Skocz do zawartości
Gość cfg

Dobry skrypt sklepu internetowego

Polecane posty

Gość cfg
swoją drogą ciekawe jak tam popularność sklepu home.pl...

 

Strasznie nie wygodny skrypt. Chodzi pod względem edycji.

Jeżeli chodzi o panel klienta czy administratora to dość przyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak na początek KQS jest bardzo dobry, niska cena zakupu licencji, baaaadzo duża funkcjonalność, minusy to zamknięty kod, jak już ktoś wcześniej wspominał i bardzo kiepski kontakt z autorem.

 

Jednak poprzez bardzo dużo wdrożeń, jest dostępne nieoficjalne forum KQS, gdzie zawsze można zapytać.

 

Nie wiesz czy interes w necie ci sie powiedzie - bierz KQS, później przejdziesz na profesjonalne, pisane pod konkretne potrzeby oprogramowanie (w KQS możliwość eksportu do CSV itp)

 

Chcesz rozwinąć swój sklep - idź od razu do firmy, która nie sprzedaje pudełkowych wersji tylko ma takie podejście do klienta, że on wybiera sobie co chce w sklepie, a firmato po prostu wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mikollay - czy kupując pudełkowe rozwiązanie, jakim jest Windows,

domagasz się od Microsoftu udostępnienia ci pełnego kodu źródłowego po to,

abyś mógł wprowadzać swoje zachcianki?

A czy jeśli nawet próbujesz tweakować sobie binarki i przypadkiem doprowadzisz do jakichś niespójności bibliotek, to domagasz się, żeby sam Bill Gates ci to sprawdził i poprawił?

 

NIE, kupujesz pudełkowe COŚ i w tym nie dłubiesz więcej, niż autor pozwala.

Do tego "widziały gały co brały" - więc jeśli ci jest potrzebna taka wybitna indywidualność, to zlecasz napisanie SWOJEGO skryptu pod klucz, wtedy będziesz miał źródełko, mógł psuć ile chcesz, marudzić ile chcesz itp.

 

Ale nie licz, że dostaniesz to za równowartość rozwiązania pudełkowego.

 

 

Ale jak widać większości się źródełko należy, należy im się też spełnienie każdej zachcianki, którą sobie wymarzą, oczywiście gratis, no bo oni dali majątek za skrypt i muszą mieć wszystko po swojemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Napisałem tylko co myślę i nikt nie musi się z tym zgadzać. A to że autor jest jak to się mówi mądrzejszy inaczej to właśnie jest moim problemem. Dostajesz od niego 3 miesiące supportu gratis którego i tak nie ma. Po tym okresie zapłacisz za support 200 zł i tak nie dostaniesz pomocy. Taki sklep i taką pomoc to on sobie może w d.... wsadzić. Pretensje to ja mogę mieć jedynie do siebie za to, że przed zakupem nie przeczytałem właśnie takich postów jak sam napisałem wyżej bo nie tylko ja poruszałem ten temat. Nie chodzi mi tutaj też o 250 zł, które wydałem na ten badziew tylko o sam fakt podejścia autora do zwykłego śmiertelnika.

 

Wszyscy tutaj piszą o tym, że pudełkowe rozwiązanie jest takie i takie - zgadzam się. Ale nie czytacie z uwagą moich postów po raz kolejny powtarzam nie chodziło mi o koncert życzeń i wyliczankę w stylu - chcę mieć to a tego nie, ponieważ przed zakupem znałem funkcjonalność tego oprogramowania ale nie znałem autora i to był błąd. Chodziło o uzyskanie podstawowych i potrzebnych mi informacji w sprawie skryptu a nie ingerowanie w kod - czytaj. DODAWANIE NIEODPŁATNIE NOWYCH FUNKCJI DLA WŁASNYCH POTRZEB. I nie pisz, że mi się należy wszystko bo wydałem 250zł i jestem Pan i władca bo nie w tym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam napisałeś, że ręcznie dłubałeś w bazie (kqs chyba nie umożliwia tworzenia nowych tabel... :) ), więc nadal moje słowa są aktualne - chcesz mieć więcej, niż oferuje pudełko, to dobierając się do tego sam, musisz liczyć się, że możesz spowodować swoimi działaniami jakieś niespójności, nieoczekiwane działania itp.

 

Jedyne, z czym można się ewentualnie zgodzić (nie znam kqs za bardzo), to krytyka ewentualnych nie-poprawień bugów (taka prośba - napisz jakiś przykładowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg
Nie wiesz czy interes w necie ci sie powiedzie

 

No tak. Istnieje takie ryzyko zawsze - dla każdego projektu. Jednak to jest inwestycja - nie traktuje tego jak wydatek.

Nawet jeżeli się nie uda - zawsze zostanie licencja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tematu wyglądu. Bycie wymiataczem w CSS to jedno (fajnie sobie można pozmieniać nagłówki, czcionki itp DROBIAZGI), ale zmiany w samych szablonach to drugie. Jak żyję, nie widziałem sklepu opartego o KQS z innym menu niż lewa kolumna i kategorie jedna, pod drugą (dodajmy, że linki tekstowe). Nie kojarzę również sklepu o innym układzie niż 3 kolumny.

 

Witam,

 

A proszę bardzo:

 

Zlewozmywak.PL

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promar.. :) szacuneczek, ja nie chciałam podawać linków do pewnych stron aby nie być posądzoną o kryptoreklamę.

 

 

 

Jesteś wielki.

 

:)

 

Dodam jeszcze od siebie ... że jestem w stanie przerobić KQS na taki wygląd jaki sobie potencjalny klient zażyczy i nie mam układów z twórcą tego skryptu.

 

 

A w zbędne dyskusje nie chce mi się wdawać z producentami innych skryptów, bo zagdakają człowieka...

 

Szkoda mojej energii... i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja była tylko wizja i "ogólna koncepcja wnętrz", reszta to zasługa grafika.

 

Pozdrawiam,

Mariusz

 

Ps. Wszystkiego niestety z kqs nie da się zrobić :)

Na przykład koszyk nie ma pełnej edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mariusz, a umiesz może usunąć ze źródła generowanej strony kod JavaScript i wstawić go do odrębnego pliku JS? Jeśli tak to proszę o pomoc.

I jeszcze pytanie o alt w zdjęciu produktu oraz w galerii produktu. Wiesz może jak go zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast rozumiem, że to 800zł było skierowane do naszej oferty.

 

Źle rozumiesz - nawet nie oglądałem waszego cennika. Liczbę wyssałem totalnie z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz, a umiesz może usunąć ze źródła generowanej strony kod JavaScript i wstawić go do odrębnego pliku JS? Jeśli tak to proszę o pomoc.

I jeszcze pytanie o alt w zdjęciu produktu oraz w galerii produktu. Wiesz może jak go zmienić?

 

Witam,

 

Niestety nie wiem.

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(sdWitam, witam ... poruszony temat może być mieloooony w nieskończoność. Według mnie żadne "gotowe" rozwiązanie nie daje 100% tego co chcemy (za wyjątkiem przypadku gdzie potrzebujemy dodawania produktów w kategoriach "i żeby koszyk był").

 

Jak do tej pory miałem przyjemność pomieszać w różnych oprogramowaniach sklepowych i porównywanie możliwości powinno być opatrzone przedziałem cenowym - to tak jak ktos porównuje Fiata Punto do smakowego Infiniti - niby 4 kola ma i kierownice tysz ale to nie to samo ... ;]

 

Za mały pieniądz (bo o takim tu mówimy) polecam KQS - jest jaki jest ale daje gotowe rozwiązania które wystarczają w 90% przypadków. Jeśli ktoś potrzebuje zmian to pozostaje mu albo zgłoszenie sie do KQS i zapytanie o możliwość stowrzenia zmian (co nie zawsze kończy się powodzeniem ;] ) lub może skorzystać z oprogramowania opartego o modyfikacje osCommerce ( na rynku troche tego jest ) i napewno ktoś dopisze jakies zmiany/modyfikacje lub znajdzie gotową kontrybutkę ;]

 

> Drogi Panie Grupa PFF ... co do pisania o standardowym wyglądzie sklepu, że KQS zawsze wyglądają tak samo to trzeba wziąć pod uwagę że wiele sklepów jest tworzona przez osoby które zakupiły oprogramowanie czyt. właścicieli sklepów, którzy posiadają bardzo małą wiedzę o co kaman w tej robocie i maks co robią to zmieniają kolory ( to tak jakby Pan sprzzedawał sklep bez szaty graficznej czyli gołego PFFShopa i jestem przekonany że też wszystkie wyglądały by tak samo lub bardzo podobnie).

To czy sklep wygląda standardowo czy też odbiega troszq od standardoof to 50% możliwości jakie daje oprogramownie sklepu oraz 50% tego jakie pomysły i możliwości widzi osoba/firma/agencja/właściciel tworząc szatę graficzną.

Dla przykładu - mniej standardowy układ i tam gdzie sie dało odTabelkowany szablon graficzny www.kumpela.pl (mam jeszcze jeden dobry przyklad ale poczekam jak sklep bedzie dokończony ;] )

 

 

> Szanowny Panie cfg ... każdy e-biznes powinien zaowocowac - trzeba tylko marketingu , marketingu , marketingu i rąk do pakowania przesyłek (to ostatnie to nie zawsze ;p ). Względnie wysoka pozycja sklepu na dobrze dobrane hasła, leciootkie wsparcie adWordsem i odrobinka innych (niedrogich) zabiegów i klientów cała masa.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, firmy działające w tej samej branży nie powinny wypowiadać się o konkurencji w sposób negatywny. Niestety PFF to robi, co nie jest profesjonalnym zachowaniem. Dyskusja w tym temacie jest właściwie OT i jednostronna - Pan z PFF neguje program KQS.store bez riposty Pana z KQS.

 

KQS.store jest jaki jest - nawet jeżeli zakup tego programu był zrobiony pochopnie i po kilku miesiącach jego nabywca stwierdzi, że nie jest to program który mu odpowiada, autor jest "be" czy też są inne przyczyny, że nie chce tego programu, może zrezygnować z jego używania - 200-300 zł "straty" to żadna strata - więcej co niektórzy wydają miesięcznie na papierosy i piwo...

 

KQS.store ma wbrew pozorom bardzo duże możliwości dopasowania pod kątem wyglądu. Można to zlecić producentowi programu lub osobom które oferują tego typu usługi (na forum http://forum.i-sklepy.eu jest wiele osób które mogą to zrobić profesjonalnie). Można również pobawić się w dopasowanie grafiki samemu - wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne, a jak się "załapie" o co chodzi, to nawet laik z CSS jest w stanie sporo zrobić.

 

KQS.store jak na swoją cenę, jest aktualnie chyba najlepszym programem na rynku. Jest wiele innych programów, możliwe, że lepszych, bardziej funkcjonalnych, lepiej dopasowanych do SEO, ale w tym przedziale cenowym KQS nie ma konkurencji. Jeżeli ktoś się zdecyduje na program za 200-300 zł to naprawdę nie ma co jęczeć, że jest taki zły itd, bo to nie jest prawda.

 

Owszem, autor ma swoje specyficzne podejście do klientów - jednak warto czasami na chłodno przyjrzeć się swoim zastrzeżeniom do autora KQS i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce się używać tego programu czy nie. To jakby nie patrzeć autor KQS oferuje swój program na swoich zasadach. Jeżeli komuś one nie odpowiadają to po prostu może z niego zrezygnować. Jeżeli jednak chce go używać, to nie ma co się łudzić, że zostaną spełnione kaprysy każdego klienta KQS. To nierealne. Dlatego (wiem po sobie), warto nabrać dystansu do osoby autora i dać mu spokój i czas na prace nad kolejnymi wersjami programu, który dystansuje wiele innych, konkurencyjnych rozwiązań, droższych od KQS o rząd wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję KQS. Neguje nieuczciwe podejście do swoich Klientów.

 

Ostatnio na wspomnianym forum zabrał głos autor KQS. Podobała mi się odpowiedź jak zrobić coś, po tym jak jakiś robak zniszczył sklep wykorzystując lukę w Total Commander. Odpowiedź autora - nie używać TC. Padłem ze śmiechu. Ale mogłem sobie na to pozwolić, bo nie mam z tym człowiekiem żadnego interesu. Jakbym był jego Klientem, to myślę, że nie zazdrościłbym sobie swojej pozycji.

 

Kończąc mój udział w tym temacie powiem tyle. To tanie, zakodowane oprogramowanie (jego autor) wybrało drogę - sprzedaj dużo i tanio, ale nie przejmuj się Klientami. Inni poszli inną drogą - sprzedawaj drożej, ale nie idź w masówkę, bo potem nie będziesz w stanie wszystkich uszczęśliwić i zadbać o nich. Ja bym mojemu Klientowi nie napisał - nie używaj TC...

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie neguję KQS. Neguje nieuczciwe podejście do swoich Klientów.

 

Ostatnio na wspomnianym forum zabrał głos autor KQS. Podobała mi się odpowiedź jak zrobić coś, po tym jak jakiś robak zniszczył sklep wykorzystując lukę w Total Commander. Odpowiedź autora - nie używać TC. Padłem ze śmiechu.

[...]

 

Ja bym mojemu Klientowi nie napisał - nie używaj TC...

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

 

nie rozumiem... co w tej odpowiedzi jest takiego, ze 'parsknąłeś' śmiechem?

najczęściej mamy do czynienia z 'klientami' o niskim poziomie świadomości zagrożenia, a co za tym idzie ostrzeganie by np.

nie zapisywać haseł - najczęściej nie skutkuje....

 

... no chyba, że sposób w jaki to wyraził uważasz za 'niestosowny'....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Raczej Panu z PFF chodziło o brak doświadczenia twórcy.

Myślę, że sam twórca KQS myśli o sobie jako najlepszym i wg. niego klienci powinni być wszystko wiedzący.

 

Nastawiając się na rynek masowy trzeba wiedzieć, że w coś taniego wpada dużo klientów nie doświadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekaz mojego posta był taki - Klientowi można pomóc, a można go wyśmiać / olać / źle potraktować. Mi Pan z KQS zarzuca brzydkie praktyki sprzedaży (przyjemny zarzut). A ja Jemu zarzucam fatalne podejście do Klientów. Po czyjej stronie jest racja - Państwo ocenią.

 

http://forum.i-sklepy.eu/viewtopic.php?f=72&t=1237#p9784

na następnej stronie jest odpowiedź, która tak mnie rozbawiła.

 

Czy to jest profesjonalne podejście? Moją opinię przedstawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o kontakt osoby, które pod wpływem wypowiedzi Pana Michalskiego z firmy PFF rezygnują z zakupu oprogramowania KQS.store.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Krzysztof Szmelter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może pozwolę sobie powrócić do głównego wątku dyskusji: polecam mod Ubercart pod Drupala. Co prawda trzeba trochę dotłumaczyć sobie, ale dzięki temu że jest to mod pod cms jest bardziej elastyczny, a poza tym Drupal się bardzo łatwo skórkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

"System sklepowy Sotech został zaprojektowany przez najbardziej doświadczonych konsultantów branży ecommerce w Polsce, którzy przenieśli swoje doświadczenia na grunt naszego oprogramowania."

 

Jak mnie takie teksty odrzucają, ciekawe kiedy odbyły się mistrzostwa Polski lub jakis ranking w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz, a umiesz może usunąć ze źródła generowanej strony kod JavaScript i wstawić go do odrębnego pliku JS?
Kulbi robił takie cudeńka, gdzieś Go tu na forum widziałam, spytaj Jego.

 

Dla przykładu - mniej standardowy układ i tam gdzie sie dało odTabelkowany szablon graficzny www.kumpela.pl Ładniutki ;)

 

 

Witam,

Bardzo proszę o kontakt osoby, które pod wpływem wypowiedzi Pana Michalskiego z firmy PFF rezygnują z zakupu oprogramowania KQS.store.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Krzysztof Szmelter

Nie sądzę aby pan pff miał aż taką siłę przebicia.

Każdy tu ma swój rozum i widzi o co kaman... nie ma sensu się spinać.

 

 

A kqs jest ok. ( gdyby jeszcze miał integrację z islandzkim systemem płatności ''korta'' to już w ogóle by było cacuszko ;) )

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie przeglądałem różne sklepy na KQS i nigdy nie mogłem trafić na zewnętrzny JS.

 

A jeśli chodzi o dokumentację programu KQS i opisy w panelu to polecam uważnie przeczytać:

Wariant sklepu. Sklep definiuje w Panelu Sprzedawcy jego sklepy oraz inne serwisy prowadzenia sprzedaży internetowej, np. sklep nr1, sklep nr2, serwis aukcyjny. Dzieki temu sprzedawca może przypisywac odpowiednie typy umów do wytypowanych przez niego sklepów lub serwisów aukcyjnych. Liczba znaków ograniczona do 5

Powiem tak... jaki opis taka aplikacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie przeglądałem różne sklepy na KQS i nigdy nie mogłem trafić na zewnętrzny JS.

 

A jeśli chodzi o dokumentację programu KQS i opisy w panelu to polecam uważnie przeczytać:

Wariant sklepu. Sklep definiuje w Panelu Sprzedawcy jego sklepy oraz inne serwisy prowadzenia sprzedaży internetowej, np. sklep nr1, sklep nr2, serwis aukcyjny. Dzieki temu sprzedawca może przypisywac odpowiednie typy umów do wytypowanych przez niego sklepów lub serwisów aukcyjnych. Liczba znaków ograniczona do 5

Powiem tak... jaki opis taka aplikacja...

Witam,

Jest tylko jeden problem, powyższy cytat nie ma żadnego związku z oprogramowaniem KQS.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×