Skocz do zawartości
verde

rapidshare, megaupload itp skrypty do sciagania

Polecane posty

Hi. Postanowiłem w tym dziale dać ten temat, gdyż nie chodzi mi o jakieś konkretne rozwiązania, lecz bardziej o rozmowe na ten temat.

 

Jako że polecamy to "madry" naród i zawsze znajdzie rozwiązanie z sytuacji, mam pytanie odnośnie skrytów, które przez serwer sciągaja pliki np z rapida i w locie jak to nazwe wgrywaja pliki na kogos konto rapida, dzięki temu ktos 

 

1) Zyskuje punkty premium z rapida za sciaganie pliku

 

2) ktos sciąga pliki laduje na swoje konto za pomoca serwera, na ktorym dziala skrypt i takim to sposobem "brudną" rzecz jaką jest upload odwala z aniego serwer.

 

Nie to że mam coś przeciwku rapidowi czy innym takim serwisą, lub skryptą takim, bo w sumie w to się nie bawie, tylko rzecz polega na tym że.

 

Jeśli skrypt  taki zostanie odpalony na danym serwerze generuje on duzy ruch download jako i upload , gdyz fizycznie praktycznie plik w 100 % nie siedzi an dysku serwera tylko jest ze tak powiem w locie uplodowany na inne konto np rapida. 

 

Moje pytanie czy ktoś może miał przypadki takie, lub myślał jak się pozbyć takich skrytów, chodzi tutaj o blokade, by ktoś nie mógł np sciagac za pomoca skryptu plików, a co za tym idzie już o upload nie trzeba się bać ;) , bo nie ściągnie więc i nic nie zauploduje.

 

O co mi chodzi, gdyż to w sumei takie mało smaczne oszukiwac serwisy sztucznym ściąganiem plików często bardzo dużych rozmiarów a co za tym idzie dużo punktów z tego tytułu ktoś dostaje wiec np starcza mu to na utrzymanie konta premum. 

 

Dwa ktoś się namęczyl by tam ten plik zauplodować ( chce przypomnieć że na takich serwisach nei tylko są tak zwane "piraty", by nie powstał oftopik o piractwie ), a ktoś kilkoma kliknięciami myszki uploduje plik na swoje konto zmienia nazwe i czuje się ze to jego plik, a de fakto on tam nic nie wniósł, po za kilkoma kliknieciami myszki ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otszy mię bolom... A i tak nie wiem o co konkretnie Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to wyciąć na firewallu klasy IP serwisów rapidshare/megaupload/innych dziwacznych serwisów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tnę na firewallu całe podsieci i mam spokój, a w kwestii liczb, to faktycznie sporo jest kombinatorów tego typu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też dużo nie zrozumiałem ;P

remote upload i jedziesz ;) najlepszy sposób dla "uploaderów" - wiem bo mam duuużo znajomych nabijających pkt we właśnie ten sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak pół na pół ^^

 

Jako że polecamy to "madry" naród

"polecamy"? może "Polacy"? ;)

 

nie wiem czy chodzi o wysyłanie plików na serwer a z niego przez remote na rapida czy o instalacje skryptów które w kółko pobierają ten sam plik nabijając pkt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o skrypty gdzie np kopiujesz link w dany skrypt i on pobiera plik np z rapida , rownocesnie wysylajac komus na inne konto rapida. Wszytko to si eodbywa przez serwer gdzie jest zainstalowany skrypt. Wszytko sie dzieje na tzw interfejsie WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi bardziej o skrypty gdzie np kopiujesz link w dany skrypt i on pobiera plik np z rapida , rownocesnie wysylajac komus na inne konto rapida. Wszytko to si eodbywa przez serwer gdzie jest zainstalowany skrypt. Wszytko sie dzieje na tzw interfejsie WWW.

Jeśli ktoś jeszcze "nie załapał" o co chodzi w wątku- autorowi tegoż temat chodzi o sposób na to, jak takie praktyki ukrócić i uniemożliwić użytkownikom jego serwera pobierania plików z rapidshare (a co za tym idzie- skoro nie będą mogli pobierać, nie będą także mogli wysłać tego czego nie pobrali, a więc- pisząc w slangu nowych użytkowników tego forum których poziom wypowiedzi rzuca człowieka na kolana, aby nie mogli oni skorzystać z opcji "remote upload i jedziesz"). To było chyba najdłuższe zdanie jakie w życiu napisałem (a na pewno jedno z najdłuższych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wlasnei o to chodzi.

A takie moej pytanei dodac host np rapidshare

do/etc/hosts

 

127.0.0.1 rapidshare.com

[iP serwera] rapidshare.com

127.0.0.1 www.rapidshare.com

[iP serwera] www.rapidshare.com

tez w jakims stopnu zablokuje pobieranie plikow , gdyz chyab wiekszosc skryptow dziala na zasadzie http pobierania danych ?

 

ps. kaczy - dokladnie o to mi chodzi thx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×