Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

dla "przema" ;)

Nie ma podzialu jakiegos wiekszego, po prostu jedna maszyne zrobilismy stricte pod fcgi. p7 dzis rano lezalo przez 10-15 min, dokladalismy zabawek troche do niego, a jamesbond dostal od nas 3ci serwer poczty. Wlasnie wrocilismy z W-wy, do wieczora bedzie dzialal - musimy dokonfigurowac.

 

Przemyslelismy troche pare rzeczy, zrobilismy dodatkowe testy. Znalezlismy slaby punkt w niektorych skryptach - wydajnosc dyskow na styku sql -> apacz, sql dziala dalej przez socket, ale jest na innym dysku w tej samej maszynie. Na papierze to wyglada dobrze, podczas naszych testow jeszcze lepiej, a w praktyce coz... pewnie za pare dni sie tutaj dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze p9 tez przyspieszyc, zeby bylo sprawiedliwie ;) Chociaz przyznam, ze od paru dni obserwuje poprawe :)

 

Chce Pan powiedziez, ze np. forum ipb bedzie szybciej dzialalo na p7 bo jest lepiej zoptymalizowany pod tego typu uslugi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja poprosze p9 tez przyspieszyc, zeby bylo sprawiedliwie ;) Chociaz przyznam, ze od paru dni obserwuje poprawe :)

 

Chce Pan powiedziez, ze np. forum ipb bedzie szybciej dzialalo na p7 bo jest lepiej zoptymalizowany pod tego typu uslugi???

Poprawe? To juz powoli paranoja chyba, bo na p9 klientow jest niewielu, to najmniej obciazony serwer, ma duzo wolnych zasobow. Jezeli na p9 cos Ci wolno dziala - potrzebujesz serwera dedykowanego, duzego VPS'a albo audytu swoich skryptow.

 

Nie, p7 zrobilismy wyjatkowo, bo obciazenia generowane przez kilku jego userow dalece wykraczaly ponad srednia, a my nie lubimy wypowiadac umow, dlatego szukamy rozwiazan gdzie indziej.

 

Aaa.. to jest forum - nie piszemy tu sobie per Pan. Chyba, ze cos sie zmienilo, a ja zyje w niewiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
To ja poprosze p9 tez przyspieszyc, zeby bylo sprawiedliwie ;) Chociaz przyznam, ze od paru dni obserwuje poprawe :)

 

p9 jest teraz skonfigurowane w identyczny sposob co p8. A w ten weekend reszta od p1-p10 bedzie tak dzialac, bo wyniki sa b. dobre. Ciesze sie bardzo ze poprawa jest tak zauwazalna :) LA sporo spadlo, bo zmniejszyl sie czas oczekiwania na dostarczenie danych przez mysqla - to przez szybszy dostep do danych przez mysqla. Szybszy czas dostepu do danych = mniejsze kolejki = mniej child'ow mysqla i php = mniej uzytego ramu i tak dalej :)

 

Pracujemy jeszcze nad poprawka skryptow loadbalancujacych obciazenie serwerow i bedzie to druga wazna zmiana majaca wplyw na szybkosc dzialania serwerow, choc nie tak wazna jak ta mysqlowa. Maszyn nam ciagle przybywa, niektore momentami przysypiaja wiec trzeba wykorzystac ich moc maksymalnie :)

 

Chce Pan powiedziez, ze np. forum ipb bedzie szybciej dzialalo na p7 bo jest lepiej zoptymalizowany pod tego typu uslugi???

 

Bedzie dzialac tak samo, czyli mam nadzieje b. szybko ;-)

 

Tak jak juz rshmn pisal wlasnie konczy sie konfigurowac nowa maszyna pocztowa ktora powinna rozwiazac ostatecznie problemy z mailowymi opoznieniami ktore nas czasem nekaly.

Uff.. To ide na mala drzemke po-warszawska :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawe? To juz powoli paranoja chyba, bo na p9 klientow jest niewielu, to najmniej obciazony serwer, ma duzo wolnych zasobow. Jezeli na p9 cos Ci wolno dziala - potrzebujesz serwera dedykowanego, duzego VPS'a albo audytu swoich skryptow.

 

Nie, p7 zrobilismy wyjatkowo, bo obciazenia generowane przez kilku jego userow dalece wykraczaly ponad srednia, a my nie lubimy wypowiadac umow, dlatego szukamy rozwiazan gdzie indziej.

 

Aaa.. to jest forum - nie piszemy tu sobie per Pan. Chyba, ze cos sie zmienilo, a ja zyje w niewiedzy ;)

Nie paranoja tylko odczyty generacji skryptow :)

Baa a kto nie potrzebuje dedyka w dzisiejszych czasach.

 

To jakas wyjatkowa specyfikacja?

 

Aaa dopiero co z pracy wyszedlem to mi te per Pan jeszcze zostalo :)

 

Uff.. To ide na mala drzemke po-warszawska :)

Wszyscy poszli na drzemke bo sie dodzwonic nie mozna :)

 

Konfiguracja jest juz prawie idealna. Pewnie da sie jeszcze dopiescic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy poszli na drzemke bo sie dodzwonic nie mozna ;)

Masz 4 telefony do firmy, wszystkie mam w promieniu 10m od siebie, jezeli pani ladnie mowi, ze wszystkie linie sa zajete to masz 2x komorki. Chyba nasz troszeczke nie doceniasz. Nie ma tak, zebys sie nie dodzwonil, po prostu nie ma takiej opcji - _zawsze_ ktos jest i czuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak poprawka linie byly zajete. Nie dodzwonilem w sensie nie porozmawialem.

 

Jak 4 telefony? Dostalem 2: Infolinia handlowa: 0801 307 301, Pomoc techniczna: (32) 476 21 64. Gdzie sa podane komorki?

http://progreso.pl/pomoc.html

Pomoc telefoniczna

Jeżeli coś nie działa albo masz wątpliwości - powiedz nam o tym. Czekamy na Twoje telefony przez 24 godziny na dobę!

 

 

pomoc techniczna: 32 476 21 64

telefon czynny 24/7/365

sytuacje alarmowe:

500 284 800

500 284 810

tel.kom. czynne 24/7/365

@rshmn: looknij na pm'a. thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcemy DOBREGO Progreso, bez nawet sporadycznych problemów.. bo boimy się, że zgodnie z regułą "firma zaczyna - zdobywa rynek - zdobywa userów - zaczyna zamulać - ..." jest się o co bać (vide AVX i Easy i inne...)

Oj Sponsi, chyba "ciut" pojechałeś :)

Jeśli firma istniejąca coś koło 10 lat dopiero zaczyna, to ile lat mają hostingi już dojrzałe? ;)

 

A o "sypanie się" Progreso prywatnie się nie martwię. Tych kilka(naście) postów wcześniej dobitnie pokazuje, dlaczego. Przy pewnym poziomie rozwoju firmy nie ma sensu dorzucać kolejnego klienta na pełny serwer (i obniżać przez to jakość usług), taniej jest zakupić kolejny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
p9 jest teraz skonfigurowane w identyczny sposob co p8. A w ten weekend reszta od p1-p10 bedzie tak dzialac, bo wyniki sa b. dobre. Ciesze sie bardzo ze poprawa jest tak zauwazalna ;)

Czyli te jęczenia na forum wyszły wszystkim na dobre co potwierdza moją teorię :) Warto stwierdzać fakty, warto pisać i oceniać. Wiem po sobie jak to mobilizuje do działania.

 

(Włącze dzisiaj dla testu stare statsy i zobaczymy czy tez się wyłożą czy już spokojnie będą biegać :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli te jęczenia na forum wyszły wszystkim na dobre co potwierdza moją teorię :) Warto stwierdzać fakty, warto pisać i oceniać.

 

Patrząc jednym okiem na to jak działa dziś to rzeczone "p9" miałbym wątpliwości ;). Czasami "lepsze" jest wrogiem dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli te jęczenia na forum wyszły wszystkim na dobre co potwierdza moją teorię ;) Warto stwierdzać fakty, warto pisać i oceniać. Wiem po sobie jak to mobilizuje do działania.

Nam na pewno - wiemy, z kim nie ma sensu przedluzac umowy, bo swoje zgloszenia zaczyna od "jak mi tego nie zrobicie to was obsmaruje na forum". Krytyka jest dobra, szantaz - bardzo zly. A zgloszenia robimy tak czy siak - w koncu za to sie nam placi :]

 

Znalezlismy tez konkurencje, ktora zalozyla konto, narzekala, narzekala i generalnie przygotowywala sie do puszczenia bardzo konkretnego tematu, ktory mial nas zdyskredytowac. Spokojnie - nie jestesmy dziecmi, nie bedziemy sie mscic w ten sam sposob, zyczymy powodzenia i jednoczesnie cieszymy sie z faktu, ze az tak spedzamy Wam sen z powiek. Chodzi o jedna bardzo konkretna firme. Cala reszta branzy z dotychczasowych doswiadczen to fajni ludzie :)

 

p9 - klient przecenil swoje umiejetnosci programistyczne, czyta ten watek, wiec pozdrawiam i na przyszlosc sugeruje bardziej dbac o jakosc skrytow. Poprawione od razu po zgloszeniu (chyba przez kogos z forum) - nasz system tego nie wykryl, apacz dzialal. Pomyslimy nad monitoringiem badajacym czas generacji skryptow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee to o p9 to bylo do mnie?

Nie. Na przyszlosc - PW. Od tego to jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak PW.

 

Na przyszlosc prosze personalnie pisac bo juz sie glupio na zapas poczulem, ze to ja ten niedouczony :)

 

Nie to zebym mial podstawy :)

 

P.S. Tak, jakies narzedzie do monitorowania czasu generacji skryptow byloby idealne. Chociaz macie juz taki narzedzie w mojej postaci bo Wam w pare sekund zglaszam takie odchylenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam na pewno - wiemy, z kim nie ma sensu przedluzac umowy, bo swoje zgloszenia zaczyna od "jak mi tego nie zrobicie to was obsmaruje na forum". Krytyka jest dobra, szantaz - bardzo zly.

@rshmn z takimi klientami od razu powinno się rozwiązywać umowy (przynajmniej ja mam takie zdanie), a nie "być na każde ich zawołanie i wysłuchiwać przy restarcie danego serwera "co jest, konto mi nie działa, za co wam placę?"

 

Taka mała refleksja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie załapałeś. Takie coś służy do sprawdzania kto ma zrąbane skrypty i to ONI ci zgłoszą żebyś coś z tym zrobił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuuu to nie wiem co o tym sadzic, jak ma innych pilnowac to ok ale zeby mnie ? ;)

 

A co do klientow. Wg mnie to zalezy od poziomu dyskusji, ja tez czesto dzwonie jak cos sie dzieje ale nie to zebym wygrazal czy zadal ale w celach informacyjnych. Ja rozumiem, ze cos sie moze psuc ale ludzka rzecz to ciekawosc i wiedziec o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że dlaczego są problemy z działaniem platform hostingowych? Bo jest masa użytkowników, którzy nie mają bladego pojęcia o tym jak beznadziejnych skryptów używają, za to są przekonani, że każde 100ms przerwy w działaniu ich cudownej strony są winą tego obrzydliwego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne i to zwłaszcza ci piszą stwierdzenia "płacę - wymagam" nie analizując gdzie jest problem, a może u niego samego ...

 

Jakiś czas temu miałem "przyjemność" dyskusji z klientem który twierdził że, płacąc ~100zł rok powinienem każdy moduł instalować w jakiej chce wersji bo "płace - wymagam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rshmn z takimi klientami od razu powinno się rozwiązywać umowy (przynajmniej ja mam takie zdanie), a nie "być na każde ich zawołanie i wysłuchiwać przy restarcie danego serwera "co jest, konto mi nie działa, za co wam placę?"

Nam sie nie placi malo, klient ma prawo byc wkurzony, a ja nie jestem 5 letnia dziewczynka, zeby plakac przy kazdym negatywnym zdaniu dot. firmy. Szantaz to juz nieco za duzo :]

 

@shive, BOSS i michalpc - to zalezy od indywidualnego przypadku i wydaje mi sie, ze kazdy z nas mowi o innym typie problemu:

 

ja mowie o szantazu - wht to ani bicz na nas, ani ambrozja; jezeli komus cos nie pasuje, to wlasnie do tego powstalo to forum, zeby sie tym podzielic (w sruga strone tez), ale jezeli ktos opiera cala dyskusje na tym, ze jak mu nie zrobimy to zobaczymy, jak nas obsmaruje to nie mamy o czym rozmawiac. Zrobimy - to nasz job, ale takiemu klientowi ciezko dogodzic, bedzie wymagal rzeczy niemozliwych (czasem fizycznie, typu lacza bez limitu) i psul atmosfere w firmie. Rozwiazanie to zwrot poniesionych kosztow, pomoc w migracji do hostingu idealnego. Tym sposobem po 2-3 m-c inna firma ma ten sam problem ;)

 

michal mowi o "takie rzeczy to tylko w erze" - to tez duzy problem, klient chce utrzymywac cos o gabarytach onetu na hostingu za 100 PLN;

 

BOSS pisze, ze dzwoni. I bardzo dobrze, od tego jest infolinia. Im wiecej wiemy tym nam sie lepiej pracuje. A jak ktos do tego jest kumaty, na poziomie i cierpliwy/wyrozumialy to juz sama przyjemnosc pracy.

 

shive porusza kwestie jakosci skryptow - bylo na tym forum juz walkowane 328967432x jak sie ma skrypt do serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego np. ja zmienilem skrypty na pewne. Dlatego juz nie phpbb by Przemo a ipb itd. itp.

 

Wg mnie to przy podpisaniu umowy powinno byc okreslone co bedzie na danym hostingu uruchamiane.

 

W obecnej sytuacji co z tego ze ja mam ipb skoro ktos inny na serwerze postanowi wyprobowac cos egzotycznego przez co forum mi zamula ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×