Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Sql Na 1000gp W Ovh

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

mam takie pytanko - na serwerch 1000gp które są dołączane gratis do domen .pl w OVH jest limit bazy SQL 25 Mb, kiedy pisałem do ich supportu dowiedziałem się że kiedy baza tyle zajmuje zostaje zablokowana i klient może usunąć niepotrzebne tabele.

 

Znam jednak osoby ktore mają grubo ponad te 25 Mb właśnie na 1000gp i wszytsko im działa, OVH w tej sprawie milczy. Może mi więc ktoś powiedzieć (najlepiej jakis posiadacz 1000gp) jak sprawa wygląda u niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o innych limitach SQL w tym pakiecie wiesz?

Jest chyba limit 3 jednoczesnych połączeń do bazy, ale to przecież dużo, o ile ktoś nie uruchomi tam czegoś beznadziejnie napisanego, co wykonuje kilka osobnych połączeń do bazy przy każdym hicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum ovh.pl jest taki wątek http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=1589 w którym mowa o przekroczeniu rozmiaru bazy danych:

Możesz przekroczyć. Jeżeli przekroczysz bardziej, baza zostanie przeniesiona (bezpłatnie - będziesz musiał zmienić tylko nazwe hosta db) na bardziej wydajny serwer.

Co prawda, sugerując się datą, jest to stary wątek, ale pewnie dlatego OVH "milczy" w sprawie tych osób, które przekraczają te 25 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

A co powiecie na extreme-fusion + phpbb by przemo z modem spider friendly i tak po 6-7 osób na tym i na tym jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie na extreme-fusion + phpbb by przemo z modem spider friendly i tak po 6-7 osób na tym i na tym jednocześnie?

Gorzej nie mogłeś wybrać? ;> Jeszcze qlweba postaw. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Autorski CMS nie był rozwiązaniem bo nie jestem w stanie go wykonać a inne CMSy jakoś mnie do siebie nie przekonały. Wiem że phpbb by Przemo ma opinię forum dosyć obciążającego ale na np. licencję IPB nie mam kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorski CMS nie był rozwiązaniem bo nie jestem w stanie go wykonać a inne CMSy jakoś mnie do siebie nie przekonały. Wiem że phpbb by Przemo ma opinię forum dosyć obciążającego ale na np. licencję IPB nie mam kasy :D

Jest jeszcze parę innych rozwiązań, np. wymienione smf jako forum. Ty wybrałeś najgorsze. ;) Generalnie, jeśli przesadnie oszczędzasz na oprogramowaniu, to dołożysz do hostingu (i to dużo), kiedy tylko będziesz miał większy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tyle że forum ma już ponad 13k postów, theme który bardzo do niego pasuje no i ciągle prężnie się rozwija . Taka konwersja byłaby dosyć czasochłonna a z tym teraz mam największy problem :/

 

BTW. Dzisiaj przeniosłem pliki i SQL (po wyczyszczeniu szukajki forum) na serwer OVH - kto chce wiedzieć dlaczego niech czyta temat I365.pl, teraz to już naprawdę jestem załamany....

EDIT:

A czy phpbb by Przemo jets takie złe jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt iż nie korzystam z wielu wbudowanych dodatków? Nie potrzebne są mi w nim i całkowicie wyłączone:

- portal

- download

- galeria zdjęć

- shoutbox

 

BTW2. Administrację przepraszam że w sumie to oftop się zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy phpbb by Przemo jets takie złe jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt iż nie korzystam z wielu wbudowanych dodatków? Nie potrzebne są mi w nim i całkowicie wyłączone:

- portal

- download

- galeria zdjęć

- shoutbox

Ja Ci mówię co widzę w statystykach. Mam klientów mieszczących się w 1% i generujących kilkanaście GB dynamicznego transferu miesięcznie, takie Przemo (niezoptymalizowane) potrafi przy takim transferze wyssać np. 20%. Już samo phpbb nie nadaje się w zasadzie na duże fora, a z dodatkami Przema tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Skoro piszemy o połączeniach do bazy na OVH to co to znaczy ze mam na przykład serwer i 10 połączeń do bazy. Że jak postawie forum to tylko 3 osoby jednocześnie na nie będa mogły wejść a reszta Please Wait ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Chyba chodzi o to że 3 osoby musiałby jednocześnie wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro piszemy o połączeniach do bazy na OVH to co to znaczy ze mam na przykład serwer i 10 połączeń do bazy. Że jak postawie forum to tylko 3 osoby jednocześnie na nie będa mogły wejść a reszta Please Wait ??

Chodzi o limit jednoczesnych połączeń do bazy. Jeśli aplikacja jest napisana sensownie, wygenerowanie strony trwa ułamek sekundy, więc ryzyko takiej sytuacji jest niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy phpbb by Przemo jets takie złe jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt iż nie korzystam z wielu wbudowanych dodatków? Nie potrzebne są mi w nim i całkowicie wyłączone:

- portal

- download

- galeria zdjęć

- shoutbox

Przemo zabija serwery nie przez moduły przez Ciebie wymienione, tylko np. przez:

- urodzinki, imieninki, kalendarze

- posty nieprzeczytane od ostatniej wizyty

itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz
- urodzinki, imieninki, kalendarze

 

To mógłbym swobodnie wyłączyć bo i tak na ogół mało ludzi z tego korzystało. Ostatnio wyłaczyłem logowanie robotów w Spider Friendly.

 

- posty nieprzeczytane od ostatniej wizyty

 

No to już jest IMO zbyt wygodne jak na forum takiej wielkości aby wyłaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

phpbb 3 jest jeszcze dosyć świeże i chyba dosyć dziurawe (choć wydaje mi się że i tak lepiej w nim z bezpieczeństwem niż w przemo). Największą zaletą w przemo jest teraz dla mnie mod Spider-Friendly, ale zobaczę jeszcze co zrobię.

 

Konwersja phpbb by przemo -> phpbb2 -> phpbb3 wydaje się dosyć rozsądnym rozwiązaniem, byłyby oczywiście problemy z theme itp. ale jeżeli wszytsko ma chodzić znacznie szybciej to chyba warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No to czy na serwerach OVH postawie takiego kolosa jak Mambo/Joomla! z dużym downloadem (com_remository) i SMF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Dzisiaj przy odbudowie search przekroczyłem 25 mb na SQL, jak na razie zero emaili czy problemów w działaniu konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przy odbudowie search przekroczyłem 25 mb na SQL, jak na razie zero emaili czy problemów w działaniu konta.

Obstawiam, że sprawdzanie wielkości pojedyńczych baz odbywa się nie

w czasie rzeczywistym, a cyklicznie... via cron co godzina/dwie/trzy/...

po czym w przypadku przekroczenia tegoż limitu, wszystkie przydzielone uprawnienia

typu insert do danej bazy są cofane aż do czasu gdy podczas następnego

przebiegu funkcji sprawdzającej rozmiar bazy się nie zmniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tyle że kumpel ma forum (www.wladca.info) też na 1000gp i już od długiego czasu ma ponad 25mb, co więcej, baza ciągle mu się powiększa bo i ilość postów na forum rośnie. Niemożliwe aby przez powiedzmy 2 miesiące nie zostało zablokowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ośmielę się powiedzieć iż jest obecnie zdecydowanie bezpieczniejsze niż przemo.

 

Też mi się tak wydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×