Skocz do zawartości
Linux

[opinie] ViPower.PL

Polecane posty

Posiadałem w ViPower tylko 1 VPS xen. Byłem zniego bardzo zadowolony a skierowano mnie na niego z Vihostu (więc od tych samych osób tylko, że z niemczech do polski) z racji zbyt dużego obciążenia dysków. Pomogli założyć Ram Disc i doradzili mi nie raz nie dwa.

 

Pomoc w obu przypadkach była nadzwyczaj profesjonalna. Panowie są cierpliwi, rozwiązują wszystkie problemy za darmo. Aktualnie znajomy posiada VPS'a w niemieckiej części firmy i dosyć często męczy Panów o różne pierdoły ;) Jednak Ci wytrwale pomagają i naprowadzają :) Zazdroszczę ludziom cierpliwości - Ja bym rzucał robotę w pomaganiu ludziom jak ja lub mój znajomy parę razy dziennie :)

 

Firmę polecam więc śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wykupując usługę u tych ludzi masz pewność, że będziesz miał zawsze opiekę i fachową pomoc. Są to profesjonaliści w każdym calu, współpracuję z nimi już od 3 lat, jak trzeba było to "prowadzili mnie za rączkę" gdy sobie nie radziłem i nigdy nie doszło miedzy nami do żadnych zgrzytów...a jestem wymagający ;) Mają panowie cierpliwość, są uprzejmi i co najważniejsze zawsze pomagają, co nie zawsze jest regułą u innych dostawców usług.

Tak więc szczerze polecam tą firmę, chcesz mieć spokój i fachową pomoc to zapukaj do ludzi z ViPower :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z tutaj obecnych posiada aktualnie jakieś serwisy w firmie vipower.pl?

 

Mianowicie mowa o serwerze o IP:

91.200.35.28

 

Pytam, bo od 12 maja - mam problemy z hostingiem, tego właśnie dnia serwisy moje leżały lub bardzo wolno się wczytywały, gdy zadzwoniłem do firmy to dowiedziałem się, że mają problemy z pewnym klientem (niby ktoś przeprowadza na niego ataki) oraz powiedziano mi, że jeżeli sytuacja się będzie powtarzać to zablokują temu klientowi konto.

 

Dziś jest 25 maj, a tu nadal są problemy z szybkim (takim jak wcześniej) ładowaniem się stron.

 

Pisałem do supportu co się dzieję (load niby nie skoczył).. Na razie otwarty jest ticket i czekam na szczegółową odpowiedź.

 

Bardzo bym prosił, o podanie przykładowych stron jeżeli ktoś ma hosting w vipower - chciałbym sprawdzić czy inne strony też się ładują tak wolno czy tylko moje konto ma takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług ViPower.pl (a dokładniej z ViS Med) pół roku, i do tej pory nie mogę powiedzieć złego słowa. Szybki i miły kontakt, niezawodność serwerów, cena, możliwość "dogadania się" z administratorami (podniesienie limitu baz danych :)).

 

Przedłużam umowę o kolejne 6 miesięcy i nie zamierzam się stąd wycofywać :)

 

Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapytam w tym temacie, ponieważ jest to ta sama marka co ViHost. Zakupiłem VPS, mam pytanie czy serwery instalowane są w weekendy? Na Ticket na razie nikt nie odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie najlepiej umieścić posta ale mam pytanie do vipower, w jakich godzinach dziala live support? bo teraz chyba jest coraz zadziej on line... a mam priorytetowa sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo bok@vipower.pl jest monitorowany 24 godziny na dobę, podobnie telefon jest czynny 24 godziny na dobę.

Livechat w ostatnich dniach jest bardzo rzadko online z pewnych względów. Ale jest to tylko jedna z możliwych form kontaktu, z tego względu chyba nie jest to znaczący problem.

A tak nawiasem mówiąc, to zawsze można skorzystać z livechatu marki ViHost.pl, w której wszystko jest już wdrożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jako użytkownik vipower moge kozystac livechatu vihost?

Skoro to jedna i ta sama firma, to dlaczego nie? Ja tam bym śmiało walił we wszystkie możliwe okna i drzwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jako użytkownik vipower moge kozystac livechatu vihost?

 

Jasne, co prawda trochę nam to utrudnia pracę. Więc lepiej jasno się przedstawić, a przede wszystkim jasno przedstawić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z przyjemnością piszę że ViPower.pl, to dobra firma.

Posiadałem tam serwer VPS + Direct Admin, i powiem że byłem zadowolony, kontakt z supportem bardzo dobry.

Także polecam ;)

 

Pozdrawiam

Konrad Kraiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam od jakiegoś czasu vps w vipower i bardzo mnie denerwuje rate-limit do 200kb/s od serwera. Za niedługo uciekam od vipower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam od jakiegoś czasu vps w vipower i bardzo mnie denerwuje rate-limit do 200kb/s od serwera. Za niedługo uciekam od vipower.

 

Witam,

 

Zgłaszałeś to do BOK firmy? : )

 

I co konkretnie rozumiesz przez rate-limit? (Bo zgoła można to różnie interpretować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupuję usługę bez gwarantowanego pasma, więc nie będę nic zgłaszać do bok - bo to nie dotyczy naszej umowy.

Dużo firm nie limituje pasma nawet dla małych serwerów VPS - tutaj jest inaczej.

 

rate-limit to jedno z poleceń Cisco IOS ograniczajce szybkość na interfejsie. Chodziło mi o limitowanie prędkości wysyłania danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

Czy vipower.pl przewiduje usluge vps na dyskach SSD?

Czy mozna liczyc na wirtualizacje xen-hvm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupuję usługę bez gwarantowanego pasma, więc nie będę nic zgłaszać do bok - bo to nie dotyczy naszej umowy.

Dużo firm nie limituje pasma nawet dla małych serwerów VPS - tutaj jest inaczej.

 

rate-limit to jedno z poleceń Cisco IOS ograniczajce szybkość na interfejsie. Chodziło mi o limitowanie prędkości wysyłania danych.

 

Właśnie tak myślałem, że chodzi o cisco`we nazewnictwo. Zasadniczo nie nakładamy takiego limitu, więc jak najbardziej zachęcam do kontaktu, a problem zostanie rozwiązany.

 

Mam dwa pytania:

Czy vipower.pl przewiduje usluge vps na dyskach SSD?

Czy mozna liczyc na wirtualizacje xen-hvm?

 

ViPower - na razie nie planujemy usługi VPS na dyskach SSD, jednak wszystko może się z czasem zmienić.

Obecnie oferujemy wyłączenie Xen-pvm, i podobnie jak z dyskami SSD nie planujemy na razie wprowadzać xen-hvm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rate-limit to jedno z poleceń Cisco IOS ograniczajce szybkość na interfejsie. Chodziło mi o limitowanie prędkości wysyłania danych.

nie zauważyłem takiego limitu, gdy miałem VPS'a w Vipower.

Edytowano przez Spajder (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupuję usługę bez gwarantowanego pasma, więc nie będę nic zgłaszać do bok - bo to nie dotyczy naszej umowy.

lepiej popłakać i ponarzekać, niż wyjaśnić i się dogadać. Wcześniej powstrzymałem się od komentarza, ale po ...

Zasadniczo nie nakładamy takiego limitu

... nie miałem możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo firm nie limituje pasma nawet dla małych serwerów VPS - tutaj jest inaczej.

 

Może jednak warto skontaktować się BOKiem, ja jestem w Vihost (ta sama firma, najtańsza wersja VPS) i pobierałem pliki na serwer z prędkością nawet ponad 100Mbits, do siebie ciągnę z prędkością 25Mbits, wszystko działa bardzo sprawnie - odpukać, jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja także nie odczuwałem limitów... Raczej wszysko szybko przebiegało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko spadła ostatnio jakość serwera wirtualnego. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zanotowałem kilka kilkunastominutowych padów, a przecież nie odświeżam strony 24/7. Choćby ostatni, 1 października - pół godzinna awaria całego serwera o 22(w godzinach szczytu moich serwisów). Naprawdę nieźle mi się ciśnienie podniosło..

 

Support też się pogorszył. Wcześniej nawet na najgłupsze pytanie można było uzyskać odpowiedź rzeczową i napisaną przystępnym tonem. Teraz odpisują jak najkrócej, byle tylko odpowiedzieć. Nie mogę powiedzieć, że nie pomagają.. ale jednak nie jest to ten sam poziom co na początku.

 

Ja: "Co było przyczyną tej awarii? Ile dokładnie trwała? Jakie kroki podjęliście aby wyeliminować podobne przypadki w przyszłości?"

Odpowiedź: "Takie jakie trzeba było..."

Ja: "Niezbyt poważna odpowiedź na całkiem poważne pytanie. To była prawie pół godzinna awaria."

Odpowiedź: "SLA nie zostało przekroczone. Temat uważam za zamknięty."

 

Dodatkowo coraz częściej zdarza mi się zaobserwować przymulenia. Strony wczytują się bardzo wolno, FTP łączy się dobrą minutę + pingi rzędu 600-700ms. Trwa to niedługo, ale powoduje niesmak.

 

Nie wiem co o tym myśleć. Bardzo lubię ViPower, sporo mi pomogli, usługi też są okej. Na pewno do stycznia tutaj zostanę, a co będzie dalej to na razie o tym nie myślę :) Niemniej nie będę znajomym już tak stanowczo jak dotychczas tego serwera polecał. Serwera, co do którego nie mam już pewności.

Edytowano przez evolucja (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biedactwo... zawsze u każdego to są godziny szczytu czy też traci miliony albo tysiące.

 

z tego co pamiętam to już ostatnio miałeś się przenieść ze swoimi domenami / skryptami, bo ciągle 'coś' ci nie pasuje, a bo to favicon'a nie wgraliśmy i leci komentarz, a to kolory i ciągle coś.... Jak chcesz tak bardzo to podaj mi na PW numer konta i dane do przelewu to zwrócę ci te całe 25zł netto / rok (a jakby nie patrzeć miałeś płacić 50zł netto/ rok na pakiecie ViS Start tylko oczywiście leciałeś do nas na livechat prosić o zniżkę, którą oczywiście dostałeś i w sumie nawet nie wiem czy się szczerze powiedziawszy należała....).

 

Także zapraszam na PW bo to nie ma sensu jakakolwiek dyskusja czy też temat - szkoda mojego czasu.

I może faktycznie znajdziesz coś lepszego za tą cenę.

 

 

 

 

 

Tak btw wyprzedzając nowy w sumie temat i nie podajemy konkretnej jeszcze daty w niedługim czasie migrujemy z hostingiem na nowy sprzęt:

 

serwer www:

HP DL 120 G7 z Intel Xeon E3-1230 (3.20GHz/4-core/8MB)

16 GB RAM

4 x 450 SAS 15K w Raid10 hardware, kontroler P410/512MB z podtrzymaniem

bateryjnym

 

serwer mysql:

HP DL 120 G7 z Intel Xeon E3-1230 (3.20GHz/4-core/8MB)

16 GB RAM

3 x 60 GB SSD w Raid5. OCZ Technology, Szybkość interfejsu dysku: 600 MB/s; Szybkość odczytu: 535 MB/s; Szybkość zapisu: 480 MB/s

 

 

dokładną datę i plan rozpoczęcia / zakończenia migracji podamy każdemu klientowi przez maila, oraz jeszcze parę dodatków typu:

- program partnerski

- markowe serwery dedykowane HP z dyskami SATA/SAS w sprzętowych kontrolerach RAID od 259zł netto / mc !

- nowe oferty / usługi

 

 

Po szczegóły zapraszamy wkrótce na WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×