Skocz do zawartości
crazyluki

Darmowe certyfikaty ssl

Polecane posty

No ciekawe. Może się zrobić zamieszanie na rynku. Chociaż udział Windows XP + Vista na rynku jest duży, co w połączeniu z tym, że niewielu użytkowników korzysta z aktualizacji może się okazać barierą nie do przejścia - przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna informacja, zwłaszcza że przygotowujemy ofertę certyfikatów SSL - lepszych wiadomości dzisiaj mieć nie mogłem :)

A tak na serio to raczej jeszcze daleka droga do bezpłatności, zwłaszcza że stwierdzenie "zaufany przez niektóre przeglądarki" jest po prostu niepoważne. Możemy pogadać jeżeli to będzie 90% w górę.

Oczywiście zawsze to lepsze od samopodpisanych certyfikatów, ale nikt kto myśli na poważnie o tym na to nie pójdzie - jeżeli byłbym skąpy i nie chciał wyłożyć kilkudziesięciu złotych na certyfikat to osobiście bym wolał już nie mieć ssla niż ryzykować zniechęcenie internauty komunikatem przeglądarki (wiele osób nie wie o co chodzi, widzą jakiś komunikat o bezpieczenstwie i w pośpiechu opuszczają stronę)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krokodyl ma rację :D

 

Jeśli gdzieś macie kupować to modernHost :) Wspierać ich ofertę ! Sam za 3-4 dni się skuszę

 

Nie to miałem na myśli, żeby u mnie kupować (chodź zapraszam :P ). Jakoś w środę będziemy mieli rozszerzoną ofertę (rapid, geotrust,thawte i verisign).

Tak na serio to nie są majątki za najtańsze certyfikaty i nie ma sensu dziadować i żałować kilkadziesiąt zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na serio to nie są majątki za najtańsze certyfikaty i nie ma sensu dziadować i żałować kilkadziesiąt zł rocznie.

Tylko szkoda, że https://modernhost.pl:2222/ wywala

To połączenie jest niezaufane

 

modernhost.pl:2222 używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

 

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy jest nieznany.

 

(Kod błędu: sec_error_unknown_issuer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka przeglądarka (plus wersję poproszę)? Tam jest postawiony komercyjny certyfikat zaufanego wystawcy. Nigdzie nie natrafiłem na problemy i nikt nie zgłaszał (ten certyfikat wisi od czerwca)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka przeglądarka (plus wersję poproszę)? Tam jest postawiony komercyjny certyfikat zaufanego wystawcy. Nigdzie nie natrafiłem na problemy i nikt nie zgłaszał (ten certyfikat wisi od czerwca)...

 

np.

 

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np.

 

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Dzięki :P

 

Jednego dostawcę certyfikatów trzeba będzie skreślić z przyszłej oferty, a sami do poniedziałku wymienimy ten certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
However information presented within these certificates, except the domain name and email address, are not verified

Niezłe możliwości do scamu otwiera taka oferta.

Aczkolwiek ciekaw jestem jak witryna zgłaszająca prośbę o certyfikat w wersji free jest weryfikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezłe możliwości do scamu otwiera taka oferta.

Aczkolwiek ciekaw jestem jak witryna zgłaszająca prośbę o certyfikat w wersji free jest weryfikowana.

 

Potwierdzam, że w ff najnowszym problem występuje, w innych przeglądarkach (IE7, Opera 10, Safari 4, Chrome) jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - to pomimo, że Root-CA Startcomu jest dodane do listy zaufanych, to i tak wygenerowany certyfikat zwraca błąd bezpieczeństwa. Tylko (mówiąc kodami firefoksa) nie untrusted_issuer, a unkown_issuer :P

 

Dla zainteresowanych: https://provisio.nems.at

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu - to pomimo, że Root-CA Startcomu jest dodane do listy zaufanych, to i tak wygenerowany certyfikat zwraca błąd bezpieczeństwa. Tylko (mówiąc kodami firefoksa) nie untrusted_issuer, a unkown_issuer :P

Dla zainteresowanych: https://provisio.nems.at

Mi tylko Opera wywala info, że mu certyfikat nie pasuje, cała reszta (FF, IE7, Safari, Chrome) są OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×