Skocz do zawartości
Elektronik

[OPINIE] ultimahost.pl

Polecane posty

Gość

Oj to przepraszam, myślałem, że CPU :)

W każdym razie miło z Waszej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli ktoś chce przetestować - kod OVZ_START daje 80% rabatu na pierwszy miesiąc serwera VPS OpenVZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa zabezpieczeń vpsów przed różnymi atakami typu ddos itp? macie jakiś zaawanosany firewall?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ataku DOS wycinany jest całkowicie ruch z atakującego adresu IP.

 

W przypadku ataków DDOS w zależności od ich stopnia skomplikowania wycinane są atakujące adres IP, bądź też cały ruch do konkretnego adresu IP w przypadku kiedy nie da się ustalić źródła ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Macka (Ultimahost) jaki jest czas oczekiwania na odpowiedz na wyslane pytanie na wasz adres info@... ?

zapytanie wyslalem w czwartek i brak do dzis odpowiedzi w sprawie mozliwosci cesji lub innego rozwiazania dla przeniesienia platnosci na firme ( firma obecnie czeka na wpis do krs i nadanie nip )

 

i dodatkowe pytanie , czy jesli zechce przetestowac dane rozwiazania zawarte na usludze poprzez np skanowanie ,lub zwiekszona ilosc zadan dla np serwera www zostac moge potraktowany jako "intruz" jak mozna dane wlasne IP z jakiego bedzie przeprowadzony test dodac do "whitelist" ?

 

Pozdrawiam

 

Slawek

Edytowano przez Abyr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Abyr proszę sprawdzić folder ze spamem, na obydwa Pana pytania została udzielona odpowiedź. Gdyby miał Pan problemy, z komunikacją proszę o kontakt via PW.

 

i dodatkowe pytanie , czy jesli zechce przetestowac dane rozwiazania zawarte na usludze poprzez np skanowanie ,lub zwiekszona ilosc zadan dla np serwera www zostac moge potraktowany jako "intruz" jak mozna dane wlasne IP z jakiego bedzie przeprowadzony test dodac do "whitelist" ?

 

"Intruzem" nasz użytkownik może się stać w momencie:

1) przekroczenia 20 000 p/s

2) otrzymania zgłoszenia "abuse"

 

W powyższych przypadkach kontaktujemy się z użytkownikiem, w celu wyeliminowania problemu.

Edytowano przez UltimaHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Abyr proszę sprawdzić folder ze spamem, na obydwa Pana pytania została udzielona odpowiedź. Gdyby miał Pan problemy, z komunikacją proszę o kontakt via PW.

 

 

 

"Intruzem" nasz użytkownik może się stać w momencie:

1) przekroczenia 20 000 p/s

2) otrzymania zgłoszenia "abuse"

 

W powyższych przypadkach kontaktujemy się z użytkownikiem, w celu wyeliminowania problemu.

 

Dzieki , za szybka reakcje i wyjasnienie dot. mojego pytania ,

i wszystko jasne ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój najwyraźniej miał restart 3 dni temu, a pozatym to nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki masz serwer-matkę?

Ja mam na 04 i 06 i oba działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

U mnie nic nie było, od 12 dni serwer działa non stop (a 12 dni temu był restart z mojej strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz serwer-matkę?

Ja mam na 04 i 06 i oba działają.

 

jak to mogę sprawdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak to mogę sprawdzić ?

Jak wchodzisz do VDSMGR przy Twoim vps to widzisz w adresie np. ovz-04.ultimahost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzisz do VDSMGR przy Twoim vps to widzisz w adresie np. ovz-04.ultimahost.pl

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie leżały dwa vps na 100% (uptime + konieczność ręcznego podniesienie JBossa), reszty nie monitorowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer mam od 2 dni, i już zaliczyłem pad - mam nadzieje, że to akurat tak jakoś trafiłem na nieodpowiedni moment :)

 

Mój poprzedni vps u innego dostawcy pracował ponad 340 dni bez restartu, mam nadzieje ze w ultimahost będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

A ja na coś ponarzekam - są co prawda robione automatyczne kopie zapasowe, ale ani nie da rady z nich pobierać, ani przywracać plików - opcje od tego są, ale panel się poładuje, poładuje no i nic z tego nie wynika.

Można oczywiście zgłaszać do supportu z prośbą o przywrócenie, ale niezbyt to wygodne w nagłych sytuacjach (dzisiaj mnie coś takiego niestety spotkało). Warto byłoby coś z tym zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@lukasamd u mnie to działa bez problemu, kilka razy już przywracałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wielkości serwera VPS, przy większych archiwach panel sobie nie radzi i trzeba poprosić support o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach przeniosłem moje strony domowe na VPSa w UltimaHost. Aktywacja przebiegła błyskawicznie, do VPSa wziąłem również licencje ISPManagera, która została aktywowana w ciągu 30 minut od dokonania wpłaty. Sama jakość usług jest OK, wszystko śmiga ładnie i szybko, lecz wczoraj strasznie muliło łącze. Gdy napisałem w tej sprawie do supportu otrzymałem informację, że żadnego obciążenia nie zanotowali. Dzisiaj już działa OK. Ogólnie pierwsze wrażenie pozytywne i polecam. Mam nadzieję, że w UH zatrzymam się na dłuższy okres czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów był jakiś pad serwerów, czy tylko u mnie? zaczyna się to robić troche irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób zgłoszenie w panelu klienta, a jestem pewien, że otrzymasz stosowne informację do zaistniałej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×