Skocz do zawartości
Shk

Kurier : Czy mogę otworzyć paczkę...

Polecane posty

Witam!

Chciałem zapytać Was,

czy jest możliwość otwarcia paczki przed kurierem,

i sprawdzenia czy wszystko jest ok?

Zamówiłem razem z kolegami koszulki,

na łączną kwotę 530zł, a nie chcę zostać oszukany,

żeby potem nie zwracać kolegom kasy...

Wysyłka jest kurierem DPD lub DHL.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierzesz opcję za pobraniem to będziesz mógł otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne możesz otworzyć przesyłkę w obecności kuriera, a jeśli coś będzie nie tak to kurier spisuje protokół (bo jak inaczej potem będziesz mógł zgłosić reklamację?).

Regulamin co pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przesyłkę wybrałem za pobraniem.

Czyli mogę otworzyć i posprawdzać czy wszystko się zgadza...

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, przesyłkę wybrałem za pobraniem.

Czyli mogę otworzyć i posprawdzać czy wszystko się zgadza...

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Dostałem kiedyś przesyłkę za pobraniem z DHL-a i zapytałem czy mogę otworzyć to powiedział, że najpierw muszę zapłacić i pokwitować odbiór i dopiero mogę otworzyć a on może zostać jak chce jako świadek w razie czego. Może się coś zmieniło ale piszę to co sam miałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio odbierałem za pobraniem z DHL i nie było takiego wymogu ( pierw zapłata ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak przyjdzie paczka.

Mam nadzieję że pozwoli mi ją otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paczka była ubezpieczona to możesz sprawdzić czy jest uszkodzona sama paczka to po 1 po 2 jeśli nie była ubezpieczona to jedyne co ma zrobić kurier to odebrać pokwitowanie od ciebie i w jednym i w 2 wypadku nie musi czekać aż ją otworzysz bo jeśli była ubezpieczona to jak on sobie pójdzie to wtedy bierzesz tą paczkę i zgłaszasz uszkodzenie przesyłki. Jeśli wystąpi ten sam wariant i paczka nie będzie ubezpieczona to co najwyżej mogą ci zwrócić koszty wysyłki, oczywiście nie mówię o skrajnych przypadkach .... tak przynajmniej jest w UPS :P

 

Pozdrawiam

 

P.S. Osobiście wole dopłacić te kilka złociszy i mieć spokój jeśli oczywiście sama przesyłka jest tego warta.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapłacisz to możesz otworzyć. Jeśli chcesz otwierać przed zapłaceniem to nie możesz. Obecność kuriera przy otwieraniu paczki to możliwość spisania protokołu uszkodzenia lub jeśli zostaniesz oszukany przez nadawcę to masz świadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Z innej beczki.

U kogo ty koszulki zmawiasz że się tak boisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem aparat cyfrowy to został dostarczony bodajże DHL'em. Wziąłem opcje za pobraniem. Kurier przyjechał i od razu mogłem otworzyć paczkę, a dopiero później zapłaciłem.

 

Pamiętam jakby to było wczoraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kupowałem aparat cyfrowy to został dostarczony bodajże DHL'em. Wziąłem opcje za pobraniem. Kurier przyjechał i od razu mogłem otworzyć paczkę, a dopiero później zapłaciłem.

 

I myślisz, że jak by w środku była cegła, to byś nie musiał zapłacić, i paczka by grzecznie została odesłana do nadawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie oni mają procedury. Mówię jak było w moim przypadku. Kurier powiedział, że jeśli wszystko okej to płace, a jeśli nie to zabiera paczkę i do widzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@WPNJ no to widzisz trafiłeś na dobrego człowieka ;) Ale może się też zdarzyć że nie będzie chciał czekać i później wypisywać tony papierków a szczególnie czas tracić u ktl na to czy on odbierze paczkę czy nie jak ma całe auto takich paczek, a dzień krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@chmuri

To mój tez był dobry, bo grzecznie czekał aż rozpakuję i sprawdzę czy zmywarka jest w całości i nieuszkodzona. Zresztą w każdym sklepie proszą o sprawdzenie przy kurierze czy nie ma uszkodzeń i kurierzy raczej nie mogą odmówić a do tego to podstawa reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo nie ładnie..;) Uznam że takie rzeczy jak zmywarka zawsze są ubezpieczone to raz po 2 hmm zawsze sprawdzają zmywarki i inne sprzęty większego kalibru przywiezione czy to kurierem czy to bezpośrednio ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zapłaconą paczkę wcześniej to normalnie ją otwierasz przy nim i spisuje protokół w razie czego.

Chociaż ~3 miechy temu powiedział mi, że nie ma takiego obowiązku no ale poczeka z grzeczności... dobrze, że od razu to dodał

bo chciałem mu nawrzucać... ;)

Jeżeli za pobraniem to tak jak wyżej płacisz najpierw za paczkę i potem ew. protokolik, chociaż wiecie... nie każdy kurier bierze od razu hajs :) różnie bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pocztexie jest taka opcja płatna dodatkowo:

Sprawdzenie zawartości przesyłki przez odbiorcę 5,00 zł

oczywiście wiąże się to ze sporządzeniem najpierw protokołu przez nadawcę itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×