Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

No ja napisałem im, jak "molestowałem" tego RPSa ;)

 

Strona www (bramka proxy darmowa, dość popularna) + rtorrent (2 aktywne torrenty) + serwer ET ;)

Miał prawo się "przekręcić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba ja zepsułem reinstalację, bo w trakcie mojej się ją zawiesili ;)

 

 

Ufff a już myślałem, że to ja zepsułem:o Bo podczas moich zabaw z reinstalacjami właśnie się wywalił instalator ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie downtime byl ~18:40 do 21,

wszystkie partycje oprocz /home byly w trybie readonly, zapuscilem reboota (przy okazji zmienilem bootowanie na bootowanie z sieci a nie z hd)..

przez 10min rps nie wstawal, dzieki szybkiej interwencji supportu rps wstal i dziala poprawnie - partycje sa w trybie zapisu...

 

minusy ktore zauwazylem do tej pory:

- łapanie loadu rzedu w przedziale 3 do 6

- zwisy na ssh (trwaja ~2min)

 

korzystam z debiana, demony dzialajace w tle: lighttpd + vsftpd

 

pozatym jestem bardzo zadowolony z rpsa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

Zamówiłem, ale nic ... doszedł tylko mail z linkiem do fakturki ;)

Całe zamówienie (fakturke) posłałem na pomoc@ovh.pl by mieć miesiąc za darmo.

Ile czasu czekaliście około na RPSa?

Bo ja nie mogę się już doczekać ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam rps'a i smiga ladnie, ale niestety po reinstalacji na debiana zniklo mi gdzies 7gb miejsca ;)

 

r11145:~# df -h

System plików rozm. użyte dost. %uż. zamont. na

/dev/sda1 2,9G 1,9G 890M 69% /

tmpfs 234M 0 234M 0% /lib/init/rw

udev 10M 20K 10M 1% /dev

tmpfs 234M 0 234M 0% /dev/shm

 

 

wie ktos moze ocb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;)

Zamówiłem, ale nic ... doszedł tylko mail z linkiem do fakturki ;)

Całe zamówienie (fakturke) posłałem na pomoc@ovh.pl by mieć miesiąc za darmo.

Ile czasu czekaliście około na RPSa?

Bo ja nie mogę się już doczekać ... ;)

 

z tego co wiem Dyrektor Handlowy musi zaakceptowac twoje zamowienie jako "testowe"

 

Witam!

Mam rps'a i smiga ladnie, ale niestety po reinstalacji na debiana zniklo mi gdzies 7gb miejsca :)

 

r11145:~# df -h

System plików rozm. użyte dost. %uż. zamont. na

/dev/sda1 2,9G 1,9G 890M 69% /

tmpfs 234M 0 234M 0% /lib/init/rw

udev 10M 20K 10M 1% /dev

tmpfs 234M 0 234M 0% /dev/shm

wie ktos moze ocb?

 

ja nie wiem, po co ludzi reinstalujecie 500x system?

raz wybraliscie np. debiana, cos zmalujecie w nim nie tak, to google i do naprawy! linux to nie windows ze trzeba reinstalowac nonstop :) tutaj wystarczy pomyslec i do pomocy zaprzegnac googla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedzial ze reinstalowalem nie wiadomo ile? zrobilem to raz z release2 na debiana.

Zrobilem partycje extendet z tego co zostalo (te 7gb) ale nie moze mi jej zamontowac teraz i niewidze jej po fdisk -l

 

ja wiem co to googlarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 2 interwencji człowieka wszystko poprawnie.

 

Michał - mi przy zwisie ssh dodatkowo "zwisa" cały serwer (włącznie z http, phpmyadmin i te bajery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale kto powiedzial ze reinstalowalem nie wiadomo ile? zrobilem to raz z release2 na debiana.

Zrobilem partycje extendet z tego co zostalo (te 7gb) ale nie moze mi jej zamontowac teraz i niewidze jej po fdisk -l

 

ja wiem co to googlarka

 

przepraszam ze odebrales moj poprzedni post jako atak na wylacznie Twoja osobe ;)

 

Michał - mi przy zwisie ssh dodatkowo "zwisa" cały serwer (włącznie z http, phpmyadmin i te bajery)

 

to zwisanie ssh jest bardzo dziwne i zawsze gdy bawie sie na systemowych partycjach (/var; /root ...)..

jeszcze nie zdarzylo sie jezeli pracowalem na plikach w /home..

byloby fajnie gdyby ktos z ovh sie wypowiedzial co moze byc tego przyczyna, bo az mnie ciekawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byloby fajnie gdyby ktos z ovh sie wypowiedzial co moze byc tego przyczyna, bo az mnie ciekawi ;)

NFS, oczywiście ;) Procesy NFS nie mogą się dobić do serwera (ze względu na przeciążenie NAS), w związku z tym się blokują i czekają w kolejce. SSH próbuje coś odczytać z dysku (lub pewnie raczej jakiś proces odpalony w SSH, jak powłoka), NFS nie może dostarczyć, więc proces również się blokuje w oczekiwaniu na dane. Dla czego nie w home? Ciężko powiedzieć gdy nie znam konfiguracji...

 

Przyglądam się temu wątkowi od początku i w sumie póki co, sprawdziły się moje wszystkie przewidywania. Każdy administrator prawdopodobnie wie, że filesystemy sieciowe oznaczją problemy, tutaj nie można więc było ich uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pleple, caly nfs.. ale zobaczymy co na to ovh, jak to rozwiaza ;)

 

godzina 4 w nocy i znow nalezy odnotowac - partycja /home w trybie read/write, pozostale w trybie read...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

witam

 

u mnie tez sa dyski ""read only" co mam zrobic zeby byly do zapisu, reinstal ? hmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam

 

u mnie tez sa dyski ""read only" co mam zrobic zeby byly do zapisu, reinstal ? hmm ?

 

 

reinstall jest zablokowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reinstall jest zablokowany

Tyle razy reinstalowali ludzie systemy ze az wylaczyli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

kurde dalem reboota z panelu i co ? nagle chodzi lol ?

czyli wyjatkowo w tym przypadku kondola to nie wszytko ;)

zobacze jak dlugo bedzie to latało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pleple: NFS potrafi być stabilny i wydajny (czego przykładem jest chociażby DreamHost nie mówiąc już o wielu sieciach firmowych czy uczelnianych, gdzie używa się terminali), tylko trzeba odpowiednio dobrać mu zastosowania. W OVH przedobrzyli chyba z pomysłem bootowania całego systemu z poziomu sieci. Jeśli 15 userów naraz resetuje RPSy a 20 innych robi reinstall to rzeczywiście nie można się dopchać do macierzy bo ilość otwartych plików jest ogromna.

 

Rozwiązaniem jest jak dla mnie instalowanie systemu takich serwerów na pen-drive USB, które kosztują teraz grosze (a 1 GB spokojnie starczyłoby na normalną instalację systemu operacyjnego) a z poziomu NFS'a powinnien być podpięty /home i /var.

 

Burzy to trochę pomysł na RPSa, ale chyba jest jedynym rozwiązaniem mogącym zapewnić jako-taką stabilność przy tak dużej liczbie "pomysłowych" userów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dalem reboota z panelu i co ? nagle chodzi lol ?

czyli wyjatkowo w tym przypadku kondola to nie wszytko ;)

zobacze jak dlugo bedzie to latało ;)

U mnie póki co wszystko działa jak należy... co prawda czekałem na moją maszynę dość długo (złożyłem zamówienie w piątek o 12ej, dostałem serwer w sobotę po 17ej) ale... działa stabilnie, chociaż czytając co tu piszecie boję się go restartować ;)

 

Load faktycznie skakał przy kopiowaniu plików/kompilowaniu w sobotę i zdarzyły mi się tego dnia również krótkie (na szczęśćie raczej kilkusekundowe) "zwiechy" SSH, lecz nie były one jakoś strasznie uciążliwe... wczoraj dość intensywnie pracowałem na serwerze konfigurująć różne rzeczy (przekompilowałem sobie testowo apacza + php5) i nie zauważyłem absolutnie żadnych problemów podczas realizowanych przeze mnie prac.

 

Dodam także iż serwer dostałem bezpłatnie, w ramach testów jakie ogłosiło ovh na swoim forum rozdając 50 RPS'ów. Na serwerze (zgodnie z moim życzeniem w zamówieniu) mam zainstalowanego Debiana 4.0. Prawdopodobnie opłacę tę usługę po zakończonych testach na kolejny miesiąc. Czekam także z niecierpliwością na serwery RPS II i RPS III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem maila od OVH z informacją, że pula darmowych serwerów została wyczerpana(zamówienie wysłałem w piątek).

 

Tym razem sie nie załapałem - może innym razem się uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×