Skocz do zawartości
jeyt

szukam hostingu, który wytrzyma 500 kont email

Polecane posty

Mam domenę od kilkunastu lat i podobno przychodzi na jej adresy email za dużo spamu. To opinia jednej z firm, która wypowiedziała umowę. Obecnie mam około 200 kont email dla moich klientów w 1 domenie i mówią, że dostają dużo spamu. Firma, która dotychczas świadczyła usługę hostingu wypowiedziała ją pomimo, że mieszczę się w 5GB obszaru i 10 GB transferu. Powiedzieli, że za duże obciążenie serwera, mam tam też 10 rzadko odwiedzanych stron joomla.

Opłata roczna wynosiła 175 zł. w ofercie mają nielimitowaną liczbę kont email, a 200 to za duży ruch, czy oni myślą, że te konta to na 1 list ma miesiąc? Kto zna firmę, która potrafi uciągnąć opisany "ciężar"?

Pozdrawiam wszystkich

Jeyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. Hitme.net.pl lub webh.pl obydwie firmy godne polecenia. Teraz najdmen testuje vpsy, zobaczymy może będzie jeszcze coś ciekawszego ;-)

 

Tylko pamiętaj, że musisz miec do tego administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety absurdalnie drogo.

 

Niestety jest też wersja darmowa.

Niestety 500 kont e-mail nie jest też mało i trzeba będzie zwiększyć koszta (tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. Hitme.net.pl lub webh.pl obydwie firmy godne polecenia. Teraz najdmen testuje vpsy, zobaczymy może będzie jeszcze coś ciekawszego ;-)

 

Tylko pamiętaj, że musisz miec do tego administratora.

 

Rzeczywiście wielki śmiech, bo ja nie znam żadnego administratora i szukam usługi z obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo osób używa tych kont to na shared nie znajdziesz nic. Na shared są limity wysyłania maili na godzinę jak też na liczbę połączeń jednoczesnych do serwera email. Jeśli takich limitów nie ma to wyproszą za użycie cpu. Konto www shared to nie jest prywatny serwer email i trzeba się liczyć z ograniczeniami. Szukaj vpsa - chociaż to będzie dużo droższe niż 175 rocznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

http://hitme.net.pl/index.php?adminpanel=vps

 

Do tego gratis panel LxAdmin lub 15 zł miesięcznie DirectAdmin.

 

Wstępna konfiguracja gratis.

 

W razie mniej zaawansowanych problemów również bezpłatnie pomożemy.

 

Do 31.12 mamy promocję planów OpenVZ - zapraszam do zapoznania się. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek... przestań w końcu spamować swoją ofertą...

 

Rzeczywiście wielki śmiech, bo ja nie znam żadnego administratora i szukam usługi z obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fiercio

Zejdź ze mnie w końcu.

 

To jest moja oferta w kierunku założyciela tematu. Sprawa administracji jaką ewentualnie uzgodnimy w ramach umowy bezpłatnie w cenie serwera to również sprawa pomiędzy mną, a kupującym.

 

TAK! DO VPSa BEZ ADMINISTRACJI RÓWNIEŻ DAJEMY POMOC tyle, że w delikatnie okrojonej wersji.

 

Więc proszę Flericio PRZESTAŃ W KOŃCU OFFTOPOWAĆ na ten temat. Znam regulamin, wiem co piszę i nie rób ze mnie idioty - za przeproszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu - w ramach __bezpłatnej__ opieki serwisowej pamiętaj o zapewnieniu sobie niezawodności działania skrzynek, to po pierwsze... drugie to solidne i aktualizowane zabezpieczenia antyspamowe... trzecie to jakiś panel do zarządzania skrzynkami (najlepiej także przez użytkowników, co by użytkownik sam sobie mógł zmienić np. hasło logowania)... no i najważniejsze - __bezpłatną__ i szybką pomoc w razie niespodziewanych trudności (np. dostania się twojego ipka na jakiegoś RBL/blackhole szybką interwencję w celu zdjęcia i diagnozy problematycznego użytkownika rozsyłającego spam).

Miło było by też monitorować sieć, aby takich problematycznych userów od razu eliminować, co by nawet na te rble się nie dostać.

 

 

A Marku - nie wściekaj się, tylko napisz, czy to wszystko zagwarantujesz ciągło w ramach swojej oferty... bo podstawowe apt-get installe to dla mnie nadal jest SPAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek... przestań w końcu spamować swoją ofertą...

Wydaje mi się że post Marka tutaj jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo podstawowe apt-get installe to dla mnie nadal jest SPAM.

Gościu :D nie installe tylko install.

Jesteś jego klientem ? Jeżeli nie to to co uskuteczniasz to oszczerstwa - pomijam fakt że można zrobić porządny konfig z paczek - ale jak Marek pisze że mu da coś w cenie to zapewne mu to da...

 

Wydaje mi się że post Marka tutaj jest jak najbardziej na miejscu.

Oczywiście że tak !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Google Apps czemu ci nie pasuje??

 

Spokojnie 500 kont można tam trzymać i nie będą robić żadnych problemów :]

A jak będziesz chciał większej ilości kont to bez problemu przyznają - Google jest litościwe :]

 

62c7bb6a3619f5b0.jpg

 

http://www.blueman.pl/zycie/id207-gmail-na-talerzu.html - pisałem artykuł na ten temat, może zdobędziesz numer archiwalny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@najdmen - dziękuję :D

 

--

 

Jak najbardziej polecam gmail - łatwość instalacji, darmowy, dobre filtry antyspamowe, ale... Ale w wersji bezpłatnej wszystkie konta lądujemy albo ręcznie albo przez csv. API do zakładania kont tylko w wersji komercyjnej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu :D nie installe tylko install.

Chodziło mi o wiele operacji apt-get install... chociaż powinno to faktycznie brzmieć apt-get'y install'e... skoro już aż tak zaczynamy się czepiać :D

 

Jesteś jego klientem ? Jeżeli nie to to co uskuteczniasz to oszczerstwa - pomijam fakt że można zrobić porządny konfig z paczek - ale jak Marek pisze że mu da coś w cenie to zapewne mu to da...

 

Nie widzę tu nigdzie kłamliwych informacji... to są chyba jedynie tylko pytania?

Poza tym, co ma to, czy jestem jego klientem? Wypowiadam się tylko na ogólny temat, co powinien gwarantować usługodawca poczty.

 

A co do Marka - to Marek pisał jedynie o wstępnej konfiguracji i mniej zaawansowanych problemach... więc znalezienie się na RBL to (wg Marka) mniej, czy bardziej zaawansowany problem do usunięcia?

 

 

 

 

 

Wracając wybitnie do tematu - ja polecił bym - w zależności od funduszy - pakiet dPoczta Business (145 netto/rok) albo Enterprise (245 netto/rok) z dhosting.pl (link) - nielimitowana ilość (limit jedynie na quotę per konto), ładny panel do zarządzania, zarządzanie przez użytkownika hasłem, no i to, co w niej lubię osobiście najbardziej - czyli powiadomienia na GG/Jabbera o nowych mailach :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tłumaczyłem już Ci wielokrotnie @Fiercio, że negocjujemy ten zakres indywidualnie z klientem. Nie czepiaj się na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w usługach google w wersji darmowej 2000 kont pocztowych można bez najmniejszego problemu otrzymać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pragnę wszystkim serdecznie podziękować za cenne uwagi, podpowiedzi, propozycje. Przy tej okazji życzę Wam wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

 

Google jest troche zbyt skomplikowany i z tego co przeczytałem w opcji za darmo dołącza jakieś reklamy itp.

Nie mogłem zapoznać sie z artykułem na temat usług Google`a bo jestem za granicą, a nie zapłacę przelewem 30 $ za miesiąc dostępu do PCworld, tym bardziej, że rocznik leży gdzieś na półce w kraju.

 

Znajomy z USA zaproponował mi rozwiązanie problemu za kwotę około 120 S/ rok i 2000 kont, dam mu szansę i zobaczymy co się stanie ze spamem. On mówi, że praktycznie spamu nie będzie.

 

Teraz muszę rozwiązać 2 część moich problemów i znaleźć hosting dla stron.

Potrzebuję hosting docelowo dla około 500 ( obecnie 50) serwisów w Joomli, niektóre ze sklepami internetowymi VirtueMart . Są to strony firm nie specjalnie oblegane, ale potrzeba aby się błyskawicznie ładowały. Firmy nie lubią długo czekać aż im się strony otworzą. Wszyscy chyba wiedzą jakie wymagania dla serwera są potrzebne. Proszę raz jeszcze o poradę , ale proszę w oddzielnym wątku, gdzie zaraz umieszczę ten opis.

 

Pozdrawiam

Jeyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×