Skocz do zawartości
xorg

Pytanie wprost do Bartka.

Polecane posty

Jak w temacie, bo takie decyzje możesz podjąć tylko Ty.

 

Od dłuższego czasu poziom merytoryczny tego forum tragicznie spadł. Na forum sieje się flame gdzie tylko może, przez co wychodzi ogromny offtopic, dochodzi pełno spamu. Przez takie a nie inne zachowanie wielu osób z tego forum całokształt tego forum wypada naprawdę miernie...

 

Więc pora na pytanie. Czy zamierzasz zrobić coś z tym, czy zostawić jak jest? Prawda jest taka że moderatorzy nic nie robią (oczywiście Was o nic nie oskarżam, lecz taka prawda - większość z Was posiada firmę / pracuje w firmie oraz swoje życie, nie mając czasu na moderacje forum), więc może najwyższa pora na przyjęcie nowych? Znalazłoby się na pewno kilku chętnych, inteligentnych i obeznanych w temacie osobników na tym forum co by mogli podjąć posady moderatora, wykonując słusznie swoją pracę. Oczywiście nie mówię tutaj o sobie (tak na wszelki wypadek, bo znając życie zaraz znów ktoś wpadnie kłótnie w tym temacie zrobić), tym bardziej że do tej wizji moderatora którą opisałem wyżej jak najbardziej nie pasuję.

 

Czekam Bartoszu na Twój odzew, oraz odzew użytkowników tego forum, gdyż chętnie poznam ich opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że moderatorzy nic nie robią

A te kilkadziesiąt tematów tygodniowo w koszu to myślisz, że skąd się bierze? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robią to co w ich mocy, rolą moderatora nie jest zabawa w "kaowca" i organizowanie tematów do rozmowy na forum..

 

Co do porządku - jeśli miałby tutaj panować rygor jak na niektórych boardach to niestety połowa piszących użytkowników dawno powinna mieć bana za flejmy/offtopiki czy tego typu rzeczy, a zazwyczaj kończy się tak, że byle jakie ostrzeżenie jest powodem do oskarżeń o niesprawiedliwość, czepliwość, nieuczciwą konkurencje i jeszcze masę innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

xorg: Moderatorzy nie śpią, tylko czuwają. Zaglądają na forum od rana do następnego rana.

Jeżeli coś jest nie tak prosimy o zgłoszenie danej nie prawidłowości.

Moderacja aktualnie działa prawidłowo i nie potrzebuje reorganizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moderatorzy, że nic nie robią to ja pisałem już rok czy dwa lata temu... i dostałem za to procenty, ot tyle...

 

Ofttopy są fajne, bo dzięki temu forum żyje - SUPER jest, gdy jakiś mod użyje mózgu (rzadko się to zdarza) i przeniesie offtop do piaskownicy, żeby można było sobie pogadać głupoty (choć tam też ostatnio ktoś się przywalił, że się gada głupoty - a przecież to było w piaskownicy)...

 

Ja wnioskuję o zakaz zakładania bezpośrednich postów z prośbami w stylu "Szukam 1/10, polećcie coś do 50zł".. i potem jedzie SPAM od firm... jakieś takie inteligentniejsze wymogi co do działu "prośby" powinny być...

 

Dajcie admina piątce z top 30 odwiedzających.. piątce najbardziej kulturalnych i "normalnych" ludzi.. że Adrian, Hekko, ktoś tam jeszcze... + pozwolenie na spamowanie z ofertami tylko w niektórych subforach (nie wiem gdzie i na jakich zasadach, nie moja sprawa : )

 

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpierw wypadało by się zapytać ludzi czy są zainteresowani moderowaniem forum, a nie dać i koniec.

 

Swoją drogą uważam, że moderacja na tym forum stoi na dobrym poziomie i nie wymaga rekonfiguracji ;)

Żeby nie było nie porozumień, nie jestem zainteresowany stanowiskiem i proszę mi nie składać takich ofert. (Nie żebym przypuszczał, że ktoś chce mnie.) Po prostu nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alez prosze bardzo. Niech Bartek powie, ze mamy byc ostrzejsi i zaraz tu sie zrobi porzadek. Zacznie sie od wywalanie kilkunastu userow. Najsmieszniejsze jest tylko to, ze niektorzy z tych kilkunastu napisali posty w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, aż takiego syfu na forum to nie ma, a moderatorzy w miarę szybko działają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ertcap nie chodzi o "będę ostrzejszy i pobanuję kogo popadnie".. to jest właśnie to, czego niektórzy z was nie rozumieją...

moderator ma być rozważny, używać mózgu bardziej niż kliknięcie "skasuj"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mi tam, ja też ;)

 

Ty nie masz wstydu dziecko za grosz.

 

 

 

 

 

Wydaje mi się, że jest to kwestia podejścia moderatorów do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglądam codziennie, kontroluje zgłaszane raporty, reaguje na nie, jednak jak bym zaczął kasować wszystko co wydaje się wg. mnie / regulaminu bezwartościowe, forum w wielu miejscach świeciło by pustkami, stąd też nie podjąłem takiej decyzji dotychczas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie potrzebne tu są ostre działania:

1. Więcej rygoru:

a ) ostrzeżenie za OT

b ) bany za X wykroczeń

 

Przy czym potrzebne jest wypisanie w regulaminie za co można dostać bana / ostrzeżenie.

 

Tępienie OT i durnych (dowcipnych w rozumieniu autorów) komentarzy.

 

2. Koniec z profilem ogłoszeniowym forum. Dla firm byłby tylko dział "Oferty", w wątkach szukam wyłącznie opinie użytkowników (ambitne firmy z kontem prywatnym zaliczają bana i wyróżnienie w odpowiednim temacie)

 

Tylko, że wg mnie na Ad 1. łapie się kilka osób wypowiadających w tym wątku, żeby nie pokazywać już palcami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moderacji raczej bym się nie czepiał. Taki spadek "jakości" postów dosięga wielu for internetowych, a WHT jeszcze "jakoś się trzyma".

 

Moim zdaniem część tutaj wypowiadających się powinna raczej przemyśleć co pisze, a nie oferować się na moderatora, a nowych moderatorów powinni zgłaszać raczej już działający moderatorzy - oceniając wypowiedzi na forum.

 

Złym pomysłem jest też usuwanie wszystkich offtopiców, bo ostatni offtopic dotyczący wyceny budowy DC czytało się naprawdę dobrze. Wypowiedzi były często ciekawe, a osoby posiadające już własne DC pokazały prawdziwą klasę. Nie było żadnego "dokopywania" konkurencji tylko ciekawa i spokojna dyskusja. Moim zdaniem była to sytuacja, dzięki której rozmowa teoretycznie nie na temat dała kilka ciekaw stron do poczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest OT dotyczący DC a może być o kwiatkach ;) W regulaminie odpowiedni zapis, że np. OT dotyczący "branży" będzie wydzielany do nowych tematów i autor będzie miał mniejsze restrykcje niż gdyby by pisał o widoku zza okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za większym rygorem pokazanym/przedstawionym przez @Ertcap niech robią co się należy jeżeli na mnie padnie cóż tak wypadło i tyle do usunięcia ... . Ja jestem przynajmniej za zabronieniem pisania Rufikowi na temat rozwiązań sieciowych i budowy sieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
rufik, my pierwsi nadajemy się do ppm -> usuń :)

 

hehe :)

niech każdy za siebie się wypowiada :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moja osoba do moda się nie będzie pchała.

Pewnie poszczególne osoby zauważyły, iż ostatnio nie mam czasu na mody jak i na forum,a to jest spowodowane dość napiętym grafikiem na najbliższe na 6m-c w firmie.

A co do poszczególnych userów, to powinni już polecieć dość dawno., właszcza ci cos się powtarzają się bez namysłu, jak i kołowrotek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

active-hosting -> ppm -> delete.

 

popieram w 10000% ertcapa. Dosc z poblazaniem i tolerowaniem PRAWIE wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem ostatni do tego by zbanować na amen circa 15-20 osób, ale jeśli taka będzie wola "ludu"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo i wiele straci. Nie wiem jak teraz jest z ostrzeżeniami, ale może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wiele zyska.

Może i będzie mniej postów ale jeszcze mniej idiotycznych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×