Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Phpbb by przemo - za co go nie lubisz?

Polecane posty

Co z Wami się dzieje??? Najpierw webhostinktalk.pl a teraz to? :D

 

Boss, co Ty masz do mojego serwisu :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Wam przeszkadza do cholery to? Chcą przema to instalują sobie przema, ktoś będzie ambitny to użyje google w celu poszukiwania innych skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jakbym ja był niepoważny czy nie umiał używać googla przez to że używam przema ...

dajcie spokój ..

 

choinkę można zrobić i z vB

 

a akcje anty przemo są co najmniej bez sensu "każde" forum jeśli jest sensownie skonfigurowane będzie działać dobrze.

to tak jakbyś nazwał idiotami użytkowników Visty, bo przecież XP czy linux ma mniejsze wymagania.

 

nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po to chciałem zrobić ta stronę...

Szkoda że Wy - znawcy prawie zmieszaliście mnie z błotem za tą akcję...

 

Nie zrozumiałeś problemu i dlatego twa strona jest chybiona. Userów przema można podzielić na tych którzy wiedzą jak to wszystko działa i wygląda, ale mimo to świadomie go używają, i zielonych którzy często nawet nie ściągali tego, tylko dostali paczkę od kolegi. Ci pierwsi potrafią przema ogarnąć, a dla tych drugich wszystkie te argumenty pokroju zamulania, braku zgodności ze standardami, i bezpieczeństwa ( notabene, twoja argumentacja że php5 musi być bezpieczniejsze od 4 i 3 też mnie nie przekonuje), itp. itd. są najzwyklej w świecie nie zrozumiałe i wzięte z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za co można nie lubić?

> bardzo nieczytelny kod

> różne zapisywanie się dat pod różnymi platformami (czasami zapisywał +1dzień, czasami -1dzień)

> dzieciakowaty support, czczący Przema jak jakiegoś bożka

> brak zaawansowanej ACLki dla poszczególnych forów i grup.

 

Za co można lubić?

> prostotę

> obecność wszystkiego niezbędnego

> userzy - siła przyzwyczajenia robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

No właśnie. Poza tym jak ktoś tu wcześniej pisał, jeszcze chyba żaden skrypt nie jest tak user-friendly (= nie zdobył takiej popularności) jak phpbb -> dzięki dodatkom mamy kupę roboty mniej , no chyba że dla kogoś wyłączenie kilku dupereli w PA to niesamowicie męcząca i nużąca praca...

 

Kolejna sprawa obok wygody to samo przyzwyczajenie użytkowników - kiedy już coś polubią, ciężko jest to zmieniać i podjąć decyzję o zmianie skryptu. Jeżeli ktoś dba o swoje forum to nie zrobi tak: "jestem adminem i ch** mnie obchodzi co powiedzą userzy, chcę zmieniać to zmieniam" - takie coś to kopanie sobie grobu w kwestii popularności forum.

 

Zresztą, co tu dużo gadać - dla 99% i tak skrypt nie będzie ważny bo nie interesują się oni sprawami technicznymi serwisu, liczy się poziom jaki prezentuje forum (i nie chodzi mi tu bynajmniej o kwestię oprawy graficznej). Takie rzeczy są istotne tylko dla nas, administratorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałeś problemu i dlatego twa strona jest chybiona. Userów przema można podzielić na tych którzy wiedzą jak to wszystko działa i wygląda, ale mimo to świadomie go używają, i zielonych którzy często nawet nie ściągali tego, tylko dostali paczkę od kolegi. Ci pierwsi potrafią przema ogarnąć, a dla tych drugich wszystkie te argumenty pokroju zamulania, braku zgodności ze standardami, i bezpieczeństwa ( notabene, twoja argumentacja że php5 musi być bezpieczniejsze od 4 i 3 też mnie nie przekonuje), itp. itd. są najzwyklej w świecie nie zrozumiałe i wzięte z kosmosu.

zwroc uwage ze admin to nie koniecznie user...

 

przeciwnicy niech mi powiedz gdzie w innych forach jest

-tak skuteczna opcja nieprzeczytanych postow (na WHT czesto kilka razy mam ten sam temat oznaczony jako nieprzeczytany... nawet jak cos w nim napisze xD)

-po najechaniu na temat pojawia mi sie poczatek tresci pierwszego i ostatniego posta

-"Masowe kasowanie użytkowników" - kasowanie userow spelniajacych pewne kryteria

-"Zaproszone osoby"

-"Dodatkowe Pola w profilu"

-zajefajne kolorki grup :)

 

IP.Board mnie strasznie wkurza ze pokazuje mi posty przeczytane jako nieprzeczytane

zaraz zrobie stronke IPB.pocalujmniewdupe.pl :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-"Masowe kasowanie użytkowników" - kasowanie userow spelniajacych pewne kryteria

 

phpMyAdmin

 

-"Dodatkowe Pola w profilu"

phpBB3, invision

 

-zajefajne kolorki grup :)

phpBB3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-"Masowe kasowanie użytkowników" - kasowanie userow spelniajacych pewne kryteria

 

phpMyAdmin

 

Powodzenia w odzyskiwaniu bazy po usuwaniu ludzi przez Phpmyadmin :) Przecież user to nie tylko wpisy w tabeli np user, ale także jego posty, tematy, statystyki z nim związane, udział w ankietach, prywatne wiadomości. Przemo to wszystko elegancko usuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie jest problem tego, że przemo to choinka. To problem sklejenia tego. To zwyczajnie nie jest dobrze przemyślane. Jakby to było napisane od nowa to lepiej by chodziło i byłoby bezpieczniejsze. A tak opiera się na najbardziej dziurawym forum chyba jakie powstało. Wydajność nie jest zbyt dobra... Co tu dużo mówić to taka sklejka. Na dzisiejsze standardy przestarzała. Można pisząc od nowa napisać dużo lepsze forum, szybsze i bezpieczniejsze. Tak to jest jak ktoś lepi coś z modyfikacji do skryptów - modyfikacji które nie są profesjonalnie napisane - i opiera się na dziurawym skrypcie.

 

Z drugiej strony opieranie się na innym skrypcie jest głupie - trzeba cały czas śledzić co się dzieje w oryginalnej wersji i zamiast pracować nad swoim skryptem trzeba integrować poprawki itp. Strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia w odzyskiwaniu bazy po usuwaniu ludzi przez Phpmyadmin :) Przecież user to nie tylko wpisy w tabeli np user, ale także jego posty, tematy, statystyki z nim związane, udział w ankietach, prywatne wiadomości. Przemo to wszystko elegancko usuwa.

 

W moim przypadku wymuszenie integralności tabel przez mechanizmy InnoDB spokojnie wystarcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... Przemo to wszystko elegancko usuwa.

 

A co robi z integralnością danych w sensie kasujesz usera i jego wiadomości - jakie to ma konsekwencje na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posty staja sie postami goscia z nickiem ktory mial user wczesniej

jak sie chce mozna wszesniej skasowac wszystkie posty tego usera

 

jest tez check_files ktore sprawdza czy sa dobrze chmody ustawione i oraz czy w bazie nie ma syfu - jak jest mozna kilkoma kliknieciami naprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli usuniesz konto, nieusuwając postów - posty tego autora zostaną, nazwa nicku pozostanie, jednak nick przestanie być klikalny a pod nim będzie napis Usunięty.

 

Możesz też usunąć posty tego usera za pomocą masowego kasowania postów użytkownika, a dopiero potem usunąć konto. Wtedy nie pozostaną żadne pozostałości po takim użytkowniku.

 

Hm... chociaż, nie pamiętam jak jest z ankietami - chyba po usuniętym userze zostaje Anonymous w ankiecie - statystyki ankiety nie zmieniają się, ale na liście głosujących usunięty user widnieje jako Anonymous (gość). W ten sposob statystyki ankiety nie ulegają zmianie i np. nadal można sprawdzić na co głosował nasz usunięty user :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×