Skocz do zawartości
nvu

Którego Laptopa Wybrać ?

Polecane posty

Witam, nie wiem którego laptopa wybrać mam do wyboru:

 

http://www.allegro.pl/item283950010_szok_m...1270_bonus.html

 

laptop musi miec 2 gb ramu :D cena ~2000 zl. Bardziej mnie przekonuje MSI ponieważ kolega ma i jest naprawdę bardzo dobry.

 

 

//edit link do acera:

http://www.allegro.pl/item279329290_acer_5...dows_bonus.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam firmy MSI (nigdy nie używałem ich sprzętu) ale jeżeli jesteś na nich zdecydowany to wybrał bym wersje z AMD Athlon™ 64. BTW: osobiście nie kupił bym laptopa na allegro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja koleżanka ma msi 2 lata chodzi i nie ma problemu. Nie kupuje z allegro tylko z ich sklepu zauważ że to jest firma i w warszawie mają oddział. czyli 1:0 msi. Czekam na dalsze opinie. PS. w tym acerze troche procek slaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kliknąłem w oba linki i oba to MSI... a tu mowa o jakimś Acerze :?

 

Anyway, obie firmy produkują raczej tanie laptopy więc ich jakość nie jest na pewno taka jak np. thinkpadów. Zwróciłbym więc szczególną uwagę na warunki gwarancji i tym się głównie kierował. To, że koleżance/koledze/znajomemu jedna konkretna sztuka działa dobrze to jeszcze nic nie znaczy. Z drugiej strony znam takie przypadki kiedy laptop z najwyższej półki miał wadę produkcyjną i nie działał dobrze.. Zawsze można różnie trafić więc ważne żeby warunki gwarancji były dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zle linki dalem zaraz je zmienie, na obydwa jest 2 lata gwarancji

na 80 % wezme MSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... msi jest ogólnie znaną marką na rynku :D Kiedyś (czyt. 2-3 lata temu) produkowali jedne z najlepszych płyt głównych do PC (jeżeli chodzi o stabilność :D) Nie wiem jak teraz.. ale mam płytę główna z msi u siebie na starym PC jakieś może 3 lata i naprawdę nie mam jej nic do zarzucenia :D No tylko to że sfajczyłem zintegrowaną kartę dźwiękową w niej ^^

 

Hmm... ogólnie rzecz biorąc jest bdb oferta ... Ale ja bym nie brał sempron'a ;f (takie mam uprzedzenia do amd :) oprócz opetrona :>)

 

 

osobiście mam toshibe i nie narzekam na ich gwarancję 2 letnią door-to-door ... raz oddałem po 2 dniach użytkowania (moja wina :D) i dostałem troszkę po tygodniu naprawiony z nową płytą główną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd
hm... msi jest ogólnie znaną marką na rynku

Tylko zeby nie było tak jak w przypadku ASUSa i modelami bliźniakami z medionem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko zeby nie było tak jak w przypadku ASUSa i modelami bliźniakami z medionem itp.

 

 

czyt. ze zrozumieniem :D nie mówię, że w laptopach .... a medion to wiesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wezme msi jest dobrą firmą i ma lepsze parametry. AMD moim zdaniem w lapku jest lepszy. jak narazie: 3:1 dla msi. AMD mobile jest jednym z lepszych. Jarek gdzie ty widzisz seprona ?

BTW. Co do tego acera co dałeś linka: Dyski ATA vista której nie nawidze, 1 gb ramu (2 gb musze miec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko zauważ że w intelu jest 1.4 ileś tam a w amd 1.8 :D. Powiem ci tak teraz działam u kolegi na intelu 1.47 wczoraj byłem u koleżanki na tym msi, mają tyle samo ramu a msi 2-3 razy szybciej chodził.

//edit musze miec 2 gb ramu wiec raczej msi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko zauważ że w intelu jest 1.4 ileś tam a w amd 1.8 :D. Powiem ci tak teraz działam u kolegi na intelu 1.47 wczoraj byłem u koleżanki na tym msi, mają tyle samo ramu a msi 2-3 razy szybciej chodził.

A co benchmark zrobiłeś.. a może po prostu Ci się wydaje bo koleżanka nie ma systemu zapchanego śmieciami, i pofragmentowanego filesystemu...Co z tego, że jest 1.4 a amd jest 1.8, czy to znaczy że amd jest szybszy? Niekoniecznie! Dla przykładu Core2 Duo może być nawet 30% szybszy od Core Duo przy tym samym taktowaniu. Już dawno nie liczy się tylko zegar ale również technologia wykonania. To jak dobrze działa pipelining, jak skuteczne są predykcje skoków, ile jest cache i jak skutecznie jest zarządzany, jak zaimplementowane są operacje (np w nowszych prockach ten sam rozkaz może się wykonywać 2 cykle zamiast 4) czy wreszcie jak taktowana jest szyna albo jak szybka jest pamięć... Nie daj się zwieść numerkom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... :) To teraz powiedz people bo dobrze się na tym znasz na sprzęcie "dzisiejszym" bo ja troszkę się już pogubiłem :> Jak teraz wybierać procka do PC ?? Tzn patrzeć na szybkość taktowania + szynę ? Czy cashe ? Czy może technologię taktowania ? :> Tak w skrócie mógłbyś napisać bo widzę, że lubisz dużo pisać (a ja czytać :P ) A nie długo planuję zakup dobrej maszyny i wszystkie opinie i wypowiedzi będą na pewno mi pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja tylko wiem jak procesor działa, nic więcej :P W Internecie dostępnych jest zawsze dużo benchmarków, które można sobie poczytać, jeśli są w miarę wiarygodne (czyli nie zrobione przez samych producentów) to mówią o wiele więcej niż samo taktowanie. Szczegółowe dane na temat danej rodziny procesorów są tak słabo dostępne, że nawet nie warto szukać, lepiej zobaczyć jak to działa w praktyce. Co jest jednak najbardziej istotne to to, że każdy parametr podciąga wydajność tylko trochę i każdy jest bardzo ważny. Ważne jest więc wszystko - taktowanie szyny, ilość cache, technologia wykonania czy nawet sama rodzina procesorów. Ale procesor to nie wszystko, ogromnie istotna jest też szybkość pamięci, nie wspominając już o innych peryferiach. Najlepiej więc rozważać całe zestawy a nie poszczególne ich elementy.

 

 

P.S. "pleple" i "people" to nie to samo... Ale nie tylko Ty tak to piszesz, nie wiedzieć czemu..

 

P.S.2 Nie jest tak, że jakoś szczególnie lubię pisać. Nie potrafię jednak nieraz znieść jak ktoś wymądrza się nie mając racji i wprowadza w ten sposób w błąd innych. Jak już coś robie to staram się to zrobić dobrze i z pisaniem jest tak samo - staram się być wyczerpujący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał MSI, ostatnio w środowisku karty graficzne - płyty główne (pod desktopy; o/c) jakość bardzo się poprawiła.

 

 

I dostaniesz grę gratis hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie wiem którego laptopa wybrać mam do wyboru
Żadnego z tych dwóch.
Raczej wezme msi jest dobrą firmą i ma lepsze parametry. AMD moim zdaniem w lapku jest lepszy. jak narazie: 3:1 dla msi. AMD mobile jest jednym z lepszych.
Mobilny procesor AMD nazywa się Turion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dodatku AMD Turion ma to do siebie, że zużywa więcej prądu niż procesory Intela. Osobiście nie kupiłbym żadnego z podanych laptopów. Uparłem się na Della i tak chyba będzie. Core 2 Duo i karta GF i matryca 14,1, ale to dopiero we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale za to jest tańszy i z tego co się orientuje nieco wydajniejszy - chociaż pod tym względem mogę się mylić, bo w kwestiach hardware zostałem kilka ładnych lat w tyle :-).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dodatku AMD Turion ma to do siebie, że zużywa więcej prądu niż procesory Intela. Osobiście nie kupiłbym żadnego z podanych laptopów. Uparłem się na Della i tak chyba będzie. Core 2 Duo i karta GF i matryca 14,1, ale to dopiero we wrześniu.

Delle są fajne, polecam. Chociaż ostatnio mój mi padł, no ale przez 3 lata działał niemal jak serwer (nie wyłączałem go na noc, jeśli nie wyjeżdżałem to potrafił mieć uptime-y ponad miesiąc). :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×