Skocz do zawartości
masteron

firehost.pl 09.09.2008 11:54

Polecane posty

Chciałem zadzwonić do HostEurope i dowiedzieć się więcej informacji, jednak pracują tylko do 18.

 

HostEurope usuwa awarie w kilka godzin sprzętowe.

kiedyś miałem tam dedyka ale poleciałem za transfer to jak było coś nie tak z serwerem to dawali nowy i wymieniali dyski więc to jakaś awaria konfiguracyjna pewnie w końcu hosteurope to sprawdzona firma która dba o klientów i szybko reaguje na awarie.

 

 

Może usuwają tylko do 18, a potem maja wszystko w d. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie jutro o 8.00 FireHost startuje ponownie

ale skoro padł o 11:54 to na bank HostEurope o tej awarii wie ( jeżeli to awaria sprzętu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nvu - masz serwer w HE, tak ? Jakie jest jego IP ? Ja dostałem dziś maila z którego zrozumiałem tyle że w jakiś dzień od 23 do bodajże 6 serwer będzie miał jakieś konserwecje czy coś tam ale konfiguracja nie zostanie zmieniona (Google Translate coś o zegarze wspominało...)

 

 

Tego typu firma nie może sobie pozwolić na nie działanie sprzętu klienta ZE SWOJEGO POWODU (prace) dłużej niż 15 min...

 

Nie oznacza to jednak, że z innych powodów, np awarii hardware serwera, nie trzeba czekać do rana...

 

@scz, kiedy to było? Czasy się radykalnie zmieniły, "nocki" robią tylko maszyny...

 

OVH?? to taka "żywa skamieniałość" (jak dziobak, albo rybik :) ), wymiana hardware o 3-ciej nad ranem? Może jeszcze prawda, ja daję najwyżej rok...

EDIT...

 

...od tego jest failover :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
pewnie jutro o 8.00 FireHost startuje ponownie

 

o ósmej to się szkoła zaczyna :)

 

OVH?? to taka "żywa skamieniałość" (jak dziobak, albo rybik biggrin.gif ), wymiana hardware o 3-ciej nad ranem? Może jeszcze prawda, ja daję najwyżej rok...

 

Ja na wymianę ramu ok 22 nie narzekam :)

ja uważam iż niemożliwe jest żeby od 11 nie wymienili "zasilacza"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvu pilny uczeń ;-)

 

Adrian Szczepanik kończył zawodówkę a potem Technikum widać po nvu że lepiej do liceum nie iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ósmej to się szkoła zaczyna :)

 

 

 

Ja na wymianę ramu ok 22 nie narzekam :)

 

 

Technicy pracują zwykle do 23 - 24.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian Szczepanik kończył zawodówkę a potem Technikum widać po nvu że lepiej do liceum nie iść :)

 

To już trochę chamskie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jacek_b kiedy to było? Czasy się radykalnie zmieniły, "nocki" robią tylko maszyny...

 

Każdy chce odpocząć a nie chce się przepracowywać.

12 godzin co 2 dzień i support dobry 4 techników i małe DC działa non stop ...

 

minus tego że taki technik co robi na nocki podpierdoli sprzęt : ) dlatego nie robi nikt na noce bo musi go ktoś pilnować a teraz mało kto nie kradnie inaczej by inwentaryzacji nie robili ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
To już trochę chamskie było...

W liceum informatyki za dużo nie uczą... :)

 

Nieważne do jakiej szkoły się chodzi ważne jest zaangażowanie w naukę, i na to kim się zostanie... i nie tylko z wykształcenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie miało być chamskie z mojej strony ale miało kogoś na prowadzić na myśl że aby prowadzić hosting nie potrzebne jest wykształcenie informatyka tylko umiejętności?

Wie ktoś jaki ma zawód Adrian? no właśnie nie jest to informatyk a jak się może sam pochwali :)

 

Poza tym ilość przepracowanych lat ma też znaczenie np adrian dzięki 3 latom w zawodówce ma już 3 lata przepracowane do emerytu a potem ktoś po studiach 25 lat zaczyna pracować a potem się dziwi że na emeryt nie może iść bo "za mało przepracowanych lat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 PSU w starym Dell 1/2U dual PIII... ehkm... cos sciemniasz :)

Nie podaję nigdy żadnych informacji, których nie dałoby rady jasno zweryfikować. Mowa tu o dragonie (nasz serwer bazodanowy), tj. DELL PE2500- zdjęcie z prywatnej kolekcji :) Widać na nim wykładzinę, komodę i drzwi... ale ważniejszy dla Ciebie będzie raczej sam serwer, a więc 3 redundantne zasilacze, macierz na 6 dysków SCSI (15krpm), oraz streamer na tasiemski DDS4 (20/40GB).

 

Jeśli byłeś w eTOP'ie kiedy my się już tam kolokowaliśmy i widziałeś DELL'e w szafie z routerami (w tym naszego PE2550 2U z 2 zasilaczami), nie mogłeś nie zauważyć również dragona. Oba spięte są ze sobą siecią gigabitową na osobnych interfejsach, a na kabelku jest napis "dust" (co widać również na zdjęciu na stronach naszej firmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział pewien filozof

 

"Aby zaistnieć należy tworzyć a nie odtwarzać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że otrzymujesz takie odpowiedzi w ramach tego pakietu: SLA 15, oczywiście przed jego zakupem nie zorientowałeś się i nie popytałeś jak wygląda to na prawdę..

 

Nie wiem co ma hosting do technikum informatycznego. Tak się składa że do takowego uczęszczam i to czego tam uczą raczej nie przyda się w prowadzeniu firmy hostingowej.

 

Scz, czasem przypominasz userom o czym jest temat - a teraz ja Ci przypomnę.

firehost..
a nie
Jaką szkołę skończył Adrian Szczepanik?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nie wiem co ma hosting do technikum informatycznego. Tak się składa że do takowego uczęszczam i to czego tam uczą raczej nie przyda się w prowadzeniu firmy hostingowej.

 

Zawsze to więcej niż liceum, ale racja Excelem hostingu się nie prowadzi... // Excelem możesz sobie prowadzić księgowość

 

 

Scz, czasem przypominasz Userom o czym jest temat - a teraz ja Ci przypomnę.

Padło już dawno więc może taki offtop na umilenie czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian był dobrym przykładem według mnie :)

 

miałem na myśli tutaj to, że wykształcenie wyższe tutaj się nie liczy aby założyć hosting potrzebna jest umiejętność a według mnie nvu jej nie ma ale ma od tego ludzi ... Sam pracownik Livenet powiedział "nvu Ty w linux nic nie umiesz"

 

 

Poza tym od temetu nie odbiegam tylko jest on związany pobocznie :) Jak to jest jak się umie i ktoś za kogoś coś robi i jak ten ktoś zawiedzie to ktoś potem cierpi bo ktoś czegoś nie umiał i ktoś go zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by serwer był w Livenet pewnie kaczy (pracownik livenet) by się zalogował i spróbował naprawić

 

natomiast HE nie robi tego sprawdza tylko sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche panowie zjechaliście z tematu. prawda jest taka jak ktoś już wyżej napisał - opinia o firehost.pl leci na łeb na szyję - niestety.

nie wiem czy to kwestia pecha czy cos - ale oddawałem klientowi ostatnio strone - i w dzień finalizowania - padł serwer bazodanowy :/ faktem jest ze po telefonie - postawili go ale po chwili znów padł - to chyba było wlasnie te 100dni temu :P

 

opowiadania o spaleniu zasilacza to pierdoły - nie wiem czy zauważyliście ale ostatnie 3 nocki pracowałem nad kolejnym projektem strony - i 2 ostatnie noce od godziny 1. badz 2. firehost przestawał działać, dziś rano byłem umówiony na finalną prezentacje i przelanie siana - i dupa nie udało sie bo firehost znowu padł. mam jakiegoś pecha bo akurat tak się zbiegły pady serwera z finalizacją moich projektów. anyway - wiem ze kosztowało to znacznie mniej siana niz jakis profesionaly hosting - ale opowiadanie o uptimie 99,96% czy jak tam piszecie - bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć
W liceum informatyki za dużo nie uczą... :(

Mnie uczyli Excela i Painta. To co osiągłem czyli jako taka znajomość tematu i ogólnie branży + jakieś tam skromne umiejętności to wynik samo zaparcia i uczenia się samemu. Teraz myśle że to się zmieni jak zdobędę zawód Technika Informatyka :P

 

Co do serwerów w HE, bo rozumiem że tam nasz kolega nvu ma serwer wykupiony... Mam od 3 miesięcy tam serwer. Pomijając jakieś tam problemy z cbandem i inne to uptime cały czas wynosi 100%.

 

Nie wiem dlaczego ale odnoszę wrażenie że przez prawie 12 godzin to technicy by zdążyli wymienić ów zasilacz przynajmniej 4 razy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby prowadzić hosting nie potrzebne jest wykształcenie informatyka tylko umiejętności?
1) Praktycznie w żadnym zawodzie nie jest potrzebne specjalistyczne wykształcenie, wystarczy odrobina chęci,

2) Studia informatyczne nie mają nic wspólnego z działalnością hostingową,

3) nuv ma X pracowników, więc znajomość Linuksa nie jest mu nawet potrzebna, on tego wszystkiego przecież sam nie obsługuje (a przynajmniej tak twierdzi...).

 

Poza tym ilość przepracowanych lat ma też znaczenie np adrian dzięki 3 latom w zawodówce ma już 3 lata przepracowane do emerytu a potem ktoś po studiach 25 lat zaczyna pracować a potem się dziwi że na emeryt nie może iść bo "za mało przepracowanych lat"
FYI: Studia też się liczą do przepracowanych lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×