Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Filtracja odpowiedzi w tematach

Polecane posty

Hej,

 

Po dzisiejszym, burzliwym, temacie http://www.webhostingtalk.pl/topic/26989-poziom-forum/ postanowiliśmy przedyskutować z Wami pewien temat.

 

Wiadomo, odpowiedzi w tematach są raz bardziej raz mniej merytoryczne. O ile dla tych wartościowych mamy już prawie gotowy system aby doceniać / promować o tyle dla wartości ujemnych nie zrobiliśmy jeszcze odpowiedniego systemu.

 

Główny problem jest taki, że to nie nam oceniać czy nawet cenzurować dane tematy, rozstrzygając co jest a co nie jest istotne i merytoryczne.

 

Stąd koncepcja aby rozbudować punktację ujemną. Dana odpowiedź w temacie zbiera np. -5 punktów i wtedy jest automatycznie zwijana / chowana.

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ja osobiście chciałem zwrócić uwagę na problem "minusowania" bez dłuższego zastanowienia bo temat jest "mało interesujący" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zupełnie bezsensowne.. wystarczy że ktoś kogoś nie polubi i już będzie mu nakręcał minusów, a potem jego koledzy i wytworzy się atmosfera jak w pękniętej oponie..

 

Generalnie ocenianie negatywne, nie ma dobrego wydźwięku.. z punktu widzenia pedagogicznego bardziej szkodzi niż pomaga.. przemyślcie sprawę jeszcze raz, tym razem na poważnie.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minusowanie jest ok, na wykopie się to sprawdza. Jestem ZA. Oczywiście nie zwalniałoby to moderatorów z ich obowiązków całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zupełnie bezsensowne.. wystarczy że ktoś kogoś nie polubi i już będzie mu nakręcał minusów, a potem jego koledzy i wytworzy się atmosfera jak w pękniętej oponie..

 

Generalnie ocenianie negatywne, nie ma dobrego wydźwięku.. z punktu widzenia pedagogicznego bardziej szkodzi niż pomaga.. przemyślcie sprawę jeszcze raz, tym razem na poważnie.. ;)

W grę wchodzą dwa aspekty.

 

Minus minusowi nie jest równy. I algorytmy przeliczania wag głosów mamy już opracowane dla nowego rankingu ;) Na razie skupiliśmy się na finalnej punktacji dodatniej (będącej sumą głosów na + i -) a nie opracowywaniu systemu negatywnego dla osób z punktacją wyłącznie ujemną.

 

Z drugiej strony, wszelkie przejawy zmowy / kombinowania będziemy wychwytywać, oczywiście przy Waszej pomocy (bo historia punktacji będzie jawna) i odpowiednio reagować :)

 

Jestem ZA. Oczywiście nie zwalniałoby to moderatorów z ich obowiązków całkowicie.

Oczywiście. To stanowiłoby bufor między zgłoszeniem wpisu a reakcją moderatora. Zanim nasz moderator zapozna się z tematem to już użytkownicy spowodują, że dana wypowiedź znika z pola widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tutaj chodzi o to, że dzięki takiemu systemowi każdy może pomóc. Niestety moderatorzy mają ciężkie zadanie.

 

To tylko pomysł, który się pojawił po temacie o poziomie forum. O tym, że punktu ujemne nie są najlepsze świadczy wyłączenie ich w zwykłej reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to skomentuje trochę inaczej .....mianowicie jeśli sami użytkownicy nie będą umieli się zachować to żadne minusy nie pomogą lub tez dany user co zbierze duża ilość minusów założy nowe konto i nadal będzie robił syf ;)

 

 

Niestety prowadzenie dużego forum jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i żadne minusy tu nie pomogą wręcz pogorszą sytuacje moderatorzy będą otrzymywać wiadomości ,,Dla czego ja dostałem minusa?" co sprawi ze forum przeważnie przez tych nowych userów będzie złe traktowane Według mnie zły pomysł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze by chyba było aby to nie obejmowało działu "opinie" - można by było wtedy łatwo nimi manipulować, zarowno na "+" jak i "-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem takiego systemu. Tak jak napisał Hekko na Wykopie, czy np. na Gazeta.pl takie coś zdecydowanie "daje radę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek ;)' timestamp='1291158971' post='226967]

Ja to skomentuje trochę inaczej .....mianowicie jeśli sami użytkownicy nie będą umieli się zachować to żadne minusy nie pomogą lub tez dany user co zbierze duża ilość minusów założy nowe konto i nadal będzie robił syf ;)

 

 

Niestety prowadzenie dużego forum jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i żadne minusy tu nie pomogą wręcz pogorszą sytuacje moderatorzy będą otrzymywać wiadomości ,,Dla czego ja dostałem minusa?" co sprawi ze forum przeważnie przez tych nowych userów będzie złe traktowane Według mnie zły pomysł:)

Tu nie chodzi aby represyjnie działać na użytkowników, ale aby po to aby na wyświetlanie treści wpływali użytkownicy.

 

Wiadomo, że to aktywni użytkownicy będą niejako dbali o to, co będzie widoczne dla nowych / odwiedzających, dzięki temu ta jakość od frontu zależeć będzie nie tylko od nas jako zarządzających ale od samej społeczności :)

 

dobrze by chyba było aby to nie obejmowało działu "opinie" - można by było wtedy łatwo nimi manipulować, zarowno na "+" jak i "-"

Reputacja będzie obowiązywać w wybranych działach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Moim zdaniem zupełnie bezsensowne.. wystarczy że ktoś kogoś nie polubi i już będzie mu nakręcał minusów, a potem jego koledzy i wytworzy się atmosfera jak w pękniętej oponie..

Dokładnie.

Minusowanie jest ok, na wykopie się to sprawdza. Jestem ZA. Oczywiście nie zwalniałoby to moderatorów z ich obowiązków całkowicie.

Na wykopie ludzie wiedzą, że mają plusować/minusować.

Wystarczy również spojrzeć na inne fora z IPB3 (http://www.forumpc.pl/) iż liczba plusów przerasta tysiące, a na WHT najlepszy user ( cool.gifcool.gifcool.gif ) ma 173.

 

W takim układzie jestem przeciwny.

Może danie minusa ale tylko za zgodą administratora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY, a jakie ma znaczenie ich liczba według Ciebie ?

Inną opcją może być zwiększenie ilości moderatorów ale takich z mniejszymi możliwości np. tylko do minusowania/plusowania treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian: zrobi się wtedy jeszcze wiekszy podział na równych i równiejszych. Sensowniejsze by było jak już coś to daia możliwości minusowania od xxx postów lub od xx miesięcy od daty rejestracji na forum.

 

Już gdzies tu pisałem ze można włączyć reputacje minusową ale pod warunkiem że każdy musi wpisać powód dania minusa. Bo wcisnąc "-" to nie problem, ale wielu zrezygnuje jak bedzie musialo wpisać sensowny powód swojego głosu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek607, minusowa reputacja na podstawie powodu ? Wystarczy, że wpiszesz jako powód "asffsgrwhtehteawrf" i po sprawie. Owszem, można zrobić dodatkową moderację powodów jednak to będzie syzyfowa praca i wkrótce modzi akceptowaliby wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
N3T5kY, a jakie ma znaczenie ich liczba według Ciebie ?

Jeśli ktoś widzi że może dać minusa to da, jeśli ktoś ma dać plusa nie zawsze to zrobi.

Nie bez przyczyny ta opcja została wyłączona na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Plusowanie i minusowanie średni ma sens, bo jest to takie zbyt "rodzinne" forum, a wykopy i inne bzdury są takie chłodne, tam mniejsze zależności są między użytkownikami.

To tak, jakby w domu kazano wywiesić kartkę z grafikiem kto zmywał naczynia. Niekoniecznie zadziała tak, jak trzeba i niekoniecznie przyjemne.

Niestety, forum, na którym chce się budować relacje podstawą będą kumaci moderatorzy. Pewnie są inne pomysły, ale to nie mi za nie płacą ;;;; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś widzi że może dać minusa to da, jeśli ktoś ma dać plusa nie zawsze to zrobi.

Nie bez przyczyny ta opcja została wyłączona na tym forum.

Ludzie, więcej wiary w innych :) Wszelkie przejawy minusowania "bo tak" będą namierzane a wobec tych osób wyciągane konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy "-" wystarczy zabezpieczenie captcha zeby ktos automatem się nie bawił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy "-" wystarczy zabezpieczenie captcha zeby ktos automatem się nie bawił...

Zabezpieczenia będą wielotorowe:

1. Tylko jeden głos na daną wypowiedź z jednego konta.

2. Nie z nowych kont.

3. System wag głosów.

4. Ograniczenie reputacji do wybranych działów.

System jest już opracowany pod kątem reputacji pozytywnej, wystarczy go wdrożyć "w drugą stronę" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy "-" wystarczy zabezpieczenie captcha zeby ktos automatem się nie bawił...

Część użytkowników to 'automaty' z banem na Google.

 

Fajnie ze są będą jakieś zmiany, bo ostatnio była straszna nagonka na administrację za brak działań przy jednoczesnym torpedowaniu PW/raportów z prośbami o 'moderacje'. Potem narzekanie albo w jedną stronę - że zbytnio pobłażamy w tematach, bądź że zbyt mocno ucinamy niektóre dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Dokładnie.

Na wykopie ludzie wiedzą, że mają plusować/minusować.

Wystarczy również spojrzeć na inne fora z IPB3 (http://www.forumpc.pl/) iż liczba plusów przerasta tysiące, a na WHT najlepszy user ( cool.gifcool.gifcool.gif ) ma 173.

 

W takim układzie jestem przeciwny.

Może danie minusa ale tylko za zgodą administratora?

 

A dzięki komu masz taka ilość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×