Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Farciarz. Mi już po raz któryś padł serwer ale tym razem już nic nie działa a w "mojej" szafie nie działają 3 serwery. Moze to ten dysk sieciowy?

 

Zobaczymy co technicy z Francji napiszą

 

138156.jpeg

oh noes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaliczylem kilka scinek dysku, juz ... ale ogolnie za te 40 kilka zlotych mozna to zakceptowac, lacze podobnie do scz, wyciagnelem maxa i jak na razie nic nie ucilanli, choc nie wiem jak to bedzie na dlusza mete np 16 godzin na dobe lacze w okolo 80 % zapchane bedzie ... tylko ze nie otrzymalem odpowiedzi kiedy bedze mozna kupic 1 TB dyku , jak na razie to co ustalilem max 30 giga mozna kupic ... , jak dla mnie nie drogo te 8 zl za 10 giga wiec odrazu bym kupowal 1 tb dysk, na chwile obecna nie mozliwe .... , ciekawy jestem jak by po dtym najmniejszym pakietem te 1 TB dysku by dzialalo ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie dostaniesz odpowiedzi. Może we wtorek ją otrzymasz. w OVH pracują tylko we francji (technicy) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubasek, PL support działa również w weekendy i święta o czym już pisałem ;)

 

Dziwne. Mi na nic nie odpowiada. Telefony też nie odpowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo support działa coś do 18 w normalne dni, a w weekendy i święta nie mam pojęcia jak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostałem ale kupiłem ;)

 

początkowo pozytywnie, później zaczęło się coś psuć. Ostatnia wiadomość od technika:

 

Date: 2008-03-23 17:00:18 : rxxxxx.ovh.net detected as down

Date 2008-03-23 17:13:57, Didier made Software diagnosis: En HDD le serveur

ping mais pas de services open

erreur "connection1:0: iscsi detected conn error (1010)"

serveur placé en rescue

ping ok

services open

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

u mnie narazie same problemy, albo sie wiesza albo jakies inne dziwne rzeczy, cuz narazie to wszytko beta testy wiec nie ma co zbytnio jechac, tylko pisac do suportu co jest źle, jak bedzie juz oficjalna wersja oferty to wtedy sie powazniej na to spojrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rxxxxx:~# uptime

18:55:36 up 19:01, 0 users, load average: 0.00, 0.00, 0.00

rxxxxxx:~#

 

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie już działa po drugiej interwencji technika z "paryza" oh jak miło. Oczywiście pl suppot milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubasek: oczekujesz od supportu taniej serwerowni reakcji na pad _testowej_ usługi wieczorem w Wielkanoc? Trochę realizmu i zdrowego podejścia bo w taki dzień i o tej porze to nawet trudno w 50-krotnie droższym WDC wymagać supportu w podstawowej ofercie.. Technik dyżurny w FR zareagował i bardzo miło z jego strony, ale już nie przesadzajmy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój RPS chodził do czasu;) Troche oprogramowania, troche zmian i kilka rebootów.

 

Po którymś restarcie nie wstał, więc reinstalacja. Pierwsza reinstalacja trwałą 1,5h i wysypała się zaraz po kopiowaniu plików. Druga reinstalacja wyspała się po 2h.

 

Trzeciej reinstalacji nie było bo: "RPS installation is temporary disabled"

 

Ogólnie serwer bardzo łatwo łapie loady ~5 - 10 Wystarczy coś kopiować, kompilować itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patryk - tu nie chodzi o suppot ;)

 

Tylko tutaj pisze o usłudze RPS a pomoc tech. to wątek poboczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich maila 10 minut temu, że mój RPS "się popsuł" i nie działa instalacja poprzez managera. Przed chwila mi miła Pani odpisała ;) Więc support działa bez problemowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie lubi odpowiadać na trudne pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×