Skocz do zawartości
porto

Serwer dedykowany iq.pl czy nephax.com?

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję serwera dedykowanego na dwa serwisy internetowe o odwiedzalności ok 12 000 osób dziennie (łącznie). Ruch jaki generują to ok 400 GB miesięcznie. Po analizie informacji w sieci, wśród rozważanych opcji zostały mi dwie firmy IQ.pl i Nephax.com (podstawowa oferta obydwu). Proszę Was o info gdzie lepiej wykupić serwer dedykowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch w.w. to zdecydowanie Nephax,

bo Nephax się ściśle specjalizuje w tego typu usługach i stricte tylko nimi zajmuje.

Wszystkie moce przerobowe ich ekipy są dedykowane obsłudze sieci

i serwerów jako takich.

IQ, KEI i Dhosting świadczą oprócz tego masę innych usług:

hosting dzielony, VPSy, domeny itp. którymi administracja

również musi się zajmować, stąd do poważnych celów się ich oferty

zupełnie nie nadają.

Bynajmniej, nie twierdzę, że to są złe firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu juz troche przesadziles ...

Każdy ma swój punkt widzenia.

 

Jako właściciel IQ nie mogłeś napisać inaczej i spodziewałem

 

 

się podobnej riposty. Ba, sam bym tak napisał na Twoim miejscu będąc. :wacko:

 

Brałem już udział w tylu projektach, że dobrze wiem jak wygląda

 

managment takich firm jak Twoja.

 

Jeśli zatrudnisz do obsługi platform dedykowanych oddzielną ekipę ludzi,

 

wtedy cofnę to co napisałem.

 

Póki co ani Twojej firmy, ani KEI, ani Dhosting, ani home.pl, az.pl,

 

ani wielu innych nie uważam za mogące jakością obsługi dorównać

 

Nephaxowi w zakresie serwerów dedykowanych.

 

Jeśli ktoś wydaje 2K na serwery to jest niewskazane,

 

aby jego zgłoszenia obsługiwali ludzie od sharedu, domen, VPSów itp.

 

zamęczani od samego rana każdego Bożego dnia przez "dzieci neo" głupotami.

 

To jest mój punkt widzenia, którego będę bronił,

 

bo jako administrator wiem jak to jest, nie jedno już w życiu przepracowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na temat konkurencji publicznie nie wypowiadam. Wogole bym watku nie podjal gdyby nie Twoja (domniemywam szczera), ale niezgodna z faktami wypowiedz.

 

To co piszesz to sa ogolniki, ktore z puntku widzenia logiki sa mozliwe do przyjecia.

Nie uprawnia to jednak stwierdznia ze oferowane przez nas uslugi nie nadaja sie do zastosowan profesjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co piszesz to sa ogolniki, ktore z puntku widzenia logiki sa mozliwe do przyjecia.

Nie uprawnia to jednak stwierdznia ze oferowane przez nas uslugi nie nadaja sie do zastosowan profesjonalnych.

Ja mam swoje zdanie jako administrator, Ty swoje jako właściciel firmy.

 

Ty masz swój punkt widzenia, ja swój.

 

Zwyczajnie nie zaryzykowałbym oddania ważnego serwera w ręcę firmy,

 

która robi "setki" rzeczy na raz, bo jak nakazuje sądzić wspomniana logika,

 

nie we wszystkim można być dobrym.

 

Gdyby było inaczej, to oprócz managed trudniłbym się uprawą roślin.

 

Zajęcie jakże przyjemne wizualnie i świetny zarobek. :wacko:

 

Zakończmy proszę to bezsensowne odbijanie piłeczki,

 

 

gdyż żaden z nas nie ma na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nephax jest spoko, ale kilka rzeczy mogłoby być poprawionych - np. szybsza obsługa (via. e-mail) i technik 24h/dobę w serwerowni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w pobliżu (dojazd 15 minut), to nie jest to problem. Inna sprawa, że w samej serwerowni nie życzył bym nikomu przebywać, bo hałas jest nie do wytrzymania na dłuższy czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że jest to argument nie do zaakceptowania, bo jest właśnie tak jak piszesz - dojazd w ciągu 30 minut w nocy (nie sprawdzałem). Jasne jest, że sporo rzeczy (prócz tych dwóch) można by jeszcze poprawić, ale zdaję sobie sprawę, że to by się też wiązało z wyższymi opłatami za kolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. szybsza obsługa (via. e-mail)

Wszystkie ew. problemy praktycznie zawsze zalatwiamy telefonicznie. Na maila faktycznie nie ma odpowiedzi w ciagu 5 minut ale jest to zwiazane z tym, ze jak jest juz odpowiedz to generalnie zawiera ona wszystko co potrzebne. Nie wysylamy maili: "Przyjelismy zgloszenie, dziekujemy".

i technik 24h/dobę w serwerowni :)

Szczerze mowiac osobiscie wole inzyniera 16h w serwerowni i reszte zrobi zdalnie niz technika 24/h :)

7 dni w tygodniu, przez okolo 16h na dobe, jestesmy na miejscu, w budynku. Faktycznie w nocy czas reakcji moze sie wydluzyc do pol godziny ale szczerze mowiac mielismy chyba z tylko dwa takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iq.pl i Nephax stoją w tym samym biurowcu, więc techniczne wygląda to pewnie podobnie, natomiast Iq ma raczej wyrobioną lepszą markę. Jeżeli miałbym brać tylko te 2 opcje (akurat ja bym nie brał:)), to oczywiście, że zabrałbym IQ.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, sądząc po twoich postach przeważnie przypuszczasz pewne kwestie. Mógłbyś uzasadnić wybór IQ? Kwestia wyrobionej lepszej marki (również interesuje mnie na jakiej zasadzie to stwierdziłeś, bo chyba nie na dacie powstania firmy, a subiektywna opinia wydawana być powinna po przestestowaniu usług OBU firm), jakoś mnie nie przekonowywuje. Aha, technicznie raczej wygląda to na pewno inaczej (routery etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hostcenter ,

ostatnio do jakiego tematu nie zajrzę to Cię widzę, tu pierdółke napiszesz tam gdzieś napiszesz a w ani jednym temacie nic konkretnego.

piszesz że z nie jednej serwerowni chleb jadłeś a co chwila gafa ( ping w shoutcascie, foto z efuturo, wydumane porównania marek poparte niczym...),

"fan" polskich serwerowni to skoro ktoś się zastanawia nad serwerownią i już piszesz w tym temacie jako tzw. stary wyjadzacz,

to przynajmniej doradź co byś wybrał, w końcu po to porto założył temat i nawet się w tym celu zarejestrował,

aby się coś więcej dowiedzieć niż "ja bym nie brał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×