Skocz do zawartości
Gość

Oscommerce na nazwa.pl już nie wyrabia

Polecane posty

Gość

Hello,

 

Jest to post grzecznościowy - wydaje się, że pozjadałem już wszystkie rozumy czytając to forum, ale przyszła chwila, by coś doradzić znajomemu i ja nie wiem co powiedzieć :)

 

Otóż chodzi o www.explo.pl - sklep na ciut zmodyfikowanym oscommerce (wersja premium). Na nazwa.pl czasem rano pada z powodu najprawdopodobniej liczby zapytań lub czasu zajętości procesów i takie tam.. ogólnie trzeba czegoś mocniejszego.. dodam, że obrazki ciągnie z zewnątrz, więc może dlatego to się krzaczy... (słynne home.pl-owskie "skrypt jest zależny od innego skryptu z zewnątrz i wydłuża się czas na jego ukończenie") heh

 

I teraz tak:

VPS plus admin odpada... szukam(y) raczej mocnego shared hostingu, pewnie ze względu na wymagania (miejsce to może i 1Gb max, ale transfer ze 30Gb), przede wszystkim obciążeniowe. Kasa: do 40zł miesięcznie.

Trochę patrzę w stronę neteasy.pl i insane.pl.

 

A co poza tym? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

: )

 

 

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje się, że pozjadałem już wszystkie rozumy czytając to forum

 

Dobrze, że Ci się tylko wydaje :)

 

Genralnie jeżeli mówimy o działalności ecommerce, to wiesz jaki będzie skutek zakupu konta w insane ?

Przy takim padzie jak był ostatnio, Twój klient/ znajomy pojawi się tu 50x aby zakomunikować nam ile talarów jest już w plecy.

 

Jeżeli vps + admin odpada, to zostaje Ci:

 

IQ.pl

kei.pl

 

W sumie jakbyś sam chwile pomyślał to też byś do tego doszedł :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

A czemu tak mały budżet przy sklepie internetowym ?

Zawsze myślałem, iż w biznes sie inwestuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sonin ..koleś miesiąc temu przedłużył nazwa.pl, a tu takie jaja.. hehe ja swoje wiem, ale wiesz jak to jest... to nie moje, a najlepiej się decyduje w swoich sprawach..

 

patrick ja to wiem.. ale to do mnie dotarło dopiero po przenosinach do Gdańska.. w mniejszych miejscowościach kasa rzędu 3 stówy rocznie to ogrom.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, jeśli byłbym na miejscu Twojego znajomego to wybrałbym coś z Twojej stopki :)

 

polecam shared hosting: IQ.pl - profesjonalny hosting od 9 lat w sieci

 

Albo:

 

cenię jakość, support i markę, wybrałem: KEI.pl

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS plus admin odpada... szukam(y) raczej mocnego shared hostingu, pewnie ze względu na wymagania (miejsce to może i 1Gb max, ale transfer ze 30Gb), przede wszystkim obciążeniowe. Kasa: do 40zł miesięcznie.

Może nowe maszyny Progreso?? - nawet masz tam przecież puste konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonin ..koleś miesiąc temu przedłużył nazwa.pl, a tu takie jaja..

 

Nie może dostać zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajmuje sie sklepami OSC i w ciagu ostaniego miesiaca zglosily sie do mnie 4 osoby majace problemy na serwerach nazwa.pl , glownie chodzilo wlasnie o libcze zapytan, blokowanie bazy po rzekomym osiagnieciu limitow

 

o ile w 2 przypadkach moge zgodzic sie z takim stanem rzeczy , to w 2 pozostalych jest to dla mnie bardzo dziwne, sklepy z iloscia produktow rzedu 400 , po 40 kategorii , jednym slowem smiech na sali i takie same objawy , zupelnie jakby limity byly wspoldzielone (wiem dziwnie brzmi , ale te sklapy nie mialy jakis wielkich liczb odslon ani odwolan do bazy - zalozylem liczniki zapytan)

 

podobna 'lipa' (bardziej chodzilo o zamulanie serwerow/lacz) trafila mi sie (klientom) na AZ i Neteasy

 

nie wiem dokldnie co na tych serwerach jest nie tak, ja mialem to szczescie ze pierwsze moje konstrukcje OSC trzymalem na progreso i byla to udana wspolpraca.

 

 

teraz jednego klienta 'przekierowalem' na prohost drugiego na kei i sa zadowoleni

 

 

swoja droga niemalze kazdy OSC ma nackane tych zapytan zupelnie bezsensownie , przy listowaniu produktow bywa ok 200 zapytan do bazy, wiec w równym stopniu polozylbym nacisk na optymalizacjie i uzywanie cache na plikach w OSC jak i dobor serwera.

 

 

przy zapytaniach zlozonych z welu JOINow jak jest nawet w standardowym OSC, przy wiekszej ilosci danych w bazie przydaje sie miec zapac RAMu , w szczegolnosci tego przydzielonego na cache MYSQL , ale to juz VPS/dedyk , chyba ze jakies zaawansowane shared daja mozliwosc takiej konfiguracji...

 

 

 

podstawowe pytanie - jakie obciazenie generuje ten sklep, ile wazy baza, najwieksza tabela w tej bazie, ile jest zapytan generowanych na godzine / na strone ?

 

majac takie dane moza dopiero zaczynac poszukiwania moim skromnym zdaniem - tak zeby zabezpieczyc sie troche na przyszlosc, sklepy maja to do siebie ze czasami sie rozrastaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prohost pewnie napiszą, że skoro przekracza limity, to jego wina... ja mu ciut przebąkiwałem "czy na pewno chcesz przedłużać", no ale cóż... heh

 

shika pozwolisz, że potem jakoś w wolnej chwili skrobnę do Ciebie na privie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kurczę, zapomniałem Ci napisać :D qmpel ma parę pytań.. może publicznie, to się przyda komuś?

 

baza ma bodaj 50Mb.. heh

 

a to tekst od qmpla:

 

"Na sklep jest pewnie kilkanaście tysięcy wejść (sam nokaut.pl daje 5 tys. +

cenomaniak [mniej ale nie wiem ile], yeba.pl, burak.pl, sklepy24 czy cos tam

podobnego tez iles + google) - zapytaj też ich jak możesz z jakiego najlepiej

systemu statystyk korzystać (czy może być np. google analytics? - co

polecają)?"

 

 

BTW. namawiam go na VPS-a w hosteurope.de i chyba to przejdzie : )

do tego rozważymy pewnie przejście na Magento (co o tym myślisz?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

statystyki google w sumie daja duzo danych , jednak dla mnie najczytelniejsze ( i najszybsze w przegladaniu) jest AWStats i az sie prosi zebyscie sobie to postawili na vps/dedyku :D

 

 

Co do Magento to szczerze mowiac nie wiem nawet co to (i nie chce mi sie szukac;) ) , wszytkie moje projekty opieralem na szkielecie OSC (bo ma w maire sensownie zaimplementowany system modulow na klasach) - przejscie na inny skrypt rozwazalbym tylko wtedy kiedy ten nowy bylby 'na maxa' zoptymalizowany pod katem ilosci zapytan i cache'owania niektorych wynikow zapytan/kategorii ect.. wolalbym dopracowac to co jest niz pchac sie w cos nowego czego do konca nie znam :)

 

 

co do VPS to bierzcie duzo RAMu i dajcie go na pozarcie dla MySql :D przy takich ilosciach zapytan cache szybko sie zapcha, zacznie orac dysk tworzac tabele tymczasowe (glownie przy JOIN'ach) i znowu zacznie wszystko mulic;)

 

w ogole to wolalbym slabego dedyka niz mocnego vps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Magento to szczerze mowiac nie wiem nawet co to (i nie chce mi sie szukac;) ) ...

Oj zobacz zobacz. Killer OSC :D

 

... w ogole to wolalbym slabego dedyka niz mocnego vps :)

Zapraszam do wątku o hosteurope :D Zobacz co ma się za 50E jako VPS i za 50E np. w hetzner.de. W końcu mam RAID10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj zobacz zobacz. Killer OSC :D

Zapraszam do wątku o hosteurope :) Zobacz co ma się za 50E jako VPS i za 50E np. w hetzner.de. W końcu mam RAID10 :)

 

z premedytacja nie bede ogladal - odchodze zupelnie od tworzenia sklepow , no moze popelnie jeszcze z jeden dla siebie ale mam juz 'gotowca' wypracowanego podczas roznych projektow (jak pisalem z OSC tylko szkielet zostal) :D

 

w hetzner pewnie cos niedlugo wezme dodatkowo , ale i tak raczej dedyka - chociaz w Polsce mi dobrze, wiec moze wcale nie bede sie rozgladal za granice/ wszystko zalezy od tego jakie beda zalozenia serwisow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do wątku o hosteurope :) Zobacz co ma się za 50E jako VPS i za 50E np. w hetzner.de. W końcu mam RAID10 :D

Będę okrutny...

Obstawiam, że to jest 4x147 GB w RAID10, czyli 294 GB powierzchni użytkowej,

na której będzie conajmniej(!) 20 takich "shared killerów" jak Ty :)

za miesiąc/dwa tam będzie niebotyczne IO/WAIT :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę okrutny...

Obstawiam, że to jest 4x147 GB w RAID10, czyli 294 GB powierzchni użytkowej,

na której będzie conajmniej(!) 20 takich "shared killerów" jak Ty tongue.gif

za miesiąc/dwa tam będzie niebotyczne IO/WAIT wink.gif

 

Jesteś w błędzie. Sama liczona przez ciebie powierzchnia mówi że max miże być ich <6 nie licząc miejsca na system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś w błędzie. Sama liczona przez ciebie powierzchnia mówi że max miże być ich <6 nie licząc miejsca na system.

Naprawdę? Ilość RAMu na HN wskazuje już na conajmniej 8 klientów,

a biorąc pod uwagę overselling i tendencje to niewykorzystywania

przez klientów w 100% przydzielonych im zasobów już na start pez pudła

można stwierdzić, że będzie ich z 10. itd. itd. itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie może być ich do 12 bo jasno jest to określone w umowie i zależy to od specyfikacji danego sprzętu. Jako, że RAMu jest na mojej maszyniej 16GB to może być ich 8, bo 2GB musi być zagwarantowane więc o oversellingu raczej nie może być mowy. Dodatkowo specyfikacja RAID10 i gwarantowane 50GB na konto też wymusza pewne ograniczenie co do ilości klientów per maszyna.

 

No nieee, tak zachwałeś HE a teraz to co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksymalnie może być ich do 12 bo jasno jest to określone w umowie i zależy to od specyfikacji danego sprzętu. Jako, że RAMu jest na mojej maszyniej 16GB to może być ich 8, bo 2GB musi być zagwarantowane więc o oversellingu raczej nie może być mowy. Dodatkowo specyfikacja RAID10 i gwarantowane 50GB na konto też wymusza pewne ograniczenie co do ilości klientów per maszyna.

Nikt przy zdrowych ( ekonomicznych ) zmysłach nie będzie marnował kilkudziesięciu GB

powierzchni RAID10 na SAS/SCSI tylko dlatego, że obiecał BOSSowi i jeszcze komuś

po 50 GB, podczas gdy Ci wykorzystują 10%.

Panowie, z tych serwerów co 5 minut zbierane są próbki wszystkiego czego się da.

Wierzcie mi, jeśli oprócz tych "12 wspaniałych" da się zmieścić 13-go pechowca,

to razem z wami na jednej macierzy on się znajdzie.

No ale dobra, niech będzie 12, czyli Ty + 11 - no BOSS nie bądź taki skromny,

nie zarżniecie tego Della wspólnie? no jasne, że tak... :D

 

No nieee, tak zachwałeś HE a teraz to co :D

Ja nie narzekam wcale na HE, tylko sprowadzam lekko na ziemię,

bo wiem jak ta branża wygląda "od zaplecza" aż za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale dobra, niech będzie 12, czyli Ty + 11 - no BOSS nie bądź taki skromny,

nie zarżniecie tego Della wspólnie? no jasne, że tak... :D

 

BOSS sam da radę ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×