Skocz do zawartości
www.ionic.pl

IONIC.pl – przenosimy się do Polski!

Polecane posty

To nie jest odpowiedź na moje pytanie...

Nie rozumiem, jakto nie ?

Twierdzisz że po przenosinach do Zieleniaka nie będziemy korzystać z tych technoligii ?

łacza są z ATM i NASK, routery cisco, serwery mamy della, używamy ROR, procesorów Intela i płatności paypal, do obsługi kont jest Direct Admin, UPS-y są APC, więc czego nie rozumiesz ? :)

Oczywiście, napisałem że elementy graficzne są juz podłożone pod przenosiny, zadałeś pytanie co mają oznaczać te loga więc odpowiadam z rozwinięciem ...

 

Spokojnie na twojej stronie, również widzę po lewej stronie tego typu wstawki :) czyt. ATMAN + Dotpay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twierdzisz że po przenosinach do Zieleniaka nie będziemy korzystać z tych technoligii ?

łacza są z ATM i NASK, routery cisco, serwery mamy della, używamy ROR, procesorów Intela i płatności paypal, do obsługi kont jest Direct Admin, UPS-y są APC, więc czego nie rozumiesz ? :)

Użycie jakiejś technologii automatycznie nie daje przywileju używania znaków towarowych danego producenta, np. użycie procesora Intel nie powoduje dowolności używania logotypu Intela na swoich stronach, który jest ich znakiem towarowym i to Oni dysponują gdzie i kiedy i wjakiej formie może być użyty.

 

Spokojnie na twojej stronie, również widzę po lewej stronie tego typu wstawki :) czyt. ATMAN + Dotpay.

W przypadku Dotpay to oni dają elemnty graficzne, które właśnie można wykorzystać na swojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Użycie jakiejś technologii automatycznie nie daje przywileju używania znaków towarowych danego producenta, np. użycie procesora Intel nie powoduje dowolności używania logotypu Intela na swoich stronach, który jest ich znakiem towarowym i to Oni dysponują gdzie i kiedy i wjakiej formie może być użyty.

 

 

W przypadku Dotpay to oni dają elemnty graficzne, które właśnie można wykorzystać na swojej stronie.

 

 

Mam tego świadomość, ale jak widzisz Ty odniosłeś się tylko do dotpay o atmanie już nie wspomniałeś ...

Zachowujmy się jak profesjonaliści i nie przekomarzajmy sie publicznie na forum ....

Dodam że znaki towarowe są właściwie odnośnikami do stron ich właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, jakto nie ?

Twierdzisz że po przenosinach do Zieleniaka nie będziemy korzystać z tych technoligii ?

łacza są z ATM i NASK, routery cisco, serwery mamy della, używamy ROR, procesorów Intela i płatności paypal, do obsługi kont jest Direct Admin, UPS-y są APC, więc czego nie rozumiesz ? :)

Oczywiście, napisałem że elementy graficzne są juz podłożone pod przenosiny, zadałeś pytanie co mają oznaczać te loga więc odpowiadam z rozwinięciem ...

 

Spokojnie na twojej stronie, również widzę po lewej stronie tego typu wstawki :) czyt. ATMAN + Dotpay.

Tylko chodzi o to, że my faktycznie mamy podpisaną umowę z ATMANem, a nie serwerownia.

 

Mówiąc prościej: Wy posiadacie np. sprzęt Cisco, czy serwerownia? Tak jak kolega wyżej wspomniał, sprawa z używaniem znaków towarowych innych firm jest bardziej skomplikowana niż to się może wydawać. W przypadku Intela np. jest to bardzo rygorystyczna licencja i wątpię, abyś miał z nimi podpisaną umowę partnerską (i to nawet nie wystaczy IPI).

 

Podobna sytuacja - stawiając domowy serwerek na DSL z dialogu mogę się oblepiać logami Cisco bo Dialog ich używa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz zmienimy stopkę bo życzliwa konkurencja nie śpi :)

Ależ ja żadna konkurencja (raczej potencjalny klient), ja tylko z dobroci, żebyś potem kłopotów nie miał :)

 

 

Tak jak kolega wyżej napisał mogę w domu postawić serwerek na jakimś PIII podłączyć się przez switcha Linksysa a do wystawiania faktur używać starego laptopa della i wstawiam na stronę z dumą logotypy: Intel, Dell i Cisco.

 

To wyżej to już tylko z przymróżęniem oka a nie na złość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem po co oni to napisali skoro już miesiąc minął od posta a oni jeszcze przenieść się nie mogą.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mają się spieszyć, skoro wszystko działa bardzo dobrze w niemieckiej serwerowni?

Z tego co wiem, serwery stoją już w przyszłej serwerowni, a oni tylko się ze spokojem przygotowują, a nie jak krzaki myślą że przenosiny można zaplanować dzień wcześniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Negatywnych opinii nie ma, jak widać serwerownia niemiecka się dobrze spisuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to uwarunkowane kilkoma kwestiami, pozwólcie drodzy Użytkownicy, że nie będziemy tutaj opisywać strategii swojej firmy ;)

Jak już wcześniej pisałem chcemy wszystko "zapiąć na ostatni guzik".

 

P.S. 1Paket faktycznie nas bardzo pozytywnie zaskoczyło. Nie wykluczone, że będziemy oferować 2 lokalizacje PL i DE - ponieważ dobrze nam się z nimi współpracuje. Dodam że mamy sporo pozytywnych opinii od klientów na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z pytaniami oraz obiekcjami dotyczących naszych przenosin, pragnę wszystkich rzetelnie poinformować, iż postanowiliśmy zmienić serwerownię na jedną z najlepszych Krakowskich DC a mianowicie Szara.net.

 

Zmiana absolutnie nie wiąże się z niską jakością obsługi w Balic Data Center czy z cenami (wręcz przeciwnie BDC uraczyło nas profesjonalizmem i 100% rzetelnym wsparciem), związane jest to tylko i wyłącznie z tym, iż mamy zamiar zbudować w Krakowie swoją podsieć na bazie, której chcemy uruchomić infrastrukturę serwerów dedykowanych najdmen.pl (własny sprzęt serwerowy – oferta serwerów profesjonalnych HP i SUN i poziom niższa oferta serwerów dla „przeciętnych zjadaczy chleba”) w podsieci znajda się również serwery hostingowe i VPS dla IONIC.pl.

Chcemy mieć pod ręką własny sprzęt, który jak wszyscy wiemy wymaga stałej opieki administracyjnej, jako że będą oferowane własne serwery dedykowane w grę przestał wchodzić „Zieleniak”.

 

 

Reasumując:

 

W niedługim czasie zmieni się oferta Najdmen.pl – zostaną w niej umieszczone serwery managed i dedykowane znajdujące się w Polsce stanowiące naszą własność (koniec z pośredniczeniem Hetznera). Zakładamy przedział cenowy od 300 – 1500 zł miesięcznie.

 

IONIC.pl zostanie uruchomiony w przeciągu kilkunastu dni na serwerach, które zostały opisane w pierwszym poście z tym, że będą wchodzić w skład podsieci najdmen.pl.

 

Mam nadzieję, że rozumiecie to całe zamieszanie, – ale zmiany idą w bardzo profesjonalnym kierunku – trzymajcie za nas kciuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym miał coś do szara.net, bynajmniej, nie mniej jednak znając podejście Sziroka do biznesu,

a także różne możliwości BDC... to raczej źle zrobiłeś.

Trzeba mieć naprawdę liczebne zaplecze osobowe, aby móc sobie pozwolić na posiadanie serwerów "pod ręką".

Jeden dolotowy admin temu nie podoła.

Oczywiście zostanę nieźle zganiony za ten komentarz, zdaję sobie sprawę,

nie będę ripostował, nie mniej jednak sam się o tym przekonasz w któreś święta. :)

Tak czy siak oczywiście powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym kogośc ganić czy niemile ripostować.

Powiem tylko że nie zakładamy pracy jednego administratora, chociażby dlatego, że potrzeba jeszcze administracji siecią itd. :)

Ale oczywiście w pewnym sensie masz rację - jest to nie lada wyzwanie, nie jest to już tak prosta sprawa jak administracja hostingiem na dzierżawionych dedykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że potrzebujesz ich conajmniej 3 w trybie 24/7 piątek, świątek i niedzielę,

nowy rok, boże narodzenie, imieniny babci, dzień hutnika, górnika, ginekologa

( ktoś jeszcze pamięta tą reklamę TP SA? :) ), w pluchę i zawieruchę,

dostatek i chorobę... :)

wszyscy Ci ludzie muszą móc się zjawić w DC w max. godzinę

i mieć obcykane dziesiątki dziwnych błędów i awarii...

już lepiej się dogadaj z szara.net w zakresie supportu i dzierżawy maszyn,

dobrze Ci radzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że potrzebujesz ich conajmniej 3 w trybie 24/7 piątek, świątek i niedzielę,

nowy rok, boże narodzenie, imieniny babci, dzień hutnika, górnika, ginekologa

( ktoś jeszcze pamięta tą reklamę TP SA? :) ), w pluchę i zawieruchę,

dostatek i chorobę... :)

5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Paweł ma dobre chęci i chce to zrobić we 2-3 osoby. Może te chęci wystarczą na pierwsze lata, ale jak chcecie poważniej to traktować > 5 lat, to we 3 osoby nie dacie rady - zajeździcie się i jakość spadnie.

 

Weź pod uwagę rady starych wyg, pomysł i ambicje fajne ale raczej nie do zrealizowania tym nakładem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepszy spec ma swoje granice wytrzymałości :-))

No chyba, że mówimy nie o specjalizacji a o maniakalności.

Wtedy to 1 człowiek wystarczył by na 24 godziny :P

 

(Dla nie kumatych ostatnie 2 zdania to żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet najlepszy spec ma swoje granice wytrzymałości :-))

Ja już nie śpię 33 godziny i jakoś się jeszcze trzymam.

 

Rekordowo chyba ze 42 albo jakoś tak...

 

Wystarczy mieć naprawdę co robić, a jakoś ten czas leci.

 

 

 

A tak na poważnie, to znam takich kilku jeźdzców hardcoru,

 

co to we 2-3 by ogarneli kilka szaf i zapewnili SLA idealne,

 

niestety chłopaki są totalnie aspołeczni i mają własny świat. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie śpię 33 godziny i jakoś się jeszcze trzymam.

 

niestety chłopaki są totalnie aspołeczni i mają własny świat. :P

 

To jest właśnie to o czym mówiłem :- ))

 

Ale dobra, może przestaniemy najdziorowi robić syf w temacie.

Dał ogłoszenie - ok.

Myślę że niema co się wdawać w niepotrzebne dyskusje.

Tylko niech mi nikt nie napisze "to źle myślisz" bo zaszlachtuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
poziom niższa oferta serwerów dla „przeciętnych zjadaczy chleba”)

 

Nooo :P coś dla krzaqqqów :P

 

Hmm, 2-3 adminów, może by i stykło zależy na jaką skalę to przedsięwzięcie oraz reakcja admina, np. czy go żona siłą nie zatrzyma w święta itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×