Skocz do zawartości
yarq

livenet i pad dedyka

Polecane posty

Teraz łącza coś zawiodły na całej lini wszytko mi zatrzymało się i nagle tak samo włączyło się.  Coraz " lepiej " w livnecie mają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz łącza coś zawiodły na całej lini wszytko mi zatrzymało się i nagle tak samo włączyło się. Coraz " lepiej " w livnecie mają

 

Okropna pogoda jest, w całym mieście w sumie co jakiś czas prąd na dosłownie ułamek sekundy znika to pewnie dlatego takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taka serwerownia nie ma zabezpieczeń przed nawet sekundowymi spadkami napięć dla sieci etc ? ;) no chyba, że w drodze do DC odcinki są...

 

 

 

Ja tam nie pracuje, tylko mieszkam w mieście gdzie znajduje się serwerownia, swoją drogą niedaleko tongue.gif Co do zabezpieczeń nigdy nie wiadomo, może mają, a nie działają, to budżetowe rozwiązania w końcu wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno takie rzeczy nie mogą się dziać ja rozumiem chwilowe braki łącza, to ok serwer za chwile włączy się do sieci, ale najgorzej mnie denerwują pady serwera, gdzie nie które rzeczy muszę włączyć manulanie .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno takie rzeczy nie mogą się dziać ja rozumiem chwilowe braki łącza, to ok serwer za chwile włączy się do sieci, ale najgorzej mnie denerwują pady serwera, gdzie nie które rzeczy muszę włączyć manulanie .

 

U mnie żadne pady serwera nie mają miejsca. Pady łącza, owszem są, ale jeżeli chodzi o pracę serwera to nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj około godziny 12 znowu mój serwer zaliczył pad. Co jak co, ale Livenet sobie leci w kulki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
To taka serwerownia nie ma zabezpieczeń przed nawet sekundowymi spadkami napięć dla sieci etc ? ohmy.gif no chyba, że w drodze do DC odcinki są...

U jednych woda, a u drugich gołębie na antenie...

 

 

 

 

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy ich faktycznie nie zaleje :)

 

Serwerownie robi się raczej w miejscach bez bezpośredniego zagrożenia.

Aczkolwiek problemy z dostawcami łącz czy energetyki można zauważyć i na terenie Krakowa (na moim osiedlu np. zalało trafo i cały dzień był problem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerownie robi się raczej w miejscach bez bezpośredniego zagrożenia.

Nie powiedział bym tego o serwerowni onetu w Krakowie.

Być może źle przemyślana miejscówka,ale to inżynierowie podobno to miejsce wybrali... Za "bezpieczne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym tego o serwerowni onetu w Krakowie.

Być może źle przemyślana miejscówka,ale to inżynierowie podobno to miejsce wybrali... Za "bezpieczne"

 

Miejscówke to masz jak idziesz z kolegami wypic browara, tutaj w gre wchodza rozne czynniki i na pewno miejsce te jest odpowiednio zabezpieczone pod roznymi wzgledami.

Takze najlepiej nie miej nic dopowiedzenia w tym temacie bo twoja wiedza jest zerowa na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierając takie miejsca opierają się na wcześniej zebranych empirycznych danych dotyczących lokalizacji z których wyliczyli prawdopodobieństwo podtopienia. Jako że sytuację mamy nadzwyczajną, suma opadów przekroczyła wszelkie 'normy', większość obliczeń w tym zakresie mogła okazać się częściowo błędna, choćby w zakresie powodzi. Wystarczy powiedzieć że przed małym zalaniem część serwerowni zabezpieczona jest podniesioną podłogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy powiedzieć że przed małym zalaniem część serwerowni zabezpieczona jest podniesioną podłogą.

 

Gorzej z kablami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz to i tak minimalne straty w porównaniu z tym że cała serwerownia by się zalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 No i leży od 22:30 cały LN.

 

Zgadnijcie. Przyczyną awarii było:

 

a) Padł prąd, zabrakło benzyny bo admin potrzebował spuścić do skutera

 

 

:) Padło łącze lub sprzęt sieciowy bo wyciekła woda z doniczek z kakusów(podczas podlewania)

 

c) Ptaki usiadły na antenie i spowodowały zwarcie

 

 

 

 

Prawidłową odpowiedź wyślij jako pakiet na serwery livenetu. Nagroda gwarantowana(upłynął limit żądania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 No i leży od 22:30 cały LN.

 

Zgadnijcie. Przyczyną awarii było:

 

a) Padł prąd, zabrakło benzyny bo admin potrzebował spuścić do skutera

 

 

:) Padło łącze lub sprzęt sieciowy bo wyciekła woda z doniczek z kakusów(podczas podlewania)

 

c) Ptaki usiadły na antenie i spowodowały zwarcie

 

 

 

 

Prawidłową odpowiedź wyślij jako pakiet na serwery livenetu. Nagroda gwarantowana(upłynął limit żądania).

Żałosny jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

livenet ostatnio zalicza same awarie, powoli robi się to denerwujące

Seba, wrzuć na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×