Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malas

Voip - opinie

Polecane posty

Witam. Zastanawiam się nad kupnem całego sprzętu potrzebnego do korzystania z VoIP. Prosiłbym o wypowiedzi osób, które mają jakiekolwiek doświadczenie związane z tą usługą. Myślicie, że mogłoby mi to zastąpic całkowicie telefon stacjonarny?(aktualnie w tp).

Znalazłem firmę z której chciałbym wstępnie skorzystac: http://www.ifon.pl . Wydaje mi się, że ceny mają niskie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zastanawiam się nad kupnem całego sprzętu potrzebnego do korzystania z VoIP. Prosiłbym o wypowiedzi osób, które mają jakiekolwiek doświadczenie związane z tą usługą. Myślicie, że mogłoby mi to zastąpic całkowicie telefon stacjonarny?(aktualnie w tp).

Znalazłem firmę z której chciałbym wstępnie skorzystac: http://www.ifon.pl . Wydaje mi się, że ceny mają niskie.

Ja używam VoIP od dłuższego czasu tylko nie korzystam z gotowych bramek tylko mam Asteriska z kartą ISDN i telefonem ISDN. Jako operatora mam actio i jestem zadowolony, wszystko jest bez problemu.

 

Mam 2 znajomych, którzy mają w firmach telefony na VoIP-ach i tez bez problemu wszystko działa więc nie widzę przeciwwskazań żeby zastąpić VoIPem zwykły telefon.

 

Polecam stronę http://voip.net.pl/index.php?option=com_co...6&Itemid=38 gdzie jest lista operatowów VoIP-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Voip od jakis 2 lat. Powiem szczerze, ze nie zrezygnowalbym ze zwyklego stacjonarnego...

Dostawca: siect2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon ma być w 100% niezawodny to VoIP niestety odpada.

Mam bramkę linksys'a i pomimo tego, że na co dzień działa prawidłowo, to czasami zdarzają się problemy. Nie wiem jak inne bramki, ale ta ma ogromne problemy z połączeniem jeśli na chwilę zabraknie połączenia z netem - trzeba restartować bramkę.

 

Jeśli masz jakiegoś PC który może posłużyć jako testowy serwer z asterisk to na pewno warto się pobawić. Nie musisz nawet kary isdn kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam freeconet.pl - połączenia lecą przez Telearenę czyli system, w którym dostawcy usług telefonii konkurują ze sobą cenami połączeń. System telearena wybierze zawsze najtańszego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz jakiegoś PC który może posłużyć jako testowy serwer z asterisk to na pewno warto się pobawić. Nie musisz nawet kary isdn kupować.

Tylko wtedy trzeba mieć mikrofon i słuchawki, i głośnik, bo jak ktoś zadzwoni to trzeba słyszeć. Ja wybrałem rozwiązanie z karta ISDN bo wychodzi bardzo tanio: karta ISDN - 10zł, NT (zakończenie sieciowe ISDN) jak kupowałem to 10 zł za 2 sztuki (jak ktoś chce to jednego się mogę pozbyć gratis) + telefon ISDN EURIT 30 - 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko wtedy trzeba mieć mikrofon i słuchawki, i głośnik, bo jak ktoś zadzwoni to trzeba słyszeć. Ja wybrałem rozwiązanie z karta ISDN bo wychodzi bardzo tanio: karta ISDN - 10zł, NT (zakończenie sieciowe ISDN) jak kupowałem to 10 zł za 2 sztuki (jak ktoś chce to jednego się mogę pozbyć gratis) + telefon ISDN EURIT 30 - 30 zł

Akurat mam mikrofon, słuchawki i głośnik. Tylko jeszcze zbytnio nie wiem jak to działa, więc poczytac pierw trochę muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli telefon ma być w 100% niezawodny to VoIP niestety odpada.

Mam bramkę linksys'a i pomimo tego, że na co dzień działa prawidłowo, to czasami zdarzają się problemy. Nie wiem jak inne bramki, ale ta ma ogromne problemy z połączeniem jeśli na chwilę zabraknie połączenia z netem - trzeba restartować bramkę.

 

używam linksys'a + tlenofon i nie mam problemów.. jak jest jakiś pad neta czy coś.. sama się bramka po ~20-30 sek załącza automatycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat korzystam z http://www.ipfon.pl/ na bramce linksysa pap2t + router linksysa wrt 54gl ale można od razu router z bramką http://www.ipfon.pl/step4no.htm

 

Dlaczego oni? Nie są może najtańsi jeśli chodzi o połączenia ale nie ma żadnych ukrytych kosztów. Mam nr stacjonarny za darmo w swojej strefie i fax za 5zł/m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Freeconet.pl - stawki dosyć niskie, połączenia wewnątrz freeconet (a mają dosyć sporo końcówek, troszkę też ostatnio przejęli...) za free, dużo usług dodatkowych, i co dla mnie w sumie było najważniejsze - numer ze strefy 46 (u innych niestety nie ma).

 

ALE, voip nie może _zastąpić_ zwykłego telefonu stacjonarnego/komórki... Jako uzupełnienie, owszem, znakomite, ale zastąpić nie może.

Chwilowy pad neta i nie działa, chwilowy ddosik na twój modem - też nie działa.

 

 

@regdos - możesz (nawet na PW, żeby ota nie robić) podesłać jakieś materiały, jak dopiąć telefon ISDN i skonfigurować go jako klienta VoIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@regdos - możesz (nawet na PW, żeby ota nie robić) podesłać jakieś materiały, jak dopiąć telefon ISDN i skonfigurować go jako klienta VoIP?

Korzystałem częściowe z materiałów zawartych na http://7thguard.net/news.php?id=4652

 

Karta ISDN to Network controller: ASUSTeK Computer Inc. ISDNLink P-IN100-ST-D (rev 02)

 

Ważne jest to, tak jak piszą w tym artykule, karta była na chipie HFC.

 

Całość działa pod Gentoo, pakiety z portage "asterisk-1.2.27"

Jądro - 2.6.25-gentoo-r9

 

Sam konfiguracja telefonu jest banalna wpisujesz MSN taki jaki masz w asterisku skonfigurowany, to idzie szyną S więc bez problemu możesz kilka urządzeń podłączyć z różnymi numerami.

 

Przez jakiś czas na tym rozwiązaniu zrobiłem wirtualny fax przy użyciu Hylafax. Miałem wtedy jeden numer z action telefon i jeden numer z hopin-a, który obsługiwał fax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Również polecam Freeconet.pl.

Dołączam się

 

Ja kożystam od 2 lat z Linksysa WRT54GP2, do tego podłączone 2 telefony i spisuje się świetnie.

ALE, voip nie może _zastąpić_ zwykłego telefonu

Racja.

Przydaje się "inny" telefon który zawsze jest w domu, czy to POP za 5zł czy stacjonarny, bo jak wiadomo internet paść może, potrzebuje też prądu. A jak przyjdzie potrzeba zadzwonić na Straż, Pogotowie.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Boss - tylko, że w przypadku Freeconet'u środki, którymi doładujesz konto ważne są cały czas, a nie tylko przez 30 dni od doładowania...

Poza tym porównaj sobie ceny połączeń - zawsze we freeco masz tańsze.

 

No i Freeconet ma numery z wszystkich stref numeracyjnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Boss - tylko, że w przypadku Freeconet'u środki, którymi doładujesz konto ważne są cały czas, a nie tylko przez 30 dni od doładowania...

Poza tym porównaj sobie ceny połączeń - zawsze we freeco masz tańsze.

 

No i Freeconet ma numery z wszystkich stref numeracyjnych :)

 

w tlenofonie też ;> i może się zastanowię czy nie zmienić na freeconet ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Freeconet ma ciekawą usługę bramki VoIP :)

 

Jak ktoś ma z komórki za free na jeden stacjonarny, to i taniej na inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Boss - tylko, że w przypadku Freeconet'u środki, którymi doładujesz konto ważne są cały czas, a nie tylko przez 30 dni od doładowania...

Poza tym porównaj sobie ceny połączeń - zawsze we freeco masz tańsze.

Tylko, że to czym doładujesz przeznaczasz na rozmowy. I te doładowania nie są ważne przez 30 dni, tylko przedłużają konto o 30 dni a później przechodzą dalej. Możesz też doładować od razu na rok.

 

Czasem tańsze czasem nie, zależy jak Ci połączy. A na komórki masz drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowity koszt użytkowania jest jednak niższy jeśli porównać ipfon i Freeconet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×