Skocz do zawartości
exe

Jaki Laptop Wybrać ?

Polecane posty

Miałem już okazję pracować dłużej na: FS, HP, Toshiba...

Jak dla mnie tylko IBM, a wiem co mówię, bo mam w domu 4 takie,

przy czym dwa używane z Allegro... wszystkie nie do zdarcia. :)

Nie zachwycają one może designem, ale to nie oto tutaj chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby nie brać wynalazków typu acer (unikać jak ognia!), asus, benq, maxdata, medion i tym podobne. Ja pracuję na HPku i chwalę sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy sytuacja do tego zmusza pracuje na używanym IBM T22 z allegro, są naprawdę solidne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage na wyswietlacz, potem ram...

bardzo duzo moich znajomych ma laptopy i wlasciwie spelniaja funkcje stacjonarki. moze na poczatku posiadania sie lazi gdzies z laptopem bo to frajda. ale jak sie juz ustawi gdzies to stoi :) wygoda jest taka ze mozna sobie go wziasc do lozka na kolana itd... ale to zawsze kabelek do zasilania jest w zasiegu.

ostatnio kupowalem toshibe l30-10y, chyba sie miesci w cenie 2k ale nie wiem czy w polsce. ma swietny wyswietlacz. czego nie widzialem np w ibm, hp itd...

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze, żeby nie brać wynalazków typu acer (unikać jak ognia!), asus, benq, maxdata, medion i tym podobne. Ja pracuję na HPku i chwalę sobie.

Mam nadzieję, że ten asus to niechcący Ci wskoczył. Porównywać tą firmę do mediona? Moim zdaniem to idealny kompromis pomiędzy ceną, a jakością. Kupując jakikolwiek model Asusa wiesz za co płacisz. Sam zresztą od prawie roku używam modelu A6KM-Q031 i sprzęt daje radę, a pracuje prawie non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się IBM T40, T42, X40 itd. Wystartowała nowa firma sprowadzająca masowo te laptopy i namierzyłem ich stoisko w Szczecinie :) Za 1500-1800zł można piękne maszyny kupić :) Żaluję teraz, że się pospieszyłem i kupiłem DELLA D600 bo jakość ekranu w laptopach używanych jest ich słabym punktem a IBM miały o wiele lepszą jakość niż Delle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj bawiłem się IBM T40, T42, X40 itd. Wystartowała nowa firma sprowadzająca masowo te laptopy i namierzyłem ich stoisko w Szczecinie :lol:

Jak byś mógł to podaj jakieś namiary na tą firmę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.polbit.eu

 

sklep

CH GALAXY

parter, koło skałki

tel. 091 483 93 07

galaxy@polbit.eu

 

magazyn

ul. 1-go Maja 36

tel. 091 455 34 99

fax 091 886 19 10

 

POLBIT

ul. Krzywa 31

71-026 Szczecin

 

Aukcje na Allegro:

http://allegro.pl/my_page.php?uid=1761934

http://allegro.pl/my_page.php?uid=6623700

 

///

 

Stałem dzisiaj z godzinę o oglądałem sobie te IBM plując sobie w brodę, że kupiłem DELLa :/ Co nagle to po diable :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam od jakis 8 miesiecy asusa

sprawuje sie wysmienicie :lol:

 

Ja mogę powiedzieć, iż nie polecam acera.
to prawda ze serwis maja u naszych poludniowych sasiadow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie bo sie naklejka w polowie starla a nie chce mi sie wyjmowac pudla z gwarancjami

seria ASUS F3JC

Klasa procesora Intel Core Duo

Kod procesora T2250

Prędkość procesora 1,73 GHz

Przekątna ekranu LCD 15,4 cali

tylko w specyfikacji mam ze jest Bluetooth ale nie udalo mi sie go uruchomic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że ten asus to niechcący Ci wskoczył. Porównywać tą firmę do mediona?

 

Nie, asus wskoczył mi celowo. Nie warto brać tego złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woofer: Problem w tym, że Asus = Medion :lol:. Podobnie zresztą jak = ECS, Gericom i jeszcze dziesiątki innych tanich marek, które tak naprawdę sprzedają w budżetowych edycjach swoich laptopów to samo pod innym brandem.

 

Przykładowo:

http://www.defector.de/docs/md9467.jpg - Medion MD9467

http://www.computerra.ru/pubimages/50253.jpg - ASUS L8400

 

Medion md9675 = ASUS L2xxD itd, itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, asus wskoczył mi celowo. Nie warto brać tego złomu.

W takim razie poprosiłbym o jakąś konkretną argumentację. (co takiego się dzieje w tych złomach, że zasługują na takie miano?, może chodzi o to, że klawiatura zaczyna się błyszczeć po kilku miesiącach?), pytam poważnie bo może mam zacząć się bać.

 

patryk, no dobrze. Porównałeś kilkuletnie modele, może i chłopaki się dogadali by sprzedawać ten sam produkt pod kilkoma szyldami, ale szukam i szukam, nie mogę znaleźć nowych modeli Asusów jako Medionów... słabo szukam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acer największe gówno jakie jest

Ale Hp Compaq nx6310 Jest jak najbardziej OK

I z góry ostrzegam tak jak przed acerem MaxData Starszą niż 1 rok to wielkie ....

Czy ma ktoś Toshiba Nowa Satelita taka z odblasującym powłoką na wierzchu Bo się przymierzam do kupna Bardzo ładna i ma niezłe nagłośnieni dobrej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoofeR: niestety od dłuższego czasu nie mam kontaktu z laptopami Asusa, ale śmiem uważać, że jeśli nawet drivery są do nich pod wspólnym szyldem - http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=8891 to nadal chłopaki w jakieś fabryczce robią laptopy pod dwoma brandami. Coś jak z samochodami Chevrolet u nas, które Chevroletami są tylko z nazwy, a w innych krajach potrafią nazywać się Daewoo czy jeszcze inaczej i mieć inne przednie światła :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś Toshiba Nowa Satelita taka z odblasującym powłoką na wierzchu Bo się przymierzam do kupna Bardzo ładna i ma niezłe nagłośnieni dobrej firmy

Mam 2 takie toshiby, jedna z promocji ElectroWorldu w Łodzi (kosztowała 2,1k) - działa OK, i nowa toshibę A200 z "odblaskową" matrycą - także działa OK.

 

Kolory są żywe, na A200 mam Vistę - wygląda jeszcze bardziej kolorowo i pastelowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ten wątek więc chyba powinienem napisać co wybrałem. Szczerze to trochę wszystkich zaskoczę, bo dla kumpla powiedziałem co kupiłem to powiedział "co to, to firma?" :)

 

Więc wybrałem Benq Joybook A52.

 

Matryca jest świetna, procek core duo, ma 2 minusy pamięć ram jest współdzielona z kartą grafiki, ale i tak mam do użytku ~850 MB i bateria trzyma półtora godziny. Linux ubuntu bez problemów widzi wszystkie urządzenia, tylko nie mam gdzie sprawdzić wifi ale w każdym bądź razie jak klikałem dla testów to szuka sieci a więc też jest "chyba" ok

 

Z zakupu jestem zadowolony, męczę go już 5 dni i żadnych wad ukrytych nie widzę materiały użyte są solidne, ale wszystko okaże się przy dłuższym użytkowaniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link do specyfikacji:

http://benq.pl/products/joybook/?product=8...p;page=features

Zapłaciłem za niego 2550 zł plus przesyłka, więc można powiedzieć okazja, choć ta firma nie ma wyrobionej marki w laptopach, może dlatego trochę ceną walczą, ale też nie miał zainstalowanego żadnego windowshita :) to też na cenę korzystnie wpłynęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam nad HP. 1.5 godziny działania Benq to bardzo niewiele. Mozę ta karta graf. tyle wymaga? Pozatym laczka można kupic 100PLN taniej http://notebooki.pl/notebook/pokaz/10675/

 

A więc widzę dlaczego dostałem gratisy :) (torba i myszka)

 

Ja polecam HP. Lepiej kupić najtańszego lapka w miarę porządnej marki, niż "okazyjnie" zabawkę.

 

Osobiście tak nie uważam, to że jest parę firm (dell, toshiba, hp czy apple) nie znaczy że tylko i wyłącznie trzeba je kupować. Jak powstaje np. firma hostingowa to od razu nie wolno tam kupować konta? Jestem zadowolony z tej "zabawki" i przy obróbce grafiki jest dobry a notatnik i open ofice się nie zacina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa... a później na grupach dyskusyjnych jest po 10 tematów na tydzień, że acery się rozlatują, że asus schodzi na psy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji jest, ale nie wybrałem ani acera ani asusa :) Zobaczymy jak benq będzie działać, ale komentarzy o tej firmie jest mało więc zawsze zasilę grono albo zadowolonych albo zdenerwowanych. Na razie zasilam tą pierwszą grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×