Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Po podpięciu domeny, człon przed małpą pozostaje ten sam, taki na jaki rejestrowaliśmy konto. Porażka...

 

Nazwe konta mozna zmienic kontaktujac sie z home.pl mailem... a jezeli sie spieszy to zmienia od razu jezeli sie zadzwoni do nich lub skorzysta z pomocy online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwe konta mozna zmienic kontaktujac sie z home.pl mailem... a jezeli sie spieszy to zmienia od razu jezeli sie zadzwoni do nich lub skorzysta z pomocy online.

Nie zmienią mi na nazwę, na którą już się ktoś zarejestrował np. imię. Już to z nimi przerabiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zmienią mi na nazwę, na którą już się ktoś zarejestrował np. imię. Już to z nimi przerabiałem.

 

Nie wiedzialem. To juz beznadziejna sprawa...

 

Wybrałem pocztę na IQ.pl gdzie bez problemu otrzymałem możliwość przypięcia domen do konta.

 

Dla mnie IQ.pl odpada bo maja 25mb limit jezeli chodzi o wielkosc zalacznikow. Na mail dostaje codziennie wyklady przesylane od nauczycieli na akademii... maja srednio 200mb a czasami wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany ;-) To tak na marginesie, moze zaproponujcie im jakis FTP do wrzucania tego... Wygodniej, szybciej i kazdy bedzie miec dostep w jednym miejscu, takze do ilustam wykladow wstecz ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialoby im sie ;) Wyklady sa w PowerPoint i maja strasznie duzo zdjec, czesto niezmniejszone bo im sie nie chce/nie umieja zmniejszyc... dlatego tak jest... Mamy sie cieszyc, ze w ogole dostajemy wyklady... i sie cieszymy :P. Wiekszosc grupy ma maile na home.pl.... reszta robi sobie kopie od tych ,ktorzy maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup hosting w nazwa.pl i zrób z niego multi skrzynkę dla kilku osób. 10 GB do podziału ;) i poczta wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie (w kwestii wyjasnienia sprawy dot. IQ):

Poczta nie nadaje sie do przesylania tak duzych plikow.

Po pierwsze przy konwersji do MIME "puchnie" wiec plik 200 MB miaby pewnie 250, a sprawa druga to fakt ze nie wspiera reasumingu i kiedy polacznie zostanie przerwane trzeba operacje wysylania / odbierania ponowic.

 

Nie bez znacznia jest tez fakt, ze wiekszosc uzytkownikow sieci (nie majacych nawet swiadomsoci tego faktu i konsekwencji jakie on niesie) posiada lacza niesymetryczne.

 

Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Potwierdzam, niestety wielu ludzi "średniego" i tego "starszego" pokolenia czasem kompletnie (oprócz kliknięcia "napisz" albo "wyślij / odbierz" w Outlooku) nie potrafi używać nowoczesnych technologii.. np. ...poczty elektronicznej.. heh.. dzieje się tak i w edukacji, i w firmach, i w innych instytucjach... a serwisy typu rapidshare i inne są wciąż zbyt dla nich skomplikowane.. heh.. trza po prostu szukać ich jako klientów i robić im paneliki do uploadu... i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcialoby im sie ;)

 

Starczyloby, ze ktos by im podeslal linka do FTPa w formacie:

ftp://login:haslo@host.pl/

 

i (zakladajac duza szanse, ze maja domyslnie IE ;-)) po kliku uzywaja FTPa jak Windows. Nie musza nawet meczyc sie z Outlookiem. IMHO trzeba im pokazac i sie szybko przekonaja.

 

A maile grupowe sa swietne do czasu, az ktos zapomni zaznaczyc "Pozostaw wiadomosci na serwerze" w Outlooku. IMO to najgorsze rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam od siebie (w kwestii wyjasnienia sprawy dot. IQ):

Poczta nie nadaje sie do przesylania tak duzych plikow.

Po pierwsze przy konwersji do MIME "puchnie" wiec plik 200 MB miaby pewnie 250, a sprawa druga to fakt ze nie wspiera reasumingu i kiedy polacznie zostanie przerwane trzeba operacje wysylania / odbierania ponowic.

 

Nie bez znacznia jest tez fakt, ze wiekszosc uzytkownikow sieci (nie majacych nawet swiadomsoci tego faktu i konsekwencji jakie on niesie) posiada lacza niesymetryczne.

 

A mi się wydaje, że uczelnia ma tak szybkie łącze, że ma gdzieś, czy się zerwie, skoro całość idzie i tak parę minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E to roznie bywa. Bo po pierwsze lacza sa szybkie, ale czesto juz na wydzialach jest zrobiona jakas prowizorka 10BaseT, a w ogole to wielu wykladowcow po zakonczonym wykladzie sie po prostu zabiera do domu i stamtad wysyla materialy ;-).

 

Ale czy to nie OT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze moja akademia ma w miare dobre lacza... ale raczej nie wypada aby uczen tlumaczyl Prof. dr hab. n. med jak sie uzywa FTP... po prostu nie wypada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obsługujemy ponad 7 tys. serwerów wirtualnych i kont e-mail. Nieprzerwany dostęp do naszych zasobów możliwy jest dzięki unikalnemu systemowi spiętych siecią blisko czterdziestu markowych serwerów Compaq i zwielokrotnionych łącz do największych sieci w Polsce i za granicą o łącznej przepustowości 40Mbit.

 

40*1024/7000=5,85142857 Kbit na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Moaha nie na serwer tylko zwykłe konto.

Pomijając już fakt iż takie wyliczenie nie jest niczego warte, a dlaczego? tego już tłumaczyć nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej? Raczej to się mówi właśnie jak się czegoś nie wiem...

 

Pisze wszystko w zacytowanym fragmencie (ile serwerów) więc nie wiem czego nie rozumiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to iż my czegoś nie rozumiemy, tylko o to iż nie posiadasz podstawowej wiedzy w tym zakresie.

 

Co z tego, że 40Mbit? Wiesz na jakich łączach są serwery największych firm hostingowych w Polsce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moaha ojeeezus... weź, bo mnie skręca z twojej niewiedzy.. heh

BOSS ..nazwa.pl ma pewnie neo ; )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 tys. serwerów

 

Ale łącze 40Mbit to przecież śmiech na sali. To w firmie więcej bym wyciągnął.

 

A nie przyszło ci do głowy że mogą mieć łatwą możliwość osiągnięcia wyższych przepustowości?

 

Wszystko zależnie od potrzeb:

wykres.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie o to chodzi.

Tylko na Boga.. 7k serwerów wirtualnych ! A nie fizycznych.. fizycznych to jest pewnie z 15 - 20.

 

Swoją drogą @Moaha weź idź stąd :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącza kupuje się patrząc na średnie zużycie w ostatnich tygodniach + jakis margines bezpieczeństwa. Ktoś musiałby postradać zmysły, zeby robić to inaczej (i pewnie szybko by zbankrutował). Oczywiście inaczej wygląda sprawa w przypadku serwerów dedykowanych z serwerowni europejskich gdzie zazwyczaj jest łącze np. 100 mbit/s ale z limitem transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Łącza kupuje się patrząc na średnie zużycie w ostatnich tygodniach + jakis margines bezpieczeństwa.

 

Oczywiscie :D

 

Kolega MOAHA chyba mysli ze na kazdy serwer wirtualny powinnismy dac przynajmniej 2mbit (no bo to taka srednia jaka maja teraz end-userzy), czyli powinnismy miec lacze 14 Gbit ;-) Niestety tak wyprali mozgi uzytkownikom zachodni marketingowcy... 100Mbit na serwer to juz przezytek! Teraz 1Gbit sie daje do kazdej maszyny przeciez :-)

 

Kolego MOAHA, spojrz np. na wykres zuzycia lacza przez Home.pl:

http://home.pl/img/2758

 

Przy kilkukrotnie wiekszej liczbie klientow niz my zuzywaja w sumie ok 400Mbit.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×