Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

Vps, na którym można polegać

Polecane posty

Witam,

 

w przyszłym miesiącu będę szukała vps wraz z zarządzaniem. Tym razem chodzi mi o coś na czym można polegać. Po przemyśleniach zrobiłem sobie taką listę wymagań:

- uptime minimum rzędu 99,9%

- serwer z pełnym zarządzaniem

- brak oversellingu - chciałbym aby serwer za 3 miesiące pracował równie sprawnie jak w chwili jego zamówienia

- tylko markowy sprzęt - opinie są różne co do tego czy warto dopłacać - ja uważam że warto dopłacić do markowych serwerów czy dysków sas pracujących w RAID1+0

- polska lokalizacja

- dobre warunki administracji bieżącej i szybkie reakcje na awarie/wykwalifikowani pracownic

- sprawdzona marka - czyli firma, która oferuje hosting/vps przez długi czas na wysokim poziomie

 

Jeśli chodzi o wymagania techniczne to:

- ram >= 512mb

- procesor >=2ghz

- minimum 3 ip (mogą być dodatkowo płatne, byle by była możliwość ich dokupienia)

 

Reasumując szukam serwera z małymi wymaganiami co do zasobów, ale wielkimi co do jakości świadczonych usług. Budżet w sumie nie jest ograniczony (oczywiście wszystko w granicach rozsądku), myślę że cena do ~200zł netto/miesiąc jest uczciwa, ale można jeszcze trochę zwiększyć w razie potrzeby.

 

Mój pierwszy wybór to Iq.pl i ich oferta vps managed 1 z tej strony http://www.iq.pl/oferta/serwery-vps/managed/ + 1 dodatkowy numer ip za 3zł - przy płatności rocznej wychodzi jakieś ~150zł miesięcznie. Czy w Polsce znajdę coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w przyszłym miesiącu będę szukała vps wraz z zarządzaniem. Tym razem chodzi mi o coś na czym można polegać. Po przemyśleniach zrobiłem sobie taką listę wymagań:

- uptime minimum rzędu 99,9%

- serwer z pełnym zarządzaniem

- brak oversellingu - chciałbym aby serwer za 3 miesiące pracował równie sprawnie jak w chwili jego zamówienia

- tylko markowy sprzęt - opinie są różne co do tego czy warto dopłacać - ja uważam że warto dopłacić do markowych serwerów czy dysków sas pracujących w RAID1+0

- polska lokalizacja

- dobre warunki administracji bieżącej i szybkie reakcje na awarie/wykwalifikowani pracownic

- sprawdzona marka - czyli firma, która oferuje hosting/vps przez długi czas na wysokim poziomie

 

Jeśli chodzi o wymagania techniczne to:

- ram >= 512mb

- procesor >=2ghz

- minimum 3 ip (mogą być dodatkowo płatne, byle by była możliwość ich dokupienia)

 

Reasumując szukam serwera z małymi wymaganiami co do zasobów, ale wielkimi co do jakości świadczonych usług. Budżet w sumie nie jest ograniczony (oczywiście wszystko w granicach rozsądku), myślę że cena do ~200zł netto/miesiąc jest uczciwa, ale można jeszcze trochę zwiększyć w razie potrzeby.

 

Mój pierwszy wybór to Iq.pl i ich oferta vps managed 1 z tej strony http://www.iq.pl/ofe...ry-vps/managed/ + 1 dodatkowy numer ip za 3zł - przy płatności rocznej wychodzi jakieś ~150zł miesięcznie. Czy w Polsce znajdę coś lepszego?

 

Za 150 zł na miesiąc myślę że nie powinno być problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Ionic.pl mam vps, ale akurat w tym przypadku raczej z nich nie skorzystam. Gwarantują uptime tylko 99,5%. Ogólnie mam też wrażenie, że wraz z nasyceniem vps'a użytkownikami responsywność maszyny spada. Ogólnie to dobra firma i admini starają się jak mogą, ale jest to budżetowy hosting.

 

Masterhost - podobnie jak Ionic deklaruje uptime 99,5% + serwery w Niemczech. Dodatkow szczerze przyznam, że ta marka mi nic nie mówi ;-(

 

Wracając więc do pytania czy jest na polskim rynku coś lepszego od Iq.pl w kwestii zarządzanych vps'ów (zaznaczam nie chodzi mi o lepsze parametry techniczne tylko jakość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym IQ to bym uważał jeśli faktycznie interesuje Cię bardzo wysoka jakość działania VPSa przez cały okres trwania współpracy,

bo ich VPSy managed są uruchamianie na wzorcowej maszynie o dość kiepskich parametrach.

Macierz RAID10 ze skromnych 4 dysków przy 32 GB RAM ( co pozwala oszacować ilość VPSów per HN ),

to nie jest wzorzec wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym również polecił Ci ionic.pl. Jeśli polska lokalizacja nie jest konieczna zobacz oferte mzone-net.eu. Ew. mógłbyś się dogadać z hekko.pl w sprawie zarzadzanego serwera. Hekko gwarantuje 99.9%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni i rozdzielmy ofertę budżetowo/średniobudżetową z ofertą wysokiej klasy.

Ja ze swojej strony polecam ofertę Unixstorm.org / OneVPS.pl, można też spróbować uderzyć do dhosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do NetDC akurat nic nie mam, ale polecanie ich VPSów oferowanych w serwerowni klasy TIER1 jako usługi niezawodnej i wysokojakościowej to delikatnie rzecz biorąc mało poważne podejście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni i rozdzielmy ofertę budżetowo/średniobudżetową z ofertą wysokiej klasy.

Ja ze swojej strony polecam ofertę Unixstorm.org / OneVPS.pl, można też spróbować uderzyć do dhosting.pl

 

Unixstorm nie oferuje już serwerów współdzielonych - VPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie widzę opcji zamów, można przeliczyć i tyle.

 

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi. Pewnie przez to, że Unixstorm zmienia DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma ma być naprawdę renomowana z odpowiednim zapleczem ludzkim i technicznym to proponuję zwrócić się do ATM SI. Świadczą usługę która spełni wszystkie wymienione wymagania w 100%:

 

http://www.atm-si.com.pl/uslugi/cloud_services

 

Należy jednak pamiętać, że obsługują jedynie firmy, co do budżetu to myślę, że w tym przypadku będzie musiał być jednak wyższy niż wyżej wymieniony.

 

Oczywiście na tym forum jest wiele firm które mogą zapewnić usługę na wysokim poziomie, ale żadna nie będzie miała takiego zaplecza i gwarancji jakości jak ATM.

 

Ps.: Zapraszam również do skorzystania z usług Waw.Net.Pl gdyby wybór nie padł na ATM ;).

 

--

Pozdrawiam

 

MK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że za takie pieniądze nie dostanie tego co che.

Bo o ile sam vps torzeczywiście koszt 20-40 zł/mc to w reszcie bedzie ciężko:

 

- uptime minimum rzędu 99,9%

- serwer z pełnym zarządzaniem

- brak oversellingu - chciałbym aby serwer za 3 miesiące pracował równie sprawnie jak w chwili jego zamówienia

- tylko markowy sprzęt - opinie są różne co do tego czy warto dopłacać - ja uważam że warto dopłacić do markowych serwerów czy dysków sas pracujących w RAID1+0

- polska lokalizacja

- dobre warunki administracji bieżącej i szybkie reakcje na awarie/wykwalifikowani pracownic

- sprawdzona marka - czyli firma, która oferuje hosting/vps przez długi czas na wysokim poziomie

 

2) mało która firma przy vps managed daje dostęp do roota (bo chyba o to ci chodzi?)

4) napisz jeszcze co oznacza dla ciebie markowe?? (dell?)

6) Sama administracja w lepszej firmie kosztuje 100zł netto/mc. A czas reakcji na awaie nie zawsze leży w winie firmy - cyba że mają dc lub możliwośc szybkiej wymiany uszkodzonego podzespołu

7) Za marke też się płaci.

 

Tak więc nie wiem czy znajdziesz coś w takich pieniądzach - bo jak pisałem problemem są wymagania a nie parametry vps-a.

 

Mogę Ci polecić napisanie do Miłosza - castpol.pl- może serwerownia dopiero rusza ale większośc warunków spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się wątek rozwinął od wczoraj. Postaram się po kolei ustosunkować:

@bellerofont - możesz trochę rozwinąć? Uważasz, że te parametry ze strony mogą spowodować problemy z wydajnością dysków? Nie znam się kompletnie na komponentach serwerowych poza ogólnymi truizmami typu dysk sas jest lepszy w zastosowaniach serwerowych niż sata.

@_MK_ - to już ATM SI wnioskując po opisie ze strony to już chyba zupełnie inna półka cenowo do zupełnie innych zastosowań - z opisu wnioskuje, że wdrażają rozwiązania dedykowane dla firm i raczej się uśmiechną jak do nich napiszę o vps'a za 200zł miesięcznie.

@Marek607 -

- ad 2. - nie potrzebuję dostępu do root - pisząc pełne zarządzanie miałem na myśli pełne zarządzanie przez firmę, mi wystarczy ssh z podstawowymi uprawnieniami do wykonywania zadań typu wrzucenie bazy do mysql czy czyszczenie cachu aplikacji

- ad 4. - markowy to dla mnie Dell czy HP, a nie składak składany z nastawieniem "taniej jest wymienić 3 dyski jak padną niż użyć jednego dedykowanego do zastosowań serwerowych".

- ad 6 - no właśnie tak to sobie obliczyłem dobry vps to koszt 60-100zł + administracja w dobrej firmie 100zł-120zł czyli razem +/- 200zł

- ad 7 - za markę się płaci jak piszesz i właśnie dlatego chcę teraz zapłacić za serwer, który normalnie mogę kupić za 120-130zł jakieś 200zł po to aby spać spokojnie

-@all - też mam wrażenie, że w wątku padło wiele nazw firm, które są z różnych kategorii, a ja sam nie mając dużego doświadczenia nie zawsze potrafię oddzielić te firmy z renomą od zwykłych.

 

---

Napiszę więc o co mi chodzi. W skrócie mam stronę, które wg. moich obliczeń przestój kosztuje mnie

- wymiernie 30-50zł/h (średnio - jeśli przestój zdarza się w godzinach szczytu to nawet więcej) wole więc dopłacić za RZECZYWISTY uptime 99,9% kwotę rzędu 100zł bo po prostu mi się to kalkuluje

- dodatkowo dochodzą pewne inne starty - nazwijmy je reputacji. Gdy klient wchodzi na stronę i się ona nie ładuje to sobie myśli "jakaś niepoważna firma".

 

Ja potrzebuje w zasadzie vps pod hostowanie tej strony + 2 innych stron z bardzo małym ruchem, ale dla mnie bardzo ważnych- po wstępnej konfiguracji (w miarę standardowej) w zasadzie nie będę zawracał głowy firmie. Oczekuję jednak, że z drugiej strony będę mógł zapomnieć o hostingu - to ma być dla mnie "black box", który ma działać - nie obchodzi mnie co admini robią dopóki działa stabilnie. Ideałem w dziedzinie hostingu jest dla mnie firma typu kei.pl - mam u nich konta od kilku lat i przez ostatnie lata jeszcze mi się chyba nie zdarzyło abym wszedł na stronę a ona nie działała - a wchodziłem na strony dość często bo np. stal na nim backend. Płacę tam za konto 300zł, a ma ono możliwości konta za 100zł, ALE po prostu działa - zawsze stabilnie sprawnie i szybko.

Z drugiej strony mam kilka kont w takich firmach jak Hekko, Masternet itp. - są to konta, które działają ALE raz na jakiś czas padnie dysk, czasami trafi się na kogoś kto zarzyna maszynę i strona wczytuje się kilka sekund itp. Ogólnie z usług jestem zadowolony, ale traktuje je jako hostingi pod stronki drugorzędne. Można powiedzieć, że jestem klientem "świadomym" - wiem, że za 100zł rocznie nie da się zapewnić usług na poziomie kont za 300zł rocznie i nie mam o to żalu - po prostu wiem za co płacę.

 

Teraz mam taki problem, że chcę znaleźć hosting dedykowany czyli vps managed o jakości jaką oferuje firma typu kei.pl na swoich kontach współdzielonych. Wybrałbym kei.pl gdyby nie to, że nie oferują kilku ip na jednej maszynie. Myślałem, że IQ będzie tu dobrym wyborem bo pracują na markowym sprzęcie, mają renomę, sami zarządzają swoimi maszynami w swoim dc itd. Niestety kolega bellerofont wyżej nastraszył że może nie być tak różowo + chciałbym poznać inne firmy z półki kei.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierz OneVPS Midi+ w onevps.pl

 

lokalizacja atm warszawa markowe serwery (intel xeon E55xx)

 

za 160 netto

 

masz

 

Gwarantowana pamięć RAM 2GB

Gwarantowany zegar procesora(ów) 3000 Mhz*

Dostępny zegar procesora(ów) 6000 Mhz**

Pojemność serwera 40 GB

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta onevps niestety nie jest zarządzana. Rozmawiałem z Panem w sprawie zarządzania - kazał mi przesłać zapytanie mailem. Spisałem mail ze strony i dostałem zwrotkę, że taki mail nie istnieje. Kliknąłem więc na link ze strony bok(at)onevps.pl i otworzył mi się klient pocztowy z adresem w zupełnie innej domenie...

Nie wiem ale nie lubię takich sytuacji-mam wrażenie, że pod drugiej stronie siedzi jedna osoba, która prowadzi 5 różnych firm zamiast pracować na 1 markę.

 

Chyba jednak wolę firmę, która ma taką usługę jakiej szukam w ofercie. Nadal najpoważniejszym kandydatem jest dla mnie iq.pl - nie wiem czy w cenie ~200zł netto znajdę coś lepszego. Rozważałem jeszcze dhosting, ale oferowana przez nich maszyna w pakiecie za 149zł ma bardzo słaby procesor gwarantowany. Nie wiem jednak jak to odnieść do oferty iq.pl - w dhosting wszystko jest w chmurze więc pewnie będą mniejsze "wahania".

 

Pytanie więc brzmi co będzie lepsze:

dhostin dvps managed personal (http://dhosting.pl/oferta/dvps_managed.html) czy iq managed vps 1 (http://www.iq.pl/oferta/serwery-vps/managed/)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym IQ to bym uważał jeśli faktycznie interesuje Cię bardzo wysoka jakość działania VPSa przez cały okres trwania współpracy,

bo ich VPSy managed są uruchamianie na wzorcowej maszynie o dość kiepskich parametrach.

Macierz RAID10 ze skromnych 4 dysków przy 32 GB RAM ( co pozwala oszacować ilość VPSów per HN ),

to nie jest wzorzec wydajności.

 

Mówienie o serwerze, ktory kosztuje w zakupie jakieś 16.000 netto PLN ze ma kiepskie parametry to to chyba żart ....

 

Jak rozumiem, sugerujesz ze CPU i RAM jest za dużo w stosunku do pojemności i wydajności HDD ?

Serwery wyposarzone są w dyski SAS 15K oraz wydajne kontrolery PERC H700 z 512 MB cache.

Jeśli taka konfiguracja nie była by wydajna to byśmy jej nie stosowali. Przecież to oczywiste, a ze ramu jest trochę więcej niż potrzeba no cóż lepiej więcej niż miej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o serwerze, ktory kosztuje w zakupie jakieś 16.000 netto PLN ze ma kiepskie parametry to to chyba żart ....

Spodziewałem się takiej riposty z Twojej strony. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ja osobiście uważam za żart uruchamianie tego typu usług na serwerze z 4 dyskami na krzyż.

Dobrze wiem jak to się skaluje, bo moja firma obsługuje tego typu projekty.

Jeśli VPS ma być ekstra jakości, to albo 16 dysków w serwerze albo macierz. Sorry... inaczej się nie da.

Na Dellu R410 z 4 dyskami to się trzyma backup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz nam ile musialby kosztowac serwer VPS z wykorzystaniem jakiejś macierzy np http://www.equallogic.com/products/default.aspx?id=8329

, która kosztuje jakieś 100 K PLN ?

 

Inna sprawa to, ze wygłaszasz opinie o czymś czego nie używałeś.

 

Od zawsze dla naszej firmy ważna była jakość usług. Nigdy nie oszczędzaliśmy na sprzęcie. Gdyby to sie nie sprawdzało to byśmy tego nie stosowali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko powiedz nam ile musialby kosztowac serwer VPS z wykorzystaniem jakiejś macierzy np http://www.equallogi...lt.aspx?id=8329

która kosztuje jakieś 100 K PLN ?

Nie musisz kupować macierzy za 100K PLN, aby mieć wysoką jakość/dostępność.

Poza Dellem jest jeszcze cały szereg różnych producentów i rozwiązań.

Jeśli się uprałeś na tego Della, no to faktycznie mamy problem.

 

Inna sprawa to, ze wygłaszasz opinie o czymś czego nie używałeś.

Nie muszę używać, aby wiedzieć jak to się będzie skalowało i że prosta maszyna 1U z 4 dyskami

nie podpada pod VPS extra wysokiej jakości now and forever.

Bez macierzy czy tych chociaż 12-16 dysków trudno jest sprostać temu zadaniu.

Od zawsze dla naszej firmy ważna była jakość usług. Nigdy nie oszczędzaliśmy na sprzęcie. Gdyby to sie nie sprawdzało to byśmy tego nie stosowali ...

Oczywiście, oczywiście... ( vide: "plusikowe w hołdzie polakowi" )

;)

 

Ja nie twierdzę, że VPSy w Twojej firmie są bee, ale tak samo jak maluch nie pojedzie 250 KM/h,

tak prosta maszyna 1U z 4 dyskami nie ma nie wiadomo jak wysokiej wydajności i skalowalności.

Ot tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą,

 

www.onevps.pl

 

Jeśli podane przez nas pakiety nie spełniają Pana oczekiwań możemy stworzyć ofertę indywidualną.

 

Obecnie jest aktywna promocja dzięki której przez pierwszy miesiąc zapłaci Pan -50% bądź - 10% na stały okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, oczywiście... ( vide: "plusikowe w hołdzie polakowi" )

;)

 

Ja nie twierdzę, że VPSy w Twojej firmie są bee, ale tak samo jak maluch nie pojedzie 250 KM/h,

tak prosta maszyna 1U z 4 dyskami nie ma nie wiadomo jak wysokiej wydajności i skalowalności.

Od tyle...

 

Ja nie mowie, że to ma nie wiadomo jaka wydajność i wiadomo co jest wąskim gardłem, ale nie pisz że to slaby sprzęt i slabe usługi.

 

Zanim ocenisz nasze podejście do usług a pośrednio do klientów etc. wpadnij przy okazji urlopu to coś Ci pokażę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×