Skocz do zawartości
KoNN

[opinie] Shells.pl

Polecane posty

później się dziwi ktoś czemu jest

Load loadowi nierówny. To nie jest dużo, jak na takie zastosowanie i dwa rdzenie. Odpal `top` to zobaczysz, ze cpu mają zwykle w okolicach 3/4 idle, a iowait prawie nie występuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trw

W jaki sposób rozliczany jest transfer dla kont, ten 1% z 2TB czyli 20GB (dla kont Mini) jest do wykorzystania przez cały rok, czy też proporcjonalnie po 1,67GB miesięcznie?

 

A czy 1% zasobów serwera to dużo; wystarczy na obsługę strony, sesję irc i ewentualnie wget'a zostawionego na screen'ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Było poruszane ale powtórzymy: 20GB transferu masz miesięcznie. Moim zdaniem 1% to dużo choć fajnie by było mieć 100% za tę samą cene :P Na strone spokojnie starczy, co do bootów czy innego samodziałającego cuda to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób rozliczany jest transfer dla kont, ten 1% z 2TB czyli 20GB (dla kont Mini) jest do wykorzystania przez cały rok, czy też proporcjonalnie po 1,67GB miesięcznie?

W teorii jest to 1% z 2TB miesięcznie, w praktyce transfer nie jest mierzony i nie zanosi się na to, by miał być. Jest to podobne rozwiązanie do transferu "unmetered" w wielu serwerowniach, tzn. przycięcia może spodziewać się właściwie tylko osoba, która zacznie ewidentnie przesadzać, szczególnie z uploadem.

 

A czy 1% zasobów serwera to dużo; wystarczy na obsługę strony, sesję irc i ewentualnie wget'a zostawionego na screen'ie?

Jeśli ta strona to nie jest np. wielkie forum Przemo, to powinno spokojnie wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość podpięcia własnej domeny ? Load jest ogromny, ale jakoś da się pracować. Procek z tego co zauważyłem to Pentium Dual Core E2180 2 GHz, a serwery stoją w OVH (Francja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy jest możliwość podpięcia własnej domeny ?

Jeśli chodzi o jakiś mały, prywatny serwis to można spróbować napisać do BOK-u.

 

Load jest ogromny, ale jakoś da się pracować.

E tam. Jeśli przyczyną loadu jest głównie (skrót myślowy) streaming audio, to można osiągnąć nawet 10-20 na rdzeń bez widocznego przeciążenia serwera. Load mówi coś o obciążeniu, jeśli porównujemy dwa takie same serwery, albo wręcz ten sam w różnych okresach czasu. Ciekawsze informacje o stanie serwera daje np. `iostat`.

 

PS. Wczoraj wprowadziliśmy rozwiązanie limitujące zużycie cpu przez procesy działające zbyt długo do wykupionych parametrów konta, więc problemy z osobami które kupują najtańsze konto za 5 zł miesięcznie i próbują stawiać tam duże serwery gier powinny przejść do przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Wczoraj wprowadziliśmy rozwiązanie zużycie cpu przez procesy działające zbyt długo do wykupionych parametrów konta, więc problemy z osobami które kupują najtańsze konto za 5 zł miesięcznie i próbują stawiać tam duże serwery gier powinny przejść do przeszłości.

 

To dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze ;)

Na razie to wersja testowa, ale wydaje się działać bardzo ładnie:

 

13:57:48 shells#~ uptime

13:57:49 up 16:32, 30 users, load average: 0.78, 0.79, 0.81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci ludzie tak psioczą na to shells.pl. Ja tam mam konto od paru miesięcy i nie było żadnych problemów, ani z używaniem, ani z dostępem. A po co kontakt z supportem jak dostęp do ssh jest i można wszystko samemu zrobić (pomijając sytuację, gdy komuś blokują konto, ale sami są sobie winni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem tydzień temu kasę im na konto dziś pojawia mi się informacja, że konto nieopłacone. ŻENADA. Konto powinni sprawdzać codziennie i niech nikt ich nie usprawiedliwia, że to tylko przypadek, bo 3 miesiące temu kiedy kupowałem tą usługę również musiałem się upominać o swoje, bo nie chce im się zalogować i sprawdzić czy siano mają na koncie. Na maile nie odpisują, bo po co? Pierwszego maila z przypomnieniem o istnieniu tej firmy i o tym, że przelałem pieniądze na konto wysłałem na shells@shells.pl 17.02.08. Do dziś nie dostałem odpowiedzi. Drugiego maila wysłałem wczoraj. Numeru telefonu też na stronie nie pojadą, bo liczą się z tym, że są tacy upierdliwi jak ja i zaczną dzwonić i po nich jechać.

 

Jeżeli komuś takie warunki odpowiadają to szczerze polecam tą firmę!

 

Piszę na forum, bo jest tu administrator tych kont i wiem, że jak nie opiszę sprawy na forum to na aktywacje konta będę czekał jeszcze dłużej, a tak gość może się opamięta i zrozumie, że tydzień czekania na aktywacje konta to stanowczo za dużo!

 

Szanowny Panie T,

 

gdyby nie odwalał Pan takiej lipy nie jechał bym po Pańskiej firmie tu na forum, ale ile można czekać?! Gdyby podał Pan telefon na stronie to bym telefonicznie Pana zjechał, bo przecież ludzi to nie obchodzi. PM też nie piszę, bo z doświadczenia wiem, że jak to Pan mi kiedyś napisał "PM sprawdzam raz na jakiś czas" Nie wiem dlaczego, bo o tym że jest nowa wiadomość jak byk wyświetla się na stronie. W ogóle dobrze, że przesiaduje Pan na tym forum. Polecam na stronie dopisać "kontakt ze mną tylko poprzez forum wht.pl, bo maile czytam jak się nudzę".

Tydzień to przecież wystarczający okres by zaksięgować pieniądze! 3 miesiące temu również musiałem się o to upominać, bo nie sprawdzaliście konta. Nie wiem nawet czy mogę pisać w liczbie mnogiej, bo takie tempo świadczy, że przy tym pracuje tylko jedna. Może to i śmieszne, że robię problem z czegoś takiego, ale księgowanie wpłat i kontakt z klientem to podstawa prawda? Zależy mi na tym i skoro płacę za usługę w terminie to chcę ją w terminie otrzymać. Płace - żądam. Krótko i na temat. Proszę się wziąć do roboty, a nie przesiadywać 24 na forum. Jeszcze niedawno chwaliłem insane.pl, ale jak widać nie może Pan ogarnąć tych dwóch spraw dlatego moja dobra rada to zatrudnić osobę, której będzie się chciało zalogować na konto bankowe i zaksięgować wpłatę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby nie odwalał Pan takiej lipy nie jechał bym po Pańskiej firmie tu na forum, ale ile można czekać?! Gdyby podał Pan telefon na stronie to bym telefonicznie Pana zjechał, bo przecież ludzi to nie obchodzi. PM też nie piszę, bo z doświadczenia wiem, że jak to Pan mi kiedyś napisał "PM sprawdzam raz na jakiś czas" Nie wiem dlaczego, bo o tym że jest nowa wiadomość jak byk wyświetla się na stronie. W ogóle dobrze, że przesiaduje Pan na tym forum. Polecam na stronie dopisać "kontakt ze mną tylko poprzez forum wht.pl, bo maile czytam jak się nudzę".

Tydzień to przecież wystarczający okres by zaksięgować pieniądze! 3 miesiące temu również musiałem się o to upominać, bo nie sprawdzaliście konta. Nie wiem nawet czy mogę pisać w liczbie mnogiej, bo takie tempo świadczy, że przy tym pracuje tylko jedna. Może to i śmieszne, że robię problem z czegoś takiego, ale księgowanie wpłat i kontakt z klientem to podstawa prawda? Zależy mi na tym i skoro płacę za usługę w terminie to chcę ją w terminie otrzymać. Płace - żądam. Krótko i na temat. Proszę się wziąć do roboty, a nie przesiadywać 24 na forum. Jeszcze niedawno chwaliłem insane.pl, ale jak widać nie może Pan ogarnąć tych dwóch spraw dlatego moja dobra rada to zatrudnić osobę, której będzie się chciało zalogować na konto bankowe i zaksięgować wpłatę.

 

Pozdrawiam

 

 

Ja nie wiem, mam konto w shells.pl i insane.pl zawsze po zrobieniu przelewu wysyłałem potwierdzenia na meila po ~godzinie miałem aktywne konto q; może wyślij też jakieś potwierdzenie i odrazu dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wysłałem im przypomnienie żeby sprawdzili konto i ani konta ani maila. To już drugi raz stąd takie zdenerwowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja Cię rozumiem, tylko ja od zawsze wysyłam potwierdzenie przelewu to skraca czas oczekiwania o jakieś 90% :P szczególnie jak coś Pocztą Polską puszczam, bo oni to mają swoje 3 dni na puszczenie przelewu później jeszcze jeden dzień pieniądze są w drodze i same opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro za pierwszym razem już byłeś zawiedziony to po co kupowałeś drugi raz?

Znając życie pewnie mail nie doszedł po prostu...

A kto to jeszcze wysyła kasę na konto bankowe za pośrednictwem poczty polskiej?

Mało to banków które mają firmy?

W dzisiejszych czasach chyba nie trzeba mieć skończone 18 lat by stać się posiadaczem konta internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dzisiejszych czasach chyba nie trzeba mieć skończone 18 lat by stać się posiadaczem konta internetowego.

 

Od dawna wystarczy 13 za zgodą rodziców/ opiekunów prawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dawna wystarczy 13 za zgodą rodziców/ opiekunów prawnych.

Ja miałem konto juz koło 16-tki bodajże, a to było daaawno temu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale ja np. wczoraj skończyłem mega ekstra tajne kody z KB24 więc za domeny zapłaciłem na poczcie i wysłałem potwierdzenie bo mam na nią bliżej niż do banku :P czasami jednak 'szybciej' jest iść na pocztę niż do banku się tłuc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shell już działa. Dziękuję.

 

Konto mam w mBanku. Dlaczego przedłużyłem usługę, mimo że było identycznie? Po prostu myślałem, że to jakieś drobne przeoczenie, ale myliłem się i tym razem scenariusz jest bardzo podobny. Serwer pod względem cena/jakość jak najbardziej mi odpowiada. Tylko olewanie e-maili i księgowaniu wpłaty po tygodniu (pewnie gdyby nie forum czekałbym dłużej) mi nie odpowiada. Za 90 dni kończy mi się ważność konta. Przecież nie będę z 3 miesięcznym wyprzedzeniem wysyłał pieniędzy. Przelew idzie dzień. Wpłata powinna być zaksięgowana już następnego dnia. Jak zamawiam coś na allegro to po dwóch dniach mam już towar a tutaj tydzień trwa księgowanie wpłaty. Na prawdę ogromna fatyga dla administratora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przelew idzie dzień. Wpłata powinna być zaksięgowana już następnego dnia.

 

Ojj nie koniecznie. Jasne, rzadko się zdarza żeby szło tydzień, ale w polsce banki korzystają z systemu ELIXIR ( tu masz godziny sesji: http://sesje-elixir.pl/index.php ). Dodatkowo jeśli się nie mylę pieniądze muszą być zaksięgowane przy skoku 'między bankami' (tutaj były chyba 3 sesje jeśli pamiętam dobrze to co mi koleś z BPH podesłał - niestety nie mam już tego maila).

 

Swoją droga jak już OT robię to swego czasu wyczytałem że jeśli chodzi o bankowośc elektroniczną to w Polsce i tak jest dobrze - swego czasu mieliśmy chyba najszybsze przelewy międzybankowe w europie.

 

PS. T, faktycznie, jakiś moduł, ot choćby płatności.pl byłby fajny w insane - bo od pewnego czasu się przekonuję do płacenia w necie kartą i muszę przyznać że nawet wygodniej dla mnie niż przelewami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podziwiam cierpliwość T. Ale moim zdaniem nie powinieneś odblokowywać już więcej konta. Nie umie czytać regulaminu i oferty? Niech spada na drzewo :( To przykre, jak ktoś za 9 zł chce, aby cała firma na głowie stawała z jego powodu :)

 

Choć mała sugestia: dobrym obyczajem jest podawanie pełnych cen w ofercie - czyli razem z podatkiem VAT.

Vat w cenach to już nie tylko zwyczaj.

 

 

Istotnie podajemy ceny bez VAT w ofercie (oczywiście z odpowiednią informacją) po to, żeby Klient mógł łatwo porównać ofertę, bo w takiej formie podaje ceny prawie cała konkurencja. Nie ma natomiast mowy o wprowadzaniu Klienta w błąd, bo na podstronie "płatności" podane ceny zawierają podatek VAT, a każdy Klient musi na tę stronę trafić przed opłaceniem konta.
Radzę zapoznać się z ustawą z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, link: http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=238605

 

a dokładniej z :

Art. 6. 1. Praktykę rynkową uznaje się za zaniechanie wprowadzające w błąd, jeżeli pomija istotne informacje potrzebne przeciętnemu konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy i tym samym powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
4. W przypadku propozycji nabycia produktu, za istotne informacje, o których mowa w ust. 1, uznaje się w szczególności:

 

[..]3) cenę uwzględniającą podatki lub, w przypadku gdy charakter produktu nie pozwala w sposób racjonalny na wcześniejsze obliczenie ceny, sposób, w jaki cena jest obliczana, jak również wszelkie dodatkowe opłaty za transport, dostawę lub usługi pocztowe lub, w sytuacji gdy wcześniejsze obliczenie tych opłat nie jest w sposób racjonalny możliwe, informację o możliwości powstania takich dodatkowych kosztów;

 

A to komentarz od Izabeli Szewczyk, zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Konsumenckiej w UOKiK:

 

Co istotne, nowe regulacje nie dotyczą tylko sprzedaży towarów, lecz także usług – tu należy zwrócić uwagę na szeroką definicję produktu. Inna ważna definicja to propozycja nabycia produktu – chodzi o informację handlową, która wskazuje cechy produktu oraz jego cenę w sposób właściwy dla użytego środka komunikacji handlowej. Radzę zachować maksymalną ostrożność przy konstruowaniu wszelkich reklam. Zaniechaniem wprowadzającym w błąd będzie np. pominięcie w takiej propozycji istotnych cech produktu, pełnej ceny (uwzględniającej podatki, sposoby wyliczenia ceny oraz opłaty dodatkowe).

 

I ostatni cytat z rp.pl:

 

Konsument może żądać od firmy zaniechania zakazanej praktyki i usunięcia jej skutków. Nie musi koniecznie sam dochodzić swoich racji – jego interesów mogą też bronić powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów, krajowe lub regionalne organizacje konsumenckie, rzecznik praw obywatelskich i rzecznik ubezpieczonych. Jeśli konsument udowodni, że firma stosuje nieuczciwe praktyki i wprowadziło go to w błąd, to sąd może np. zdecydować o publikacji w gazetach przyznania się do błędu, przeprosin, jak również zobowiązania, że takie praktyki nie będą się powtarzać. Klient może też żądać, aby firma przeznaczyła określoną kwotę na jakiś cel społeczny. Decyzja o obciążeniu taką kwotą należy wtedy do sądu.

 

Powinien więc pan Insane zmienić cenniki... oraz uważać na przyszłość z takimi praktykami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\user>ping shells.pl

Badanie shells.pl [91.121.81.217] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 91.121.81.217: bajtów=32 czas=125ms TTL=50
Odpowiedź z 91.121.81.217: bajtów=32 czas=115ms TTL=50
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 91.121.81.217:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 2, Utracone = 2 (50% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 115 ms, Maksimum = 125 ms, Czas średni = 120 ms

C:\Documents and Settings\user>ping shells.pl

Badanie shells.pl [91.121.81.217] z użyciem 32 bajtów danych:

Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Odpowiedź z 91.121.81.217: bajtów=32 czas=127ms TTL=50

Statystyka badania ping dla 91.121.81.217:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 1, Utracone = 3 (75% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 127 ms, Maksimum = 127 ms, Czas średni = 127 ms

C:\Documents and Settings\user>

I tak już od kilku godzin dziś :D

Nic nie działa ...

Użytkownicy nie zostali uprzedzeni, że będzie jakaś planowana przerwa, a i nic za czekanie nie dostaną.

 

Żeby jednak tylko nie narzekać :)

Host-tracker.com wykazuje od początku roku 99.99% uptime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PING shells.pl (91.121.81.217) 56(84) bytes of data.
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=1 ttl=53 time=47.5 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=2 ttl=53 time=47.5 ms
...
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=41 ttl=53 time=46.2 ms

--- shells.pl ping statistics ---
41 packets transmitted, 41 received, 0% packet loss, time 40047ms
rtt min/avg/max/mdev = 44.631/47.376/57.700/2.431 ms

 

a sprawdzales z innego miejsca (IP)? traceroute robiles - wiesz gdzie te pakiety gina?

 

na Host-tracker.com to bym za mocno nie polegal. np. w marcu pokazal mi dla jednej strony 97.86% a dla drugiej 99.97%. obie na tym samym hoscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
@	WARNING: REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!	 @
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
IT IS POSSIBLE THAT SOMEONE IS DOING SOMETHING NASTY!
Someone could be eavesdropping on you right now (man-in-the-middle attack)!
It is also possible that the RSA host key has just been changed.
The fingerprint for the RSA key sent by the remote host is
02:11:f2:db:ad:42:86:de:f3:10:9a:fa:41:2d:09:77.
Please contact your system administrator.
Add correct host key in /home/bartek/.ssh/known_hosts to get rid of this message.
Offending key in /home/bartek/.ssh/known_hosts:1
RSA host key for ssh.shells.pl has changed and you have requested strict checking.
Host key verification failed.

 

ciekawe, ciekawe ...

 

PING shells.pl (91.121.81.217) 56(84) bytes of data.
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=1 ttl=50 time=65.5 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=2 ttl=50 time=63.8 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=3 ttl=50 time=64.7 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=4 ttl=50 time=64.8 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=5 ttl=50 time=65.7 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=6 ttl=50 time=63.7 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=7 ttl=50 time=63.6 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=8 ttl=50 time=65.7 ms
64 bytes from shells.pl (91.121.81.217): icmp_seq=9 ttl=50 time=65.7 ms

--- shells.pl ping statistics ---
9 packets transmitted, 9 received, 0% packet loss, time 8008ms
rtt min/avg/max/mdev = 63.668/64.846/65.776/0.879 ms

 

ping niby daje odpowiedź, ale nie ma dostępu do serwera.

Sprawdziłem też dziś u kolegi i nic.

Ani na Windzie ani na Linuxie nie można się połączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×