Skocz do zawartości
Pliki

vps i 80 numerów ip

Polecane posty

Jeśli podana opłata 500 zł dotyczy sporządzenia wniosku i wysłania go do RIPE pod osąd, niezależnie czy to /24 czy /16 to nie widzę najmniejszego problemu.

 

Jeśli jednak to opłata za doradzanie klientowi jak sporządzić wniosek, aby taką klasę uzyskać to widzę już problem moralny.

 

Jeśli natomiast to przydział z adresacji operatora lub "załatwionej" przez operatora to z całym szacunkiem, jest to już poważna nieodpowiedzialność.

 

Ktoś przytaczał argument zasad wolnorynkowych. Rzecz w tym, że adresami IPv4 nie rządzą i nie mogą rządzić zasady wolnorynkowe (będzie bardzo niedobrze, gdy kiedyś takie zasady zapanują). Tych zasobów jest zbyt mało. Dlatego o przydziałach decyduje u nas RIPE, przydzielając na odpowiednio umotywowany wniosek i dodam dla nieobeznanych, że wielkość przydziału jest niezależna od wnoszonej opłaty. Liczy się tylko i wyłącznie wniosek. Jestem przekonany, że motywowanie klasy /24 na 1 VPS względami SEO nie ma szans powodzenia. Rzeczą powszechną jest kolorowanie wniosków do RIPE (sama idea tych wniosków wymusza wyciąganie szklanej kuli), ale pytanie gdzie są granice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ideały, ideały

 

Albo konkurujemy ekonomicznie albo pozostajemy w sferze ideałów nie da się tego połączyć, przynajmniej ja tego nie czuje, komunistą też się nie udało.

 

RIPE już zrozumiał że jedyna droga to ekonomia i w ten sposób będą wymuszać podejście, cenniki idą +100% rocznie i nawet LIR nie płaci już tak symbolicznie za przestrzeń PA jak kiedyś. Biorąc pod uwagę jak kolorowe wnioski idą do rejestracji z każdej strony argument ekonomiczny jest jedyną metodą. Za chwilę pewnie będzie można handlować klasami adresowymi jak każdym innym dobrem (odsprzedawać kawałki lub całość swojego PA innemu LIRowi) .

 

Jedyny problem jaki RIPE ma w tej chwili jest organizacją nonprofit i rok musi zamknąć na "0" a biorą pod uwage rosnące wpływy i jawność budżetu jest to spory problem...

 

A ceny IP z PA są podyktowane nie jakimiś wyimaginowanymi górnolotnymi celami tylko kosztami routingu przy dużej liczbie adresów adresów oraz. przede wszystkim, chęcią zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja jako zwykły klient rozumiem, że chcąc vps'a z 100 adresów ip wcale nie musiałbym płacić dodatkowo tych 500 zł + koszt vps'a ( 5 zł za 1 ip) tylko , mógłbym płacić (0,5 zł za 1 ip) , albo wcale , ale usługodawcy sobie wolą jeszcze w ten sposób dorobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak na kazdym innym skladniku usługi, przeciez to jest biznes a nie dzialalnosc charytatywna, na czyms musisz zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli ja jako zwykły klient rozumiem, że chcąc vps'a z 100 adresów ip wcale nie musiałbym płacić

Transakcja musi być opłacalna dla obu stron. Klienci SEO, są w utrzymaniu dużo droższymi klientami niż pozostali, jeżeli dołożysz do tego fakt problemów z ilością dostępnych adresów IP, zrozumiesz że tego typu usługi w oparciu o IPV4 będą coraz droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

theONE jeśli masz zamiar się w ten sposób "bronić", to lepiej nic nie pisz, bo w tym kontekście Twoje wypowiedzi są po prostu śmieszne.

Skrajne łamanie zasad RIPE, zapychanie tablic routingu, nieodpowiedzialność i niegospodarność masz zamiar podciągnąć pod konkurencję ekonomiczną?

Oparłeś swój model biznesowy o LIRa i rozdawanie na prawo/lewo IP, które są nam wszystkim potrzebne i uważasz, że jest cacy.

Nie wiem co Ty ćpasz, ale przestań - już Ci wystarczy.

 

Czyli ja jako zwykły klient rozumiem, że chcąc vps'a z 100 adresów ip wcale nie musiałbym płacić dodatkowo tych 500 zł + koszt vps'a ( 5 zł za 1 ip) tylko , mógłbym płacić (0,5 zł za 1 ip) , albo wcale , ale usługodawcy sobie wolą jeszcze w ten sposób dorobić ?

Nie. Sensowny operator nie ma absolutnie żadnych problemów z finansowaniem IP dla enduserów.

Bądź uczciwy sam przed sobą i zastanów się chwilę: ile byś tych IP do VPSa wziął, gdyby one były w 100% za darmo?

Wziął byś tego od cholery "na zapas", "na kiedyś", "dam kumplom", "a bo to możę hosting otworzę".

Bądźmy szczerzy. Poniżej 512 sztuk byś nie zszedł przecież jakbyś miał to gratis. :D

Gospodarując w ten sposób już dawno byśmy nie mieli IPv4.

Jeśli przyjdzie Ci płacić po 5 zł per IP, to się trzy razy zastanowisz nim zaczniesz deklarować tak duże zapotrzebowanie.

O to właśnie w tym chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

zrozumiesz że tego typu usługi w oparciu o IPV4 będą coraz droższe.

Nie wyobrażam sobie seło na ipv6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja jako zwykły klient rozumiem, że chcąc vps'a z 100 adresów ip wcale nie musiałbym płacić dodatkowo tych 500 zł

Jako zwykły klient nie masz szans na dostanie 100 albo tym bardziej 256 adresów IP do jednego serwera VPS. Jeśli uda ci się dostać, tzn. że twój usługodawca ryzykuje ściemnianiem we wnioskach o przydziały adresacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theONE uważasz że oszukiwanie ripe, w celu osiągnięcia marnej korzyści majątkowej to jest zasada wolnorynkowa? Bo tak się tłumaczysz...

 

Są pewne zasady jak w każdej branży, których nie powinno się przekraczać. Ty to robisz publicznie i się jeszcze z tym obnosisz jak byś nie widział problemu (w tym przypadku), mówiąc że jest to normalne, a przy okazji szkodząc innym.

 

Szanowałem Cię za wiedzę którą posiadasz, ale teraz dostałeś u mnie dużego minusa :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Google widzi taką Seobombę. jak jest 512 qlwebów na jednej kasie to raczej nie ma co się spodziewać wysokich pozycji tego zaplecza.

 

Z drugiej strony dla sporego VPSa nadanie 3-4 IP to nie powinno być super luksusem. (przecież takie usługi jak SSL czy DNS nie są rzadkością na VPSach.). Podsumowując 1-4 IP do VPSa TAK, ale nie >200 czy 300. No chyba że ktoś pisze sklepy i ma je tam z ca-certyfikatami zainstalowane dla klientów. Popieram tańsze IP ale w rozsądnych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony dla sporego VPSa nadanie 3-4 IP to nie powinno być super luksusem. (przecież takie usługi jak SSL czy DNS nie są rzadkością na VPSach.)

Ale tego nikt nie neguje ;) Dlatego w części serwerowni dostaniesz sobie /29 bez jakiegoś większego uzasadniania, ale jak chcesz już więcej, to albo za to słono płacisz, albo nie płacisz ale poważnie uzasadnisz (zgodnie z wytycznymi ripe) chęć ich posiadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×