Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Tyle razy reinstalowali ludzie systemy ze az wylaczyli ;)

 

umnie działa reinstalacja ;) tylko jak "serwer" leżał nie działała ale to chyba oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umnie działa reinstalacja ;) tylko jak "serwer" leżał nie działała ale to chyba oczywiste

nie masz "RPS installation is temporary disabled" po wyborze systemu i języka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turb0: wysłałem w sobotę zamówienie o ten testowy serwer, ale nie dostałem jeszcze info co do mojego zgłoszenia. Mogli wcześniej dać znać, że pula wyczerpana to bym kupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NFS potrafi być stabilny i wydajny.

Oczywiście, nigdy nie przeczyłem. Może ale nie musi, trzeba się o to postarać i spełnić trochę warunków. Jak sam zauważyłeś, trudno to jednak zrobić w przypadku usługi takich RPS-ów, kiedy niezupełnie można kontrolować co robią użytkownicy zasobów. Wprowadzenie (jeśli dobrze rozumiem) darmowych testów to bardzo dobry pomysł, dzięki temu będą mogli przynajmniej przygotować się na występujące problemy i być może pomyśleć o próbach rozwiązania. Czego by nie zrobili, skoków loadu i blokad procesów korzystających z I/O nie da się w pełni wyeliminować w takim środowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam serwer testowy RPS I.

 

Dostęp do serwera otrzymałem już w piątek wieczorem.

Poza skakaniem load'a przy ściąganiu i innych operacjach na plikach nie zauważyłem na razie żadnych problemów - może poza wolnym odczytem z dysku.

 

Co do testów:

 

Czyste phpbb2:

Otwracie index.php 2000 razy:

 

Requests per second: 89.95 [#/sec] (mean)

Time per request: 111.176 [ms] (mean)

Time per request: 11.118 [ms] (mean, across all concurrent requests)

 

Load praktycznie żaden, %wa ok. 13

 

PS> %wa przed chwila 80%, a nic się na serwerze nie dzieje. Poza pustym serwerem cs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odpowiedzi supportu z Francji są irytujące (no sorry, nie znam francuskiego biggrin.gif)

Wystarczy sobie zadzwonić, oni po angielsku też potrafią rozmawiać. U osób z francji, angielski jest dosyć prosty do zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy sobie zadzwonić, oni po angielsku też potrafią rozmawiać. U osób z francji, angielski jest dosyć prosty do zrozumienia.

 

akurat chodzi mi o maile informacyjne. poza tym z supportem w polsce wole sobie pogadać, w końcu to oni się muszą martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym z supportem w polsce wole sobie pogadać, w końcu to oni się muszą martwić

Ale wiadomo, że oni i tak muszą się skontaktować z Francją, więc moim zdaniem lepiej od razu uderzać do nich, bo i szybciej i wytłumaczysz dokładnie o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
r11221:~# uptime

16:01:27 up 4:28, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00

 

póki co jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. tak mi się jeszcze coś rzuciło w oczy. Na stronie z ofertą RPS1 jest napisane "IP Fail-over +1 adres" ale w panelu zarządzania serwerem nie mam możliwości skorzystania z usługi "IP Fail-over" gdyż jest ona tam zaznaczona jako nieaktywna. Czy wszyscy tak właśnie mają, czy też to tylko mój przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam.

 

Co do samych rpsów to Wy macie jakieś dziwne problemy. Ja na sam początek strzeliłem jednego reinstalla potem poustawiałem sobie partycje,stworzyłem swapa, skonfigurowałem serwer i śmiga aż miło :)

 

lighttpd@dedicated:~$ uptime

16:11:49 up 2 day, 21:29, 1 user, load average: 0.13, 0.38, 0.55

 

Stan przy ściąganiu 2 torrentów po 700MB i małym tsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moglby ktos mi wyslac jak wyglada u niego na rps'ie fstab ??

najlepiej debianowym :)

 

 

Poszlo na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

debian:

 

/dev/sda1       /       ext3    errors=remount-ro,noatime,nodiratime       0       1
/dev/sda2       /home   ext3    defaults,noatime,nodiratime                0       2
proc            /proc   proc    defaults        0       0
sysfs           /sys    sysfs   defaults        0       0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle razy reinstalowali ludzie systemy ze az wylaczyli :)

Można tak powiedzieć :)

 

Witam,

 

Mamy przejściowy problem z narzędziem do reinstalacji serwerów RPS. Opcja ta została tymczasowo wyłączona i będzie skorygowana jutro w ciągu dnia. Przepraszamy za niedogodności.

 

Pozdrawiam,

OVH.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zacząłem "poważniejsze" zabawy na serwerze :) Wrzucałem już pliki ~400MB, postawiłem Wordpressa, kumpel stawia testowo IPB (bez zmiany się nie obeszło gdyż pluł, że ma za mało ramu). Jak chodzi to chodzi ekstra, ale jak złapie zamułkę to tak ze 2-3min i później ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

one tak mają, że czasem łapią zamułkę i http/ssh/sql wieszają się na kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
one tak mają, że czasem łapią zamułkę i http/ssh/sql wieszają się na kilka minut.

Chyba teraz coś grubszego bo nie wstaje w ogóle :) Niech ci ludzie przestaną obciążać HDD. Ciekaw jestem czy OVH coś zrobi z tym aby ich usługi RPS były na przyzwoitym poziomie, a nie tak 70-80% dostępności w ciągu dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×