Skocz do zawartości
Linux

[opinie] ViPower.PL

Polecane posty

HTC gdzie akurat WindowsMobile się zwiesił.
:) tak - największym mankamentem HTC (zwłaszcza HD2) jest WM.

 

Ale wróćmy do oceny firmy...

Współpracę z tą firmą rozpocząłem 2 miesiące temu, w sytuacji patowej gdzie z dnia na dzień musiałem przenieść duży sklep internetowy (rocznie 500 000 odwiedzin). W tej chwili konfigurujemy firmowego VPSa oraz powoli przenosimy klientów.

 

1. Support - Genialny! Pierwsza firma hostingowa, która odbiera wszystkie telefony (lub oddzwaniają), możliwie szybko odpowiadają na e-maile, co niestety w większości firm nie jest takie oczywiste.

2. Jakość usług - w chwili obecnej posiadam 2 VPSy, które nie stwarzają żadnych problemów. Po przeniesieniu kilku bardziej obciążających stron czas wyświetlania stron i wykonywanie procedur, znacznie się skrócił.

3. Ceny - koszt dzierżawy może nie jest najniższy, ale zdecydowanie miarodajny do jakości świadczonych usług. Dodatkowe prace Administratora nie są drogie.

4. Lista życzeń - nieco większe powierzchnie dyskowe w pakietach VPS ;)

 

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

@up, zgadzam sie :) zwlaszcza z 4eczka :) Bo transferu duzo, ale pojemnosci za malo :-)

 

VPSa juz od ponad miesiaca posiadam, ani jednej awarii (albo nie widzialem :)) I takze admin fajny, dogadac sie mozna ;-) Kolega zapomnial zaplacic za vpsa to wlasciciel nie zablokowal vpsa tylko powiedzial spoko, nie ma problemu :-)

 

Fajna rzetelna firma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc Panie Pawle, Panie Mateuszu, 1% abonamentu odkładamy na nowe macierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sama firma, dwie różne marki.

 

ViPower.pl - serwery w PL

ViHost.pl - serwery w DE

 

Oprócz lokalizacji jakaś konkretna różnica? Czy konkretne marki polecane są do konkretnych rozwiązań?

 

Pytam, gdyż zastanawiam się nad zmianą obecnego hostingodawcy, a zauważyłem że ViPower / Vihost zebrał same pochlebne opinie.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez woonski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie. Czy pakiet usługa ViSMAX i ViSStart, to tylko różnica w wymienionych parametrach. U mojego obecnego hostingodawcy cena idzie w parze z wydajnością i uptimem. Płacisz mało, to ciesz się z tego co masz i nie narzekaj, chcesz lepiej zapłać więcej. Potrzebuje stabilnego serwera, ale nie koniecznie z mocnymi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają inne limity CPU, a gwarancje, wydajność itd takie same.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę wiecej info o ViHost, Myślę nad VPSem u Nich, To na zasadzie "Cloud" działa? Kilkanaście Dedyków połączonych w sieć? Czy standardowy VPS - > Dedyk podzieony na kilu userów?

 

Jak działa Ram i procesor ? Nie ma problemów z przepchanym Łączem (bo spoooro go daja więc mogą na maxxxa wykorzystywać inne osoby).

 

Da rade postawić na tym VPSie kilka serwerów Gier? Typu MU / Ragnarok czy metin ?

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Pantheon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

raz test robilem i sciagnolem ubuntu na vpsa, to szlo pare Mb/s w dzien ;p Wszystko zajefajnie szybko chodzi :P Najlepiej kup VPS NO LIMIT to tam gwarantowane (chyba) 5 lub 10 Mb/s :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raz test robilem i sciagnolem ubuntu na vpsa, to szlo pare Mb/s w dzien ;p Wszystko zajefajnie szybko chodzi :P Najlepiej kup VPS NO LIMIT to tam gwarantowane (chyba) 5 lub 10 Mb/s :-)

 

Nie - no limit odpada - potrzebuje w miare dobry sprzet a 3 TB w zupełności na miesiąć wystarcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ale tam masz gwarantowane(chyba :P) lacze wiec masz gwarancje :) ale nie wiem czy z 5 MB w miech 3 Tb wyjdzie a nie chce mi sie liczyc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tam masz gwarantowane(chyba :P) lacze wiec masz gwarancje :) ale nie wiem czy z 5 MB w miech 3 Tb wyjdzie a nie chce mi sie liczyc xD

Z pamięci - na łączu 5mbps wyciągniesz w miesiąc, przy maksymalnym wysyceniu łącza 24/7 ok. 1,5TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest łącze gwarantowane, tylko DO i bez limitu transferu.

Ogólnie też proszę aby moderator wydzielił rozmowy o vihost.pl do tematu opinii o danej marce :P

Edytowano przez ViHost.PL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Dobra ;P Koniec offtopu xD

 

Ogolnie polecam Vihost, Vipower i wszystko co Vi :D Z czystym sumieniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vihost 5/40, DA brak, SSH brak danych, 40netto

vipower 4/20, DA jest, SSH brak danych, 50 netto

 

teraz jestem na linuxpl 2/20, DA jest, SSH jest, 40 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Niezbyt częste kopie bezpieczeństwa też masz w linuxpl, gratis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×