Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

A ten dział to po co został stworzony?

 

dzieki za zwrocenie uwagi, juz dawno nie przegladam strony glownej tylko czytam same najnowsze wiadomosci :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

Nie, to jeszcze nie dzis - padlo cos z elementow sieciowych - ustalamy przyczyne i szykujemy sie do wymiany wadliwego elementu. Troche to jeszcze niestety potrwa.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

no i niestety z przykrością muszę stwierdzić, że to już drugi raz, kiedy ja dostaje opieprz za kogoś korzystając z progreso :/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy był omawiany problem ze skrzynkami pocztowymi w progreso?

Kiedy wykupywałem serwer miałem niewielkie wymagania, możliwość umieszczenia 5 prostych stron. Okazało się że nawet dwóch stron nie mogę zamieścić. Założenie osobnych kont pocztowych o tym samym loginie (np. biuro@domena_1.pl i biuro@domena_2.pl) jest niemożliwe, a wiekszość klientów ma adresy ktore zaczynają się na biuro@... Więc zapłaciłem za serwer a przenieść stronki tam nie mogę... :( Jaki hosting polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siergiej - był omawiany ten "problem".. tylko, że to raczej nie problem, bo konto na progreso to nie reseller i wielu ISP tak ma :P poszukaj, był o tym wątek.. i były też rozwiązania i inne hostingi.. tylko, że progreso ma (miało?) swoje plusy też (dla mnie to są choćby eftepy)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko, że progreso ma (miało?) swoje plusy też (dla mnie to są choćby eftepy)..

 

A jakie plusy sa w eftepach ? Ja nie zauwazylem nic szczegolnego, a obostrzenia do loginow sa wieksze niz przy emailach.

W Progreso ftpy maja loginy postaci "ftp_twójnick" i nie mogą się powtarzać w obrębie całego serwera fizycznego.

Także raczej nie ma szans na utworzenie konta o prostym loginie typu imie. Na przyklad ja nie moge miec "ftp_bartek" bo widac inny klient Progreso juz takie konto utworzyl. Ograniczenia co do nazw skrzynek email co poruszyl Siergiej i co kiedys bylo walkowane jest moim zdaniem bezsensowne, a ograniczenia loginow do kont ftp jeszcze bardziej. Za to Progreso mozna chwalic za dobry support i kontakt z adminami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jamesbond.. na zasadzie, że można robić eftepy pod katalogi.. to jednak, musisz przyznać, coś innego (miłego?) przy kontach na nazwa,home itd.. no tak, ftp_bartek, skoro ktoś zajął i nie można założyć, to już taka cecha shared hostingu.. trudno.. niemniej jednak - jak na mój gust - plus za te eftepy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i podziękowało mi progreso. Fakt - w ładnym stylu, bo mogę zostać do końca okresu abonamentowego, ale chyba nie często się to u nich zdarza. Mam php-fusion oraz ipb >1000 odw. dziennie. Kierunek - vps na hosteurope. Tylko czy wystarczy ten najtańszy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i podziękowało mi progreso. Fakt - w ładnym stylu, bo mogę zostać do końca okresu abonamentowego, ale chyba nie często się to u nich zdarza. Mam php-fusion oraz ipb >1000 odw. dziennie.

To może pora zoptymalizować serwis? Tysiąc odwiedzin dziennie to nie jest żaden wielki ruch, więc jeśli dostałeś podziękowanie za współpracę, to masz problem u siebie. Po właściwym ustawieniu IPB, a zwłaszcza wymianie PHP Fusion na coś normalnego pewnie spokojnie mógłbyś siedzieć tam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
No i podziękowało mi progreso. Fakt - w ładnym stylu, bo mogę zostać do końca okresu abonamentowego, ale chyba nie często się to u nich zdarza. Mam php-fusion oraz ipb >1000 odw. dziennie. Kierunek - vps na hosteurope. Tylko czy wystarczy ten najtańszy... ;)

 

Z tego co widze to istotnie obciazenie Twojego serwisu mocno spadlo w ostatnim czasie - dokladne logowanie mamy uruchomione dopiero od wakacji - na przelomie sierpnia/wrzesnia obciazenie spadlo czterokrotnie (z 40 tys sek CPU miesiecznie do 9 tys sek CPU). Takze - zapraszam na priv / mail / gg jezeli jestes dalej zainteresowany wspolpraca, mamy fajny bonus m.in. dla Ciebie :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa oferta, niskie pingi, nawet domena gratis ;) Brak mi tu jednak platnosci kwartalnych. Wczoraj minal mi okres testowy, a ja sie waham. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że bylem posiadaczem konta w firmie progreso.pl chcialem podzielic sie swoimi doswiadczeniami. Na poczatku wszystko bylo ok lecz z czasem ich serwery znaczaco zwolnily, pojawily sie problemy z dostepem do bazy itp. IMO wynika to z przeciazenia serwera stronami i nie jest to tylko moja opinia ale tez kilku innych klientów chociazby wypowiedzi na tym forum. Wszystko znioslem, chcialem przedluzyc serwer, ale no wlasnie ni z tego ni z owego nagle strona zostala zablokowana. Po interwencji telefonicznej bo niby byla mailowa informujaca nas o calej sytuacji, ktora nigdy do nas nie doszla co bylo tlumaczone tym ze na poczatku nie dodalismy maila do uslugi co jest bzdura gdyz wszystkie maile z helpdesku przychodzily a nagle ta istotna informacja nie przyszla wcale. Po rozmowie telefonicznej okazalo sie jednak ze serwer wygasl i wystarczy zaplacic za kolejny rok. Skontaktowalem sie z firma progreso w celu podania mi informacji na temat numeru konta, a tutaj dowiedzialem sie zas nowych rzeczy ze progreso wypowiedzialo nam umowe juz miesiac temu ! i nie da sie przedluzyc konta. Porposilem o dodatkowy tydzien na przeniesienie stron, ktory dostalem. Chcialem jednak zostac na progreso ze wzgledu ze strona moja byla robiona pod serwer progreso wiec wykonalem kolejny telefon z pytaniem czy jak zmniejsze obciazenie serwera to bede mogl zostac. Odpowiedz byla taka ze na 99% tak tylko ktos tam u nich musi podjac decyzje jeszcze. Decyzja byla oczywiscie nie pozytywna ale negatywna. Musze powiedziec ze zawiodlem sie na progreso. Byc moze hosting poznaje sie nie po tym jak zaczyna, ale jak konczy. Jezeli macie jakas strone w htmlu i odwiedziny na poziomie 10 dziennie to moze i dobry hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli macie jakas strone w htmlu i odwiedziny na poziomie 10 dziennie to moze i dobry hosting.

 

A ty jakie masz (odwiedziny)? manga.pl - phpbb - dość spore... dziwisz się? Nie powinieneś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sa spore wg. mnie 1300 dziennie. Pozatym chodzi mi tez o forme wypowiedzenia umowy malo profesjonalna 

pozatym ludzie z progreso sami gubili sie co z tym kontem jest nie tak  ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sa spore wg. mnie 1300 dziennie.

Za to wyświetlanie: urodzin, imienin, innych pierdółek przy każdym request'ie

winieś był zostać wyrzucony po tygodniu...

kiedy wy ludzie zrozumiecie kwintesencję pojęcia "hosting współdzielony"... heh...

na dodatek obwiniasz Progreso(nie żebym ich bronił ;)), twierdzisz

iż forum generuje nikłe obciążenie - to dlaczego jest ono

teraz na serwerze OVH a nie na innym hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wg. wczesniejszych opinii zreszta Panów z tej samej branży co progreso, którzy oczywiscie popieraja "swoich" co rozumiem ;) kupujac hosting za kilkaset zlotych nie 100 czy 200 ale duzo wiecej mam postawic sobie tam strone html z 4 podstronami i 10 uzytkownikami dziennie.Zreszta nie chodzi tutaj o walke z wydajnoscia tylko nie ladne zachowanie progreso.pl bo jak juz wspomnialem walka z wydajnoscia mnie nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupujac hosting za kilkaset zlotych nie 100 czy 200 ale duzo wiecej mam postawic sobie tam strone html z 4 podstronami i 10 uzytkownikami dziennie...

ten argument padł już nieraz na tym forum,

problem polega na tym, że jak w każdej branży,

trzeba wiedzieć co się robi...

a jak idziesz po linii najmniejszego oporu i instaujeszz przemo ze 1/4 możliwych

dodatków, to się potem nie dziw...

wprawiona osoba jest w stanie wykonać portal obsługujący 5-krtonie większą

odwiedzalność od tej Twojej przy łączne konsumpcji zasobów 3 poziomy niższej,

jeśli tego nie umiesz/nie chcesz robić/nie masz czasu/kochasz przemo,

to pakujesz to na dedyka i masz spokój... coś za coś... to proste

wszystko jest dla ludzi, hosting współdzielony również, trzeba tylko umieć

te dobrodziejstwa wykorzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli co wg. wczesniejszych opinii zreszta Panów z tej samej branży co progreso, którzy oczywiscie popieraja "swoich" co rozumiem ;) kupujac hosting za kilkaset zlotych nie 100 czy 200 ale duzo wiecej mam postawic sobie tam strone html z 4 podstronami i 10 uzytkownikami dziennie.Zreszta nie chodzi tutaj o walke z wydajnoscia tylko nie ladne zachowanie progreso.pl bo jak juz wspomnialem walka z wydajnoscia mnie nie dziwi.

Nie popieram "swoich" bo sam się przenosiłem z progreso nie tak dawno.

 

W shared MOŻESZ korzystać do max 5% zasobów bo jak sama nazwa wskazuje jest to SHARED. Jak masz ponad 3x tyle to się nie dziw że wylatujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W shared MOŻESZ korzystać do max 5% zasobów(...)

hola! hola! to że Prohost(bodajże) przyjął taką politykę, wcale nie oznacza,

że jest to reguła/standard... śmiem twierdzić, choć są to moje tylko takie

przypuszczenia administratora, że jest to tylko czysty marketing

i nijak się to ma do rzeczywistości...

prosty rachunek: jeśli 5% to granica, to wystarczy 25 kont używających constant

4%, wyrzucić ich nie można, a maszyna jest już full...

w hostingu budżetowym nijak się to nie opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×