Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poszukuję wydajnego Vps pod serwer gier

Poszukuję wydajnego Vps pod serwer gier gry l4d2 vps

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

Poszukuję wydajnego Vps pod serwer gier

#21 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1423 postów
  • Firma:Tiktalik.com
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wojciechowski

Napisany 19 wrzesień 2016 - 12:03

Pytanie czy testowaliście to w praktyce, czy tylko przeczytaliście artykuł i "tak wam się wydaje"? :)

Xen balloning z przytoczonego nie ma nic wspólnego z oversellingiem pamięci rodem z OpenVZ lub KVM, które po prostu zrzucają do swapu kiedy brakuje ramu.

Balloning polega na tym, że proces wewnątrz maszyny wirtualnej jest w stanie zaalokować pamięć i powiedzieć hypervisorowi, że "tą pamięć możesz użyć gdzie indziej" - Widać to np na "free", które pokazuje wtedy mniejszą ilość pamięci niż powinno lub pokazuje np. że 400/500 RAM jest zajęte kiedy powinno być max 100/500 bo chodzi tylko apache.
W skrócie. Jeśli ktoś ballonuje VM'kę jest to widoczne tu:
/proc/xen/balloon
W tym pliku są informację na temat tego ile pamięci zostało "wybalonowane" z instancji
Jeśli plik nie występuje, to prawdopodobnie moduł balloningu nawet nie został uruchomiony w kernelu i nie ma opcji aby "wyciągnąć" z instancji żadnej pamięci.

Pozdrawiam "znafców"! Szkoda, że po moim komentarzu w poprzednim temacie również się przymknęliście i straciliście argumenty ;) Standard w internecie. "Nie znam się ale się wypowiem".
  • 0

#22 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 13:11

Pytanie czy testowaliście to w praktyce, czy tylko przeczytaliście artykuł i "tak wam się wydaje"? :)

Testowałem w praktyce, razem z moimi własnymi łatkami, które usprawniają overcommitting jeszcze bardziej, plus dobierają config adekwatnie pod cel, np. poprzez aktywne używanie KSM. Działało to dużo lepiej i wydajniej od OpenVZ, nawet pod dużym obciążeniem, dzięki czemu przekonałem się do KVMa i ruszyłem ze starego jak świat OpenVZ. Razem z tym kilkanaście dedyków po kilkadziesiąt GB pamięci każdy, które administruję i jestem odpowiedzialny właśnie za kernela + rzeczy nisko-poziomowe.

Nie wiem czy mam Ci screenshota z terminala wysłać żeby Ci pokazać jakim jesteś "znafcą" czy oszczędzić wstydu, że idziesz w zaparte twierdząc, że wszystkie moje serwery sobie ubzdurałem, a KVM czy XEN nigdy nie pozwolą na overcommitting. Może powinienem otworzyć własny hosting z VPSami na Xen/KVM skoro to taka zakazana wiedza :). Wypełniłbym niszę, którą mi kreujesz wmawiając ludziom, że nie może być oversellingu.

Edytowany przez Archi, 19 wrzesień 2016 - 13:14.

• 2

#23 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1423 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 15:23

dzięki czemu przekonałem się do KVMa

a KVM czy XEN nigdy nie pozwolą na overcommitting.

Może powinienem otworzyć własny hosting z VPSami na Xen/KVM skoro to taka zakazana wiedza :).

Może nauczysz się czytać i zrozumiesz, że cały czas wypowiadam się o XEN'ie i o tym, że XEN w "niejawny" (czytaj nie widoczny dla użytkownika) sposób nie pozwala na overcommit pamięci i przestaniesz mi cały czas wciskać, że XEN pozwala, bo przeczytałeś jeden artykuł i na codzień korzystasz z KVM w którym się da.

Chyba, że znasz jakiś inny sposób na overcommit pamięci w XENIE niż balloning, którego dodatkowo nie widać z poziomu DomU (jakbyś nie wiedział "DomU" to wirtualka w XENie - piszę, żebyś znów przypadkiem nie pomylił XEN'a z KVMem)
  • 0

#24 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 19 wrzesień 2016 - 19:21

Krzysiu oferujecie cos więcej jak 16GB ramu?

• 0

#25 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1423 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 20:41

W ofercie oficjalnie nie mamy, ale te maszynki mają trochę  więcej ramu ;) Zależy co potrzebujesz:) Możesz pisać na PW :)

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: gry, l4d2, vps

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników