub utwórz oddzielny plik. PS. katalog sites-available to katalog gdzie są pliki konfiguracyjne jeszcze nie uruchomione. Żeby uruchomić dany virtualhost musisz zrobić dowiązanie symboliczne do katalogu sites-enabled (lub użyć komendy a2ensite) i przeładować konfig lub zrestartować apache
 15. Ovh przy przenoszeniu domeny do nich nawet się pyta co ma zrobić. Jedną z opcji jest pozostawienie serwerów DNS bez zmian i to chyba najlepsze dla Ciebie.
×