Skocz do zawartości
www.ionic.pl

IONIC.pl – przenosimy się do Polski!

Polecane posty

Biorąc pod uwagę oczekiwania klientów oraz stabilność działania naszych usług, postanowiliśmy przenieść się z niemieckiej serwerowni 1paket do Polski. Nowa odświeżona wersja IONIC.pl zostanie „odpalona” na markowych serwerach Dell Power Edge (każdy posiada dyski 15k obrotów oraz 2 procesory i od 4-6 GB RAM-u).

 

Długo myśleliśmy nad centrum danych, w którym mielibyśmy je kolokować, decyzja zapadła; postanowiliśmy umieścić nasze serwery w Baltic Data Center w gdańskim centrum biznesowym „Zieleniak”. Jako, że chcemy jak najbardziej uniezależnić się od poddostawców podjęliśmy decyzje o kolokacji, tak, aby dłużej nie dzierżawić maszyn serwerowych. Kolokacja jak wiemy wszyscy wiąże się z większą odpowiedzialnością z naszej strony, zapewniliśmy sporo części zapasowych, w pełni gotowy jest serwer zastępczy, który pozwoli nam skrócić czas niedostępności w razie awarii.

 

Mogę śmiało stwierdzić, iż jakością dorównamy starym wygom, które od pewnego czasu mają swego rodzaju monopol na rynku, nie mówię tu o samym shared hostingu,

 

Wraz z przenosinami czekają na naszych klientów nowe usługi, są nimi np. serwery VPS, które uruchomiane będą również na maszynach rackowych Dell-a. Serwery pod VPS będą mieć mocniejsze parametry tak, aby zapewnić wymagającym klientom jak najwyższe standardy świadczonych usług.

 

 

 

Reasumując planujemy:

 

  • Przenosiny do polski na serwery Dell termin opublikujemy w najbliższych dniach,

ponieważ chcemy przenieść się bez poślizgów i musimy się przygotować,

 

  • rozbudowanie infrastruktury na markowym sprzęcie,
  • wprowadzenie do oferty VPS-ów na profesjonalnych serwerach, w PL,
  • wprowadzenie do oferty serwerów dedykowanych w PL,
  • zmianę szaty graficznej strony WWW,
  • analizę stosunku jakość/cena oraz wprowadzenie zmian w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że spotkanie WHT w Gdańsku zaowocowało nie tylko kacem ;)

 

 

No widzisz, nie załapałeś się na promocje :D

 

Powodzenia Paweł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, tak jak najdmen mowi nie tylko pojechal tam pic ;)

 

Oczywiście WHT to super społeczność - ale nie opłacało by mi się jechać na drugi koniec Polski na drinka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby na spotkaniu był bell to by też się coś zmieniło. Nie brałby DELL-a tylko HP ;)

 

bynajmniej, nie będę pomagał konkurencji, im gorszy sprzęt kupią

 

tym lepiej dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bynajmniej, nie będę pomagał konkurencji, im gorszy sprzęt kupią

 

tym lepiej dla mnie ;)

 

A co i bell otworzył własnego krzaka ? ;)

Bo chyba nie jestem w temacie.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bynajmniej, nie będę pomagał konkurencji, im gorszy sprzęt kupią

 

tym lepiej dla mnie ;)

Obiektywnie rzecz biorąc, racja :-)

Ale dodam, że ja nie pojechałem do Gdańska wybierać sprzętu ponieważ on był już wcześniej wybrany.

@Up nie koniecznie może np. administrować jakieś firmy hostingowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie jest idealny ;)

 

Oczywiście - ja solo sprzętu nie wybierałem, zrozumiałe trzeba brać pod uwagę opinie.

Ale również bierze się pod uwagę środki finansowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie mam kontaktu z Bell-em, mam swoich ludzi, dla Ciebie on może być wyrocznią, ja go po prostu nie znam ;)

(co nie zmienia faktu, że mam o nim dobre zdanie zasłyszane ale dobre ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

BOSS: wiesz porównanie DELL i HP można zrobić na na konkretnych modelach.

Firmy nie są praktycznie do porównania, bo dwie są dobre i godne polecenia.

 

Nie wiem no pracuje na różnych maszynach mam kilka lat doświadczenia i nie chciał bym mówić która firma jest lepsza.

 

ps. mi na przykład podoba się z HP blade, ale tego nie użyjemy raczej pod shared hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie tu brakuje ;).

 

Super decyzja, powodzenia - mam nadzieje że coś z tego wyjdzie i ionic stanie się znaną w Polsce marką w rynku hostingowym ;]

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona mi się całkiem całkiem podoba ;).

 

Proponuje rozdzielenie tematu na nowe ogłoszenie o nowym layu, bo pewnie zaraz całe wht będzie postować swoję opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rollover na tym menu serwery www/serwery vps ... zmienia czcionkę na kolor czarny i jest to nieczytelne wtedy.

 

Wjeżdżająca ramka z serwerami dedykowanymi na końcu animacji powoduje, że te ramki na dole (bezpieczeństwo, Zarządzanie kontami) się animują brzydko. /FF3/

 

I nie rozumiem dlaczego zwroty "Parametry Podstawowe Serwerów Dedykowanych", "Regulamin Świadczenia Usług Hostingowych", itp są pisane z dużej litery.

 

Deklaracje jest XHTML Strict /ostro/ ale kod już nie jest z tym zgodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny przyczepię się jednej rzeczy... Co ma oznaczać to logo ATM na dole strony? Tak samo sprawa z niektórymi innymi: Cisco, Intel...?

 

Za to strona mi się podoba.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po raz kolejny przyczepię się jednej rzeczy... Co ma oznaczać to logo ATM na dole strony? Tak samo sprawa z niektórymi innymi: Cisco, Intel...?

...

oczywiście część elementów graficznych przystosowana jest już pod przenosiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×