Skocz do zawartości
Logout.pl

Oferta IONIC VPS - wydzielone z ofert

Polecane posty

Wow, co za ceny - ta oferta przygotowana specjalnie dla allegro czy to już stała pozycja? ;-)

 

Sorry nie mogłem się powstrzymać, ale ceny są rodem z allegro :) Nawet hitme tak nisko nie zeszło nigdy :)

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, co za ceny - ta oferta przygotowana specjalnie dla allegro czy to już stała pozycja? ;-)

 

Sorry nie mogłem się powstrzymać, ale ceny są rodem z allegro :) Nawet hitme tak nisko nie zeszło nigdy :)

 

Pozdrawiam,

TG

 

Oferta jest stała - dorzuciliśmy 5 maszyn i "jedziemy z koksem".

Ceny są niskie to fakt, ale uwarunkowane niższymi kosztami utrzymania (nie kolokujemy ani nie dedykujemy stawiamy u siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest stała - dorzuciliśmy 5 maszyn i "jedziemy z koksem".

Ceny są niskie to fakt, ale uwarunkowane niższymi kosztami utrzymania (nie kolokujemy ani nie dedykujemy stawiamy u siebie).

 

Powodzenia w takim razie

 

Co do niższych kosztów utrzymania

 

Dzierżawa serwera - 500 PLN/mies - finansowana z bieżących wpływów, zarabiasz już po pierwszym miesiącu

Zakup serwera - ~4000 PLN - finansowany jednorazowo i czekasz na zwrot ( no chyba że leasing), więc nie wiem czy niskobudżetówka i własne serwery to faktycznie wychodzi taniej. - zarabiasz po około 6 miesiącach

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w takim razie

 

Co do niższych kosztów utrzymania

 

Dzierżawa serwera - 500 PLN/mies - finansowana z bieżących wpływów, zarabiasz już po pierwszym miesiącu

Zakup serwera - ~4000 PLN - finansowany jednorazowo i czekasz na zwrot ( no chyba że leasing), więc nie wiem czy niskobudżetówka i własne serwery to faktycznie wychodzi taniej. - zarabiasz po około 6 miesiącach

 

Pozdrawiam,

TG

 

Nie lubię stawiać usług na dedykach.

Padło podchodzę i sprawdzamy, a nie czekam na zlitowanie :)

Czy to nephax czy livenet wolę sobie sam śrubeczki poskręcać.

Co do kosztów OK także liczyliśmy - ale trzeba brać pod uwagę, że w naszym przypadku vps-y to nie główne źródło dochodu, jak jest w przypadku Twoim czy Hitme więc stopa zwrotu nie musi być tak szybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

VPS MANAGED;

 

MANAGED VPS1

10GB HDD, 512MB RAM/768MB RAM, 100GB TRAFFIC, 2 x IP, Direct Admin

119.00 PLN miesięcznie

 

 

CENY NETTO

 

 

 

Wow, co za ceny - ta oferta przygotowana specjalnie dla allegro czy to już stała pozycja? ;-)

 

Sorry nie mogłem się powstrzymać, ale ceny są rodem z allegro :) Nawet hitme tak nisko nie zeszło nigdy :)

 

Pozdrawiam,

TG

 

 

35bxo9c.jpg

 

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kosztów OK także liczyliśmy - ale trzeba brać pod uwagę, że w naszym przypadku vps-y to nie główne źródło dochodu, jak jest w przypadku Twoim czy Hitme więc stopa zwrotu nie musi być tak szybka.

 

Tylko że obniżając drastycznie ceny, wystawiając się na allegro sugerujecie brak klientów ( nikt nie obniża cen mając klientów) , i odstraszacie innych na pozostałe usługi w tym mnie na dedyki, bo rozważałem to dosyć poważnie :)

 

To taka drobna uwaga

 

Pozdrawiam,

TG

 

@marek607, nie porównuj ionic.pl z taką tandetą jak logout.pl - trzeba trzymać jakiś poziom ;-)

 

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że obniżając drastycznie ceny, wystawiając się na allegro sugerujecie brak klientów ( nikt nie obniża cen mając klientów) , i odstraszacie innych na pozostałe usługi w tym mnie na dedyki, bo rozważałem to dosyć poważnie :)

 

To taka drobna uwaga

 

Pozdrawiam,

TG

 

To tylko takie wrażenie :)

 

My nie obniżyliśmy cen - zmieniliśmy oferę bo uzywamy m.in. innego, tańszego sprzętu niż wcześniej.

Koszt 1GB transferu i prąd także nas mniej kosztują niż za czasów kolokacji w s-net, więc nie "trafiłeś".

Z resztą dyskusja wydaje się być zbędna, oferta jest już dość długo i sprzedaje się bardzo dobrze - mamy co robić,

klienci są zadowoleni i kropka :)

 

 

@marek607, nie porównuj ionic.pl z taką tandetą jak logout.pl - trzeba trzymać jakiś poziom ;-)

 

 

yyy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w takim razie

 

Co do niższych kosztów utrzymania

 

Dzierżawa serwera - 500 PLN/mies - finansowana z bieżących wpływów, zarabiasz już po pierwszym miesiącu

Zakup serwera - ~4000 PLN - finansowany jednorazowo i czekasz na zwrot ( no chyba że leasing), więc nie wiem czy niskobudżetówka i własne serwery to faktycznie wychodzi taniej. - zarabiasz po około 6 miesiącach

 

Pozdrawiam,

TG

Powiedz mi tylko, czemu się wtrącasz z ironicznymi postami ? Nie dość że jesteś z konkurencji, to jeszcze "wiesz lepiej" - skoro ma własne DataCenter to potrafi zrobić kalkulacje i ustalić ceny tak, aby się opłacało. To że Ty nie jesteś w stanie zaoferować takich cen to nie znaczy że inni.

 

A co do klientów - to raczej wątpię aby Paweł miał ich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stopa zwrotu nie musi być tak szybka.

 

tak gwoli scislosci - ROI to wskaznik wiec nie dlugi/krotki - ale duzy/maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak gwoli scislosci - ROI to wskaznik wiec nie dlugi/krotki - ale duzy/maly

 

No to mi dogryzłeś :) Wiemy o co mi chodziło.

Oferta jest jaka jest, naszym zadaniem jest utrzymanie tej samej a nawet lepszej jakości i tyle :)

Do obsługi VPS zostały oddelegowane dodatkowe zasoby ludzkie, więc nie powinno być problemów z supportem i podobnymi rzeczami.

 

Jasno stawiamy parametry, na nie-wysoki overselling, a flagową ofertą VPSy w naszej firmie nie były i raczej nigdy nie będą.

 

Nigdzie nie napisałem, że właściciel Logout się myli również nie pisałem że nie ma porównania do ionic etc. co zostało dopowiedziane,

każdy ma prawo wystawiania ofert i to jest raczej kwestia firmy która daną ofertę wystawia to mi ma się to opłacać lub nie i to moja decyzja.

Wiele firm ma niższe ceny, wiele firm również sprzedaje serwery dedykowane taniej niż my, taki jest rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec wycieczek pod adresem Najdmena.

Połowa firm na tym forum próbuje swoją ofertą zaprzeczyć podstawowym prawidłom matematyki.

Nie ma sensu prowadzić na ten temat dyskusji.

Chciał zrobić taką, a nie inną ofertę, to zrobił. Ma firmę. Jego prawo.

Jakość ocenią jego klienci.

Idźcie lepiej odpowiadać na tickety, a jak wam ich brakuje, to chętnie oddam kilka swoich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Logout.pl autowbita : d Zobaczcie sobie active-hosting.pl Logout.pl: musisz zmienić tekst na vps4u bo już nie jesteście najtańsi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi VPS zostały oddelegowane dodatkowe zasoby ludzkie, więc nie powinno być problemów z supportem i podobnymi rzeczami.

Mówisz tak jakbyś zatrudnił dodatkową osobę do obsługi tych 5 serwerów VPS - to z tych 17 PLN?

 

Jasno stawiamy parametry, na nie-wysoki overselling, a flagową ofertą VPSy w naszej firmie nie były i raczej nigdy nie będą.

Wmawiasz komuś kto ma wyższe ceny a i tak musi stosować overselling i to na stosunkowo dużym poziomie. Tego nie przeskoczysz własną serwerownią. Ile musisz mieć serwerów za 17 PLN na dedyku by wyjść na swoje? 20? 30? 40?

Przy 20 masz przychód 340 PLN/dedyka, a to już stosunkowo duży overselling. Za te 340 PLN utrzymasz firmę? Dodatkowych ludzi do obsługi tego? Nie musisz się tłumaczyć, ja tylko podważam Twoje zdanie o małym oversellingu. Mydlisz oczy potencjalnym klientom.

 

każdy ma prawo wystawiania ofert i to jest raczej kwestia firmy która daną ofertę wystawia to mi ma się to opłacać lub nie i to moja decyzja.

Wiele firm ma niższe ceny, wiele firm również sprzedaje serwery dedykowane taniej niż my, taki jest rynek.

 

Zgadzam się, każdy ma prawo sprzedawać za ile chce, możesz nawet rozdawać za darmo i mi nic do tego, ale każdy ma również prawo do zadawania pytań i komentarza . Jeżeli "rozdajesz" VPSy na publicznym formum, musisz też publicznie odpowiadać na pytania i zarzuty.

 

Tu nie ma znaczenia że jestem z konkurecji. Jako do pewnego czasu najtańsza firma (teraz już nie, każdy kiedyś się wyceni :)) tym bardziej zastanawia mnie jak ktoś robi, że sprzedaje coś za połowe tego co ja. Mam prawo pytać.

 

Do Bellafront, nie ma żadnej nagonki, są tylko pytania. Po to jest to forum by rozmawiać o sprawach hostingu, cenach opłącalności itp. By dyskutować o tym . Jeżeli ma być to forum tylko o polecaniu usług jednej, czy kilku firm to wypada o tym jasno powiedzieć. Większość nie będzie tracić swojego czasu na kształtowanie po części contentu tego forum.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówisz tak jakbyś zatrudnił dodatkową osobę do obsługi tych 5 serwerów VPS - to z tych 17 PLN?

 

Hehehe no tak dokładnie - bo moja firma już od dawne nie jest tylko Pawłem Najdkiem prowadzącym działalność gospodarczą.

Ba nie tylko do tych 5 maszyn (pomimo tego, że będzie ich więcej) a do obsługi również VPSów managed.

 

Wmawiasz komuś kto ma wyższe ceny a i tak musi stosować overselling i to na stosunkowo dużym poziomie. Tego nie przeskoczysz własną serwerownią. Ile musisz mieć serwerów za 17 PLN na dedyku by wyjść na swoje? 20? 30? 40?

 

Nic nikomu nie wmawiam, tylko odpowiadam na Twoje jakże mocno nieobiektywne "pytania'.

 

 

Zakańczając dyskusję, nie porównuj mnie do siebie, ja nie utrzymuję rodziny z vpsów, nie musisz bać się o swoją pozycję na rynku,

nie traktuję jako główne źródło finansowe vpsów i tyle - może to do Ciebie dotrzeć lub nie :)

Na sprzęt również nie wydałem tyle pieniążków jak Ci się wydaje, nie był to też leasing - w sumie nie Twoja sprawa :)

 

Zgadzam się, każdy ma prawo sprzedawać za ile chce, możesz nawet rozdawać za darmo i mi nic do tego, ale każdy ma również prawo do zadawania pytań i komentarza . Jeżeli "rozdajesz" VPSy na publicznym formum, musisz też publicznie odpowiadać na pytania i zarzuty.

 

Nikt Ci nie broni, ale ...

Ty VPSa dajesz za 28 zł brutto ?(wow 8 zł więcej niż u mnie) i do tego dajesz 2 miesiące za darmo - więc WIELKIEJ różnicy nie ma, bo % klientów zapewne odpada po tych 3 miesiącach.

Dodatkowo masz markę "najtańszych vpsów w internecie" (wiem wiem 64mb ram etc) ale klienta także trzeba obsłużyć, a o ile dobrze pamiętam chwaliłeś się że sam prowadzisz firmę - chyba że coś się zmieniło ?

 

Zacznijmy od początku; oferta jest tania i to klienci zweryfikują czy będą ją kupować, przedłużać i pozytywnie czy też negatywnie oceniać

kwestia zarobku mojej firmy na tejże usłudze to tylko i wyłącznie moja sprawa :)

 

Na kolejny Twój post raczej nie odpiszę bo mi się nie bardzo uśmiecha wchodzić w pyskówki,

bo o ile Twój 1-2 post odebrałem jako zapytanie to reszta to nic innego a próba udowodnienia czegoś.

 

@marek607, nie porównuj ionic.pl z taką tandetą jak logout.pl - trzeba trzymać jakiś poziom ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Logout, czy postawienie 100 vpsów z zasobami 128MB ramu, na sprzęcie 2*BiQuadXeon + 16GB pamięci RAM to można nazwać oversellingiem?

Poza tym, jeśli ktoś ma dostęp do tanich łącz, albo też taniego dostawcy sprzętu, to nie będzie się tłumaczył step-by-step dowalającej się ostatnio do wszystkiego konkurencji.

 

Bo ostatnio to dowalacie się na prawdę do wielu rzeczy - a to, że ktoś nazwał coś, będące w waszym wielkim mniemaniu VPSem Managed - nazwą hosting dedykowany (która to IMO bardziej tu pasowała, niż ten zarządzany VPS), a to, że ktoś ma za tanio, a to, że ktoś stronę oparł na CMSie, a nie zrobił swojego własnego, a to coś tam jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały sęk w tym, iż przy tego typu publikacjach ofert, najwięcej pytań ma zawsze konkurencja i nikt mi nie wmówi, iż te pytania czy dosłownie czepialstwo w stylu: macie taniej i to nie może się sprawdzić na dłuższą mete, jak chcecie na tym zarobić, etc... że to zwykłe pytanie i w dodatku od konkurencji, hmm stale od tych samych osób/firm :)

Panowie, każdy z nas ma tu firmy nie od wczoraj, potężne zaplecza, tysiące Klientów, czy na prawdę nie lepiej dla każdego zająć się swoją firmą, starać się robić u siebie coś nowego, a nie przez całe dnie komentować każdą nową ofertę?

Czy jakby się nie uprzeć, to takie posty by nie można nazwać "czynem nieuczciwej konkurencji"? (przepraszam ale palcem wskazywał nie będę).

 

Już kilka razy zostało pokazane, iż firma X puściła ofertę (jak to konkurencja mówi) poniżej kosztów utrzymania/zysku a jednak firma ma się dalej dobrze po dość długim czasie, a inna firma nie dała radę i efekty widać po długim oczekiwaniu na support, etc.

 

Dajmy sobie na luz i popatrzymy czy u siebie na pewno wszystko mamy w 100% super hiper dopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ty VPSa dajesz za 28 zł brutto ?(wow 8 zł więcej niż u mnie)

 

Jakaś wyższa matematyka? 28-17 - 11 PLN nie wiem jak to liczysz, oby to tylko jednostkowa pomyłka była ;-)

 

Dodatkowo masz markę "najtańszych vpsów w internecie" (wiem wiem 64mb ram etc) ale klienta także trzeba obsłużyć, a o ile dobrze pamiętam chwaliłeś się że sam prowadzisz firmę - chyba że coś się zmieniło ?

Nie rozmawiamy o mnie, zmieniło się i VPS4U zajmuje się osobna osoba.

 

Na kolejny Twój post raczej nie odpiszę bo mi się nie bardzo uśmiecha wchodzić w pyskówki,

bo o ile Twój 1-2 post odebrałem jako zapytanie to reszta to nic innego a próba udowodnienia czegoś.

Nie musisz odpowiadać. I tak Cię wszyscy poprą o ile liczą tak samo jak Ty ;-)

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały sęk w tym, iż przy tego typu publikacjach ofert, najwięcej pytań ma zawsze konkurencja i nikt mi nie wmówi, iż te pytania czy dosłownie czepialstwo w stylu: macie taniej i to nie może się sprawdzić na dłuższą mete, jak chcecie na tym zarobić, etc... że to zwykłe pytanie i w dodatku od konkurencji, hmm stale od tych samych osób/firm :)

Panowie, każdy z nas ma tu firmy nie od wczoraj, potężne zaplecza, tysiące Klientów, czy na prawdę nie lepiej dla każdego zająć się swoją firmą, starać się robić u siebie coś nowego, a nie przez całe dnie komentować każdą nową ofertę?

Czy jakby się nie uprzeć, to takie posty by nie można nazwać "czynem nieuczciwej konkurencji"? (przepraszam ale palcem wskazywał nie będę).

 

Już kilka razy zostało pokazane, iż firma X puściła ofertę (jak to konkurencja mówi) poniżej kosztów utrzymania/zysku a jednak firma ma się dalej dobrze po dość długim czasie, a inna firma nie dała radę i efekty widać po długim oczekiwaniu na support, etc.

 

Dajmy sobie na luz i popatrzymy czy u siebie na pewno wszystko mamy w 100% super hiper dopracowane.

 

Nie no spokojnie, sam niejednokrotnie zabieram głos w podobnych kwestiach, tyle że ja to traktuję w kategoriach takich;

logout dzierżawi sprzęt jak sam napisał za 500 zł miesięcznie z bieżących wpływów, Najdek kupił sprzętu za trochę kasy - nie z najwyższej półki (nie wnikając w szczegóły np. wygrał w lotto :) ) i postawił sobie budżetowe VPSy i płaci do nich prąd łącze dodatkowe koszta z prowadzeniem DC i tak pokrywają inne usługi a pracownicy i tak robią swoje ... ale Pan logout nie potrafi zrozumieć, że nie mam takiego parcia na szkło jak on :)

 

Jakaś wyższa matematyka? 28-17 - 11 PLN nie wiem jak to liczysz, oby to tylko jednostkowa pomyłka była ;-)

 

CENY NETTO - tak wiem zaraz napiszesz, iż powinny być podane brutto.

 

Nie zmienia to faktu, że to Ty się pomyliłeś.

 

Tak poprą mnie absolutnie wszyscy - bo kupiłem sobie WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy ktoś :) odważy się odpowiedzieć na twoją nie ukrywając dobrą ofertę :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, każdy z nas ma tu firmy nie od wczoraj, potężne zaplecza, tysiące Klientów, czy na prawdę nie lepiej dla każdego zająć się swoją firmą, starać się robić u siebie coś nowego, a nie przez całe dnie komentować każdą nową ofertę?

 

 

Każdy ma firmę, ale czy samą pracą się żyje? Nie lubisz czasami trochę podyskutować, dowiedzieć się nowych rzeczy, posprzeczać się?

 

 

Najdmen@ powiem tak, widziałem Twoje oferty, tracisz czas na różnych forach, żeby sprzedać jeden serwer dedykowany za 200PLN/mies w ofertach "jednostkowych" nie kreuj się na korporacje. Ktoś już miał departamenty czyż nie? ;-)

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma firmę, ale czy samą pracą się żyje? Nie lubisz czasami trochę podyskutować, dowiedzieć się nowych rzeczy, posprzeczać się?

 

 

Najdmen@ powiem tak, widziałem Twoje oferty, tracisz czas na różnych forach, żeby sprzedać jeden serwer dedykowany za 200PLN/mies w ofertach "jednostkowych" nie kreuj się na korporacje. Ktoś już miał departamenty czyż nie? ;-)

 

Pozdrawiam,

TG

 

Absolutnie się tak nie kreuję, ale naprawdę wydaje Ci się że my zarabiamy tylko na VPSach i shared hostingu ?

Nie mówiąc już o dedykach za 200 zł ? Wiesz jakie są koszty utrzymania serwerowni nawet budżetowej ?

Zrozum, nic nie pokażesz w taki sposób. Naprawdę serwerownia jest moją poboczną działalnością czy to do Ciebie dociera czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się tak nie kreuję, ale naprawdę wydaje Ci się że my zarabiamy tylko na VPSach i shared hostingu ?

Nie mówiąc już o dedykach za 200 zł ? Wiesz jakie są koszty utrzymania serwerowni nawet budżetowej ?

Zrozum, nic nie pokażesz w taki sposób. Naprawdę serwerownia jest moją poboczną działalnością czy to do Ciebie dociera czy też nie.

 

Działalność, która nie zarabia na siebie? Jaki jest sens? Nawet jak to tylko poboczna działalność firmy?

Ale ok, To już nie moja sprawa

 

Dobrze że wyjaśniłeś, że masz coś co finansuje to. Ja do teraz myślałem, że Ty żyjesz z hostingu. Tak jak wielu innych "skaczących po forach" i sprzedających shared, vpsy i dedyki.

 

Ale skoro już wiemy to spoko, dalej nie pytam. Ta oferta w takim razie nie musi zarabiać na to wygląda.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działalność, która nie zarabia na siebie? Jaki jest sens? Nawet jak to tylko poboczna działalność firmy?

Ale ok, To już nie moja sprawa

 

Dobrze że wyjaśniłeś, że masz coś co finansuje to. Ja do teraz myślałem, że Ty żyjesz z hostingu. Tak jak wielu innych "skaczących po forach" i sprzedających shared, vpsy i dedyki.

 

Ale skoro już wiemy to spoko, dalej nie pytam. Ta oferta w takim razie nie musi zarabiać na to wygląda.

 

Pozdrawiam,

TG

 

Mam Ciebie za inteligentną osobę więc mam nadzieję, że rozumiesz to że aby sprzedawać VPSY nie trzeba mieć pod nie 2 x nahalem i 32GB ramu.

Można użyć core 2 quad, core 2 duo i 6, 8gb ddr2 ramu i taki sprzęt nie kosztuje jak pisałeś 4000 prawda ? Można też pchać ruch np. pl-ixem prawda ? Po prostu wstawiasz mniej klientów per maszyna.

Wychodzi taniej czy nie ? :) Powinien zarabiać, ale jak akurat jeden serwer na vps zarobi 50 zł a nie 1000 to nic się nie stanie bo sobie nadrobimy np. umowami administracyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działalność, która nie zarabia na siebie? Jaki jest sens? Nawet jak to tylko poboczna działalność firmy?

Ale ok, To już nie moja sprawa

Prosta działalność - dostarczasz jakiejś firmie sprzęt (np. routery, serwer, switche) + oprogramowanie (np. win2k8 serwer, linux, itp.) i robisz to z minimalnym zarobkiem lub po kosztach ale dodatkowo podpisujesz umowę na obsługę, konfiguracje i utrzymanie wszystkiego.

 

Widzisz w tym sens ? Bo ja tak i to duży. Bo sprzęt raz sprzedaż a obsługa całości będzie działalnością ciągłą i na niej się zarabia, bo zarabiasz na usłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×