Skocz do zawartości
Gość

dhosting.pl - panele i poczta are down

Polecane posty

Gość

26 czerwca, środa.. 17:25 do... 17:31

 

(Chello, Gdańsk)

 

czy tylko u mnie nie działają dhosting.pl, dpanel.pl, a także dpoczta.pl (i poczta w domenach)?

co ciekawe, strony WWW hostowane u nich działają

 

EDIT: OK działa... down było - tja, całe 6 minut.. czyli razem może 10, no ale sam fakt : )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę u mnie wszystko działa jak należy.

Thunderbird również nie wywalił żadnego błędu przez ostatnie 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe Sponsi, dołączyłeś do wyłapywaczy 5min przestojów :)

 

A na serio, jak aktualizują system (panele itd.) to zazwyczaj właśnie wyłączają dostęp userom coby nie władowali się w updejta :) Ja nie zauważyłem braku dostępności, ale może to była jedna z tych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak kochamy nadal dhosting, prawda?

Wybaczamy im tę 5 minutową przerwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekajmy aż autor tego tematu zacznie "wyzywać" innych postówców piszących o 5" minutowych przerwach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale ja nigdy nie wyzywałem nikogo piszącego o pięciominutowych przerwach.. to było z 10 minut tak właściwie, późnym popołudniem, myślę, że raz, że ten dział jest właśnie od tego - a dwa, że to jednak była przerwa jak nie patrzeć..

 

nie chodzi o wybaczenie, czy nie, chodzi o sam fakt - że "hosting dhosting miał przerwę" i koniec, nie były to 2-3 minuty, ale ok. 10 minut... uznałem, że fakt godny odnotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pora się wynosić od nich :):)

 

A na poważnie...

 

No nie przesadzajcie Panowie, mając na tak wysokim poziomie usługi które świadczy dhosting (tym bardziej, że www działało nieprzerwanie) chyba można wybaczyć tak krótką nie dyspozycyjność :), tym bardziej, że nie został potwierdzony fakt braku działania usługi, a jedynie możliwości zalogowania się do paneli / wejścia na stronę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem to, przerwa była jednak krótsza. Dzisiaj w porannym programie w TVN była reklama jednego z serwisów obsługiwanych właśnie przez dh (jak ktoś ogląda to będzie wiedział co to za firma :)). Wygląda na to, że konto zostało szybko przeniesione na dedyka lub 1/4 - bo serwis jak i praca fire wróciła do normy.

 

Tak to się kończy jak ludzie duże strony korporacyjne wrzucają na najtańsze pakiety shared :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejny pad.

 

Informacja:

Ze względu na prowadzone prace konserwacyjne dPanel

jest chwilowo niedostępny.

 

Uważam, że o takich zmianach się informuje PRZED, a nie PO lub w TRAKCIE. Wg mnie to jest pad. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie działa Ci cały serwer czy tylko dpanel? Forum widzę, że śmiga :P

 

Pad to by był jakby serwer nie odpowiadał ;)

 

Dhosting często wyłącza panel gdy są przeprowadzane prace modernizacyjne w jego funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o komunikacie w panelu ( na forum miałem ips driver errora ).

 

Nad wyraz szybko podziałali bo 5min potem było już OK. :P Po prostu człowiek taki przez nich nie przyzwyczajony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modernizują sieć z tego co mi wiadomo, więc jeszcze jakiś czas mogą się pojawić takie paru minutowe restarty ale jeśli ma to prowadzić do no downtime structure czy jakoś tak to przeboleję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty. Tylko jeśli jest to planowane to jeden mail bądź info w dpanelu byłoby OK, nieprawdaż? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko Ty. Tylko jeśli jest to planowane to jeden mail bądź info w dpanelu byłoby OK, nieprawdaż? :P

Widocznie myśleli, że przez te 5 min nikt się nie zorientuje i raz dwa zrobią co mają zaplanowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner
Widocznie myśleli, że przez te 5 min nikt się nie zorientuje i raz dwa zrobią co mają zaplanowane ;)

 

 

Normalnie tego typu operacje wykonuje się późno w nocy lub wcześnie rano, gdy jest jeszcze małe natężenie ruchu na serwerach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wszystko padło.. :|

 

edit:

właśnie dzwoniłem - jakiś problem łączy u warszawskiego operatora, na terenie całej Polski. Do 20min ma ponoć wszystko wstać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni mam duże problemy na łączach giną wysyłane pakiety, strony się nie wczytują (connection timeout) w poniedziałek zgłosiłem do helpdesku pingi i traceroute ale nie dostałem informacji a na infolinię dodzwonić się nie można bo wszystkie linie zajęte ..

 

możecie na to zerknąć ?

<pre>|------------------------------------------------------------------------------------------|

	   |					   Host			  -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

	   |------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

	   |							 192.168.1.1 -	0 |  101 |  101 |	0 |	0 |   31 |	0 |

	   |								10.0.0.3 -	0 |  100 |  100 |	0 |	9 |   47 |   16 |

	   |				 gigant.core.isko.net.pl -	0 |  100 |  100 |	0 |   11 |   31 |	0 |

	   |						  213.199.236.17 -	0 |  100 |  100 |	0 |   15 |   47 |   47 |

	   |			  88-199-220-10.tktelekom.pl -	0 |  100 |  100 |	0 |   14 |   63 |   16 |

	   |				   HostingCenter.plix.pl -	5 |  100 |   95 |   16 |  453 | 2328 |  203 |

	   |					air.hc9c.dhosting.pl -	0 |  100 |  100 |	0 |   13 |   47 |	0 |

	   |________________________________________________|______|______|______|______|__
____|______|

na dsl jest podobnie

 

ma ktoś może podobne problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ich routery nie lubią pingów. Bo sama maszynka ma dosyć znośne i 0% lossów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×