Skocz do zawartości
xorg

Pytanie wprost do Bartka.

Polecane posty

Gość

Ja nie mam nic przeciwko.

Jeśli taka wola administracji i modów, a lud ich poprze? Nie wiem jak miałby się odbywać wybór, zapewne np. od największej ilości procentów, czy coś.. nie wiem. Można pościnać. Będzie trochę w klimacie "folwarku dumnych adminów część dalsza".. no ale cóż..

 

Tylko teraz tak.. gościu zakłada nowe konto.. po tygodniu wychodzi, że "to on"... i co dalej? Tak w kółko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej - od razu zbanować wszystkich spoza branży. I będziecie mieli tu święty spokój... Nie, czekaj, tak też nie zadziała, ostatnio bana dostał facet "z branży" właśnie.

 

Chcecie, żeby było to stricte super-hiper-profesjonalne forum bez off-topiców, dowcipnisiów itp.? To zróbcie forum z zaproszeniami i banujcie od razu za pierwszą wypowiedź nie pasującą do tematu. Inaczej ZAWSZE będą off-y, żarty, kłótnie. Taka już jest ta ludzka natura.

 

Adrian, może od razu zaproponuj, kogo chciałbyś się z forum pozbyć, skoro tak Ci się idea banowania podoba...

 

 

P.S.

Jaki "lud" macie na myśli? Sysadminów? Właścicieli firm hostingowych? Ludzi zupełnie niezwiązanych z branżą? Na pewno każdy ma inne kryteria doboru tych "godnych bycia członkami z ramienia wysuniętymi na czoło"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lud to wy, userzy, czyli każdy kto nie należy do grupy moderatorów. Nie toczcie o to piany. Nie chciałem nikogo obrazić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Bell, że nie chciałeś urazić nikogo. Chodziło mi raczej o podejście niektórych użyszkodników do tematu. Moja wypowiedź do nich właśnie była kierowana, nie do administracji czy moderatorów, bo wg. mnie to, co robicie spokojnie wystarczy i jakoś nie odniosłem wrażenia, że coś niedobrego dzieje się z forum.

Wypowiedzi, jak je określił Adrian, "idiotyczne", czy też inne posty nie spełniające rygorystycznych wymogów stawianych przez niektórych będą się pojawiać czy tego chcemy czy nie, w końcu jest to forum dyskusyjne, a nie kółko różańcowe, w którym wszyscy mają to samo zdanie i wspólnie chwalą Pana. Ładowanie postów "z d*** wyjętych" do kosza póki co zdaje egzamin i jakoś nie wydaje mi się, żeby wymagana była jakaś noc długich noży. A jeśli już konieczne jest pogrożenie paluchem co poniektórym juzerom, to może wystarczy porozdawać parę ostrzeżeń tym, którzy naprawdę przeginają i na tym zakończyć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może by tak utworzyć jakiś dział dla kompletnych newbie? Nie mówie tu o Koszu gdzie leci pewnie sporo postów ;) gdzie było by miejsce na idiotycznie posty. A kto nie chce odpisywać to po prostu nie odpisuje..

może faktycznie przez wakacje trochę tego sie uzbierało, ale moim zdaniem nie ma sesnu zamykać forum na nowych userów, kazdy się kiedyś uczył. Wiem, wiem.. są google.. ale na niektórzy mają googlowstręt. Z wyrzucaniem także trzeba uważać, bo jak ktoś bedzie chciał wejść i naspamować to i tak to zrobi. Myśle, że na początek trzeba by wprowadzić bardziej restrykcyjny system ostrzeżeń. A do tego jakiś banik na dzień, dwa.. w zależności od uzbieranych nagród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomysł z zaproszeniami jest świetny. Taką ekstremalną wersją jest banowanie ludzi spoza branży... no bo skoro nie jest akceptowane nic poza "profesjonalnie na temat bez uśmieszków i komentarzy".... no to może jednak potrzebne jest takie wyczyszczenie, aby zostało forum "tylko dla pro mastah"... ja przyznam się, że szukam na tym forum nie tylko suchej "pro mastah" gadki, opakowanej w sterylność do bólu, ale o pierdołach też pogadam albo jakiś side topic pociągnę z chęcią.. no ale może ja się mylę i nie taka wizja forum (tzn. na pewno się mylę, sądząc po wypowiedziach co niektórych "pro mastah"). Spoko - niech to będzie ustalone i wchodząc na to forum będę o tym każdorazowo wiedział - "wht to nie miejsce do pogaduszek, tu się rozmawia na poważnie".

 

A jeszcze z zaproszeniami / totalnym banem. Nie mam nic przeciwko i ja to rozumiem - wht na samym początku wydawało mi się czarną dziurą, w którą wchodzę praktycznie bez wiedzy tematu.. w końcu to "wasze" forum (w sensie "pro mastahów") - nie oszukujmy się, to nie webhelp... możecie zrobić z tym, co chcecie.... wtedy będą mogli sobie tacy "pro mastah" rozmawiać w kuluarach o czym chcą i nikt nie będzie wyskakiwał z ideami otworzenia DC za 5000zł w piwnicy "tworzę projekt, jaki hosting polecacie" albo jakie piwo lubi.. skoro tak cholera ich bierze za takie każualowe wypowiedzi... no właśnie.. a może najpierw zastanowić się jakiego rodzaju wypowiedzi są niestosowne na tym forum? Bo ja już sam nie wiem o co chodzi... czy o offtopy, czy o pytania głupie/o warezy/absurdalne itd... czy może jak ktoś ma zdanie, że "sieciówka R300 - ver. 2.0b jest lepsza niż R301 - ver 2.1c" albo kogoś wq ludzkie lenistwo i brak używania mózgu? Już w ten sposób wymieniając rodzaje wypowiedzi ma się na myśli trzech różnych userów. Może określić trzeba o co w tej dyskusji tak naprawdę chodzi? A potem zobaczymy w których miejscach to się pojawia i przez kogo pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tak dalej pójdzie to forum sie zamknie.. i zostaną tylko sami super-pro-hardcore-admini, którzy mają >1k postów. Reszta wyleci, bo po co takich czytać, zawracają głowe i nic więcej. Ostatnio zauważyłem że ludzie boją sie pisać posty. na jakieś głupie pytania, zamiast krótko odpisać "zobacz w googlach to i to", to jedzie sie po gościu z góry na dól i wtedy zaczyna sie offtop robić. ale nieraz ludzie przeginają z topicami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic mądrego nie wymyślicie. Po to jest forum aby pisać.

 

Dział prośby można czyścić co jakiś czas jak oferty. To są działy generalnie spamowe. Nikt nie zmusza do czytania.

 

Inne działy to już robota modów: kasowanie, przenoszenie i dawanie warnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jeżeli tolerowani są właściciele krzaków zgłaszający swoje oferty na pw i wypowiadający się jako wielcy eksperci na forum to o czym tu pisać!? Czy tak ciężko zbanować takie osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jak nie mógł jak mógł.

 

Sami widzicie, że generalnie zawalam z moderacją. Od 3 miesięcy staram się skończyć wyszukiwarkę hostingową, do tego remont mieszkania (klucze odebrałem 1 lipca) i efekt jest taki, że na forum jestem codziennie ale nie czytam wszystkich tematów.

 

Niestety większość tematów wymaga dużo czasu, bo trzeba dokładnie zrozumieć o co chodzi twórcy tematu, czego tak naprawdę chce i wypowiedzi użytkowników.

 

Więc jak kliknę zobacz nowe posty to czasami jest kilka stron i rzeczy mi umykają, tak jak ten temat.

 

Co do problemu to oczywiście jestem jego świadomy.

 

 

Forum powinno być gdzieś pomiędzy "tylko dla adminów", a tym co pisze Sponsi.

 

Niestety wht nigdy nie powinno być forum "typu webhelp" poziom tak czy inaczej powinien być wyższy zwłaszcza w kwestii kultury wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak swoim postem nie odpowiedziałeś w jakikolwiek sposób na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Trochę odpowiedziałem - pisząc, że poziom powinien być wyższy niż obecnie.

 

Toczą się rozmowy między moderatorami w sprawie ustalenia nowego regulaminu zwłaszcza dotyczącego robienia OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest do cholery temat o wyszukiwarce hostingów ? To jest również to o czym piszę w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
A czy to jest do cholery temat o wyszukiwarce hostingów ? To jest również to o czym piszę w pierwszym poście.

No, czyli Jarek na tapetę :) będzie przykładem linczu dla robiących OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×