Skocz do zawartości
exe

Jaki Laptop Wybrać ?

Polecane posty

do mnie właśnie przemawia benq :ph34r: do wrocka mam 45 minut więc + z gwarancja :P Tak samo wygląd ładniejszy ... teraz szukam jeszcze opinii na necie :> Ale czekam też na wasze ;p

 

z f-s nie podoba mi się wygląd oraz jego karta graficzna :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to się nie martw :unsure: wzrok mam bdb i pracowałem na tych z błyszczącą matrycą :ph34r:

Do czasu mój drogi... do czasu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czasu mój drogi... do czasu. :unsure:

 

 

nio nie ważne :) Siedziałem kiedyś ponad tydzień po 12 g. na moją pracą przy "błyszczaku" i oczy nic mi nie "mówiły" :P Teraz to będzie raz na dwa dni po 2 godziny :) Czasem trza coś napisać szybko czy zrobić a stacjonrka zajęta :ph34r: Chodzi mi o to żeby kupić dobrego laptopa do 2 tys. i nie używanego... Bo jakoś mi nie podchodzą ... :) Wole coś min z 2 letnią gwarancją i dość stabilnego :) no i żeby nie było problemu z gwarancją ... Dlatego do mnie przemawia benq :> Bo mam do sklepu autem jakieś 50 minut do Wrocka :)

 

A wy co możecie mi polecić ?? Chyba że coś innego ciekawego ? :> i żadnych acerów ... bleee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarek, Benq to marka Acera :unsure:. Co prawda nie wiem czy po masie kłótni i dziwnych inwestycji Acer pozbył się udziałow w Benqu czy nie, w każdym razie to te same korzenie.. A od września będzie trzecia marka z tej serii pod milutką nazwą Qisda - Benq będzie pod nią sprzedawał monitory lcd i inne cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm..... to teraz mnie zgięła w pół twoja odp :unsure:

 

To teraz sam nie wiem co już wziąć :> Czytałem bdb opinie o laptopach benq na necie... raczej nikt się nie skarżył ; p

 

Jeszcze do walki wkracza to:

http://allegro.pl/item229325908_idealy_del...wifi_sxga_.html

 

Ale Toruń... hmm... 3 miesiące gwarancji... bateria pewnie do kitu.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po około miesiącu testowania nowego Lenovo 3000 N100 mogę wyliczyć:

plusy

- brak większych problemów przy instalacji/konfiguracji oraz użytkowania Debiana etch +KDE

- praca baterii ~3h przy pracy: kde, odtwarzacz mp3, przeglądarka www, jakieś komunikatory +drobne programiki (w samym trybie tekstowym jeszcze nie testowałem ale mam zamiar)

- praktycznie nie słychać laptopa przy pracy, nie licząc włączania wiatraczka od czasu do czasu ale on również jest bardzo cichutki

- przełącznik do wyłączania/włączania karty WiFi co wpływa na długość pracy na samej baterii

 

minusy

- wszystkie cztery gniazda USB zlokalizowane po bokach, a z tyłu na prawdę przydałby się chociaż jeden

- brak stałych klawiszy: home, end - aktywowane przez specjalny po lewej stronie na dole 'Fn' (trochę ciężko się przestawić)

 

Póki co więcej aktualnie nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa dni temu takie "cudo"

 

L30-10X

 

2100 zł w AVANS ;)

 

 

PLUSY:

- Bardzo Dobra matryca. Pod dużym kontem widać wszystko bardzo dobrze. Kolorki tak samo dobrze :lol:

- Też nie miałem problemów z instalacją debiana etch

- Tak samo jak Adrian Tego laptopa też nie słychać w ogóle :lol: Raz na 2 minuty jakoś na 5 sek włącza się wentylator i też nie zbyt głośny

- wygląd prosty i elegancki

- wifi działa mi po domu normalnie bez problemu

- nie za ciężki

- Gwarancja 24 miechy. door - to - door

 

 

MINUSY:

- Bateria trzyma około 1,5 - 2 godziny... no cóż ale na co liczyć za taką cenę:-) (praca only ff, shh, winamp)

- Brak "diody" przycisku CAPS-LOCK (troszkę utrudnia życie :P )

- 2 porty USB (mi wystarcza)

- Brak S-video (przydało by się :> )

- Brak bajerów: kamerki, mikrofonu, myszki czy pokrowca

 

P.S.

W dwa dni już go "popsułem" i muszę odstawić do serwisu ;-) Sam bym go naprawił ale "boję" się o gwarancję i to że go z powrotem nie złoże :-D

 

Podsumowując:

za tą cenę nie ma lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS

Moja wersja akurat nie ma tego bajerka.

Jest również niby ta sama wersja co mam aktualnie ale z wbudowaną kamerką, miałem go wziąć ale akurat brakło im w magazynie, zresztą jakoś nie przepadam za tymi wszystkimi dodatkami z których w praktyce i tak się nie korzysta nie wspominając o ich jakości ;P

 

@jarek... co w nim takiego naprawiłeś :lol:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrian

 

hm... aż wstyd się przyznać wam... :-p

 

Popsułem "BIOSA" ;) heh.. :P

 

Instalowałem sobie koło 3 rano stery do XP (bo vista to syf :lol: ) No i ściągłem sobie wszystkie stery z toshiba.pl do mojego lapka ;-) No i kurde rozpędziłem się i instalowałem prawie wszystko po kolei ... No i oczywiście już pod sypiałem ;-) No i rozpakowałem "bios2121334.zip" no i był tam plik (nie wiem jak to nazwać ;-p) "win.exe" (który jest niby spakowany ) No i klikłem na niego a chciałem tylko żeby się rozpakował i chciałem przeczytać "readme" :) No a ten bydlak zaczął mi się update'ować... no i oczywiście jeszcze źle... ;f No i teraz niby się włącza ale monitor mi "nie odpowiada" :lol: heh... Tzn że mam problem teraz z biosem.. No jakoś tak to wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

no.. kumpela kupiła Acera za niecałe 2k - jakieś Core 2 Duo chyba i nie wiem, czy pamiętam dobrze, bo to była impreza :lol: ale chyba ..512Mb RAM... i oczywiście tępaki do tego wrzucili Vistę... indeks ma w miarę, bo 2.0 (czyli Office, Gadu Gadu i koniec ; ), ale i tak już jej powiedziałem, że trza będzie XP wgrać.. tylko byłem za bardzo pijany, żeby to zrobić akurat wtedy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomiłem viste na moim to patrze a zabiera na samo wejście 450 MB :lol: Więc godzina zabawy na viscie :lol: I reinstall na xp ;f a potem taka wpadka...... heh .. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniamy sie uwagami i opiniami o sprzecie, wrzuce trzy grosze od siebie.

 

Pacjent: HP nx8220

 

Konfiguracja: Centrino 1.6GHz, matryca 15.4, 1GB RAM, 60GB HDD 5400RPM, Radeon X600 64MB, DVD Multi-R/RW, Win XP Pro SP2

 

Plusy

 

- Bardzo przyzwoita wydajnosc pracy z pulpitem (Word, Excel, WWW, Outlook etc.)

- Grafika z PS i VS 2.0 (pracuje w branzy gier komputerowych, wiec Intel GM900 itp nie jest dla mnie akceptowalny)

- Dosc przyzwoita bateria. Po poltora roku dzialania nadal trzyma ok. 2.5 godziny

 

Wady

 

- Kiepska matryca (mizerne kąty, przekłamania przy przejsciach miedzy kolorami, kiepsko widoczny obraz przy intensywnym oswietleniu)

- Gniazda USB tylko po bokach, co przeszkadza gdy np. z ktorejs strony wystaje nadajnik radiowy do myszki.

- Fatalny naped DVD-R/RW (problemy z odczytem, powolny zapis, powolna praca z nieprzyjemnym odglosem).

- Bluetooth działa wyłącznie wtedy, gdy włączona jest sieć wifi. Po wyłaczeniu modułu wifi, BTrównież przestaje działać.

 

Podsumowanie: Sprzet jak dla mnie jest OK. Czasami brakuje mi mocniejszej karty graficznej z powiedzmy 256MB RAM oraz ekranu 17 cali, ale generalnie laptop sprawuje sie bardzo przyzwoicie. Do tego stopnia, ze coraz rzadziej korzystam w domu ze stacjonarnego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po około miesiącu testowania nowego Lenovo 3000 N100 mogę wyliczyć:

 

Hmm mam ten sam model ale z czytnikiem linii papilarnych - fajna sprawa na Win - żadnych haseł nie wpisujesz a i nikt nie wejdzie bez mojego palca ;)

Do minusów dodam dość głośny dysk - zresztą jakiś noname jak dla mnie bo zaglądałem do środka.

Również minusem jest wysoka cena, ale wiadomo za markę się płaci.

 

A przełącznik do WIFI jest również przełącznikiem do BT co dodatkowo pożera baterię - minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadnych haseł nie wpisujesz a i nikt nie wejdzie bez mojego palca ;)

 

 

chyba że ktoś ci go odetnie ;] hehe.. <joke> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Addendum - W moim HPku z wifi/bt jest identycznie jak w Twoim Lenovo. Dodaje zatem kolejna wadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest bardzo ważna klawiatura w laptopie, a niektóre firmy mają udziwnienia w nich. Wyliczam:

ibm, fujitsu zamieniony ctrl z fn, (przeszkadza jak ktoś się nauczył że ctrl jest w samym rogu)

toshiba tu jest najgorzej zamieniony prawy alt z przyciskiem funkcyjnym

Nie wiem co kierowało projektantów tych laptopów ale nie są to za udane rozwiązania dla tych co piszą bezwzrokowo szczególnie toshiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przyzwyczajenie się do tego, że ctrl jest "o jeden w prawo" w moim Thinkpadzie zajęło kilka godzin, nie więcej. Z laptopami tak już jest, że jak siadam do jakiegoś innej firmy to musi minąć trochę czasu zanim się przestawię. Większe problemy niż lokalizacja ctrl stwarza mi ENTER, którego używam dużo częściej niż ctrl a który potrafi mieć przeróżne kształty. Tak czy siak, myślę że nie warto się kierować takim drobnym szczegółem przy zakupie bo to jest niewygodne co najwyżej tylko przez pierwsze godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą klawiaturą to racja... ale na szczęście pomału zaczynam się przyzwyczajać do korzystania z tego 'Fn' zwłaszcza przy przewijaniu okienek w różnych aplikacjach i ogólnym szybkim posługiwaniem się klawiaturą.

 

A co do hałasowania dysku jak i napędu optycznego to w ogóle nie mam się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już widziałem takiego laczka co miał enter mniejszy do Esc. Także fantazja chińczyków nie zna granic. Dla zwolenników klawiatur tradycyjnych na laczka jest kilka rozwiązań. keyboard via USB lub 17" notebook jak np Toshiba :-) Prawda ogólna jest taka ze markowy sprzęt (IBM, TOSHIBA) jest o niebo lepszy od wynalazków jak Acer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tym razem Ja stanąłem przed wyborem laptopa do 2000 zł

 

 

 

Pomimo słabych opini i Acerze ich oferta bardzo kusi :) np.

 

http://allegro.pl/item244746663_acer_5220_..._gwarancja.html - 2 GB ramu w laptopie za taka cenę O.o

 

Z innych ciekawych ofert :

http://www.ceneo.pl/373351

 

http://www.ceneo.pl/455332

 

Co o tym sadzicie ? Taki laptop miałby mi służyc głownie do ? www, muzyki, czasem jakiś film, IDE (powiedzmy devc++), i od czasu do czas jakąś niezbyt wymagająca gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie robiłem system tej kumpeli, która kupiła Acera.. wzięła Extenso 5200.. oczywiście z Vistą (własnie to robiłem - wrzucenie XP i wszystkiego co trzeba).. minusy na początek: grafika od intela (choć nie znam się na laptopach, to chyba lepiej nvidia go, nie?), RAM chyba 256.. hmm.. chociaż może i 512? kurcze, nawet nie zauważyłem.. dysk ok, 80tka.. portów ile trzeba, w sumie standard... ale gdzieś czytałem, że są lepsze w tej cenie od acera.. ja chyba bym wziął jednak coś z przeceny, albo poleasingowca za 1500, ale z parametrami jak za 2500..

ogólnie fajny sprzęcik.. trochę wkurzająca powłoka Glare.. heh

 

kurcze, fajny sprzęt teraz można za ok. 2000 wyhaczyć.. qmpel w Holandii składa MANy (jako robol z kluczem) i mówi, że w Polsce tańsze notebooki (po DWÓCH miesiącach tam zamówil laptopa tutaj i go odbierze wkrótce, nie wiem co wziął)..

 

a inni? co myslicie o Acerach? A co z Benq i przecenianymi Fujitsu-Siemensami? Śmiesznie wyglądają czasem, ale gdzieś kiedyś czytałem, że dobra firma to już "połowa sukcesu" heh.. o, to ten link wyżej..

 

EDIT: właśnie przeczytałem Tomiego wyżej nt. Acera.. i chyba się zgodzę... a mówiłem kumpeli, żeby poczekała z zakupem, że coś poniucham.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×