Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

to tmb się pogorszył?

tmb raczej zatrzymał się w miejscu :P

 

tmb jest na dobrym poziomie jednak mam wielkie problemy z wgraniem plików przez ftp i szukam czegoś na poziomie powiedzmy o "szczebelek" wyżej niż tmbnet - a na takie zasługują trzej dostawcy o których pisałem wyżej.

Oczywiście z żadnej z tych trzch nigdy nie korzystałem dlatego też pytam o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Progreso - caly czas trwa promocja "domena gratis". Innych promocji w najblizszym czasie nie planujemy. No jedynie dla obecnych uzytkownikow - ale na nia zalapiesz sie dopiero za pol roku albo rok :-)

pozdr.

a można wiedzieć jaką promocję dla obecnych userów? :P

 

 

P.S. co do poprzedniego wyboru... w sisco mnie przede wszystkim nazwa nie przekonuje, nie chciałbym nikogo urazić, bo nie znam tego hostingu (oglądałem tylko stronę), ale nazwa jest za bardzo zbliżona do cisco, mógłbym stwierdzić, że specjalnie, ale nie chciałbym nikogo oskarżać... (chociaż przyznam, że ja się nabrałem, dopiero po jakimś czasie się zorientowałem, że to nie to samo) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SISCO to firma stara jak internet można ja porównać z home.pl jednak jak bym miał kupić serwer w Sisco to wybrał bym oryginał czyli blink.pl te firmy współprcują ze sobą.

 

Tmb to bardzo dobry budżetowy hosting nic pozatym. Można tam postawić bloga albo forum ale klientów bym tam nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chyba wiem o ktore zgloszenie chodzi patrzac na date / godzine otwarcia. Chodzi o login mar*** ? Rozmawiales ze mna telefonicznie w tamtym czasie i watek oznaczony jest jako "zalatwiony" i nie figuruje wogole w postach "do zrobienia". Wyjasnilismy sobie chyba wszystko telefonicznie jezeli chodzi o ustawienia antyspamu u nas.

 

Jezeli jest inaczej - wal na priv jak rshmn prosil :)

Nie, to nie login mar*** :) Napisalem do rshmn'a, znalazlem cvs, ktory zalapal sie na wasze wymagania, i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

 

Jesli chodzi o moja opinie progreso vs home...

Z gory uprzedzam, ze nie jest to jakiekolwiek podlizywanie sie.

Po prostu przetestowalem konto na home przez ostatni rok, i teraz mialem okazje tydzien zerknac na progreso od srodka. Ostatnio mialem taka swietna sytuacje. Dostalem od home list z faktura proforma na przedluzenie uslug ( 366zl za najtansze konto - 305zl progreso.... pierwsza przewaga (dla mnie te 50zl robi roznice)), i wiecie co otrzymalem w liscie? Podkladke pod myszke z wielkim czerwonym napisem "LOJALNOSC sie oplaca" :) piekna rzecz... poczulem sie, jakby mi grozili miedzy wierszami ;] ( na okladce jacys gangsterzy graja w pokera ;] - to nie przelewki :) ).

 

Jeszcze poltora misiesiaca temu bylem prawie pewny, ze przedluze konto na homie. Jednak w pewnym momencie spam na skrzynce zmienil moja decyzje. Zaczalem szukac, i tu na tym forum znalazlem info o progreso. Na poczatku, kiedy zaczalem wysylac prosby o zainstalowanie tego cvs'a via www, i kiedy dostawalem kolejne odmowy, przez moment pomyslalem, ze chyba sie nie dogadamy... Jednak koncowo znalazlem cvs'a ktory spelnial wsyzstkie wymagania progreso, i na swojej skrzynce znalazlem pieknego maila od Pana Wojciecha :) o tresci "Ok - pasuje. Do jakiego konta to ma trafic (login) ?". W tym momencie wszelkie watpliwosci w kwestii obslugi zniknely. Mam swiadomosc tego, ze jestem rodzajem klientow, ktorzy moga sie wydawac natretni ( przykladem jest np moj post w ktorym napisalem cos w stylu "1dzien 6 h i jeszcze nie odpisali" .... ale to jest dobry test na taki hosting ;] Chlopaki tak szybko nie traca cierpliwosci, i to sie chwali :) .

 

W skrocie: owszem, kazdy chwali to co jego... I za niedlugo jedno konto progreso bedzie "jego" a wlasciwie "moje" :) i jak zlota mysl nakazuje, ja bede chwalil to co moje, czyli konto progreso. Dlaczego? Poniewaz jak dla mnie, to ja znalazlem wlasnie idealny hosting. I pomimo tego, ze cena dla wielu osob moze sie wydawac duza, to szczerze, gdyby konto kosztowalo duzo mniej to nie bylbym do konca przekonany.

 

Najpiekniejsze jest to, ze przeprowadzam sie za rowny tydzien do krakowa, gdzie w mieszkaniu bede mial lacze 3mbps :) wtedy potestuje mozliwosci ftpa ;] bo co mozna na takiej neo 512+ ;P

 

 

Pozdrawiam i polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[...] W tym momencie wszelkie watpliwosci w kwestii obslugi zniknely.

Wiem, że będę nudny :) ale wątpliwości pozbyłem się dawno temu. Najlepszy przykład z dzisiejszego poranka - w jednym z moich serwisów pojawił się mały problem. Po zgłoszeniu przez telefon po 2 minutach problemu nie było, a po ~ godzinie rozmowy przez extranet wiem, że problem się nie powtórzy. W paru innych używanych przeze mnie hostingach skontaktowanie się / zgłoszenie problemu w ciągu godziny już było sukcesem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwalil (oczywiscie pozytywnie) motyw z Mariuszem z progreso. Zadzwonilem na infolinie, zwracam sie do niego "Panie Mariuszu" a On "mowmy sobie na Ty, bo sie kojarzymy z forum, poza tym pewnie jestesmy w tym samym wieku".

:)

11/10 w kwestii obslugi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co w tym fajnego? Jak idziesz do jakiejs firmy, to tez chcialbyc żeby Ci po imieniu mówili?

Zreszta, o to to mogl Klient poprosic a nie konsultant:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie rozwalil (oczywiscie pozytywnie) motyw z Mariuszem z progreso.

Rotfl :)

Wojtek, mam na imie Wojtek:) Na forum mowimy sobie per Ty, nie ma sensu sztucznie "Panowac" sobie via fon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze milej się rozmawia na większym luzie :] Co ty tracer taki drewniak :)

Niekoniecznie. Formalne zasady nie sa zle, ale bez sensu jest sytuacja, ze pisze komus cos na forum "napisz tu-a-tu", a po chwili mowie mu via telefon "niech Pan napisze". Bez przesady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co w tym fajnego? Jak idziesz do jakiejs firmy, to tez chcialbyc żeby Ci po imieniu mówili?

Zreszta, o to to mogl Klient poprosic a nie konsultant:)

szczerze mówiąc tak...

no, może są wyjątki, ale w większości przypadków tak

 

to akurat mi się podoba w języku angielskim, tam z reguły wszyscy mówią do siebie "na ty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Mnie rozwalil (oczywiscie pozytywnie) motyw z Mariuszem z progreso. Zadzwonilem na infolinie, zwracam sie do niego "Panie Mariuszu" a On "mowmy sobie na Ty, bo sie kojarzymy z forum, poza tym pewnie jestesmy w tym samym wieku".

oh wow, urzekła mnie twoja historia :) jakby to mialo polepszyc jakosc obslugi, albo dzialania serwerow :) ogólnie nie lubie takiego spoufalania sie (aczkolwiek tutaj sytuacja z forum jest w pelni zrozumiala i prawidlowa) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh wow, urzekła mnie twoja historia :) jakby to mialo polepszyc jakosc obslugi, albo dzialania serwerow :) ogólnie nie lubie takiego spoufalania sie (aczkolwiek tutaj sytuacja z forum jest w pelni zrozumiala i prawidlowa) :)

Co wy chcecie? :)

Na homie na infolinii juz mi niedobrze bylo, kiedy tlumaczylem facetowi, ze jest cos nie tak ze zmiennymi globalnymi a On mi per Pan robil wyklady na temat zmiennych, stalych etc w php.

A dlaczego mnie rozwalil? Po prostu, zadzwonilem, i dzwoniac do firmy spodziewalem sie typowej formalnosci, a tu tak po prostu "lajtowo" Mariusz postawil sprawe jasno.

 

@normanos" Dlaczego uwazam, ze jakosc obslugi jest w tym momencie lepsza? Poniewaz tak jak juz ktos napisal, lepiej sie rozmawia na wiekszym luzie, latwiej jest powiedziec o co chodzi.

W home'ie czegos takiego nie bylo, chociaz w homie zawsze rozwalal mnie amerykanski usmiech Pana z helpdesku przez telefon. Po prostu jak dzwonilem na infolinie, to az bylo czuc, ze facet ma banana od ucha do ucha, tak jakby sie cieszyl, ze za chwile bedzie robil lekcje php kolejnemu klientowi :)

 

@rshmn: milo mi ;] Piotrek jestem ;P

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, napewno chętnie bym posłuchał jak @rshmn wykłada o chmod'ach po 0,5l :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, napewno chętnie bym posłuchał jak @rshmn wykłada o chmod'ach po 0,5l :)

Akurat w przypadku pracy jestesmy przerazliwie nudni - prace traktujemy smiertelnie powaznie, mimo, ze czasem mowimy o niej luznym jezykiem.

 

Anyway - raz na miesiac jestesmy w W-wie, zawsze sobie obiecujemy, ze obdzwonimy wszystkich wczesniej i starczy nam czasu na piwko. Zwykle jednak wpadamy, wsadzamy/wyciagamy serwery i strzala prosto do domu. Bedziemy probowac - kiedys w koncu sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Czy ma ktoś Wordpressa na Progreso? Niech ktoś rzuci linkiem (może być na PW) chciałbym sprawdzić jak to chodzi - bo jak mój dramatycznie długo się ładuje można zobaczyć samemu (link w stopce). Jak ktoś ma tam jeszcze jakieś inne serwisy to niech też podrzuci mi linka, chce sobie popatrzeć na czasy generowania strony, a w zasadzie na czas jej "przemielenia" :) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś Wordpressa na Progreso?

Ma :)

 

Niech ktoś rzuci linkiem (może być na PW) chciałbym sprawdzić jak to chodzi - bo jak mój dramatycznie długo się ładuje można zobaczyć samemu (link w stopce).

Chodzi szybko, ale trzeba chwilę posiedzieć nad Wordpressem. Niektóre pluginy potrafią mocno "dokopać", np. Fold Page List.

 

Chce sobie popatrzeć na czasy generowania strony, a w zasadzie na czas jej "przemielenia" :)

#1 - 51 queries. 3.667 seconds

#2 - 58 queries. 0.981 seconds

 

Odstępstwa od tych danych są niewielkie, może w okolicy pół sekundy do sekundy w każdą stronę. Kod stron to mniej więcej 20-25kB, grafiki na blogu zdecydowanie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Thx, ale pluginów to ja poza spamkarma to nie mam, a jak jest to widać :/ (swoją drogą wordpress to tak samo jak wszystkie inne super popularne skrypty kupa łajna). Inne skrypty tez mi ładują się wiecznie, tłumaczenie, że to f-cgi do mnie nie przemawia. Juz nie mam pomysłu skąd te problemy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thx, ale pluginów to ja poza spamkarma to nie mam, a jak jest to widać :/

SOA #1

A jak obciąża serwis SpamKarma, tego nie wiem, nie używam.

 

(swoją drogą wordpress to tak samo jak wszystkie inne super popularne skrypty kupa łajna)

Jak to jest, że narzekających widzę setki, ale żaden nie poprawi nawet odrobiny tej "kupy łajna"? Prawdę mówiąc już mi się robi niedobrze, jak widzę narzekania na soft, zwłaszcza darmowy z otwartym kodem.

Pasuje? To używaj i siedź cicho. Nie pasuje? Napisz lepszy i udostępnij za free...

 

Inne skrypty tez mi ładują się wiecznie, tłumaczenie, że to f-cgi do mnie nie przemawia. Juz nie mam pomysłu skąd te problemy :/

Jak programers dupa, to problemów kupa :)

 

 

A poważniej - mogłeś głupio zakodować jakiś fragment serwisu, np. kiepsko zaprogramowany kawałek The Loop. Mogłeś wprowadzić jakąś swoją supermodyfikację, która kładzie serwer. Mogłeś wreszcie pierdyknąć gdzieś literówkę w kodzie albo zapomnieć o przecinku - tyle wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×