Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Filmowo.net

Hosting na duże forum phpBB by Przemo

Polecane posty

Witam!

 

Prowadzę forum http://www.prison-break.filmowo.net , które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internautów. Raz w tygodniu forum odwiedza 7000 unikalnych użytkowników, a w danej chwili online jest 200 (na co dzień 2500/kilkadziesiąt). Dodam, że forum oparte jest na silniku phpBB by Przemo, niemniej zostało dosyć okrojone z funkcji: brakuje np. jednej, z najważniejszych "Search" i ogólnie przygotowane jest pod takim kątem by zajmowało jak najmniejszą powierzchnię w bazie danych.

 

Forum jest utrzymywane na serwerze vel.pl, niemniej z racji tego, że jego parametry są przygotowane z myślą o małych i średnich przedsięwzięciach (niedużo transferu i niewielka przestrzeń na bazę danych) jestem zmuszony szukać nowego hostingu. I teraz pytanie jaki serwer wirtualny polecacie pod tego typu forum? Wysyłałem zapytania do wielu firm ale tylko nazwa.pl i webd.pl zapewniły mnie, że nie będzie problemow z błędem "500 - Internal server error".

 

Moje wymagania:

- minimum 15GB transferu miesięcznego

- 2 bazy danych

- możliwość podpięcia domeny wykupionej u innego usługodawcy tak, by przypisana ona była podstronom (np www.prison-break.filmowo.net/podstrona.htm)?

 

Mam nadzieję, że ktoś pomoże znaleźć mi odpowiednią ofertę. Zaznaczę, że interesują mnie tylko i wyłącznie serwery wirtualne. Na vel.pl wszystko chodzi prawidłowo i nigdy nie było żadnych problemów, a że konkurencja nie śpi to zapewne wspomniana firma nie jest wyjątkiem w tej kwestii.

 

Dodano: Widzę, że na forum udzielają się przedstawiciele firm hostingowych - jeśli uważacie, że wasza oferta sprosta moim wymaganiom to proszę o kontakt/odpowiedź w temacie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mogę Pana zaprosić do skorzystania z naszej oferty, u nas również nie zobaczy Pan błędu 500 :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemo i 200 osób online to nie wróży nic dobrego :)

 

Zobacz np. H9, co do ich limitów to mają:

 

Server Limits
25% cpu and or memory for 3 minutes.
Combined 5% CPU & RAM over 24 hours.
250 email limit per domain per hour.
50 concurrent database connections at one time.
Apache threads to be open no longer then 999 seconds.
Php upload limit of 15 megs.
Max php session time of 300 seconds or less.

Najlepiej, jakbyś zwrócił się do vel aby określili, z parametrów podanych wyżej, jakie u nich limity występują, i porównał to z tym co podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo i 200 osób online to nie wróży nic dobrego :)

 

Zobacz np. H9, co do ich limitów to mają:

 

Server Limits
25% cpu and or memory for 3 minutes.
Combined 5% CPU & RAM over 24 hours.
250 email limit per domain per hour.
50 concurrent database connections at one time.
Apache threads to be open no longer then 999 seconds.
Php upload limit of 15 megs.
Max php session time of 300 seconds or less.

Najlepiej, jakbyś zwrócił się do vel aby określili, z parametrów podanych wyżej, jakie u nich limity występują, i porównał to z tym co podałem.

 

Jak już ktoś pisał, takie limitowanie jest wyssane z palca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webh.pl; pisałem do Pana w tej sprawie, ale - o ile dobrze zrozumiałem odpowiedź - oferta nie spełnia trzeciego z moich wymagań.

 

BOSS; ze względu na swoje umiejętności językowe - które może i złe nie są, ale nie sprostają fachowemu słownictwu :) - preferowałbym polskie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już ktoś pisał, takie limitowanie jest wyssane z palca...

Jesteś na 100% pewien? :) Jest trudne w realizacji ale m o ż l i w e. To wg Ciebie na jakiej podstawie są określane limity na kontach shared? :)

 

BOSS; ze względu na swoje umiejętności językowe - które może i złe nie są, ale nie sprostają fachowemu słownictwu :) - preferowałbym polskie firmy.

Jak wszystko działa to nie ma potrzeby kontaktu z firmą :) Wiesz ja na co dzień to też siedzę na http://dict.pl i http://translate.google.pl/translate_t zanim wyślę ticketa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie takie limity można obliczać/tworzyć o jakich pisze boss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25% cpu and or memory for 3 minutes.

Wymaga to specjalnie patchowanego jądra...

Sprawdzenie generowanego obciążenia jest jak najbardziej możliwe, jednak w takiej formie jest to bardzo skomplikowane. I śmiem twierdzić, że H9 wcale tak nie limituje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymaga to specjalnie patchowanego jądra...

Sprawdzenie generowanego obciążenia jest jak najbardziej możliwe, jednak w takiej formie jest to bardzo skomplikowane. I śmiem twierdzić, że H9 wcale tak nie limituje.

 

Wcale nie. W detale nie będę wchodził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może jakiś vps z administracją ? ;)

Serwer/vps/hosting ma być w PL? czy może być w europie ?

 

i jaki budżet posiadasz?

Bo wiesz 200 online osób jak wychodzi nowy odcinek (zwłaszcza na przemie) nie jest lekkim 'uderzeniem' dla serwera...

Dlatego iż myślę, że najlepszym wyborem będzie vps z DA + administracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze będzie określenie budżetu i wtedy zastanowienie się do czego to się klasyfikuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze będzie określenie budżetu i wtedy zastanowienie się do czego to się klasyfikuje ;).
Usługi dobiera się w zależności od wymagań klienta, a nie jego budżetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usługi dobiera się w zależności od wymagań klienta, a nie jego budżetu...

Wszyscy chcieliby żeby tak było, jednak dla 99% szukających (tutaj, w tym dziale) bardzo ważnym (jak nie najważniejszym) kryterium jest cena.. I to, że nie została podana w żadnej do tej pory wiadomości nie znaczy, że tak nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy chcieliby żeby tak było, jednak dla 99% szukających (tutaj, w tym dziale) bardzo ważnym (jak nie najważniejszym) kryterium jest cena.. I to, że nie została podana w żadnej do tej pory wiadomości nie znaczy, że tak nie jest ;)
A 99% osób poleca najdroższe opcje mieszczące się w budżecie klienta, niezależnie od tego czy faktycznie potrzebuje on takiego rozwiązania czy nie :)

Bardzo możliwe, że Sebak nie miał niczego takiego na myśli (przynajmniej mam taką nadzieję), ale akurat na jego post trafiła moja odpowiedź... Uwaga oczywiście dotyczy większości 'polecających' na forum, a nie jego konkretnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale znając budżet można zobaczyć czy szukamy hostingu współdzielonego, czy też małego VPS'a managed. Ten pierwszy będzie tańszy, lecz ten drugi będzie o wiele bardziej przyszłościowy. Wybór tutaj w dużym stopniu zależy od budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale znając budżet można zobaczyć czy szukamy hostingu współdzielonego, czy też małego VPS'a managed. Ten pierwszy będzie tańszy, lecz ten drugi będzie o wiele bardziej przyszłościowy. Wybór tutaj w dużym stopniu zależy od budżetu.
Niby tak ;)

 

Chociaż jak już pisałem wcześniej, uwaga była bardziej ogólna, niż do tego konkretnego przypadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów VPS: http://hitme.net.pl/index.php?adminpanel=vps

 

Chętnie pomożemy w konfiguracji serwera i przeniesieniu forum (za darmo).

 

Panel DA do VPSa to koszt 15 zł / miesiąc.

 

W razie pytań bardzo proszę o kontakt :

Telefon: 0 801 081 247 (telefony stacjonarne, koszt połączenia 35 gr. brutto / min)

lub 0 56 669 89 70 (telefony komórkowe, połączenia międzynarodowe) (od 8:00 - 24:00)

 

lub email bok@hitme.net.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zgodnie z zaleceniem precyzuję wymagania:

- serwer może być w Europie

- jeśli zajdzie taka konieczność mogę zapłacić około 350zł (brutto) rocznie. Liczę jednak na znalezienie serwera w cenie około 250zł.

- polski support

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nazwa.pl zapewniła Cię, że nie będzie problemu z forum?? hhaha :D po 3 miesiącach wylecisz od nich pewnie.

 

Też kiedyś miałem forum Przemo :D

i dlatego polecam www.kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kei.pl napisało mi, że u nich to nie będzie poprawnie działało.

 

nazwa.pl zapewniła Cię, że nie będzie problemu z forum?? hhaha biggrin.gif po 3 miesiącach wylecisz od nich pewnie.

 

Czy w takim wypadku mogę liczyć na bezproblemowy zwrot pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kei.pl napisało mi, że u nich to nie będzie poprawnie działało.

 

 

 

Czy w takim wypadku mogę liczyć na bezproblemowy zwrot pieniędzy?

 

Nie.

 

Kei tak powiedziała bo im się to po prostu nie opłaca, nie chcą na siłę łapać klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - jeśli nazwa.pl po jakimś czasie podziękuję ci za współpracę, to powinna zwrócić kasę za niewykorzystany czas używania konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×