Skocz do zawartości
Gość

Hostnine node59 (25 @ 16:00)

Polecane posty

Gość
z czystej ciekawości bo wiem że ty jesteś tam dobrze w temacie z hostnine czy na tą usługę można liczyć w 100%??

Jeśli mogę się wtrącić - poza przypadkami takimi jak ten jak najbardziej tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za krótko tam jestem... ale raczej w takiej cenie nie liczyłbym na to na 100% :) nie w tej cenie, na skalę światową!

 

Ja zaryzykowałem i swoje BlueForum tam przeniosłem... narazie działa :) lekko wolniej niż w kei.pl, ale licze się, że będzie mieć więcej downtime w H9 w ciągu roku, niż przez 2 lata w kei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie trochę ?

Jak Hekko leżało to wszyscy psy wieszali - a tu widzę że 24h pad klient się odzywa i jeszcze na niego skaczecie :)

Może przez pryzmat zachwycenia H9 trochę podejść realistycznie ? :) Bo nawet jakby kosztowało 10 $ na rok i mieli 2k serwerów to nie powinno tyle leżeć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj, najdmen... widać że mało jeszcze przeszedłeś :) Źle Ci nie życzę, ale uwierz że przerwa > 24h może się trafić w najmniej spodziewanym momencie i z najmniej niespodziewanego powodu :) I wcale nie ma w tym nic niezwykłego... po prostu na tym forum pisze się głównie o ~ 20 firmach, a przecież cały rynek tylko w Polsce to XXX firm, nie wspominając o całym necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie przesadzacie trochę ?

24h

Teraz już koło 36h będzie, całe szczęście widzę jak mi się powoli pliki pojawiają w folderach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz najduś zgadzam się z Blue całkowicie łudzenie się z mega up time moim zdaniem jest naiwne. Rozumiem rozgoryczenie jakie może panować wśród klijentów tej firmy i zgadzam się z nimi w 100%.Skoro została zapłacona pewna kwota pieniędzy za daną usługę to dana firma tudzież hostnine powinna się wywiązać z danego zobowiązania.Jednakże jesteśmy na tyle szczęściarzami że posiadamy takie forum jak webhostingtalk na który można uzyskać informacje w postawić jakie niespodzianki mogą wyniknąć z posiadania konta hostingowego w danej firmie. A pisanie że jest komuś nieprzyjemnie z tego powodu jest jak najbardziej na miejscu.... ale nikt mnie nie przekona kto jest na forum trochę dłużej że nie zainteresował się daną firmą i nie wiedział czego może się spodziewać po danej firmie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ciekawi jaka byłaby Twoja reakcja gdybyś chcąc pokazać wyniki analizy wykonanej w domu chciał przedstawić swojemu szefowi, a chcąc otworzyć plik na serwerze ujrzałbyś 404 not found, chcąc zaś wejść na pocztę ujrzał komunikat o złej nazwie użytkownika lub haśle.
Gdyby to było coś bardzo ważnego wówczas wziąłbym ze sobą do szefa swojego lapka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najduś

 

To Ty nie przesadzaj :)

 

No ok macie rację są pewne rzeczy których się nie da od tak "przeskoczyć" - ale rzuciliście się jak hieny na autora wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz sytuacja wygląda tak: Wgrana jest u mnie część plików, baz danych nie ma, maili nie ma, nic się więcej nie dogrywa, support nie odpowiada, a ticket który był otwarty został zamknięty bez odpowiedzi.

 

 

Co mam przez to rozumieć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Czyli jak ktoś ma 2k serwerów o jeden może leżeć ?

Jakby nie było dość ciekawy tok rozumowania ...

 

oj, najdmen... widać że mało jeszcze przeszedłeś wink.gif Źle Ci nie życzę, ale uwierz że przerwa > 24h może się trafić w najmniej spodziewanym momencie

pudło, 24 h?

Zawsze zostaje redundantna ilość procesorów/zasilaczy/kości ramu i raid dyskowy by po awarii usługę odpalić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze zostaje redundantna ilość procesorów/zasilaczy/kości ramu i raid dyskowy by po awarii usługę odpalić ...

 

To jeszcze może redundantne upsy (a nuż się właściwy nie załączy), redundantny agregat (a bo główny się nie włączy bo np. zmarźnie), redundatnte DC (bo jakiś terrorysta może narobić szkód w głównym) itp itd.

Oczywiście za opłatą - równowartością worka kartofli na miesiąc :)

 

Wtedy cena na pewno nie będzie na poziomie h9 - i (przynajmniej ja) nie mówię, że taki downtime jest dobry... Ale niestety dlaczegoś np. takie Akamai jest tak `tyci` droższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiecie, ale my tu mówimy o jednej konkretnej maszynie na 1k co mają. Zdarzenie losowe.
Skąd ta liczba?

 

To jeszcze może redundantne upsy (a nuż się właściwy nie załączy), redundantny agregat (a bo główny się nie włączy bo np. zmarźnie), redundatnte DC (bo jakiś terrorysta może narobić szkód w głównym) itp itd.
Geronimo Martins ma redudantne DC :)

 

Wtedy cena na pewno nie będzie na poziomie h9 - i (przynajmniej ja) nie mówię, że taki downtime jest dobry... Ale niestety dlaczegoś np. takie Akamai jest tak `tyci` droższe...
Ale jak możesz w ogóle porównywać HostNine z Akamai? Przecież to zupełne inne usługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w /home mają miliony inodów, które muszą przewalić via rsync po ssh z backupu offsite

 

oddalonego o conajmniej kilkadziesiąt ms, to sorry, ale nie przywrócą usługi w trybie ad-hoc.

 

 

Mało tego backup lokalny też by się wgrywał bardzo długo.

 

Szczerze mówiąc dziwię się jak cholera, że na tylu usługodawców wypowiadających się w tym wątku,

 

nikt nie zechciał wziąć tego pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie ta maszyna miała dyski. Jak np. z 2TB + do tego ileś tam dziesiąt milionów plików userów + bazy danych + biorąc pod uwagę iż to cPanel :)

 

Ostatnio były opisywane problemy jednej z firm w migracji kont cPanel maszyna>maszyna a to był potworek 8 rdzeniowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam cpanel to nie jest problem - pytanie jak dużo danych, jakie łącze z backupu do nowego serwera, jak oni to kopiowali. Jeśli rsync pojedyńczych plików z odległego serwera to lepiej wcześniej tary kont porobić - mniej zabawy z nabieraniem prędkości łącza - wszystko leci najszybciej jak się da. Najlepiej odtwarzać lokalnie - wtedy 1gb/s można polecieć. Przy 200-300gb danych to jest około godziny przy dobrych wiatrach, chociaż to też zależy od ilości plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak czy inaczej - na obecny moment jest gdzieś koło 42h jak moja główna strona nie funkcjonuje z uwagi na nieprzywrócenie mysql do działania.

 

 

E: Widzę, że firmie w ogóle nie zależy na szybkości załatwienia problemu, lecę już do trzeciego typu supportu od przedwczoraj (Support -> Managers -> Level 3 Support), baza danych wciaż pusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temat do zamknięcia, po 48 godzinach i wymuszeniu usunięcia iso ubuntu 8.10, które ponoć jest nielegalne wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TOS nic nie ma, że dla kont shared nie można tworzyć serwerów lustrzanych i trzymać obrazów ISO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×