Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomick

Chmurka.pl - luźna dyskusja

Polecane posty

Gość Matmaxalez

Mogl opatentowac w innym kraju :-) tak jak na to pozwala np. domeny.pl

 

Znak Towarowy zgłoszony do polskiego Urzędu Patentowego oczekuje nawet 5 lat na uznanie i ostateczną ochronę prawną, a finał nie zawsze bywa pozytywny dla firmy. Koszt ekspresowej rejestracji w Domeny.pl to 999 EUR, co gwarantuje pozyskanie Znaku Towarowego w trzech krajach unijnych (Belgia, Holandia, Luksemburg) na okres 10 lat, w dowolnie wybranej klasie towarowej.

 

 

http://domeny.pl/znak-towarowy.html

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogl opatentowac w innym kraju :-) tak jak na to pozwala np. domeny.pl

 

Acha, i wierzysz i że wydał po 1000 Euro od znaku żeby mieć TM ?

 

O to TM już drugi raz pytam i tak jak właściciel bardzo często robił szum reklamowy wokół swojej firmy tak nie był zainteresowany odpowiedzią na trudne pytania (tak jak było z art.pl, kiedy więcej osób zaczęło o tym pisać wtedy zajął się problemem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to TM już drugi raz pytam
Panie Regdos proponuję pogłębić swoją wiedzę z zakresu znaków towarowych zanim zwróci Pan uwagę na nasze "tm" przy logo, sloganie po raz trzeci.

 

właściciel [...] nie był zainteresowany odpowiedzią na trudne pytania

Ponieważ nie jest to forum prawnicze, aby tłumaczyć Panu aspekty związane z używaniem znaku "tm". Gdybyśmy nie mieli do tego prawa - z pewnością nie używalibyśmy go.

W wątku założonym na forum WebHostingTalk staramy się skupić na dyskusjach traktujących o usłudze stricte hostingu.

Dlaczego? Po pierwsze - bo taki był nasz cel gdy rozpoczęliśmy wątek. Po drugie - bo jako firma specjalizująca się również w obsłudze dużych forów społecznościowych w Polsce i za granicą, zdajemy sobie sprawę, że rozmowy o aspektach typowo prawnych na forum hostingu obniżają jego poziom merytoryczny tak samo, jak rozmowy o przerobieniu benzyny na gaz na forum gastronomicznym.

Mam nadzieję, że ten post ukoi Pana dociekliwość i być może otrzymamy od Pana opinie dotyczące usługi hostingu., który świadczy Chmurka.pl. :)

Życząc przyjemnej i słonecznej niedzieli,

Mateusz Dominiak

BOK Chmurka.pl

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

No to pocisnęli :P Swoją drogą tutaj jest wszystko na temat znaków towarowych ich zgłaszania i wszystkiego co potrzebne żeby się zabezpieczyć: http://www.uprp.pl/strona-glowna/Menu01,9,0,index,pl/ tylko przed czym?

 

Swoją drogą Polskie kolosy nie potrzebują tm'ów i jakoś nic się nie dzieje, a tu chmurka ma TM'a i wszyscy jesteśmy happy.

 

Takie zapytanie do Panów z chmurka.pl: Po co wam ten TM?

Dla przykładu: home.pl - brak znaczka TM czy ktoś im zaraz zwędzi logotyp albo soczyste grafiki Pań z oferty Serverrado? A może od razu wyślecie mailing do wszystkich Firm z WHT że chcecie je wchłonąć? :)

 

Dla mnie to wymiana logotypem a dla was znaczek TM ;)

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jest to forum prawnicze, aby tłumaczyć Panu aspekty związane z używaniem znaku "tm". Gdybyśmy nie mieli do tego prawa - z pewnością nie używalibyśmy go.

Dziękuję, taką odpowiedź chciałem uzyskać.

 

A co z odpowiedzią na pytanie: Dodatkowo dopytam, macie zgodę wydawnictwa Polskapresse na wykorzystanie logotypu gazety "Polska The Times" w swoim banerze ?

 

Bo może tutaj być podobnie jak z art.pl - ktoś nie dopatrzył czegoś i popełnił błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzy okazji pytałem również jak to jest z Waszym TM przy logotypie i haśle reklamowym czyli

czy macie zarejestrowany znak towarowy

Znak towarowy to znak towarowy. Zastrzeżony znak towarowy to zatrzeżony znak towarowy.

Znak towarowy nie musi być zastrzeżonym znakiem towarowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Polskie kolosy nie potrzebują tm'ów

Dla przykładu: home.pl - brak znaczka TM czy ktoś im zaraz zwędzi logotyp albo soczyste grafiki Pań z oferty Serverrado?

Potrzebują i mają zarejestrowane znaki - home ma kilka. Większość poważnych ma zarejestrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Tymczasem biorąc pod uwagę chmurkę i ich wysokie loty nie wzbili się na tyle by ich logotyp znalazł się w bazie. Przypadek? :P

 

Taka rada dla chmurka.pl weźcie ten TM usuńcie bo wstyd. :)

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan co Panie Andrzeju z GH. Od pewnego czasu obserwuję Pana krucjatę na forum przeciwko 'innym'. A to głowa, a to chmurka.. Nie mam z nimi żadnej umowy biznesowej, hostuję się gdzie indziej, ale to co Pan wyprawia od pewnego czasu to już nawet nie jest śmieszne.

Posiada Pan stronę na dżamli, czyli na czymś gotowym, robi średnie, w sumie kiepskie, projekty stron. A uczepił się Pan znaczka 'tm' na stronie chmurka, która widać, że gotowcem nie jest, pracuje tam więcej osób niż jedna, nie za dotację etc. Chłopaki się starają, są potknięcia, ale kto ich nie robi? A Pan z umorem maniaka udziela się w tematach opiniujących inne firmy hostingowe, robi Pan offtop w nich, a w swoim temacie (o Pana stronie) ciągle nawołuje Pan do zaprzestania offtopowania.

 

Ma Pan problem/pytanie odnośnie oferty chmurka - co za problem zadzwonić i zapytać? No, ale wtedy nikt się nie dowie, jaki to Pan fajowy nie jest. :)

 

Więcej samokrytyki życzę.

 

Ps. wht, gdzie idziesz?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Jedynie stwierdzam fakty, ale to raczej nie jest karalne.

 

Niech się Pan cieszy że nie wysyłali Panu spamu w dodatku na prywatnego maila odnoście "współpracy" owa współpraca miała na celu dosłowne POCHŁONIĘCIE Firm dla ich krótko mówiąc profitu.

 

Dżamla? :D Mhmm, no niech będzie aczkolwiek ostatnio spodobał mi się skrypt Wordpress - ironia.

 

Znaczek znaczkiem ale znaczka towarowego to oni nie mają i tekst:

uczepił się Pan znaczka 'tm' na stronie chmurka, która widać, że gotowcem nie jest, pracuje tam więcej osób niż jedna, nie za dotację etc.

 

Widać niektórych to DALEJ boli iż otrzymałem dotację, nie pierwsza i nie ostatnia jeśli mam być stosunkowo porównywalny do Pana wypowiedzi. Już się nie udzielam bo zaraz jeszcze wyjdzie że jestem jakimś żebrakiem albo zalegam z podatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczek znaczkiem ale znaczka towarowego to oni nie mają i tekst:

Błagam, doczytaj waść, czym różni się znak towarowy od zastrzeżonego znaku towarowego i przestań ciągnąć ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Yyy mój błąd faktycznie.

 

No tak większości się nie podoba że jestem "żebrakiem unijnym" co ja na to poradzę że niektórzy pracują na 3 etaty żeby założyć biznes hostingowy a niektórym przychodzi to bezpośrednio po wymyśleniu biznesplanu, napisaniu go i złożeniu stosownych dokumentów.

 

Znieczulica na takie niuanse z waszej strony naprawdę ;)

 

A jeśli chodzi o kwestię chmurki to prosiłbym autorów tematu ażeby zaznaczyli swojemu właścicielowi że nie lubię jak ktoś wysyła mi spam, w dodatku na prywatnego maila.

 

Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam, doczytaj waść, czym różni się znak towarowy od zastrzeżonego znaku towarowego i przestań ciągnąć ten temat.

W tym momencie po raz drugi zacytuję post Fiercia

 

Nikt nie pisze w tym temacie na temat Twojej firmy, a na siłę starasz się szukać winnych swojej porywczości, po raz kolejny, kolejny i kolejny.

Cenzury na tą chwilę w internecie nie ma, toteż w momencie, kiedy obrywasz jakimiś docinkami czy krytyką, racz Pan nie tracić zimnej krwi i nie zaczynać żali i wytykania innym, że "coś im przeszkadza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju (GrandBB) jeśli chodzi o email, o którym Pan pisze: specjalnie dla Pana zbadałem tę sprawę i zgadza się, swego czasu właściciel nawiązał z Panem kontakt.

Nie rozumiem jednak skąd określenie wymiany kilku wiadomości jako "spam". Otrzymał Pan propozycję biznesową, odrzucił ją Pan.

Dlaczego na prywatny email? Ponieważ sam wcześniej kontaktował się Pan z właścicielem w sprawach biznesowych. Pewnie dlatego.

 

Poza tym w dobrym tonie jest, aby nie wypowiadać się w wątkach konkurencji.

 

 

Życzę dobrej nocy,

Mateusz Dominiak

BOK Chmurka.pl

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak większości się nie podoba że jestem "żebrakiem unijnym" co ja na to poradzę że niektórzy pracują na 3 etaty żeby założyć biznes hostingowy a niektórym przychodzi to bezpośrednio po wymyśleniu biznesplanu, napisaniu go i złożeniu stosownych dokumentów.

Wiesz co, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale tego się już nie da czytać. Może podeślij swoje zdjęcie do administratora WHT wrzucimy na stronę główną, bo dostałeś dotację. No i co z tego, mamy Ci adorację urządzać? Tego się już nie da czytać. Podniecasz się jakbyś osiągnął niewiadomo co. Czy na prawdę masz taki przerost ego, że myślisz, że wszyscy Ci tu zazdroszczą?

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R - oznacza że znak towarowy jest znakiem zarejestrowanym, prawnie zakazane używanie tego oznaczenia przy znakach na które nie udzielono jeszcze prawa z rejestracji.

TM, TS/SM - wywodzą się z rynku amerykańskiego gdzie TM odnosi się do znaku towarowego ale nie mówi czy dany znak został zarejestrowany zaś TS odnosi się do znaku usługowego.

C - zastrzeżenie praw autorskich do znaku towarowego.

 

Kolejny temat w którym Grand opisuje jak to ... czy naprawdę o tym i niesprawiedliwości tego świata musimy czytać w każdym temacie na tym forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy naprawdę o tym i niesprawiedliwości tego świata musimy czytać w każdym temacie na tym forum ?
Przerwa od WHT... Kontakt: info@grand-host.pl
clap.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić serwer 5GB, niestety przeraziło mnie coś:

 

W cenniku jest napisane że cena takowego serwera wynosi 12zł + VAT/msc

Podczas zamawiania płatność comiesięczna wynosi 24,90zł + VAT/msc

 

Nigdzie nie jest napisane że cena jest przy zamówieniu serwera na rok z góry.

 

i141393_chmura2.png

 

i141392_chmura1.png

Edytowano przez Kotlin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałem kupić serwer 5GB, niestety przeraziło mnie coś:

 

W cenniku jest napisane że cena takowego serwera wynosi 12zł + VAT/msc

Podczas zamawiania płatność comiesięczna wynosi 24,90zł + VAT/msc

 

Nigdzie nie jest napisane że cena jest przy zamówieniu serwera na rok z góry.

 

 

Nie? Ja tam przy płatności miesięcznej widzę gwiazdkę a na dole strony coś takiego:

post-4691-0-39662400-1308480559.jpg

 

Specjalnie na czerwono zaznaczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa chłyt marketingowy - masz tam gwiazdkę a na dole, małą ciemnoszarą czcionka na jasnoszarym tle info: "* Przybliżone ceny miesięczne na podstawie ceny rocznej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, beznadziejnie się tekst wkomponował w tło - raczej specjalnie :)

Co do gwiazdki to myślałem że standardowo będzie że do podanych cen trzeba doliczyć 23% VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczą oczywistą jest, że mała firemka nie przebije ofertą kolosów. Zawsze na czymś muszą zakombinować (czytaj: zastosować chwyt marketingowy). Dziwię się tylko tym "rozjeżdżających" chmurkę. Dla mnie oferta nie warta uwagi i nie warta rozpisywania się na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×